Malawi-Sambia
Ehe Aafrika, safarid ja külad


14. september – 30. september 2024
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Kaido Haagen

Malawi-Sambia

14. sept – 30. sept 2024  / 5880 €

Tõelist Aafrika olemust on hea avastada just Aafrika südames Malawis ja Sambias, mida on õnnistatud tõeliste loodusimede, metsiku loomariigi ning rikkalike veekogudega. Meie planeedi kõige paremaks peetud safaridel üüratult suurtes loodusparkides (mis hõlmavad lausa 30% Sambia territooriumist), on võimalik silmast silma kohtuda kõige metsikuma loodusega. Malawis ja Sambias on palju põnevat avastamiseks - suur mageveekogu Malawi järv on ujujate, sukeldujate, snorgeldajate, veesuusatajate, kajakisõitjate ja teiste veespordi harrastajate Meka. Lisaks on Malawi ja Sambia rahvusparkides võimalik vahetult kohtuda krokodillide, Aafrika savannielevantide, teravmokk-ninasarvikute ja isegi leopardidega. Kultuurihuvilistele on avastamiseks mitmed põnevad ajaloolised ja kultuurilised vaatamisväärsused. Siin on hea rännata läbi traditsiooniliste külade, kus külalist tervitatakse soojalt ning laia naeratusega ning seetõttu ongi piirkonna hüüdnimeks "Aafrika soe süda".

Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikud vajavad Tansaaniasse sisenemiseks e-viisat, mis väljastatakse turismi eesmärgil 90 päevaks. Eesti kodanikud vajavad Malawisse ja Sambiasse reisimiseks viisat.
 • Tansaaniasse ja Sambiasse sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis-, läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.
 • Malawisse sisenemiseks on vaja esitada: 1) tõend Covid-19 vaktsineerimiskuuri täieliku läbimise kohta (kasutusjuhendis märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva), VÕI 2) koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR testi kohta, mis on tehtud mitte rohkem kui 72h enne riiki sisenemist.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn-Dar Es Salaam (Tansaania)

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 12.30-15.50
Lend TK603 Istanbul-Dar Es Salaam 19.05-02.30+1 

Majutus: Serena Dar Es Salaam hotell 5*

2. päev

Tansaania. Dar Es Salaam 

Pärastlõunal eskursioon Dar Es Salaamis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Serena Dar Es Salaam hotell 5*

3. päev

Tansaania-Malawi. Lilongwe

Hommikune lend ET43 Dar Es Salaam-Lilongwe 07.45-10.20

Sõidame oma tänasesse majutuskohta Kumbali Country Lodge'i.

1975. aastal sai Lilongwest Malawi pealinn varasema pealinna Zomba asemel. Lilongwe vanalinn oma põnevate tänavate ja turgudega on säilitanud traditsioonilise Aafrika asula väljanägemise. Samas on linna uuem osa City sarmane teiste 20. sajandi Aafrika linlike rajoonidega. Linna üheks huvitavaks vaatamisväärsuseks on Kamuzu akadeemia. Akadeemia rajajaks oli riigi esimene president Dr Hastings Banda ning seda kutsutakse Aafrika Etoniks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Kumbali Country Lodge

4. päev

Malawi / päev külades ja tutvumine kohalike kommuunidega

Päev Lilongwe ümbruse külades. Tutvume maaelu ehedaima poolega. Kumbali Country Lodge asub 650 hektaril ning on ümbritsetud väga eheda metsa ja põllumaaga. Saame külastada lasteaeda (kui ei ole puhkepäev lasteaias) ja orgaaniliselt kasvatatavate juurviljade aeda. Pärast lõunasööki teeme Kusamala põllumajandus- ja ökoloogiainstituudi tuuri. See mitteriiklik organisatioon õpetab, demonstreerib ja propageerib põllumajanduslikke tegevusi Malawis just rohujuure tasandil. Näeme metsa tagasi istutamise protsessi alates seemnete varumisest, istikute aretamisest kuni istutamiseni. Seejärel läheme nahkhiirte eluga tutvuma. Ühes mahajäetud laoruumis on nahkhiired ennast mõnusasti sisse seadnud. Tõrvikute valguses näeme, kuidas need öise eluviisiga loomad laes ripuvad. Meil on võimalus kogeda Kraali lüpsmist. Natures Gift Ltd tegeleb piimatööstustega juba mitmeid aastaid. Siin toodetakse jogurtit, feta juustu ja pehmeid juustusid. Lehmi lüpstakse kaks korda päevas kell 6.30 ja 15.00. Kui teie südamesooviks on olnud proovida lehma lüpsta siis nüüd on teie võimalus saabunud. Pärast saame ka kohalikke tooteid proovida Kumbali Country Lodge'i verandal.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Kumbali Country Lodge

5. päev

Sambia / Lõuna-Luangwa rahvuspark

Hommikul sõidame Luangwa rahvusparki (305km / 6h). Põhja ja Lõuna Luangwa rahvusparkides on hingematvalt kaunis ja puutumatu Aafrika loodus. Rahvuspark piirneb Luangwa jõega. Siin on tehtud suuri jõupingutusi salaküttimise vastu, mille tagajärjel on paik saanud üle maailma kuulsaks metsiku looduse pelgupaigana. Lõuna Luangwa rahvuspargis on mõnus teha jalgsisafarit, mille käigus on võimalik lähedalt vaadelda Aafrika savannielevante, ninasarvikuid ning isegi lõvisid. Kõik toimub turvaliselt professionaalsete ja teadlike loodusgiidide järelvalve all. Õhtul seame end sisse Zikomo Safari Camp'is, mis asub eemal linnakärast. Transpordiks erinevate linnade ja rahvusparkide vahel kasutame minibussi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Zikomo Safari Camp 

6. päev 

Lõuna-Luangwa rahvuspark / safari

Sööme kerge hommikueine ning seejärel suundume hommikusele safarile. Safaritel kasutame 4WD sõidukeid. Kuna soovime olla metsikute loomade hommikuste tegemiste tunnistajaks, tuleb laagrist lahkuda hommikul varavalgel. Naaseme laagrisse varajaseks lõunaks ja puhkuseks. Pärastlõunal läheme õhtusele safarile ning saabume tagasi laagrisse hämaruse saabudes. Luangwa on tuntud öösafaride paik. Siin saame prožektorite abil avastada öise eluviisiga loomade elu. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Zikomo Safari Camp 

7. päev

Lõuna-Luangwa rahvuspark / safari

Safari Sambias, Luangwe rahvuspargis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Zikomo Safari Camp 

8. päev

Sambia-Malawi / Lilongwe

Hommikul hakkame sõitma tagasi Malawisse, mis on üpriski huvitav teekond.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Woodlands Lilongwe hotell

9. päev

Majete Wildlife Reserve looduskaitseala 

Hommikul hakkame sõitma Majete looduskaitsealale (398km / 6h). Suures Ida-Aafrika alanguvööndis ehk riftiorus asuv Majete looduskaitseala laiutab 700 km² suurusel maa-alal. Siin leidub nii rohetavaid tasandikke, jõeäärseid metsasalusid, maruula-elevandiõunapuu-, akaatsia-, kombreetumi- ning palmisalusid, millesse on pikitud suursugused ahvileivapuud (baobabid). Siin on haruldaste loomade pelgupaik, kus rahulikult saavad ringi jalutada teravmokk-ninasarvikud, antiloobid, tüügassead. Shire jões elab suur krokodillide ja jõehobude asurkond. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Thawale Lodge

10. päev

Majete Wildlife Reserve looduskaitseala / safari

Safaripäev metsiku looduse avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Thawale Lodge

11. päev

Zomba platoo

Hommikul hakkame sõitma Zombasse (116km / 3h). Zomba platoo lõuna nõlvadel asuv Zomba linn oli kunagi koloniaalaegne riigi pealinn. Linna huviväärseteks kohtadeks on Malawi ülikool, Kuninga Aafrika vintpüsside ajalugu, väike botaanikaaed ning golfiväljak.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Sunbird Ku Chawe hotell

12. päev

Liwonde rahvuspark / safari

Sõidame Liwondesse (132km / 3h). Kuigi Liwonde on üks Malawi väiksemaid loodusparke, on ta kindlasti üks populaarsemaid. Malawi suurim jõgi Shire on pargi läänepoolseks piiriks ning ühtlasi ka pargile eluandvaks arteriks. Siin on jõehobud, krokodillid ja elevandid. Taastatud on teravmokk-ninasarvikute asurkond. Ühtlasi on siin rikkalik linnuriik - linnuvaatlejate jaoks on pärliks viirkalakakk.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Mvuu Camp

13. päev

Liwonde rahvuspark / safari

Safaripäev metsiku looduse avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Mvuu Camp

14. päev

Cape Maclear / Malawi järv

Täna sõidame Malawi järve äärde (155km / 3h). Malawi järve rahvuspark on tunnistatud UNESCO kaitse all olevaks looduspaigaks, kus toimuvad olulised ökoloogilised ja bioloogilised protsessid ning on bioloogilise mitmekesisuse oluline looduslik paik. Sügava ja selge veega suure Malawi järve lõunakaldal, mägede taustal asuva looduspargi vetes elutseb sadu kalaliike, neist peaaegu kõik endeemilised. Malawi järv on sügavuselt kolmas maailmas ning siin leidub rohkem kalaliike kui üheski teises järves. Pargis on rikas linnustik, kaldaaladel elab kilg-merikotkaid. Imetajatest olgu mainitud jõehobu, paavian ja tüügassiga, aeg-ajalt liigub siin ka elevante. Järve saared on olulised kormorani pesitsemispaigad, neid on siin mitutuhat. Roomajatest leidub krokodille ja rohkesti varaane. Selle piirkonna tähtsus evolutsiooni uurimisel on võrreldav Galapagose saarte omaga. 

Nankumba poolsaare otsas, Malawi järve lõunakallastel asuv Cape Malear on väike kuurortlinnake. Linnakeses on mitmeid restorane ning imelised kuldsed liivad, mida uhuvad järve sinised veed. Cape Maclear on Robinson Crusoe paradiis. Cape Macleari küla arheoloogilised tõendid osutavad, et inimesed on elanud siin pikka aega, arvatavalt alates rauaajast. Macleari neeme ümbruskond oli kunagi vandli- ja orjakaubanduse kese. Hiljem rajati siia Livingstone'i misjon ning siin tegid vahepeatuse Kapilinnast Londonisse lendavad vesilennukid.

Malawi järvel on võimalus minna süstamatkale Malawi järves asuvale Thumbi saarele. Rahvuspargi kaitstud vetes on parim koht süstasõidu harjutamiseks. Kahemehesüstad on stabiilsed, kerged aerutamisel ning jõukohased kõigile olenemata füüsilisest võimekusest. Siin on võimalik paika avastada nii süstadel järvel sõites kui ka ujudes ja snorgeldades, tehes linnuvaatlust, külastedes kohalikke käsitööturge või lihtsalt külas jalutades.  

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Annie's Lodge Cape Maclear

15. päev

Cape Maclear / Malawi järv

Päev puhkamiseks järve ääres.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Annie's Lodge Cape Maclear

16. päev

Malawi järv / Lilongwe-Tansaaniasse

Sõidame Lilongwesse.

Lend ET42 Lilongwe-Dar Es Salaam 17.30-21.45

Toidukorrad: hommikusöök

17. päev

Dar Es Salaam-Tallinn
 
Lend TK604 Dar Es Salaam-Istanbul 03.25-10.45
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 14.00-17.20Reisi hind: 5880 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • majutus elegantsetes safarilodžides ja hotellides
 • transport vastavalt programmile
 • safarid lahtiste autodega
 • toitlustus vastavalt programmile
 • kõik paadisõidud, matkad, rahvusparkide tasud jne
 • kogu ekskursiooniprogramm kőikide sissepääsudega
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas
 • viisad - tasumine kohapeal, kokku 150 USD

Reisiprogramm: 

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis