Lõuna-Korea


18. september – 29. september 2022
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Lõuna-Korea

18. sept – 29. sept 2022  / 3888 €

Koreas saame teada, kuidas 1960. aastal Sudaanist ja Afganistanist vaesemast Koreast on saanud maailma suuruselt üheteistkümnes majandus; kuidas meeletu majandusarenguga rööbiti on säilinud traditsiooniline kultuur ning konfutsianistlik eetika ja käitumisnormid; ning kuidas Korea popkultuur on täielikult vallutanud muud Aasia riigid, nii et Hiinas ja Jaapanis räägitakse tervet ühiskonda vallanud "Korea palavikust". Lõuna-Korea suhteliselt väikesel territooriumil on võimalik näha mitmekesist loodust ja väga paljusid kultuuri- ning ajaloomälestisi, õppida tundma hõrgutavat Korea kokakunsti ning heita pilk Põhja-Korea piirile.

Dünaamiline maa rajab kartmatult teed tulevikku, samas hoiab vankumatult ja uhkelt oma ajaloolist pärandit. Kuigi Korea elukorraldust mõjutavad enim konfutsianistlikud standardid, hariduskultus, suurkorporatsioonid Hyundai, LG, Lotte, K-popi iidolid ja loomulikult Korea köögi sümbol kimchi, kummardatakse suurlinnast kaugemal siiani Draakoni kuningat ja Taeva vanaema. Suurlinna ulmefilmi laadset maastikku ilmestavad sajakorruselised pilvelõhkujate metsad, mille kõrval tunnevad end mõnusalt ka tuhandeaastased templid ja iidsete dünastiate kuningapaleed. Tuleviku arheolooge ootavad kümned ja kümned Silla dünastia (4.-6. sajand) hauakääpad Gyeongjus. Tänapäeva kiirest elust auklikku südant saab lappida võimsate mägede rüppe peidetud igimuistseis budistlikes templites. Budistlik tempel kui Korea külalislahkuse võrdkuju, on ka välismaa külalise jaoks sisemised uksed avanud. Templisse võib jääda pikemaks või lühemaks ajaks, just nii nagu igale sobib. Tõelise minani teed otsides kummardatakse maani 108 korda ning ärgatakse ja uinutakse koos templikellade helinaga. Koiduajal mägedest vastu kajav helin äratab kõik elava taevas ja maal ning inimese loodu ei sega looduse kulgu, vaid pigem võimendab looduse ilu.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Seoul 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.00

Lend AY1020 Tallinn-Helsinki 15.00-15.35, lennuaeg 35min (Finnair)
Lend AY41 Helsingi-Seoul 17.30-08.20+1, lennuaeg 8h 50 min (Finnair)

2. päev

Lõuna-Korea. Seoul / laevasõit Han'i jõel

Saabumine Incheoni rahvusvahelisse lennujaama, mis on IATA hinnangul maailma parim, olles koos Hong Kongi ja Singapuriga ainus 5-tärniga hinnatud lennujaam.

Tutvus hommikuse Seouliga. Suundume laevakruiisile Han'i jõele, mis võimaldab meil näha linna vaatamisväärsuseid hoopis uuest perspektiivist. Han on terve Korea poolsaare pikkuselt neljas jõgi ning oli ajalooliselt tähtis kaubatee Hiinasse. Jõgi lookleb läbi Seouli ning tänapäeval on selle ümbrus kohalike jaoks tuntud kui meeldiv ajaveetmiskoht parkide, restoranide ning jalgradadega. Ülejäänud päev on vaba puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks. 

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Seoul Fraser Place hotell 4* 

3. päev

Lõuna-Korea ja Põhja-Korea piir

Päev kahe Korea piiril. Peale hommikusööki asume Seoulist teele Põhja-Korea suunas. Mõlema Korea vaheline 260 kilomeetri pikkune ja nelja kilomeetri laiune inimtühi demilitariseeritud tsoon on parasvöötme suurim "looduskaitseala", millest vahetult põhjas ja lõunas on relvade all üle miljoni sõduri. Teeme ekskursiooni demilitaartsoonis: Imjingaki park, Vabaduse sild, Dorasani vaateplatvorm (kust näeb selgelt Põhja-Korea linna Gaeseon), käime maa-aluses tunnelis, mille kaevas Põhja-Korea ja mis ulatub Lõuna-Korea territooriumile. 

Pärastlõunaks tuleme tagasi Seouli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seoul Fraser Place hotell 4* 

4. päev

Seouli linnaekskursioon 

Täna teeme Seouli linnaekskursiooni. Külastame Tšosoni dünastiaaegset kuninglikku paleekompleksi Gyeongbokgungi, kus näeme ka vahtide vahetust. Peale ekskursiooni jalutame ringi sajandeid vanas kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest. Külastame Korea Rahvusmuuseumit.

Seejärel läheme Hyundai Motorstudiosse. 2017. aastal avatud Hyundai Motorstudio on suurim autodele pühendatud keskus Lõuna-Koreas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seoul Fraser Place hotell 4* 

5. päev

Päev looduses / Seoraksani rahvuspark 

Täna sõidame Seoraksani rahvusparki, kus matkame ja tutvume loodusega. Seoraksani tähendab "lumiseid mäetippe." Meie reisi ajal on mägede loodus end värvikirjusse kuube rüütamas ja maastik imekaunis. Lähitutvus Koreale ainuomaste mägedega peaks tegema mõistetavamaks Korea maalikunsti ja orientaalse esteetika. UNESCO märgistusega rahvuspark on tuntuim Koreas ning on alates 1982. aastast biosfääri kaitseala, kus leidub mitmeid haruldasi liike. Matkame Soraki mäele, kus asub ka Shingeungsa tempel. Ajaloolilise tähtsusega templi rajajaks oli suur munk Jajangylsa (590-658 AD).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Ramada Sokcho hotell 3*+

6. päev

Gangneung / Ojukheon / kalaturg / Andong

Täna suundume Ojukheoni, mis on Gangneungi linnas asuv Korea ajaloos olulise tähtsusega paik. Nimelt sündisid siin 1504. aastal Korea kunstik, kirjanik ja poeet Shin Saimdang, ning 1536. aastal tema poeg Yi I - Joseoni dünastia (1392-1897) enimtuntud ja -austatud konfutsianistlik kirjanik ja filosoof. Yi I'd on kujutatud ka korea ₩5000 rahaühikul, mille tagaküljel on ühtlasi kujutatud Ojukheoni. Tõlkes tähendab Ojukheon kohta, kus kasvab palju musta bambust, mis on üks bambuse alamliikidest. Ojukheoni maja, kus Yi I sündis, on üks vanimaid säilinud puidust elumaju terves Lõuna-Koreas. 

Seejärel suundume edasi Andongi, mis on tuntud kui Korea ajaloo, kultuuri ja traditsioonide keskpunkt. Linnas näeme ja õpime tundma enam kui 600 aasta taguse Joseoni dünastia stiilis ehitatud hoonete arhitektuuri ja struktuuri, mis on tänapäevani Andongis säilinud.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Andong Richell hotell

7. päev

Hahoe küla / Haeinsa tempel / Golgulsa tempel - iidse võitluskunsti sunmodo keskus

Täna hommikul külastame Andongis asuvat Hahoe küla, kus on säilinud Joseoni dünastia stiilis arhitektuur, traditsioonid ja ka vanad raamatud, omades seega kohalike jaoks tähendusrikast rolli Korea kultuuri edasi kandmisel. 2010. aastast kuulub Hahoe ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Seejärel sõidame Gayasani Rahvusparki, UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevasse 802. aastal rajatud Haeinsa templisse. Suure osa oma kuulsusest võlgneb Haeinsa 81259 puust trükiplaadile, millele 13. sajandil graveeriti kogu korea budismi pühakiri (Korea Tripitaka). Haeinsa asub väidetavalt Korea poolsaare ühes kõige võimsamas geomantilises punktis. Võib-olla fengshui ja budistliku hiigelprojekti koostoimel on Haeinsa üks väheseid kohti tervel poolsaarel, mis jäi maha põletamata seitsmeaastases sõjas Jaapaniga (1592-1598) Jaapani okupatsiooni ajal 20. sajandil, ja kõige lõpuks Korea Sõja ajal, mil pilved selle alati enne pommituslende kinni katsid. 

Seejärel sõidame Gyeongju linna lähistel Hamwolsani mäel asuvasse Golgulsa budistlikusse templisse, mis on eriline ja ainulaadne selle poolest, et tempel on ehitatud kaljukoopasse. Templi osaks on 12 koobast, millest kõrgeimal asub kivisse tahutud 4 meetri kõrgune Buddha kuju. Templi peahoone võib esmapilgul tunduda kui tavaline templiehitis, kuid tegelikult on templi katus ja seinad hoopis osa kaljurahnust. Golgulsa tempel on ka iidse Korea võitluskunsti - Sunmudo - keskus. Sunmudo on liikuv meditsioon, mille juured ulatuvad tagasi üle tuhande aasta ning mille põhirõhk asetseb keha ja vaimu harmoonilisel koostööl.

Ööbimine Golgulsa templis pakub haruldase võimaluse jälgida - ja saada osa - templielust seestpoolt. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Golgulsa tempel

8. päev

Golgulsa / Gyeongju - korea kultuuri häll

Hommikusöök templis.

Täna tutvume muistse Silla riigi pealinna Gyeongjuga, mis oma hiilgeaegadel oli terves Aasias nii otseses kui piltlikus mõttes tuntud "kuldse" riigina. Gyeongju linn on tuntud ka kui seinteta muuseum. Külastame Silla kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone ning näeme üht Aasia vanimat Cheomseongdae observatooriumi. Gyeongju lähistel külastame UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevat Bulguksa templit ja Seokgurami raidkoopas asuvat budistlikku pühamut. Seokgurami raidkoobas on kunstlikult rajatud graniidist tempel Tohami mäe idatipus. Ümara kujuga peasaalis on Bononi kuju, Bodhi-Sattava ja tema õpilased. Tempel rajati nende kujude säilitamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Commodore Gyeongju hotell 4*

9. päev

Gyeongju / Busan 

Täna sõidame Busanisse - Lõuna-Korea suuruselt teise linna, mida iseloomustavad majesteetlikud mäed, kaunid rannad, tervendavad kuumaveeallikad ja erilised mereannid. Sadamalinn Busanis leidub midagi igale maitsele - kohalikud kalaturud ja tänavatoidutelgid eksisteerivad kõrvuti moodsate disainerpoodide ja luksuslike restoranidega - ning linnas käib kirev elu ööpäev läbi. Nimelt asub Busanis Lõuna-Korea kõige tihedama liiklusega sadam. Linnast on seetõttu saanud ka Lõuna-Korea kaguosa kultuuriline ja majanduslik keskus.

Külastame Haedongyongungsa templit, Busani torni, kohalikku turgu ning Haeundae randa.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Avani Central hotell 4*

10. päev

Busan / Hallyeohaesang / Oedo saar - uhke botaanikaaed

Tänast päeva alustame külastusega Hallyeohaesangi - Lõuna-Korea esimesse rahvusparki, mis asutati 1968. aastal. Rahvuspargi terriotoorium on rohkem kui 535 ruutkilomeetrit, millest 76% moodustab ookean. Hallyeohaesang on koduks üle 1142-le taimeliigile ja 115-le linnuliigile. Seejärel sõidame laevaga (ligi 20 minutit) rahvuspargi alal asuvale Oedo saarele, mis on tõeline paradiisisaar imeliste botaanikaaedadega, observatooriumi, ümbritseva kristallsinise mere ning võrratute loodusvaadetega. Saar on avatud külastuseks vaid päikesetõusust päikeseloojanguni. Oedo saarel on teadaolevalt ligi 3000 erinevat taimeliiki. 

Pärast päeva looduses suundume tagasi Busanisse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Avani Central hotell 4*

11. päev

Busan - Seoul

Pärast hommikusööki sõidame kiirongiga Busanist Seouli, kus saame veedame mõnusa pärastlõuna. Vaba aeg.

Seoulis on lõputult palju fantastilisi söögikohti!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Seoul Fraser Place hotell 4* 

12. päev

Seoul - Helsingi - Tallinn

Pärast hommikusööki sõidame lennuväljale ja oleme valmis koju lendama. 

Lend AY42 Seoul-Helsingi 10.20-13.55, lennuaeg 9h 35min (Finnair)
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.05-16.40, lennuaeg 35min (Finnair)Reisi hind: 3888 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn-Helsingi-Seoul-Helsingi-Tallinn (Finnair, economy class)
 • lennupiletid Koreas, Seoul-Jeju-Busan
 • majutus 4* hotellides
 • majutus templis koos traditsioonilise õhtusöögiga
 • hommikusöögid
 • programmis märgitud lõunasöögid
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • juhul kui soovite majutust üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 450 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Enamik Korea kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Korea reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +15 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Koreas sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

Broneeri reis