Malawi-Sambia
Ehe Aafrika, safarid ja külad


21. september – 7. oktoober 2018neli vaba kohta/grupi suurus 12 reisijat/garanteeritud väljumine
Reisijuht:  Riho-Bruno Bramanis,

Malawi-Sambia

21. sept – 7. okt 2018  /  4890 € 

Tõelist Aafrika olemust on hea avastada just Aafrika südames Malawis ja Sambias, mida on õnnistatud tõeliste loodusimede, metsiku loomariigi ning rikkalike veekogudega. Meie planeedi kõige paremaks peetud safaridel üüratult suurtes loodusparkides (mis hõlmavad lausa 30% Sambia territooriumist), on võimalik silmast silma kohtuda  kõige metsikuma loodusega. Malawis ja Sambias on palju põnevat avastamiseks - suur mageveekogu Malawi järv on ujujate, sukeldujate snorgeldajate, veesuusatajate, kajakisõitjate jms veespordi harrastajate Meka. Lisaks on Malawi ja Sambia rahvusparkides võimalik vahetult kohtuda krokodillide, aafrika savannielevantide, teravmokk-ninasarvikute ja isegi leopardidega. Kultuurihuvilistele on avastamiseks mitmed põnevad ajaloolised ja kultuurilised vaatamisväärsused. Siin on hea rännata läbi traditsiooniliste külade, kus külalist tervitatakse  soojalt ning laia naeratusega ning seetõttu ongi piirkonna hüüdnimeks "Aafrika soe süda".

1. päev

Tallinn - Dar Es Salaam (Tansaania)

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 12.30-15.50
Lend TK603 Istanbul-Dar Es Salaam 19.05-02.30+1 

Majutus Tansaanias, Dar Es Salaamis 4* hotellis.

2. päev

Tansaania, Dar Es Salaam 

Hiline hommikusöök.
Pärastlõuanl eskursiooni Dar Es Salaamis.

Majutus Tansaanias, Dar Es Salaamis 4* hotellis.

3. päev

Tansaania  - Malawi. Lilongwe

Hommikune lend ET43 Dar Es Salaam - Lilongwe 07.45-10.20

Lilongwe. Sõidame oma tänasesse majutuskohta Kumbali lodži.

1975. aastal sai Lilongwest Malawi pealinn varasema pealinna Zomba asemel. Lilongwe vanalinn oma põnevate tänavate ja turgudega on säilitanud traditsioonilise Aafrika asula väljanägemise. Samas on linna uuem osa City sarmane teiste 20.sajandi Aafrika linlike rajoonidega. Linna üheks huvitavaks vaatamisväärsuseks on Kamuzu akadeemia. Akadeemia rajajaks oli riigi esimene president Dr Hastings Banda ning seda kutsutakse Aafrika Eton'iks.

Õhtusöök hinnas.

Majutus Kumbali Country Lodge.

4. päev

Malawi. Päev külades ja tutvumine kohalike kommuunidega

Hommikusöök.

Päev Lilongwe ümbruse külades. Tutvume maaelu ehedaima poolega. Kumbali lodze asub 650 hektaril ning on ümbritsetud väga eheda metsa ja põllumaaga. Saame külastada lasteaeda (kui ei ole puhkepäev lasteaias) ja orgaaniliselt kasvatatavate juurviljade aeda. Pärast lõunasööki teeme Kusamala põllumajandus ja ökoloogia instituudi tuuri. See mitteriiklik organisatioon õpetab, demonstreerib ja propageerib põllumajanduslikke tegevusi Malawis just rohujuure tasandil. Näeme metsa tagasi istutamise protsessi alates seemnete varumisest, istikute aretamisest kuni istutamiseni. Seejärel läheme nahkhiirte eluga tutvuma. Ühes mahajäetud laoruumis on nahkhiired ennast  mõnusasti sisse seadnud. Tõrvikute valguses näeme kuidas need öise eluviisiga loomad laes ripuvad. Meil on võimalus kogeda Kraali lüpsmist. Natures Gift Ltd tegeleb piimatööstustega juba mitmeid aastaid. Siin toodetakse jogurtit, feta juustu ja pehmeid juuste. Lehmi lüpstakse kaks korda päevas kell 6.30 ja 15.00. Kui teie südamesooviks on olnud proovida lehma lüpsta siis nüüd on teie võimalus saabunud. Pärast saame ka kohalikke tooteid proovida Kumbali lodzi verandal.

Majutus Kumbali Country Lodge.

5. päev

Sõidame Sambiasse. Lõuna-Luangwa rahvuspark

Hommikul sõidame Luangwa rahvusparki (305 Km/ 6h). Põhja ja Lõuna Luangwa rahvusparkides on hingematvalt kaunis ja puutumatu Aafrika loodus. Rahvuspark piirneb Luangwa jõega. Siin on tehtud suuri jõupingutusi salaküttimise vastu, mille tagajärjel on paik saanud üle maailma kuulsaks metsiku looduse pelgupaigana. Lõuna Luangwa rahvuspargis on mõnus teha jalgsi safarit, mille käigus on võimalik lähedalt vaadelda aafrika savannielevante, ninasarvikuid ning isegi lõvisid. Kõik toimub turvaliselt professionaalsete ja teadlike loodusgiidide järelvalve all. Õhtul seame end sisse Zikoma Safari Camp asub eeemal linna kärast ja mürast. Traspordiks erinevate linnade ja rahvusparkide vahel kasutame minibussi.

Täna on  hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinnas.

Majutus Zikomo Safari Camp. 

6. päev 

Lõuna-Luangwa rahvuspark - safari

Sööme kerge hommikueine ning seejärel suundume hommikusele safarile. Safaritel kasutame 4WD sõidukeid.  Kuna soovime olla  metsikute loomade hommikuste  tegemiste tunnistajaks tuleb laagrist lahkuda hommikul varavalgel.  Naaseme laagrisse varajaseks lõunaks ja puhkuseks. Pärastlõunal läheme õhtusele safarile ning saabume tagasi laagrisse hämaruse saabudes. Luangwa on tuntud öösafaride paik. Siin saame prožektorite abil avastada öise eluviisiga loomade elu. 

Täna on  hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinnas.

Majutus Zikomo Safari Camp. 

7. päev

Lõuna-Luangwa rahvuspark - safari

Safari Sambias, Luangwe rahvuspargis.
Täna on  hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinnas.

Majutus Zikomo Safari Camp. 

8. päev

Sambia - Malawi, Lilongwe

Hommkusöök.
Hommikul hakkame sõitma tagasi Sambiasse.
Huvitav teekond. 

Majutus Lilongwes Woodlands hotellis.

9. päev

Majete Wildlife Reserve  looduskaitseala 

Hommikul hakkame sõitma Majete looduskaitsealale (398 Km/ 6h). Suures  Ida-Aafrika alanguvööndis ehk - riftiorus asuv Majete looduskaitseala laiutab 700km² suurusel maa-alal. Siin leidub nii rohetavaid tasandikke, jõeäärseid metsasalusid, maruula-elevandiõunapuu-,  akaatsia-, kombreetumi-  ning palmisalusid, millesse on pikitud suursugused ahvileivapuud (baobabid). Siin on haruldaste loomade pelgupaik, kus rahulikult saavad ringi jalutada teravmokk-ninasarvikud, antiloobid, tüügassead. Shire jões elab suur krokodillide ja jõehobude asurkond. 

Täna on  hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinnas.

Majutus Thawale Lodge.

10. päev

Majete Wildlife Reserve looduskaitseala - safari

Safaripäev metsiku looduse avastamiseks.

Täna on  hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinnas

Majutus Thawale Lodge.

11.päev

Zomba platoo

Hommikul hakkame sõitma  Zombasse  (116 Km / 3h). Zomba platoo lõuna nõlvadel asuv Zomba linn oli kunagi koloniaalaegne riigi pealinn. Linna huviväärseteks kohtadeks on Malawi ülikool, Kuninga Aafrika vintpüsside ajalugu, väike botaanikaaed ning golfiväljak.

Õhtusöök hinnas.

Majutus Sunbird Kuchawe hotellis.

12. päev

Liwonde rahvuspark - safari

Sõidame Liwondesse (132 Km / 3h). Kuigi Liwonde on üks Malawi väiksemaid loodusparke on park kindlasti üks populaarsemaid. Malawi suurim jõgi Shire on pargi läänepoolseks piiriks ning ühtlasi ka pargile eluandvaks arteriks. Siin on jõehobud, krokodillid ja elevandid. Taastatud on teravmokk-ninasarvikute asurkond. Ühtlasi on siin rikkalik linnuriik, linnuvaatlejate jaoks on pärliks viirkalakakk.

Täna on  hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinnas.

Majutus Mvuu Camp.

13. päev

Liwonde rahvuspark - safari

Safaripäev metsiku looduse avastamiseks.

Täna on  hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinnas.

Majutus Mvuu Camp

14. päev

Cape Maclear, Malawi järv

Hommikusöök.
Täna sõidame Malawi järve äärde (155 Km / 3 h). Malawi järve rahvuspark on tunnistatud UNESCO kaitse all olevaks looduspaigaks, kus toimuvad olulised ökoloogilised ja bioloogilised protsessid ning on bioloogilise mitmekesisuse oluline looduslik paik.  Sügav, selge veega, suure Malawi järve lõunakaldal, mägede taustal asuva looduspargi vetes elutseb sadu kalaliike, neist peaaegu kõik endeemilised. Malawi järv on sügavuselt kolmas maailmas ning siin leidub rohkem kalaliike kui üheski teises järves. Pargis on rikas linnustik, kaldaaladel elab kilg-merikotkaid. Imetajatest olgu mainitud jõehobu, paavian ja tüügassiga, puhuti liigub siin ka elevante. Järve saared on olulised kormorani pesitsemispaigad, neid on siin mitutuhat. Roomajatest leidub krokodille ja rohkesti varaane. Selle piirkonna tähtsus evolutsiooni uurimisel on võrreldav Galapagose saarte omaga. 

Nankumba poolsaare otsas, Malawi järve lõunakallastel asuv Cape Malear on väike kuurortlinnake. Linnakeses on mitmeid restorane ning imelised kuldsed liivad mida uhuvad järve sinised veed. Cape Maclear on Robinson Crusoe paradiis. Cape Macleari küla arheoloogilised tõendid osutavad, et inimesed on elanud siin pikka aega, arvatavalt alates rauaajast. Macleari neeme ümbruskond oli  kunagi vandli-ja orjakaubanduse kese. Hiljem rajati siia Livingstone'i misjon ning siin tegid vahepeatuse Kapilinnast Londonisse lendavad vesilennukid.

Malawi järvel on võimalus minna  süstamatkale  Malawi järves asuvale Thumbi  saarele. Rahvuspargi kaitstud vetes on parim koht  süstasõidu harjutamiseks. Kahemehe süstad on stabiilsed, kerged aerutamisel ning jõukohased kõigile olenemata füüsilisest võimekusest. Siin on võimalik paika avastada nii süstadel järvel sõites kui ka ujudes ja snorgeldades, tehes linnuvaatlust, külastedes kohalikke käsitööturge või lihtsalt külas jalutades.  

Majutus Annie's Lodge.

15. päev

Cape Maclear, Malawi järv

Päev puhkamiseks järve ääres.

Majutus Annie's Lodge. Hinnas hommikusöök.

16. päev

Malawi järv - Lilongwe, lend Tansaaniasse

Hommikusöök.
Sõidame Lilongwesse
Lend ET 42 Lilongwe - Dar Es Salaam 17.30-21.45

17. päev

Dar Es Salaam - Tallinn
 
Lend TK604 Dar Es Salaam - Istanbul 03.25-10.45
Lend TK1421 Istabul - Tallinn 14.00-17.20Reisi hind: 4890 € 

Paketis sisaldub:

 • Lennupiletid
 • Majutus elegantsetes safarilodžides ja hotellides
 • Transport vastavalt programmile
 • Safarid lahtiste autodega
 • Toitlustus vastavalt programmile
 • Kõik paadisõidud, matkad, rahvusparkide tasud jne
 • Kogu ekskursiooniprogramm kőikide sissepääsudega
 • Jootraha
 • Eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • Resisikindlustus
 • Majutus üheses hotellitoas
 • Viisad, tasumine kohapeal, kokku 150 USD

Reisiprogramm: 

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Malawi-Sambia

21. september 2018 – 7. oktoober 2018