Markiisaared Prantsuse Polüneesias
Nuku Hiva ja Hiva Oa ning elegantsed Tahiti, Moorea ja Bora Bora


10. veebruar – 3. märts 2022
Grupis 18 reisijat2 vaba kohta
Reisijuht: Argo Schneider

Markiisaared Prantsuse...

10. veebr – 3. märts 2022  / 9552 €

Kuulsad maadeavastajad Wallis, Bougainville ja Cook kasutasid esmakordselt sõna "Polüneesia" Lõunamere saarestiku kirjeldamiseks 18. sajandi lõpus. Seiklejad otsisid palavikuliselt Lõunamandrit - kontinenti, mille eesmärgiks arvati olevat planeedi tasakaalustamine. Hiigelkontinenti otsides leidsid avastajad pelgalt väikesi saarekesi, kus ei leidunud ei kulda, hõbedat ega muid suuri rikkusi. Vaatamata sellele sai saartest peagi paradiisi maapealne kehastus. Rändajate jaoks, kes olid olnud kuid merel, oli see tõeline Eedeni aed, kus elasid Prantsuse filosoof Rousseau kirjasule abil kuulsust kogunud "üllameelsed metslased". Tänapäevalgi saartele saabudes pannakse külalistele kaela kaunitest lõhnavatest lilledest pärjad, veetlevad kaunitarid tantsivad puusanõtkutustega tantsu ning nende käte kaunid liigutused hakkavad vaikselt sulatama põhjamaa inimese karget ratsionaalset mõtlemist. Mägistel saartel toovad vaheldust sügavrohelised orud, kus vulisevad ojad ja pahisevad karged kosed. Polüneesia on naeratav ja sõbralik ning Gauguini maalidel kujutatud Eedeni aed ja fantaasia kuldne kuningriik pole kuhugi kadunud.  

Prantsuse Polüneesia territoorium koos ookeaniga on võrreldav Euroopaga. Prantsuse Polüneesia koosneb umbes 118-st saarest, mis omakorda on jagatud viieks arhipelaagiks - Seltsi saared, Tuamotu, Markii, Gambieri ja Australi saarestikud. Polüneesia saared on pea kõik vulkaanilise tekkega. Lõunamere põhjas, umbes 4000 meetri sügavusel, on maakoores kuumad täpid. Et kuum täpp püsib ühe koha peal, tema kohal olev laam aga liigub, siis on kuuma täpi vulkanism moodustanud ahelikus paiknevaid saarestikke. Kui vulkaani tegevus vaibub, siis kasvatab vulkaan endale korallriffi ümber. Mõned saared nagu Huahine on pelgalt atollid, sest iidne vulkaan on oma raskuse tõttu vajunud meresügavustesse ning merepinnale on jäänud vaid korallidest niinimetatud vöö. Poolel teel Los Angelesest Sydneysse asuv Tahiti saar on noorem ja seetõttu on nähtaval ka vulkaanid. Tahiti noorem õde Moorea annab vast kõige paremini edasi Prantsuse Polüneesia külalislahket murevaba elustiili. Bora Bora on aga ideaalne mesinädalateks - romantiline ja piltilus.

Tahitist rohkem kui 1300 kilomeetri kaugusel keset ookeani asuvad Markiisaared - ühed eraldatuimad saared maailmas. 12-st vulkaanilisest saarest on asustatud kuus. Vaatamata väiksele külastajate ja elanike arvule - saartel elab veidi alla 10000 inimese - on seal teha ja näha aga palju. Saared on tuntud oma kõrgete mäeahelike poolest, mis kukuvad järsult ookeanisse. Kosed on kõrgemad kui pilvelõhkujad, rannad on ääristatud salapäraste merekoobastega ning rikkalike arheoloogiliste meenutustega täidetud matkad annavad aimu ajast, mil eurooplased veel saari avastanud polnud. Kohalikud hindavad kõrgelt enda kultuurilisi eripärasid - alustades hobustega ratsutamisest kuni rikkust ja tugevust sümboliseerivate tätoveeringuteni välja. Kui Moorea ja Bora Bora türkiissinised laguunid annavad võimaluse rahulikuks rannapuhkuseks, siis Markiisaared on just seiklusliku reisija unistus. Markiisaarte elanikke on jäädvustanud ka kuulus fotograaf Jimmy Nelson, kelle piltidega on võimalik tutvuda siin: www.jimmynelson.com/people/marquesans

Markiisaared Prantsuse Polüneesias - Kaart

1. päev

Tallinn - Riia - Pariis - Tahiti

Kogunemine Tallinna lennujaamas hommikul kell 4.30

Lend AF7970 Tallinn-Riia 06.30-05.40 (Air Baltic)
Lend AF7983 Riia-Pariis 09.10-07.20 (Air Baltic)
Lend AF076 Pariis-Los Angeles-Papeete (Tahiti) 18.10-21.05, lennuaeg 11h 55min / 23.35-06.15+1, lennuaeg 8h 40min (Air France) - Los Angeleses on tehniline vahemaandumine, lennujaamast väljuma ei pea

2. päev

Tahiti saar

Saabume Tahitile hommikul kell 6.15. Sõidame hotelli ja puhkame. Meil on tellitud varajased toad.

Tahiti saar ise on number kaheksa kujuline, tekkinud kahest suurest vulkaanist umbes kaks miljonit aastat tagasi. Number kaheksa rõngad moodustuvad poolsaartest: Tahiti Iti - mis tähendab Väike Tahiti ja Tahiti Nui mis tähendab Suur Tahiti. Tahiti pindala on 670 ruutkilomeetrit, kõige kõrgem tipp on Rohena mägi, mis on 2241 meetri kõrgune. Elanikud on koondunud enamasti kitsastele rannikuäärsetele tasandikele. Mägine saare keskosa on väga dramaatilise ilmega ning läbi kasvanud troopilistest taimedest, sõnajalgadest. Siin-seal paistavad silma langevad kosed. Koskedes jätkub alati vett, sest saare mägiste vulkaanide tippudes on suured järved. Siin on kaks aastaaega: kuiv ja niiske.

Majutus: Tahiti Pearl Beach Resort 4*, Ocean Deluxe tuba

3. päev

Lend Markisaartele / Tahiti - Nuku Hiva saar

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama, et Markiisraartele, mille teine nimetus on Te Henua Enata, mis tähendab tõlkes "Meeste maa".

Lend VT823 Tahiti-Nuku Hiva 07.20-11.05

Nuku Hiva on Prantsuse Polüneesia suuruselt teine saar pärast Tahitit. Tegu on siiski hõredalt asustatud saarega - kui Tahitil elab pea 200000 inimest, siis Nuku Hival vaid 3000. Järgmistel päevadel avaneb meil võimalus avastada saare mägesid, üksikuid randu, orgusid ja koskesid (Hakaui oru kosk on suuruselt kolmas maailmas!) ning tutvuda omapärase kultuuriga. Pühasid kujusid (tiki) ja vabas õhus olevaid tseremooniate läbiviimise kohti (tohua) on saarel rohkem kui kuskil mujal. 

Vaba pärastlõuna Nuku Hiva saarel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Nuku Hiva Pearl Lodge hotell 3*, Garden bungalow

4. päev

Markiisaared / Nuku Hiva saar /  ekskursioon Hatiheu orgu

Täna teeme ekskursiooni Nuku Hiva saare põhjaosas asuvasse Hatiheu orgu. Sõidame 4x4 autodega mööda Taiohae külast ja Taipivai orust, mis on tuntud oma kookoseistanduste poolest. Hatiheu orus käime Kamuihei arheoloogilises paigas, kus näeme kivist ehitisi (paepae), tseremooniate läbiviimise kohti (tohua), pidustuste pidamiseks mõeldud alasid (me'ae) ja petroglüüfe. Pärast pikniklõunat külastame Markiisaarte kunstimuuseumi. Ilusa ilma puhul teeme ujumispeatuse. Tagasiteel hotelli näeme ka Hikokua arheoloogilist paika.

Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna ekskursiooni ajal
Majutus: Nuku Hiva Pearl Lodge hotell 3*, Garden bungalow

5. päev

Markiisaared / Nuku Hiva saar / ekskursioon Hakaui koskede juurde

Täna teeme ekskursiooni Nuku Hiva lõunaosas asuvasse Hakaui orgu, kuhu pääseb vaid paadiga (40-minutiline paadisõit). Pärast paadisõitu alustame rannast keskmise raskusastmega matka läbi jõe ja iidse kuningliku oru troopilise metsa, kuniks jõuame Hakaui kose imelisse vaatepunkti. Tee peal näeme Hakaui küla ja mitmeid iidseid Polüneesia matmiskohti ja jumalate kujusid (tiki). Pikniklõuna Hakaui orus pärast mida asume sama teed pidi tagasi. Matka pikkus rannast koseni on ligikaudu kaks tundi. 

Toidukorrad: hommikusöök, pikniklõuna ekskursiooni ajal
Majutus: Nuku Hiva Pearl Lodge hotell 3*, Garden bungalow

6. päev

Markiisaared / Nuku Hiva saar /  ekskursioon Taiohae külla 

Täna teeme poolepäevasel ekskursiooni Taiohaes, mis on Nuku Hiva saare kõige olulisem küla. Seejärel teeme kerge matka Koueva arheoloogilisse paika, mis oli ammustel aegadel suure sõjapealiku Pakoko püha tseremooniate pidamise koht. Käime ka 1973. aastal valminud Notre Dame'i katedraalis ning vaatame kivisse tehtud graveeringuid Tohua Temehas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Nuku Hiva Pearl Lodge hotell 3*, Garden bungalow

7. päev

Markiisaared / lend Nuku Hiva - Hiva Oa saar

Täna lendame Hiva Oa saarele. 

Lend VT823 Nuku Hiva - Hiva Oa 12.15-12.55

Legendi kohaselt lõi jumal Markiisaared endale elukohaks ning Hiva Oa on selle "maja" talaks. Tänapäeval kutsutakse Hiva Oa saart Markiisaarte aiaks, sest siin on viljakas ja lopsakas loodus. Saare karm maastik pakub avastamisrõõmu puutumatus looduses. Maju ja teid on vähe - inimesi elab siin veidi üle 2000. Musta liivaga rannad ja järsud kaljud kujundavad saare ilmet, iidsed tiki kujud on Prantsuse Polüneesia suurimad. Hiva Oa saarel veetsid oma viimased eluaastad Prantsuse maalikunstnik Paul Gauguin ning Belgia luuletaja Jacques Brel.

Vaba õhtupoolik Hiva Oa saarel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain bungalow

8. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar / ekskursioon Puamau orgu

Täna teeme ekskursiooni Puamua orgu. 4x4 autodega sõidame esmalt Hiva Oa saare kõige põhjapoolsemasse punkti Puamau, rannikuäärsel teel avanevad meile imelised vaated mitmetele orgudele. Käime Te Lipona arheoloogilises paigas, mis on tuntud oma Prantsuse Polüneesia suurima tiki kuju tõttu - kõrgust on kujul 2.43 meetrit! Teine tuntud tiki kuju on Makaii Taua Pepe, mis on erakordne seetõttu, et on horisontaalses asendis. Sööme pikniklõunat ja veedame pärastlõuna looduses. Tagasiteel hotelli teeme peatuse Punaei vihmametsas, kus asub suure naeratusega Ututka ehk naeratav tiki. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök ekskursiooni ajal
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain bungalow

9. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar / ekskursioon Tahuata saarele

Vaba päev Hiva Oa saarel.

Täna teeme ekskursiooni Tahuata saarele. Tahuata saar on pisike saar, kuhu jõudmiseks ületame paadiga Bordelais kanali. Hea õnne korral võime tee peal kohata ka delfiine ja mantaraisid. Vaitahu külas käime kirikus, muuseumis ja kunstikeskuses. Seejärel jalutame ringi Hapatonis. Lõunaks on meil BBQ piknik. Seejärel vaba aeg rannas. Teel tagasi Hiva Oa saarele võime näha metsikuid hobuseid. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök ekskursiooni ajal
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain bungalow

10. päev

Markiisaared / Hiva Oa saar  / ekskursioon Atuona külla ja Gauguini keskusesse

Vaba päev Hiva Oa saarel.

Täna teeme ekskursiooni Atuona külasse. Külastame Atuona kirikut ja käime rannas. Seejärel läheme Espace Culturel muuseumisse, kus tutvume maalikunstnik Paul Gauguini töödega ning näeme koopiat tema majast (La Maison du Jouir). Samuti on seal väljapanek ka kuulsa Belgia luuletaja ja laulja Jacques Breli elust ja tema lennukist nimega Jojo. Gauguin ja Brel on surnuaial maetud teineteise kõrvale.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hiva Oa Hanakee Lodge hotell 3*, Mountain bungalow

11. päev

Markiisaared - Tahiti

Täna lendame Markiisaartelt Tahitile.

Lend VT830 Hiva Oa-Tahiti 14.25-17.15

Vaba õhtu Tahitil.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tahiti Pearl Beach Resort 4*, Ocean Deluxe tuba

12. päev

Tahiti - Moorea saar

Hommikul läheme Moorea saarele. Laevasõit kestab 30 minutit.

Moorea on eksootiline südamekujuline saar, mille ümbermõõt on umbes 60 kilomeetrit. Moorea kohalik nimi Eimeo tähendab kollast sisalikku. Saare pindala on 132 ruutkilomeetrit ning elanikke on saarel ligi 20 000. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

13. päev

Moorea saar

Vaba päev Moorea saarel.

Täna on võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil "Aito 4 Wheel Drive Safari Tour". Sõidame ringi Moorea saare kaunimates paikades. Esimene peatus ongi hingematvalt kaunis vaade meie hotellile ja lahele. Edasi hakkame ronima väga järsu, kohati 45-kraadise mäenõlva Magic Mountain otsa. Mäeotsast avaneb vaade Cooki ja Opunohu lahele. Edasi sõidame Belvedere'i, mis tähendabki kaunist vaatekohta. Koha nimetuse vääriliselt näeme kauneid vaateid lahtedele, mägedele, lopsakale taimestikule mäenõlvadel. Saludes kasvavad mangod, avokaadod, kookospähklid jms. Saarel uitab ringi tuhandeid kanu, kes on kunagi ammu toodud siia esimeste sisserändajate poolt. Belvedere asub niinimetatud Hai Hamba ehk Bali Hai kõrval. Mõistame, et oleme iidse vulkaani kraatris. Meie ees on püha mägi Rotui (886 meetrit, mis oligi vulkaani peamine avaus), mis vajub iga 10 aastaga neli sentimeetrit. Mäenõlval teeme peatuse ühes iidses pühapaigas Titiroa Maraei, kus saame aimu iidsetest rituaalidest. Sõidame läbi ananassitee, kus mäenõlvadel on erinevate suurustega ananassipõllud. Ananass on kaktuseline taim ja ananassipõllule tasuks minna korraliku kaitseriietuse ning matšeetega varustatult. Ananassi "lehe" okkad on lõikavalt teravad.

Kasutame neljarattaveolisi kastiga maastikuautosid (kaheksa inimest ühes kastis), ekskursiooni pikkus 3h 30min. Ekskursiooni hind 85€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

14. päev

Moorea saar

Vaba päev Moorea saarel.

Võimalus erinevateks tegevusteks. Soovitame poolpäevast matka saare keskosa metsades, hind 45€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

15. päev

Moorea saar / Eesti vabariigi aastapäeva tähistamine

Vaba päev Moorea saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Täna tähitstame ühise õhtusöögiga Eesti vabariigi aastapäeva.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

16. päev

Bora Bora saar / järgmised neli päeva majutume Conrad Nui 5* luksushotelli veepealses bungalows

Jätkame saarte avastamist - läheme Bora Bora saarele. 

Lend VT260 Moorea-Bora Bora 11.20-12.10

Eksootiline Bora Bora saar, mida hüütakse Vaikse ookeani pärliks, asub 260 kilomeetrit Tahitist loodes. Bora Bora on ümmargune. Saare rannikul jookseb ümber saare 32 kilomeetri pikkune autotee - viidates sellele, et saar on päris pisike. Rannajoont ilmestavad väljaulatuvad maaninad ja nende vahele jäävad mõnusad lahesopid. See on justkui kauni polüneeslanna harali sõrmedega käsi, mille ümber on visatud täiuslik korallkäevõru. Saar on ümbritsetud peaaegu täielikult laguuni ning korallriffiga või motudega. Läbipääs rifist on vaid ühest kohast. See ongi põhjuseks, miks USA merevägi valis II maailmasõja ajal, 1942. aastal, just Bora Bora saare oma baasiks.

Bora Bora saarel majutume mitmeid auhindu võitnud Conrad Nui 5* tõelises luksushotellis, mis asub Motu To'opua atollil. Veepealsetest villadest avaneb imeline vaade laguunile. Igal villal on oma terrass ning võimalus laguunis snorgeldamiseks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bora Bora Conrad Nui hotell 5*, Overwater villa (majutus veepealses villas)

17. päev

Bora Bora saar

Täna on meil võimalus osaleda ekskursioonil "Veesafari". Istume mootorpaati ja tuiskame vett pritsides üle helesinise laguuni. Pärast 15-minutilist paadisõitu oleme jõudnud korallrahude juurde, kus vees on kihamas vilgas veealune elu. Järjekorras ronime redelit mööda alla veepiirile. Kui oleme õlgadeni vees, siis lastakse vintsiga meile hapnikuvoolikuga varustatud kiiver pähe ja võibki lasta end laguuni põhja vajuda. Nagu võluväel ilmub meie ümber sadu kalu - mustvalge-triibulised (polüneesia keeles "Mamo"), hallikad kollaste uimedega ja oranžid klounkalad jpm. Loomulikult tuiskavad meie ümber ka raid. Turvalisuse mõttes on vee all meiega koos ka kaks akvalangiga instruktorit. Meist kõigist tehakse ka veealuseid pilte. Vee all võib hapnikukiiver peas nii joosta, hüpata, tantsida kui oma armsamat süles kanda. Täiesti turvaline ja ülimalt meeldejääva kogemus. Ekskursiooni hind 110€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bora Bora Conrad Nui hotell 5*, Overwater villa (majutus veepealses villas)

18. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks. Soovitame poolpäevast matka Kuningate orus, hind 55€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bora Bora Conrad Nui hotell 5*, Overwater villa (majutus veepealses villas)

19. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bora Bora Conrad Nui hotell 5*, Overwater villa (majutus veepealses villas)

20. päev

Bora Bora - Tahiti

Täna lendame Bora Boralt Tahitile.

Lend VT241 Bora Bora-Tahiti 14.25-15.15

Vaba õhtu Tahitil.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Tahiti Pearl Beach Resort 4*, Ocean Deluxe tuba

21.-22. päev

Tahiti - Los Angeles - Pariis - Helsingi - Tallinn

Lend AF077 Papeete (Tahiti)-Los Angeles-Pariis 08.20-18.30, lennuaeg 8h 10min / 21.00-16.50, lennuaeg 10h 50min (Air France) - lennuk teeb tehnilise vahemaandumise Los Angeleses
Lend AF5008 Pariis-Helsingi 19.00-23.00 (Finnair)
Lend AF4662 Helsingi-Tallinn 23.00-00.30 (Finnair)Reisi hind: 9552 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud Tallinn-Tahiti-Tallinn, vt täpsemalt reisikirjeldusest
 • saartevahelised lennud Polüneesias:
  Tahiti - Nuku Hiva
  Nuku Hiva - Hiva Oa
  Hiva Oa - Tahiti
  Moorea - Bora Bora
  Bora Bora - Tahiti
 • majutus kahestes tubades (programmis märgitud hotellides ja tubades):
  Tahitil ja Mooraeal 4* 
  Markiisaartel 3*
  Bora Boral 5* luksushotelli veepealsetes bungalowdes
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kohapealsed maksud 
 • ekskursioonid Markiisaartel:
  Nuku Hival 3 ekskursiooni ja kaks lõunasööki
  Hiva Oal 3 ekskursiooni ja kaks lõunasööki
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus kohustusliku Covidi kattega, Albion vahendab PZU kindlustust, vt nende tingimusi alt
 • majutus üheses hotellitoas 2650€
 • ekskursioonid, mis on programmis vastavalt märgitud
 • äriklassi lend suunal Pariis-Tahiti-Pariis - lisatasu 4200€ (see summa lisandub reisi lõpparvele)

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Hea on teada, et PZU katab ka COVID-19 juhtumid.

Enne reisi:
a) Reisija haigestumine enne reisi COVID-19 käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, kusjuures reisija ise tunneb ennast hästi ja haigusnähud puuduvad, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Temaga koos reisivale kaaslasele hüvitatakse tagasilennupilet ning vajadusel lisamajutus kuni 7 päeva (maksimaalselt 100€/öö). Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas ja ollakse terve, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

 

Broneeri reis