Markiisaared Prantsuse Polüneesias
Hiva Oa ja Nuku Hiva ning elegantsed Tahiti, Moorea ja Bora Bora


15. veebruar – 7. märts 2023
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Markiisaared Prantsuse...

15. veebr – 7. märts 2023  / 11696 €

Kuulsad maadeavastajad Wallis, Bougainville ja Cook kasutasid esmakordselt sõna "Polüneesia" Lõunamere saarestiku kirjeldamiseks 18. sajandi lõpus. Seiklejad otsisid palavikuliselt Lõunamandrit - kontinenti, mille eesmärgiks arvati olevat planeedi tasakaalustamine. Hiigelkontinenti otsides leidsid avastajad pelgalt väikesi saarekesi, kus ei leidunud ei kulda, hõbedat ega muid suuri rikkusi. Vaatamata sellele sai saartest peagi paradiisi maapealne kehastus. Rändajate jaoks, kes olid olnud kuid merel, oli see tõeline Eedeni aed, kus elasid Prantsuse filosoof Rousseau kirjasule abil kuulsust kogunud "üllameelsed metslased". Tänapäevalgi saartele saabudes pannakse külalistele kaela kaunitest lõhnavatest lilledest pärjad, veetlevad kaunitarid tantsivad puusanõtkutustega tantsu ning nende käte kaunid liigutused hakkavad vaikselt sulatama põhjamaa inimese karget ratsionaalset mõtlemist. Mägistel saartel toovad vaheldust sügavrohelised orud, kus vulisevad ojad ja pahisevad karged kosed. Polüneesia on naeratav ja sõbralik ning Gauguini maalidel kujutatud Eedeni aed ja fantaasia kuldne kuningriik pole kuhugi kadunud.  

Prantsuse Polüneesia territoorium koos ookeaniga on võrreldav Euroopaga. Prantsuse Polüneesia koosneb umbes 118-st saarest, mis omakorda on jagatud viieks arhipelaagiks - Seltsi saared, Tuamotu, Markii, Gambieri ja Australi saarestikud. Polüneesia saared on pea kõik vulkaanilise tekkega. Lõunamere põhjas, umbes 4000 meetri sügavusel, on maakoores kuumad täpid. Et kuum täpp püsib ühe koha peal, tema kohal olev laam aga liigub, siis on kuuma täpi vulkanism moodustanud ahelikus paiknevaid saarestikke. Kui vulkaani tegevus vaibub, siis kasvatab vulkaan endale korallriffi ümber. Mõned saared nagu Rangiroa on pelgalt atollid, sest iidne vulkaan on oma raskuse tõttu vajunud meresügavustesse ning merepinnale on jäänud vaid korallidest niinimetatud vöö. Poolel teel Los Angelesest Sydneysse asuv Tahiti saar on noorem ja seetõttu on nähtaval ka vulkaanid. Tahiti noorem õde Moorea annab vast kõige paremini edasi Prantsuse Polüneesia külalislahket murevaba elustiili. Bora Bora on aga ideaalne mesinädalateks - romantiline ja piltilus.

Tahitist rohkem kui 1300 kilomeetri kaugusel keset ookeani asuvad Markiisaared - ühed eraldatuimad saared maailmas. 12-st vulkaanilisest saarest on asustatud kuus. Vaatamata väiksele külastajate ja elanike arvule - saartel elab veidi alla 10000 inimese - on seal teha ja näha aga palju. Saared on tuntud oma kõrgete mäeahelike poolest, mis kukuvad järsult ookeanisse. Kosed on kõrgemad kui pilvelõhkujad, rannad on ääristatud salapäraste merekoobastega ning rikkalike arheoloogiliste meenutustega täidetud matkad annavad aimu ajast, mil eurooplased veel saari avastanud polnud. Kohalikud hindavad kõrgelt enda kultuurilisi eripärasid - alustades hobustega ratsutamisest kuni rikkust ja tugevust sümboliseerivate tätoveeringuteni välja. Kui Moorea ja Bora Bora türkiissinised laguunid annavad võimaluse rahulikuks rannapuhkuseks, siis Markiisaared on just seiklusliku reisija unistus. Markiisaarte elanikke on jäädvustanud ka kuulus fotograaf Jimmy Nelson, kelle piltidega on võimalik tutvuda siin: www.jimmynelson.com/people/marquesans

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 22.04.2022):

 • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus. Prantsuse Polüneesias võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 3 kuud.
 • USAsse ja Prantsuse Polüneesiasse sisenemiseks on vaja esitada: 1) tõend (ELi digitõend) COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta (kasutusjuhendis märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14/28 päeva sõltuvalt vaktsiinist), JA 2) USAsse sisenemiseks koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR või antigeeni testi kohta, mis on tehtud mitte rohkem kui üks päev enne väljalendu (aktsepteeritud testitüübid: antigeen, NAAT, RT-LAMP, RT-PCR või TMA), JA 3) Prantsuse Polüneesiasse sisenemiseks koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse antigeeni testi kohta, mis on tehtud 24h jooksul enne väljalendu USAst.
 • NB! Alates 01.02.2022 kehtib vaktsineerimistõend ELis reisimiseks 9 kuud (270 päeva), kehtivust arvestatakse esimese vaktsiinikuuri viimase doosi manustamise kuupäevast. Kuna Prantsuse Polüneesiasse sisenemiseks kehtivad reeglid on seotud Prantsusmaa reeglitega, siis vaadake, et teie tõend oleks reisimiseks kehtiv.
 • Lisaks tuleb täita erinevad maale sisenemise deklaratsioonid (juhendid saadab Albion)

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Markiisaared Prantsuse Polüneesias - Kaart

1. päev

Tallinn - Riia - Pariis - Tahiti

Koguneme Tallinna lennujaamas hommikul kell 04.40.

Lend BT362 Tallinn-Riia 05.40-06.30, lennuaeg 50min (Air Baltic)
Lend BT691 Riia-Pariis 07.20-09.10, lennuaeg 2h 50min (Air Baltic)
Lend AF076 Pariis-Los Angeles-Papeete (Tahiti) 18.10-21.05, lennuaeg 11h 55min / 23.35-06.15+1, lennuaeg 8h 40min (Air France) - Los Angeleses on tehniline vahemaandumine, lennujaamast väljuma ei pea

2. päev

Tahiti saar

Saabume Tahitile hommikul kell 6.15. Sõidame hotelli ja puhkame. Meil on tellitud varajased toad.

Tahiti saar ise on number kaheksa kujuline, tekkinud kahest suurest vulkaanist umbes kaks miljonit aastat tagasi. Number kaheksa rõngad moodustuvad poolsaartest: Tahiti Iti - mis tähendab Väike Tahiti ja Tahiti Nui mis tähendab Suur Tahiti. Tahiti pindala on 670 ruutkilomeetrit, kõige kõrgem tipp on Rohena mägi, mis on 2241 meetri kõrgune. Elanikud on koondunud enamasti kitsastele rannikuäärsetele tasandikele. Mägine saare keskosa on väga dramaatilise ilmega ning läbi kasvanud troopilistest taimedest, sõnajalgadest. Siin-seal paistavad silma langevad kosed. Koskedes jätkub alati vett, sest saare mägiste vulkaanide tippudes on suured järved. Siin on kaks aastaaega: kuiv ja niiske.

Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4*, Ocean View Deluxe toad

3. päev

Tahiti saar

Soovijatel on võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil "Tahiti troopilised aarded". Külastame pühapaika Arahurahu (tõlkes: tuhk) Marae'd (pühapaik vabas õhus), kus meid tervitab Tiki - jumalik esiisa, kaitsja ja valvaja. Veel külastame Arahoho veepurskeava, kus vesi mühinal koopasse ja koopast jälle välja pritsib. Astume läbi Venus pointi, kus on kapten Cooki, kuulsate mässajate laeva Bounty mälestusmärk ning kuninganna Pomare IV majakas. Ekskursiooni hind 85 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4*, Ocean View Deluxe toad

4. päev

Tahiti - Hiva Oa / Hiva Oa saar

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama, et lennata Markiisaartele, mille teine nimetus on Te Henua Enata (tõlkes "Meeste maa").

Lend VT855 Tahiti-Hiva Oa 06.30-10.20

Legendi kohaselt lõi jumal Markiisaared endale elukohaks ning Hiva Oa on selle "maja" talaks. Tänapäeval kutsutakse Hiva Oa saart Markiisaarte aiaks, sest siin on viljakas ja lopsakas loodus. Saare karm maastik pakub avastamisrõõmu puutumatus looduses. Maju ja teid on vähe - inimesi elab siin veidi üle 2000. Musta liivaga rannad ja järsud kaljud kujundavad saare ilmet, iidsed tiki kujud on Prantsuse Polüneesia suurimad. Hiva Oa saarel veetsid oma viimased eluaastad Prantsuse maalikunstnik Paul Gauguin ning Belgia luuletaja Jacques Brel.

Vaba õhtupoolik Hiva Oa saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

5. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar / ekskursioon Atuona külla ja Gauguini keskusesse

Täna teeme lühikese ekskursiooni Atuona külasse. Külastame Atuona kirikut ja käime rannas. Seejärel läheme Espace Culturel muuseumisse, kus tutvume maalikunstnik Paul Gauguini töödega ning näeme koopiat tema majast (La Maison du Jouir). Samuti on seal väljapanek ka kuulsa Belgia luuletaja ja laulja Jacques Breli elust ja tema lennukist nimega Jojo. Gauguin ja Brel on surnuaial maetud teineteise kõrvale.

Vaba pärastlõuna.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

6. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar / ekskursioon Puamau orgu

Täna teeme ekskursiooni Puamua orgu. 4x4 autodega sõidame esmalt Hiva Oa saare kõige põhjapoolsemasse punkti Puamau. Rannikuäärsel teel avanevad meile imelised vaated mitmetele orgudele. Käime Te Lipona arheoloogilises paigas, mis on tuntud oma Prantsuse Polüneesia suurima tiki kuju tõttu - kõrgust on kujul 2.43 meetrit! Teine tuntud tiki kuju on Makaii Taua Pepe, mis on erakordne seetõttu, et on horisontaalses asendis. Sööme pikniklõunat ja veedame pärastlõuna looduses. Tagasiteel hotelli teeme peatuse Punaei vihmametsas, kus asub suure naeratusega Ututka ehk naeratav tiki. 

Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna ekskursiooni ajal, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

7. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar / ekskursioon Tahuata saarele

Täna teeme ekskursiooni Tahuata saarele. Tahuata saar on pisike saar, kuhu jõudmiseks ületame paadiga Bordelais kanali. Hea õnne korral võime tee peal kohata ka delfiine ja mantaraisid. Vaitahu külas käime kirikus, muuseumis ja kunstikeskuses. Seejärel jalutame ringi Hapatonis. Lõunaks on meil BBQ piknik. Seejärel vaba aeg rannas. Teel tagasi Hiva Oa saarele võime näha metsikuid hobuseid.

Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna ekskursiooni ajal, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

8. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar

Vaba päev Hiva Oa saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain Bungalow toad

9. päev

Markiisaared / Hiva Oa - Nuku Hiva / Nuku Hiva saar

Täna lendame Nuku Hiva saarele. 

Lend VT853 Hiva Oa-Nuku Hiva 10.25-11.05

Nuku Hiva on Prantsuse Polüneesia suuruselt teine saar pärast Tahitit. Tegu on siiski hõredalt asustatud saarega - kui Tahitil elab pea 200000 inimest, siis Nuku Hival vaid 3000. Järgmistel päevadel avaneb meil võimalus avastada saare mägesid, üksikuid randu, orgusid ja koskesid (Hakaui oru kosk on suuruselt kolmas maailmas!) ning tutvuda omapärase kultuuriga. Pühasid kujusid (tiki) ja vabas õhus olevaid tseremooniate läbiviimise kohti (tohua) on saarel rohkem kui kuskil mujal. 

Vaba pärastlõuna Nuku Hiva saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Nuku Hiva by Pearl Resorts hotell 3*, Bay View Bungalow toad

10. päev

Markiisaared / Nuku Hiva saar / ekskursioon Taiohae külla 

Täna teeme poolepäevase ekskursiooni Taiohaes, mis on Nuku Hiva saare kõige olulisem küla. Seejärel teeme kerge matka Koueva arheoloogilisse paika, mis oli ammustel aegadel suure sõjapealiku Pakoko püha tseremooniate pidamise koht. Käime ka 1973. aastal valminud Notre Dame'i katedraalis ning vaatame kivisse tehtud graveeringuid Tohua Temehas.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Nuku Hiva by Pearl Resorts hotell 3*, Bay View Bungalow toad

11. päev

Markiisaared / Nuku Hiva saar / ekskursioon Hatiheu orgu

Täna teeme ekskursiooni Nuku Hiva saare põhjaosas asuvasse Hatiheu orgu. Sõidame 4x4 autodega mööda Taiohae lahest ja Taipivai orust, mis on tuntud oma kookoseistanduste poolest. Hatiheu orus käime Kamuihei arheoloogilises paigas, kus näeme kivist ehitisi (paepae), tseremooniate läbiviimise kohti (tohua), pidustuste pidamiseks mõeldud alasid (me'ae) ja petroglüüfe. Pärast pikniklõunat külastame Markiisaarte kunstimuuseumi. Ilusa ilma puhul teeme ujumispeatuse. Tagasiteel hotelli näeme ka Hikokua arheoloogilist paika.

Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna ekskursiooni ajal, õhtusöök
Majutus: Le Nuku Hiva by Pearl Resorts hotell 3*, Bay View Bungalow toad

12. päev

Markiisaared - Tahiti / Tahiti saar

Täna lendame Markiisaartelt Tahitile.

Lend VT851 Nuku Hiva-Tahiti 11.00-13.45

Vaba õhtu Tahitil.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4*, Ocean View Deluxe toad

13. päev

Tahiti - Moorea / Moorea saar

Hommikul lendame Moorea saarele. 

Lend VT260 Tahiti-Moorea 10.35-10.50

Moorea on eksootiline südamekujuline saar, mille ümbermõõt on umbes 60 kilomeetrit. Moorea kohalik nimi Eimeo tähendab kollast sisalikku. Saare pindala on 132 ruutkilomeetrit ning elanikke on saarel ligi 20 000. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden Bungalow toad

14. päev

Moorea saar

Vaba päev Moorea saarel.

Täna on võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil "Aito 4 Wheel Drive Safari Tour". Sõidame ringi Moorea saare kaunimates paikades. Edasi sõidame Belvedere'i, mis tähendabki kaunist vaatekohta. Koha nimetuse vääriliselt näeme kauneid vaateid Cooki ja Opunohu lahtedele, mägedele, lopsakale taimestikule mäenõlvadel. Saludes kasvavad mangod, avokaadod, kookospähklid jms. Saarel uitab ringi tuhandeid kanu, kes on kunagi ammu toodud siia esimeste sisserändajate poolt. Belvedere asub niinimetatud Hai Hamba ehk Bali Hai kõrval. Mõistame, et oleme iidse vulkaani kraatris. Meie ees on püha mägi Rotui (886 meetrit, mis oligi vulkaani peamine avaus), mis vajub iga 10 aastaga neli sentimeetrit. Sõidame läbi ananassitee, kus mäenõlvadel on erinevate suurustega ananassipõllud. Ananass on kaktuseline taim ja ananassipõllule tasuks minna korraliku kaitseriietuse ning matšeetega varustatult. Ananassi "lehe" okkad on lõikavalt teravad. Kasutame neljarattaveolisi kastiga maastikuautosid (kuus inimest ühes kastis), ekskursiooni pikkus 3h 30min. Ekskursiooni hind 85€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden Bungalow toad

15. päev

Moorea saar

Vaba päev Moorea saarel.

Võimalus erinevateks tegevusteks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden Bungalow toad

16. päev

Moorea - Bora Bora / Bora Bora saar

Jätkame saarte avastamist - läheme Bora Bora saarele. 

Lend VT264 Moorea-Bora Bora 11.05-11.55

Eksootiline Bora Bora saar, mida hüütakse Vaikse ookeani pärliks, asub 260 kilomeetrit Tahitist loodes. Bora Bora on ümmargune. Saare rannikul jookseb ümber saare 32 kilomeetri pikkune autotee - viidates sellele, et saar on päris pisike. Rannajoont ilmestavad väljaulatuvad maaninad ja nende vahele jäävad mõnusad lahesopid. See on justkui kauni polüneeslanna harali sõrmedega käsi, mille ümber on visatud täiuslik korallkäevõru. Saar on ümbritsetud peaaegu täielikult laguuni ning korallriffiga või motudega. Läbipääs rifist on vaid ühest kohast. See ongi põhjuseks, miks USA merevägi valis II maailmasõja ajal, 1942. aastal, just Bora Bora saare oma baasiks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Royal Bora Bora Resort 3+*/ soovi korral võimalus upgrade hotelli Conrad Nui hotell 5*, Garden Villa toad (lisatasu selgitamisel)

17. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Soovijatel võimalus osaleda päevasel paadireisil, kus näeme haisid, raisid ja teisi veeloomi. Sööme pisikesel saarel maitsvat lõunasööki, milleks on tavaliselt kohalikud grillroad. Ekskursiooni hind 155€

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Royal Bora Bora Resort 3+*/ soovi korral võimalus upgrade hotelli Conrad Nui hotell 5*, Garden Villa toad (lisatasu selgitamisel)

18. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks. Soovitame poolpäevast matka Kuningate orus, kus käime koos kohaliku giidiga mägedes ning tutvume saarele iseloomulike taimedega, hind 85€.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Royal Bora Bora Resort 3+*/ soovi korral võimalus upgrade hotelli Conrad Nui hotell 5*, Garden Villa toad (lisatasu selgitamisel)

19. päev

Bora Bora saar / Bora Bora - Tahiti

Vaba hommikupoolik Bora Boral. Pärastlõunal lendame Bora Boralt Tahitile.

Lend VT425 Bora Bora-Tahiti 16.55-17.45

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Le Tahiti by Pearl Resorts hotell 4*, Ocean View Deluxe toad

20.-21. päev

Tahiti - Los Angeles - Pariis - Tallinn

Lend AF077 Papeete (Tahiti)-Los Angeles-Pariis 08.25-18.35, lennuaeg 8h 10min / 21.05-16.55+1, lennuaeg 10h 50min (Air France) - lennuk teeb tehnilise vahemaandumise Los Angeleses
Lend BT862 Pariis-Tallinn 18.50-22.40, lennuaeg 2h 50min (Air Baltic)

Toidukorrad: hommikusöök Reisi hind: 11696 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud Tallinn-Tahiti-Tallinn, vt täpsemalt reisikirjeldusest
 • programmis märgitud saartevahelised lennud Polüneesias
 • majutus kahestes tubades (programmis märgitud hotellides ja tubades):
  Tahitil, Mooreal ja Bora Boral 4* 
  Markiisaartel 3*
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kohapealsed maksud
 • programmis märgitud ekskursioonid Markiisaartel
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus kohustusliku Covidi kattega, Albion vahendab PZU kindlustust, vt nende tingimusi alt
 • ekskursioonid, mis on programmis vastavalt märgitud
 • reisiload, tervisedeklaratsioonid, testimised jms

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis