Lõuna-Korea ja Jeju saar


7. september – 17. september 2020
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Lõuna-Korea ja Jeju saar

7. sept – 17. sept 2020  /  3795 € 

Koreas saame teada, kuidas 1960-ndal aastal Sudaanist ja Afganistaanist vaesemast Koreast on saanud maailma suuruselt üheteistkümnes majandus; kuidas meeletu majandusarenguga rööbiti on säilinud traditsiooniline kultuur ning konfutsianistlik eetika ja käitumisnormid; kuidas Korea popkultuur on täielikult vallutanud muud Aasia riigid, nii et Hiinas ja Jaapanis räägitakse tervet ühiskonda vallanud "Korea palavikust". Lõuna-Korea suhteliselt väikesel territooriumil on võimalik näha mitmekesist loodust ja väga paljusid kultuuri- ning ajaloomälestisi, õppida tundma hõrgutavat Korea kokakunsti ning heita pilk Põhja-Korea piirile.

 Dünaamiline maa rajab kartmatult teed tulevikku, samas hoiab vanakumatult ja uhkelt oma ajaloolist pärandit. Kuigi Korea elukorraldust mõjutavad enim konfutsianistlikud standardid, hariduskultus, suurkorporatsioonid Hyundai, LG, Lotte, K-popi iidolid ja loomulikult Korea köögi sümbol Kimchi, kummardatakse suurlinnast kaugemal siiani Draakoni kuningat ja Taeva vanaema. Suurlinna ulmefilmi laadset maastikku ilmestavad sajakorruselised pilvelõhkujate metsad, mille kõrval tunnevad end mõnusalt ka tuhandeaastased templid ja iidsete dünastiate kuningapaleed. Tuleviku arheolooge ootavad kümned ja kümned Silla dünastia (4.-6. saj) hauakääpad Gyeongjus.  Tänapäeva kiirest elust auklikku südant saab lappida võimsate  mägede rüppe peidetud igimuistseis budistlikes templites. Budistlik tempel, kui Korea külalislahkuse võrdkuju, on ka  välismaa külalise jaoks sisemised uksed avanud. Templisse võib jääda pikemaks või lühemaks ajaks, just nii nagu igale sobib. Tõelise minani teed otsides kummardatakse maani 108 korda ning ärgatakse ja uinutakse koos templikellade helinaga. Koiduajal mägedest vastu kajav helin äratab kõik elava taevas ja maal ning inimese loodu ei sega looduse kulgu, pigem võimendab looduse ilu.

Korea kangelannadeks on vulkaanilise Jeju saare merenaised „Haenyeo’d“, kelle eluks on 20 meetri  sügavusele merepõhja sukeldumine. Nad korjavad karp karbi haaval merest perele elatist, ainsaks lootuseks, et nende tütardel tuleb kergem elu kuival maal. Merenaistest vanim on muuseas 95 aastane!

1. päev

Tallinn - Helsingi - Seoul 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.00

Lend AY1020 Tallinn-Helsinki 14.50-15.25 
Lend AY41 Helsingi-Seoul 17.30-08.20+1, lennuaeg 8h 50 min.

Lendame Finnairiga, lennukis pakutakse õhtu- ja hommikusööki.

2. päev

Lõuna-Korea. Seoul 

Saabumine Incheoni Rahvusvahelisse Lennujaama, mis on IATA hinnangul maailma parim (koos Hong Kongi ja Singapuriga ainus 5-tärniga hinnatud lennujaam). Seouli linnaekskursioon. Külastame Tšosoni dünastiaaegset kuninglikku paleekompleksi Gyeongbokgungi. Peale ekskursiooni jalutame ringi sajandeid vanas kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest.

Majutus Seouli kesklinnas Fraser Place 4* hotellis.

Täna on lõunasöök hinna sees.

3. päev

Lõuna-Korea ja Põhja-Korea piiril 

Hommikusöök.
Päev kahe Korea piiril. Peale hommikusööki lahkume Põhja-Korea poole. Mõlema Korea vaheline 260 kilomeetri pikkune ja nelja kilomeetri laiune inimtühi demilitariseeritud tsoon on parasvöötme suurim "looduskaitseala", millest vahetult põhjas ja lõunas on relvade all üle miljoni sõduri. Teeme ekskursiooni demilitaartsoonis: Imjingaki park, Vabaduse sild, Dorasani vaateplatvorm (kust näeb selgelt Põhja-Korea linna Gaeseon), käime maa-aluses tunnelis, mille kaevas Põhja-Korea ja mis ulatub Lõuna-Korea territooriumile. Pärastlõunaks tuleme tagasi Seouli ning naudime panoraamvaadet Seouli kesklinnas asuvast N-tornist. Õhtupoolikul vaatame Nanta etendust.

Majutus Seouli kesklinnas Fraser Place 4* hotellis.

Täna on lõunasöök hinna sees.

4. päev

Seoul, Bukchon Hanok küla, Kimchi valmistamine. Jeju saar

Hommikusöök.
Hommikupooliku veedame Seouli keskel asuvas Bukchon Hanoki külas. Küla traditsiooniline atmosfäär sulandub kenasti kokku moodsa Seouliga. Täna õpime rahvustoidu kimchi valmistamise saladusi. Saame tunda tõelist Korea kultuuri proovides selga traditsioonilisi Korea rahvarõivaid Hanboki.

Õhtul lendame Jeju saarele.

Jeju saar asub Korea poolsaare lõunaosas lähistroopilises piirkonnas. Jeju vulkaaniline saar ja laavalõõrid on koos tekitanud hulganisti mitmekesiseid vulkaanilisi vorme, mis aitavad vulkaanitegevust ja laavakoobaste moodustumist selgesti mõista. Jeju vulkaaniline saar on silmapaistva loodusiluga piirkond, kogu kaitseala hõlmab 188 km2 suuruse ala. See koosneb kolmest paigast: Geomunoreumi koobaste lavalõõride süsteemist, ookeanist kerkivast Seongsan Ilchulbongi tufikoonusest ning 1950 meetri kõrgusest Hallasani kilpvulkaanist, mis on Lõuna-Korea kõrgeim mägi. Jugade, mitmesuguse kujuga kaljumoodustiste ja kraatrijärvega Hallasan on primaarvulkaan, mille tipul asub Hallasani looduskaitseala. Kogu saarel on umbes 360 vulkaani külgkoonust, millest paljud moodustasid jahtudes laavalõõride koopaid.

Majutus ookeani kaldal asuvas Jeju Seogwipo Kal 4* hotellis.

Täna on lõunasöök hinna sees.

6. päev

Jeju - Cheonjeyeon juga, Gyulimseong mandariini kasvatus, Hingede Aed, Olle matkarada

Pärast hommikusööki külastame Cheonjeyeon'i juga (tõlkes Jumala tiik). Seejärel läheme vaatama mandariinikasvatust. 

Pärastlõunal külastame Hingede Aeda, mida peetakse üheks maailma kaunimaks aiaks nii meedia kui ka paljude tuntud külastajate poolt. Aed avati 1992. aasta 30. juulil. Saame teha jalutuskäigu "Olle" matkarajal. 2007. aastal rajatud Olle rada on saanud paljude matkasõprade lemmikuks. Umbes 422 kilomeetri pikkune rada järgib Jeju saare rannikujoont ning viib läbi külade, metsade, randade ja farmide. Rada viib ka mõne saare oreumi juurde (kokku 368), mis on iidsed madalad vulkaanid ja ajaloolised paigad. "Olle" tähendab tõlkes "tee majast väravani". Lõpetame päeva jalutuskäiguga Yongmeori rannal või Sangbanggulsa koopa juures.

Täna on lõunasöök hinna sees.

Majutus Jeju Seogwipo Kal 4* hotellis.

6. päev

Jeju-Busan. Gyeongju

Pärast maitsvat hommikusööki läheme tutvuma ühe Jeju saare kõige müstilisema vaatamisväärsusega. Seopjikoji on Jeju saare idarannikul olev maanina, kus ei kasva ainustki puud. Suured kivised kaljud tõusevad sinise ookeani taustal. Meie saame kauneid vaateid nautida Olle rajal kõndides. Külastame Seongsan Ilchulbong tippu. See 5000 aasta vanune vulkaanikraater meenutab iidset kindlust ning siin saame näha maa geoloogilist arengut. Paik on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Jätkame päeva Seongup Folk Village külastusega. Küla on tuntuks saanud paigana, kus on hästi säilinud Korea traditsioonid. Külas on konfutsianistlikud pühamud ja koolid, veskikivid ja palju muud.

Õhtupoolikul sõidame lennuväljale ning lendame Busani. Busanist sõidame Gyeongjusse. 

Täna on lõunasöök hinna sees.

Majutus Gyeongju Hyundai 4* hotellis .

7. päev

Gyeongju, Haeinsa tempel

Täna tutvume muistse Silla riigi pealinna Gyeongjuga, mis oma hiilgeaegadel oli terves Aasias nii otseses kui piltlikus mõttes tuntud kuldse riigina. Gyeongju linn on tuntud kui "seinteta muuseum". Külastame Silla kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone ning näeme üht Aasia vanimat Cheomseongdae observatooriumi. Gyeongju lähistel külastame UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevat Bulguksa templit ja Seokgurami raidkoopas asuvat budistlikku pühamut. Seokgurami raidkoobas on kunstlikult rajatud graniidist tempel Tohami mäe ida tipus. Ümara kujuga peasaalis on Bononi kuju, Bodhi-Sattava ja tema õpilased. Tempel rajati nende kujude säilitamiseks. 

Seejärel sõidame Gayasani Rahvusparki, UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevasse, 802. aastal rajatud Haeinsa templisse. Suure osa oma kuulsusest võlgneb Haeinsa 81259-le puust trükiplaadile, millele 13. sajandil graveeriti kogu korea budismi pühakiri (Korea Tripitaka). Haeinsa asub väidetavalt Korea poolsaare ühes kõige võimsamas geomantilises punktis. Võib-olla fengshui ja budistliku hiigelprojekti koostoimel on Hainsa üks väheseid kohti tervel poolsaarel, mis jäi maha põletamata seitsmeaastases sõjas Jaapaniga (1592-1598) Jaapani okupatsiooni ajal 20. sajandil, ja kõige lõpuks Korea Sõja ajal, mil pilved selle alati enne pommituslende kinni katsid. 

Täna on lõunasöök hinnas.
Majutus Haeinsa Templis. Haruldane võimalus jälgide templielu "seestpoolt".

8. päev

Päev looduses - Seoraksani rahvuspark 

Hommikusöök templis. Soovijatel on võimalus ühineda varahommikuste praktikatega Haeinsa templis.

Seejärel sõidame Seoraksani rahvusparki. Tänane päev matkamiseks ja loodusega tutvumiseks Seoraksani Rahvuspargis. Seoraksani tähendab "lumiseid mäetippe." Meie reisi ajal on mägede loodus end värvikirjusse kuube rüütamas ja maastik imekaunis. Lähitutvus Koreale ainuomaste mägedega peaks tegema mõistetavamaks Korea maalikunsti ja orientaalse esteetika. UNESCO märgistusega rahvuspark on tuntuim Koreas ning on alates 1982. aastast biosfääri kaitseala. Siin leidub mitmeid haruldasi liike.

Täna on lõunasöök hinnas.

Majutus Ramada Sokcho 3*+ hotellis.

9. päev

Soraki mägi

Pärast hommikusööki läheme matkale Soraki mäele (umbes 5 h). Matkates näeme Daecheongbong tippu ning  Ulsanbawi kaljut. Soraki mäel asub ka Shingeungsa tempel. Ajaloolilise tähtsusega templi rajajaks oli suur munk Jajangylsa (590-658.a. AD). 

Täna on lõunasöök hinnas.

Majutus Ramada Sokcho 3*+  hotellis.

10. päev

Seoul

Hommikusöök.
Seejärel sõidame Seouli, kus meil on pärastlõunal vaba aeg.

Täna on lõunasöök hinnas.

Majutus Seouli kesklinnas Fraser Place hotellis 4* hotellis.

11. päev

Seoul-Helsingi-Tallinn

Hommikusöök. Sõidame lennuväljale ja oleme valmis koju lendama. 

Lend AY42 Seoul-Helsingi 10.20-13.55
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00

 Reisi hind: 3795 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn-Helsingi-Seoul-Helsingi-Tallinn (Finnair, economy class)
 • lennupiletid Koreas, Seoul-Jeju-Busan
 • majutus 4* hotellides
 • majutus templis koos traditsioonilise õhtusöögiga
 • hommikusöögid
 • programmis märgitud lõunasöögid
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Programmiga seonduvaid lisakulutusi reisil ei ole

Lisatasu eest:

 • juhul kui soovite majutust üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 450 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Enamik Korea kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 km ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Korea reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +15 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Koreas sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Lõuna-Korea ja Jeju saar

7. september 2020 – 17. september 2020