Mauritius
Aastavahetus India ookeani lõunaavarustel


28. detsember – 8. jaanuar 2023
Grupis 20 reisijat
Reisijuht: Reigo Ahven

Mauritius

28. dets – 8. jaan 2023  / 4180 €

Nagu paradiisiski, saab ka sel reisil kõike ise valida. Kes soovib, võib end lihtsalt türkiissinisel ookeanil, smaragdrohelisel laguunil ja palmipuude salul lummata lasta. Samas ei tule India ookeani saartel ka puudust seikleja hingega puhkaja rõõmustamiseks.

India ookeani lõunaavarustel ausub troopiline paradiis - Mauritius. Mark Twain ütles kunagi "Kõigepealt loodi Mauritius ning seejärel loodi paradiis Mauritiuse koopiana". Kuulsal kirjanikul on täiesti õigus. Umbes Saaremaa suurune troopiline Mauritius on justkui unistus. Roheliste palmidega ääristatud valged liivarannad, helesinine laguunivesi ning aastaringselt idaalilähedane ilm muudavad saare põhjamaalase jaoks parimaks puhkusepaigaks. Lisaks korallidega ümbritsetud suurepärasetele randadele on siin ka palju võrratut elusloodust - ümbritsevates lahtedes on väga mitmekesine mereelustik, kus ujuvad ringi hiiglaslikud merekilpkonnad, delfiinid, vaalad ning haid. Maismaal on Black River Gorges rahvuspark oluline paik, millel on hindamatu roll endeemilise floora ja fauna hoidmisel ja kaitsmisel. Siin on tehtud suuri jõupingutusi, et ka tulevikus elaksid maailmas sellised haruldased linnud nagu Mauritiuse tuuletallaja, kaeluspapagoi ja roosatuvi. Pargi eebenipuu saludes võib kohata hirvi, metssigu, makaake ning haruldasi Mauritiuse lendrebaseid. Hollandi printsi Maurice van Nassau järgi nime saanud saarel elab tänapäeval huvitav rahvaste mosaiik, tänu kellele on siinne kultuur, toit ning religioon väga mitmepalgeline. Gurmaanide jaoks on siin palju põnevat. Külalisi võetakse vastu sooja sõbralikkusega.

Majutume kahes erinevas hotellis: Le Victoria Beachcomber Hotel 4* (4 ööd) saare loodeosas ja Hilton Mauritius Resort & Spa 5* (5 ööd) saare lääneosas.

Riiki sisenemise tingimused:

Hetkeseisuga saavad ilma karantiinikohustuseta Mauritiusele reisida need, kes on COVID-19 vastu vaktsineeritud (kasutusjuhendites märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva; Jansseni vaktsiini puhul 28 päeva). Lisaks vaktsineerimisele tuleb riiki sisenemiseks esitada 72h jooksul enne reisi tehtud negatiivse PCR testi sertifikaat. Samuti tuleb teha Mauritiusel kohale jõudes ning reisi 5. päeval antigeeni test, mille organiseerib majutuskoht. Kõik reisijad peavad 72h jooksul enne reisi täitma Mauritiuse tervisedeklaratsiooni. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Hoiame neil jooksvalt silma peal ning teavitame, kui midagi peaks muutuma. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Mauritius

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.40

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.40-22.55, lennuaeg 3h 15min (Turkish Airlines)
Lend TK176 Istanbul-Mauritius 02.20-13.10, lennuaeg 9h 40min (Turkish Airlines)

2. päev

Mauritius

Saabume Mauritiusele. Sõidame ookeni kaldal asuvasse hotelli, puhkus.
Võimalus kohe sooja ookeani tormata!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hilton Mauritius Resort & Spa 5*, Deluxe tuba

3. päev

Mauritius

Puhkus või aktiivne tegevus. Soovi korral on võimalus osaleda Mauritiuse tutvustavatel ekskursioonil saare põhjaosas: pealinn Port Louise, Pampelmousses'i botaanikaaed, 19. saj. suhkruparunite mõis Château de Labourdonnais. Hind 85€

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hilton Mauritius Resort & Spa 5*, Deluxe tuba

4. päev

Mauritius

Aastavahetus! 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus:  Hilton Mauritius Resort & Spa 5*, Deluxe tuba

5. päev

Mauritius

Puhkus või aktiivne tegevus.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hilton Mauritius Resort & Spa 5*, Deluxe tuba

6. päev

Mauritius

Puhkus või aktiivne tegevus.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus:  Hilton Mauritius Resort & Spa 5*, Deluxe tuba

7. päev

Mauritius

Täna vahetame hotelli, sõidame saare lääneosas asuvasse hotelli. Puhkus või aktiivne tegevus.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Long Beach A Sun Resort 5* Junior Suite 

8. päev

Mauritius

Puhkus või aktiivne tegevus.

Soovi korral on võimalus osaleda Mauritiuse tutvustavatel ekskursioonil saare lõunaosas: Grand Bassini kraatrijärv, mis on hindue püha paik, Black River Gorges’i rahvuspark, Chamareli juga, Seitsme värvi maad. Hind 85€

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus:  Long Beach A Sun Resort 5* Junior Suite 

9. päev

Mauritius

Puhkus või aktiivne tegevus.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus:  Long Beach A Sun Resort 5* Junior Suite 

10. päev

Mauritius

Puhkus või aktiivne tegevus.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus:  Long Beach A Sun Resort 5* Junior Suite 

11. päev

Mauritius

Puhkus või aktiivne tegevus.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus:  Long Beach A Sun Resort 5* Junior Suite 

12. päev

Mauritius / Istanbul

Päev puhkuseks. Õhtul sõidame lennujaama.

Lend TK177 Mauritius-Istanbul 21.10-06.05+1, lennuaeg 9h 55min (Turkish Airlines)

Toidukorrad: hommikusöök

13. päev

Istanbul - Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.30-11.55, lennuaeg 3h 15min (Turkish Airlines)

 Reisi hind: 4180 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid - Turkish Airlines
 • transport vastavalt programmile
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • programmis märgitud hommiku- ja õhtusöögid
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • programmis lisatasu eest märgitud ekskursioonid
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas 700€

Tasumine

 • 500 € tuleb tasuda broneerimise hetkest 7 päeva jooksul kinnituseks- saadame arve
 • Ülejäänud osa tasuda hiljemalt 21.septembril - saadame arve

Tühistamine

Kui reisimine pole Covid-19 tõttu oktoobris võimalik, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist lähtuvad tingimused. Reisi tühistamine reisija soovil:

 • Kuni 01.09.2021 on tühistamistasu 100 €
 • Alates 02.09.2021 on tühistamistasu 500 €
 • Kindlasti soovitame teha piisava kattega reisitõrke- ja tervisekindlustuse kogu reisi perioodiks, et vältida võimalikke ootamatusi ja tagada kindlustunne kogu reisi vältel. 

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis