Maroko
Ehedad kohalikud elamused!


19. september – 30. september 2023
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Maroko

19. sept – 30. sept 2023  / 3300 €

Maroko reis on justkui mõne iidse üriku lehitsemine - igal leheküljel on üha kaunimad ja värvikamad kujundid ning peenemad jooned, mille autoriks on vapustav kultuuride ja religioonide segu. Kohas, kus Atlandi ookeani lained puudutavad Vahemere omi ning Atlase mäestik kompab Sahara kõrbe, põimuvad iidne ja moodne, Aafrika, Araabia ning Euroopa. Tolerantsuse ja külalislahkuse võrdkuju Maroko on pärinud igast vaid parima - Araabia suursugususe, Andaluusia keerukuse, juutide leidlikkuse ning berberite visaduse. Maroko värvilised mustrid on joonistatud siginat-saginat täis souk’idel heljuvatest vürtside lõhnadest, kindluslinnade medina’de tänava labürintidest, peenelt kaunistatud mošeedest, dekadentlikest paleedest, lumemütsiga kaetud Atlase mäestikust, rohelistest oaasidest ning Atlandi ookeani soojade tuulte paitusest. Ehedaimat Maroko külalislahkust kogeme võõrastemajades riadides. Sahara kõrbes kaameli seljas silmpiiri poole ratsutades, beduiinidega mündimaitselist teed rüübates ja öötaeva miljonite tähtede poole küünitades elustuvad Araabia Lawrence'i fantastilised seiklused. Mõnes maailma nurgas lihtsalt on rohkem maagiat kui teises. Üks selline maagiat täis paik on Maroko.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2022):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Marokos viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
 • Marokosse sisenemiseks on vaja esitada: 1) tõend (ELi digitõend) COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta (kasutusjuhendis märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva), JA 2) koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR testi kohta, mis on tehtud 48h jooksul enne väljalendu
 • Riiki saabumisel võib rakenduda juhusliku valimi põhjal antigeeni testi tegemise nõue.
 • Lisaks tuleb täita erinevad maale sisenemise deklaratsioonid (juhendid saadab Albion)
 • Lapsed: alla 18-aastased on vabastatud vaktsineerimise nõudest ning alla 6-aastasedon vabastatud ka testimise nõuetest.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Amsterdam - Casablanca

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 05.50.

Lend BT621 Tallinn-Amsterdam 07.35-09.00, lennuaeg 2h 25min
Lend AT851 Amsterdam-Casablanca 18.05-20.45, lennuaeg 3h 40min

Saabume Casablancasse õhtul. Sõidame hotelli.

Majutus: Casablanca Oum Palace hotell 4*

2. päev

Casablanca / Rabat / Meknes

Hommikul tutvume tänapäeva Maroko suurima linna ja finantskeskuse Casablanca vaatamisväärsustega. Teeme peatuse Hassan II mošee ees, Habous kvartalis,  Kuningliku palee juures, Mohamed V väljakul ning Anfa elamurajoonis. Jätkame teekonda Maroko praeguse ametliku pealinna Rabati suunas. Rabat on ühtlasi üks neljast kuninglikust linnast, mis on Maroko põneva ajaloo jooksul väärinud pealinna tiitlit. Rabatis väisame Mechouari, Kuninglikku paleed, Hassani torni ning Mohamed V mausoleumi. Õhtul võtame suuna Maroko Versaille’ks kutsutud Meknesi. Kokku on sõita umbes 250 kilomeetrit.

Casablanca Hassan II pühakoda on üks uue aja Maroko sümboleid ja üks maailma suurim mošee. Pühapaiga 210 meetri kõrgune minarett on Casablanca tunnuseks. Mošee dramaatiline asukoht ookeani lainete kohal kajab vastu koraani värssides, mille kohaselt Jumala troon ehitati vee peale. Hiigelsuur mošee sirutub otse ookeanisse. 1993. aastal valminud ilmatu pühakoda ja selle siseõued mahutavad koguni 105 000 usukummardajat. Mošee koondab endasse Maroko käsitöö kauneimaid palad - kivist ja puidust käsitsi tahutud nikerdused, marmorpõrandad, seedripuust kullatud laed ning geomeetrilised mosaiikplaadid. Casablanca Habous kvartal või Nouvelle Medina (müüriga ümbritsetud vanalinn) ehitati prantslaste poolt 1930-ndatel lahendamaks elamukriisi, kui elanikkonna kasvades ei mahutud enam vanasse linna ära. Uus medina on kaunis segu Euroopa ja Maroko arhitektuuri stiilidest.

Rikka ajalooga Rabat on tänapäeval suur kosmopoliitne linn. Linna ehedus on hästi säilinud ja avastamist ootab hulk 1800-ndatest pärit vaatamisväärsust. Maroko pealinna üks ainulaadsemaid paiku Oudayas Kasbah kindluslinn asub Bou Regregi jõe suudmes. 12. sajandil rajatud linn on olnud koduks nii Araabia hõimudele, Andaluusia sisserändajatele kui ka Maroko kõige võimsamatele sultanitele. Kasbah’i käänulised teed viivad Rabati vanima mošee, kaunimate aedade, hipimate kohvikute, põnevate muuseumide ja ka võimsa Bab Oudaya väravani. El Mechouar Essaid palee ehk Õnne palee on Maroko kuningapere ametlik residents. Alates Maroko iseseisvumisest 1955. aastal on siin toimunud mitmeid riikliku tähtsusega sündmusi. Palee asub mechouar’i ehk paraadväljaku ääres. Rabati Hassani torniks kutsutakse minaretti mošee juures, mis kunagi valmis ei saanud. Minareti ehituse tellis 12. sajandi lõpus Almohadide kalifaadi kolmas valitseja Abu Yusuf Yaqub al-Mansur. Liivakivist ehitatud neljakandilisest tornist pidi saama maailma kõrgeim minarett ning mošeest suurim kogu lääneislami maailmas. Pärast al-Mansuri surma mošee ehitus jäi toppama. Minareti kõrguseks jäi 44 meetrit ja uhkeldava mošee asemel jäi maha pelgalt 348 sammast ja mõned poolikud seinad. Selle huvitava ajaloolise kompleksi juures asub ka Mohammed V ja tema poegade mausoleum.

Ööbime kohalikus traditsioonilises kõigi mugavustega võõrastemajas, mida nimetatakse riadiks. Valisime spetsiaalselt just sellised majutused, sest need annavad võimaluse näha lähedamalt ehedat elu ja kogeda suhtlemist kohalikega. Tavaliselt on riadid väga ilusad, vaimustava kohaliku arhitektuuriga.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Dar Meknes Tresor riad

3. päev

Meknes / Fès

Täna veedame päeva Ismaili pealinnas Meknesis. Meknesis imetleme Bab Mansouri, El Hedimi väljakut, kuninglikke hobusetalle ning Juudi kvartalit. Pärastlõunal sõidame Fèsi. Meknesist Fesi on umbes 65 kilomeetrit.

Alaouite dünastia rajaja sultan Moulay Ismaïl (1672–1727) rajas oma pealinna Meknesi. Võimuka sultani karmikäelise juhtimise all ehitati 11. sajandi Almoravide tagasihoidlikust sõjalisest tugipunktist uhke hispaania-mauri stiilis kuninglik tsitadell kasbah, mida ümbritsesid ligi 40 km pikkused kõrged müürid. Linna sissepääsudeks olid külluslikult kaunistatud väravad. Bab Mansour on hiiglaslik värav el-Hedimi väljaku lõuna servas. 17. ja 18. sajandil ehitatud värav oli sultan Moulay Isma'ili tseremoniaalne värav kasbahi. Tänapäeval on Bab Mansouri üks Meknesi imetletumaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi linnas on tänaseni näha 17. sajandi euroopa ja islami stiilide harmooniline kooslus. Meknesi suurejoonelisust ja ilu võrreldi Versailles'ga. Kahjuks suur osa sultani uhkest paleest hävis 1755. aasta maavärinas, ent üsna hästi säilisid kuninglikud tallid. Legendid jutustavad, kuidas sultan fanaatiliselt imetles ja armastas oma hobuseid. 12 000 kuningliku hobuse jaoks rajati võimsad tallid, kus igal hobusel oli oma hooldaja ja ori. Orjad hoolitsesid hobuste kõikide vajaduste eest. Hobuseid koheldi palju paremini kui sultani haaremit.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Fès Dar Settash riad

4. päev

Fès

Täna veedame terve päevas Maroko spirituaalses pealinnas Fèsis. Jalutame UNESCO maailmapärandi medinas (müüridega ümbritsetud vanalinnas) Fez el-Balis ja uuemas linnaosas Fez Jdidis.

Islami religiooni ja kunstide keskus Fès on vanim kuninglike linnade hulgas. Läbi kuulsa sinise värava Bab Boujeloudi müüridega ümbritsetud linna sisenedes astume justkui 1000 aastat ajas tagasi. Bab Bou Jeloud väravad olid kunagi Fezi vanalinna peasissepääsuks. Vahemerd ja Atlandi ookeani ühendavale kaubateele rajatud linna siginat-saginat täis turgudel käib tänaseni vilgas kauplemine, mošeedest kõlavad palvusele kutsed, kitsastel ning käänulistel tänavatel kilkavad mänguhoos lapsed ja longivad kaupadega koormatud eeslid. Tänavate labürindis on kerge eksida. See on Fezi kõige vanem linnaosa Fez el-Bali. 

Kuigi mitte-mosleme mošeedesse ei lubata, on külaliste jaoks avatud islami arhitektuuri parimad pärlid - 14. sajandi medersad ehk usuhariduse koolid Medersa Bou Anania ja Medersa el-Attarine. Bou Ananias saame imetleda koraani kirjed stukist seinakaunistustel. Al-Attarine medersa ehitajaks oli Marinidide sultan Uthman II Abu Said 1320ndatel aastatel. Medersa nimi Al Attarine (tõlkes Parfümeerijate kool) on pärit lähedalt asuvalt turult, kus kaubeldi vürtside ja parfüümidega. Kooli peetakse Marinide arhitektuuri üheks kõrgeimaks saavutuseks tänu harmoonilistele kaunistustele ning efektiivsele ruumikasutusele. Medersa asub Karaouine mošee lähedal. Karaouine mošee on olnud al Karaouine ülikooli asupaigaks alates 9. sajandist. Paik on jõudnud Guinessi rekordite raamatusse kui vanim hariduskeskus kogu maailmas. Külastame puuseppade piirkonda Néjarinet ning selle kaunist mosaiikidega kaunistatud purskkaevu. Seejärel vaatame üle 8. sajandil linna asutanud Moulay Idrissi mausoleumi ja uuema linnaosa Fez Jdid.    

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fès Dar Settash riad

5. päev

Fès / Erfoud / Merzouga

Hommikul hakkame sõitma Erfoudi poole läbi seedrimetsadega kaetud Kesk-Atlase mäestiku. Sõidame läbi Ifrane ning sarmika suusakuurort-käsitöökeskuse Azrou. Arzou meistrite käte all valmivad põnevad seedripuust esemed. Jätkame teekonda Erfoudi läbi Errachidia ja palmidega pikitud Zizi jõe oru. Zizi jõe orus on mitmeid kindlustatud külakesi, mis on justkui kohaliku arhitektuuri oaasid. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe servale Merzougasse ja kohtume nomaadidega. Meid ootab ees maagiline öö. Ööbime berberite telgis kõrbe öötaeva all, kus Linnutee särab kui täistuledes lühter. Fesist Merzougasse on ligi 460 kilomeetrit.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Nacer Palace traditsiooniline kõigi mugavustega berberi telk Bivouacs

6. päev

Merzouga

Merzougas saame tõelise kõrbekogemuse. Veedame päeva koos nomaadidega. Kõrbes saavad soovijad ratsutada kaamelite seljas nii nagu ikka kõrbes kombeks.

Erg Chigaga liivadüünid on Maroko suurim liivameri. Umbes 40 kilomeetri pikkune kuldsete liivade väli on nii lõunast kui põhjast mägedega ümbritsetud. Ligi 300 meetri kõrguste düünide tipud lainetavad horisondil nagu meri. Düünide vahele on peidetud mitmeid mõnusaid laagripaiku.

Ööbime berberite telgis kõrbe öötaeva all.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Nacer Palace traditsiooniline kõigi mugavustega berberi telk Bivouacs

7. päev

Merzouga / Ouarzazate

Täna on sõidame ligi 380 kilomeetri läbi kauni maastiku. Alustame teekonda Merzougast Dadès kuru Grand kanjoni poole. Seejärel jätkame sõitu Tinghiri Todra kaljude juurde. Pärastlõunal jätkame teekonda Ouarzazatesse.

Kanjon asub Dadesi jõe orus Atlase, Antiatlase Jbel Saghro mäestiku vahel. Berberid on ehitanud kuru vahetusse lähedusse mitmeid kindlustatud asulaid kasbahe, mille tõttu on org pälvinud hüüdnime "Tuhande kasbahi org".  

Jätkame teekonda Tinghiri. Tinghiri teevad tuntuks suurejoonelised Todra kaljuseinad. Miljonite aastate jooksul on Todra ja Dadèsi jõgi uuristanud 40 kilomeetrise pikkuse kanjoni läbi Atlase mäestiku. Tulemuseks on võimsad, paarisaja meetri kõrgused, järskude servadega kaljuseinad. Kanjoni viimased 600 meetrit on äärmiselt kitsas kuru (kohati vaid 10 meetri laiune) muutes paiga eriti muljetavaldavaks. 

Ouarzazatet peetakse kõrbe väravaks. Ouarzazate strateegiline asukoht Atlase mäestiku ning Draa ja Dadèsi jõegede orgude kokkupuute kohas on sajandite jooksul meelitanud inimesi Taourirt Kasbahi kindluslinna kauplema. 1920. aastal rajati siia moodne garnison kaitsmaks Prantsuse koloniaalhuvisid. Eelmisel sajandil pälvis linn hüüdnime Aafrika Hollywood. Filmindus hoo sisse Prantsuse protektoraadi lõppemise järel 1950-ndatel, mil "Ouallywood" filmistuudiotes hakati üles võtma Vana-Rooma, Tiibeti, Egiptuse jne teemalisi filme.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Ouarzazate Amlal riad

8. päev

Ouarzazate / Ait Benhadou / Marrakesh

Hommikul alustame teekonda läbi Kõrg-Atlase mägede Marrakeshi suunas. Sõidame läbi 2260 meetri kõrguse Tizintichka mäekuru. Külastame maailmakuulsat Ait Benhadou kasbahi. Õhtuks jõuame riigi neljandasse kuninglikku linna - punasesse Marrakeshi. Kokku on sõita ligi 200 kilomeetri.

Atlase mäe jalamil asuv UNESCO maailmapärandi paik Ait-Ben-Haddou on Ounila oru kuulsaim ksar ehk kindluslinn. Aït-Ben-Haddou ksar on lõuna Maroko arhitektuuri väga huvivääriv ja hästisäilinud näide. Ksari ümbritseb tornidega toestatud kaitsemüür, mille varjus on kitsaste tänavate labürint täis peamiselt savist ehitatud elumaju. Mõned elumajadest on väga tagasihoidlikud, mõned aga nagu väiksed linnakindlused. Linn on olnud mitmete tuntud filmide võttepaigaks. Eheda õhustiku loomiseks ei ole filmikunstnikel olnud vaja palju lisa ehitusi püstitada ega linna muuta. 17. sajandi olustik, mil tuhanded kaamelikaravanid tassisid kulda, hõbedat ja orje Sudaanist Marrakeshi, on siiani alles. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Marrakesh Dar Khmissa riad

9. päev

Marrakesh

Täna tutvume Marrakeshiga. Külastame Koutoubia mošeed, Menara aeda, Saadia haudu, Bahia paleed ning naudime melu linna peaväljakul Djemaa el-Fna ja selle ümber asuvatel souk’idel. 

Riigi kuulsaim linn on Marokole tema nime andnud. Marrakesh on vanuselt teine kuninglike linnade hulgas. Linna rajas Almoravides 11. sajandil. Viis korda päevas kõlavad Koutoubia mošee tipust palvusele kutsed üle linna peaväljaku Djemaa el-Fna. Mošee on valvanud iidset linna juba 12. sajandist saadik, mil Almohads selle sinna püstitas. Mošee ehteks on Maroko kuulsaim maamärk 77 meetri kõrgune minarett. Mošee nimi on pärit araabiakeelsest sõnast, mis viitab raamatumüüjale. Nimelt kauplesid Almohadi aegadel mošee juures sajad raamatumüüjad. Roosakas minarett on elegantselt kaunistatud võlvide ja kaarjate akendega. Mošee ümber on hästi hooldatud aiad ja purskkaevud. Menara aed rajati 12. sajandil Almohadi kalifaadi ajal. Tol ajal rajati järve kaldale puuvilja ja aedvilja aiad ning järvevett kasutati kastmiseks. Tänagi on aia kõige idüllilisem paik järve rohelised kaldapealsed, paviljon ning tuhanded väikesed oliivipuud. 

Saadia hauad on kuninglik nekropol. 16. sajandi Saadia sultan Al Mansour oli nii elus kui surmas ühtemoodi ülevoolav. Raha ja vaeva säästmata lasi Kuldne sultan eelneva tagasihoidliku haua ümber ehitada uhkeldavaks nekropoliks. Nekropoli ehitusel kasutati Itaalia marmorit ja puhtast kullast seinakaunistusi. Mõnikümmend aastat pärast Al Mansouri surma (1603) müüris Alaouite sultan Moulay Ismail oma eelkäija hauad kinni selleks, et eelnevast valitsejast ei jääks märki maha. Saadia hauad avastati aerofotode abil alles 1917. aastal. 

Bahia palee on kahtlemata üks Marrakeshi imposantsemaid ehitisi. Suurvisiirid ehitasid Bahia palee 19. sajandil eesmärgiga rajada tolle aja kõige suurejoonelisem ehitis. Järgnevatel aastatel rüüstasid paleed sultanid ja hiljem võtsid selle üle prantslased. Tänapäeval võõrustab Maroko kuningapere palees tähtsaid riiklikke külalisi, ent ka tavakülastajatel on võimalus imetleda palee elegantset arhitektuuri ja maitsekaid kaunistusi. Vaatamata sellele, et rüüstajad viisid kaasa kogu mööbli ja lahtised esemed, on palee siseõued, aiad ning 150 toatäit andaluusia-mauri stiilis kaunistusi imeline vaatepilt. Bahia ehteks on naiste ja konkubiinide tubade nikerdatud seedripuust laed, salongide värvilisest klaasist aknad, zellige mosaiigid, peened stukk-kaunistused seintel ning siseõue marmorpinnad.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Marrakesh Dar Khmissa riad

10. päev

Marrakesh / Agadir

Hommikul asume teele Agadiri poole mööda Atlandi ookeani äärset rannikut. Marrakechist Agadiri on ligi 260 kilomeetrit.

Maroko lõunaosas Antiatlase mäestiku jalamil asuv Agadir on tuntud kuurortlinnana. Agardiris on laiad lõputud rannad ookeani kaldal, lilledesse uppunud aiad, elegantsed ja moodsad ehitised, rannaäärsed promenaadid täis mõnusaid restorane ja kohvikuid. Lisaks ookeani mõnude nautimisele on siin mitmeid golfiväljakuid. Agadiri mäe otsas seisnud kasbah sai 1960. aasta maavärinas kannatada, aga selle vana linnamüür seisab vankumatult. Maavärina järel tuli linn uuesti üles ehitada ning seetõttu on Agadiri õhustik moodsam ja läänepärasem kui teistes Maroko linnades.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Agadir Atlantic hotell 4*

11. päev

Agadir

Tänasel ennelõunal tutvume Agadiriga. Kõigepealt siirdume mäe otsa iidse kasbahi juurde. Kasbahi juurest avanevad kaunid vaated kogu linnale ja lahele. Seejärel saame veeta aega ostukeskuses, vaiba töökojas ja Šveitsi piirkonnas. Käsitööliste kvartalis tutvume kohaliku pitsikudumise, nahatöö ja puidunikerdamise võtetega. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Agadir Atlantic hotell 4*

12. päev

Agadir - Casablanca - Brüssel - Tallinn

Täna lendame koju.

Lend AT430 Agadir-Casablanca 09.35-10.40, lennuaeg 1h 5min
Lend AT832 Casablanca-Brüssel 12.50-17.05, lennuaeg 3h 15min
Lend BT708 Brüssel-Tallinn 20.05-23.30, lennuaeg 2h 25min

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 3300 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud
 • majutus programmis märgitus hotellides/traditsioonilsites külalismajades (riad)
 • programmis märgitud toitlustus
 • ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega 
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas (soovi korral) 380 €
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis