Malaisia-Singapur


11. november – 19. november 2019
Grupis 12 reisijat2 vaba kohtagaranteeritud väljumine
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Malaisia-Singapur

11. nov – 19. nov 2019  / 2812 €

Nii Malaisia kui ka Singapur on tõelised maailma rahvaste ristumispaigad. Käesoleva reisi teekond viib meid läbi värvikireva, elust pulbitseva ja "multikultuurselt modernse" (Lonely Planet, 2019) Kuala Lumpuri, UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud ajaloohõngulise Melaka ning maailma finants- ja kultuurimeka Singapuri, kus kõrvuti kerkivad pilvelõhkujad ja botaanikaaiad moodustavad justkui omapärase ökosüsteemi, milles on tuntav riigi püüdlus jätkusuutlikuma ja keskkonnasõbralikuma tuleviku poole. Õppides tundma piirkonna minevikku, olevikku ja tulevikuplaane, imetledes iidseid loodusimesid ja modernseid tehiskonstruktsioone, ning kogedes kohalike külalislahkust, saame ise osaks värvikast kultuuride lõimumisest, mis iseloomustab seda niivõrd ainulaadselt mitmekesist regiooni.

1. päev

Tallinn - Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.10

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.10-22.30

2. päev

Istanbul - Kuala Lumpur 

Lend TK60 Istanbul-Kuala Lumpur 01.35-17.15

Saabume Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse 12. novembri õhtul.

Majutus: Kuala Lumpuri kesklinnas Traders Shangri-La hotell 4*

3. päev

Kuala Lumpur / linnaekskursioon 

Täna teeme linnaekskursiooni Malaisia pealinnas ning ühtlasi riigi rahvarohkeimas linnas - Kuala Lumpuris, mis oma 21. sajandi pilvelõhkujate ja moodsate ostukeskuste, koloniaalstiilis majade ja kohalike tänavaturgude, ning lopsakate rohealadega, on kui pidusöök kõigile meie meeltele. Malai, Hiina ja India kogukondade religioosne mitmekesisus on täheldatav Kuala Lumpuri värvikate mošeede ja templite rohkuses. Tuuri käigus kogeme Kuala Lumpuri multukultuurset modernsust ja saame aimu linna omapärasest arhitektuurist, kultuurist, ajaloost, pärimusest, käsitööst ja elustiilist. 

Külastame Thean Hou templit ja Malaisia rahvusmonumenti. Teeme peatuse ka uue Kuningapalee Värava juures ning kuulsal Merdeka väljakul (Vabaduse väljakul), mille taha jääb 1884. aastal asutatud kuninglik Selangor klubi. Möödume Petronas kaksiktornidest, Moorish stiilis rongijaamast, Malaisia Rahvusmošeest ning parlamendihoonest. Seejärel sööme kohalikus restoranis lõunat ning suundume tagasi hotelli.

Õhtul teeme kohaliku giidi juhtimisel tuuri, mida alustame Kuala Lumpuri ühe tuntuima sümboli - Petronas kaksiktornide - juurest, mille ilu ja sära tuleb kõige paremini esile just nimelt õhtul pimedas. Pärast päikeseloojangu imetlemist kaksiktornide vaatetornist liigume edasi linnakeskuse purskkaevude valgusshow'le.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kuala Lumpuri kesklinnas Traders Shangri-La hotell 4*

4. päev

Kuala Lumpur / Melaka

Pärast hommikusööki alustame ligi 2-tunnist sõitu Melaka (ingl. k. Malacca) suunas. Tänu oma unikaalsele asukohale Malaka väina ääres on linn ajalooliselt omanud olulist tähtsust poolsaare peamise meresadama ning kaubateede keskpunktina. Enne Briti ülemvõimu kuulus Melaka 16.-19. sajandil Portugali ning seejärel Hollandi valdusesse, mistõttu on tänapäevani tuntav vastavate riikide mõju piirkonnas ning linn on kogunud tuntust kui kirev kultuuride segunemise tulipunkt. 2008. aastal kanti Melaka ka UNESCO Maailmapärandi nimistusse.

Tänase ajaloohõngulise linnaekskursiooni esimese peatuse teeme A Famosa juures, mis on 1511. aastal rajatud Portugali kindlus ning ühtlasi vanim säilinud Euroopa arhitektuuri stiilis ehitis terves Kagu-Aasias. Seejärel ronime St. Paul'i mäe otsas asuva St. Paul'i kiriku juurde. Külastame ka üht paremini säilinud Hollandi koloniaalarhitektuuri mälestist - Stadthuys - mis varasemalt täitis Hollandi raekoja rolli. 

Proovime kohalikke delikatesse Peranakan stiilis restoranides, mida iseloomustavad segu Kantoni, Portugali ja Malay koostisainetest ning valmistusmeetoditest. Seejärel suundume Templi (ingl. k. Temple) tänavale, mis on oma nime saanud multikultuurse variatee templite ja mošeede järel, mis ääristavad tänavat juba 18. sajandi algusaegadest. See on paik, kus saame aimu piirkonna ainulaadselt mitmekülgsest kohalikust kultuurist. Külastame ka Cheng Hoon Teng templit, Kampong King mošeed ning Sri Vinayagari templit, mis võimaldavad meil paremini tundma õppida nii India, Hiina kui ka Malay usklikke tavasid.

Ümbruskonna restaureeritud Peranakani hooneid iseloomustab omapärane segu 15. sajandil kujunenud Han-Hiina ja Malai stiilist, mis kannab omaette terminit Baba-Nyonya. Külastame ka Baba-Nyonya muuseumit, kus tutvume unikaalse Peranakani kultuuri ja tavadega, enne kui suundume kuulsale Jonker tänavale, mis on tunud omapäraste antiikpoodide ning kohvikute poolest. Seejärel teeme peatuse traditsioonilises Malai majas, õpime tundma Malai tavasid, ning külastame Portugali asundust, kus Portugali ja Malai järeltulijad on koloniaalaegadest saadik kooselusid sõlminud. Samas paigas asub ka Malaisias ainulaadne Portugali kultuurile pühendatud väljak.

Pärastlõunal teeme laevakruiisi jõel ning naudime ainulaadseid vaateid linnale. Seejärel suundume tagasi hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Melaka kesklinnas Ramada Plaza Melaka 4*

5. päev

Melaka / Johor Bahru / Singapur

Täna hommikul sõidame Singapuri. Teel teeme ka peatuse Johor Bahrus, mis on regiooni peamine transpordi- ja tööstuskeskus. Külastame linna peamiseid vaatamisväärsusi, nende hulgas 19. sajandil rajatud Sultan Abu Bakar State mošeed. Läbime Malaisia ning Singapuri piiripunktid ning sõidame hotelli.

Vaba õhtupoolik puhkuseks või omal käel ümbruskonnaga tutvumiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Singapuri kesklinnas The Carlton hotell 4*

6. päev

Singapur / linnaekskursioon

Täna teeme põhjaliku linnaekskursiooni Singapuris. Avastame linna ajaloolist, kultuurilist ja arhitektuurilist südant (the Civic District), möödume Padang väljakust, parlamendihoonest, raekojast ning ülemkohtust. Teeme peatuse Merlioni pargis, kust avanevad võimsad vaated Marina Bay'le. Suundume ajaloolisse Hiinalinna, mis on kirev segu vanast ja uuest, kus traditsioonilised poed ning turud tegutsevad kõrvuti modernsete kohvikute ning kauplustega. Seejärel külastame Singapuri linnagaleriid, kus üle 50 audiovisuaalse ning interaktiivse näituse kajastavad linna planeerimise minevikku, oleviku ja tulevikku. 

Pärast lõunasööki autentses Hiina restoranis suundume Singapuri jõe kruiisile, mis on üks parim viis linna ajaloogapärandiga tutvumiseks. Laeva teekond viib meid mööda nii vanadest poehoonetest, mis nüüd mahajäetuna seisavad kui vaid ajaloo mälestusmärgid, ning valitsushoonetest, mille arhitektuuris kajastub nii koloniaalajalugu kui ka modernsed ehitusvormid. Jõesuudmes kohtame majesteetlikku vettpurskavat Merlioni (pool lõvi, pool kala) kuju, mis sümboliseerib Singapuri turismisektorit. Linnatuur viib meid edasi võimsate Singapuri linna panoraamvaadetega The Sands Sky Park'i, mis on tuntud kui maailmas unikaalne inseneride meistriteos, mis hõljub kolme Marina Bay Sands hotelli torni kohal 200 meetri kõrgusel. Tuntud ka kui "paradiis taevas", The Sands Sky Park on koduks ka idüllilistele aedadele 250 puuliigi ning 650 taimeliigiga.

Külastame suurlinna südames asuvat 101 hektari suurust Gardens by the Bay aedade kompleksi ning Flower Dome'i, mis on maailma suurim klaasist kasvuhoone. Flower Dome'is on üheksa erinevat "aeda", kus on esindatud eksootilised taimed ja puud - oliivipuudest baobabideni - viielt eri kontinendilt ümber maakera. Seejärel jalutame müstilises pilvemetsas ning õpime tundma haruldaste taimede eluolu ning kiirelt hävineva looduskeskkonna tõttu tulenevaid raskusi nende liikide püsimiseks. Troopilises mägialade piirkonnas näeme ka maailma kõrgeimat (35 meetrit) siseruumides asuvat mägikoske. 

Suundume tagasi hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Singapuri kesklinnas The Carlton hotell 4*

7. päev

Singapur

Vaba päev puhkamiseks või omal käel Singapuriga tutvumiseks. Huvitavaid võimalusi on palju ja neid tutvustab reisijuht.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Singapuri kesklinnas The Carlton hotell 4*

8. päev

Singapur - Istanbul

Vaba päev. Õhtul sõidame lennujaama ning lendame tagasi koju.

Lend TK55 Singapur-Istanbul 23.40-06.15

Toidukorrad: hommikusöök 

9. päev

Istanbul - Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.40-12.00Reisi hind: 2812 € 

Paketis sisaldub:

 • Lennupiletid Tallinn-Kuala Lumpur / Singapur-Tallinn 
 • Majutus programmis märgitud 4* hotellides (kahesed toad)
 • Hommikusöögid
 • Programmis märgitud lõuna- või õhtusöögid
 • Transfeerid lennujaam-hotell-lennujaam
 • Transport Kuala Lumpur-Melaka-Singapur
 • Ekskursioonideks vajalik transport
 • Programmis kirjeldatud ekskursiooniprogramm 
 • Eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus
 • Sissepääsud muuseumidesse jne. mis ei ole märgitud "hinna sees"
 • Soovi korral majutus üheses hotellitoas 725 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Malaisia-Singapur

11. november 2019 – 19. november 2019