Lõuna-Tai loodus ja rannad


22. jaanuar – 7. veebruar 2024
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Lõuna-Tai loodus ja rannad

22. jaan – 7. veebr 2024  / 4445 €

Tai on paljude reisimesilaste jaoks vastupandamatu meepott, mis meelitab oma meelespealille-siniste lahtede, kookospalmidega ääristatud puuderpeenikese liivaga randade, ajalooliste templite ja hõrkude roogadega. Lisaks on Tai ka loodussõprade jaoks paradiis maapeal - hunnitud vihmametsad, kaunid kosed, jõed ja kanalid, korallrifid ja rikkalik veealune maailm. Tais on umbes viiskümmend rahvusparki ja -kaitseala, need on ainulaadse iluga alad. Tuhandepalgeline Tai on täiuslik paik, kuhu päikest ja suve püüdma minna. 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikud võivad Tai Kuningriigis viibida viisavabalt kuni 45 päeva.
 • Taisse saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada COVID-19 dokumenti ega testitõendit. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Bangkok    

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 19.35

Lend AY1032 Tallinn-Helsingi 21.35-22.10, lennuaeg 35min (Finnair)
Lend AY143 Helsingi-Bangkok 00.45-15.45, lennuaeg 10h (Finnair)

2. päev

Bangkok          

Saabume Bangkoki lennujaama kell 15.45. 

Sõidame ligi 50 minutit hotelli Bangkoki kesklinnas, seejärel puhkus.

Majutus: Bangkok Akyra TAS Sukhumvit hotell 4*

3. päev

Bangkok / Hua Hin         

Tutvus Bangkokiga ja pärastlõunal sõidame Hua Hin'i. Sõiduteekond ligi 3 tundi (200 km).

Bangkokil on vastuoludest pakatav iseloom - ultramoodsad konditsioneeritud ostukeskused seisavad külg külje kõrval 200-aastaste külamajadega, kuldselt sätendavad templid ja nõelteravate tippudega pühamud võistlevad neoontuledes helkivate majaseintega, tagasihoidlikes sarides Buddha mungad hoiavad käes moodsaimaid nutitelefone, toidukärudega ääristatud tänavatele ja räämas moega turgudele vaatavad ülevalt pilvelõhkujate ülemistelt korrustelt alla elegantsed restoranid. Bangkok on värvikas segu armetusest ja luksusest. Nime "Bangkok" kasutavad üksnes välismaalased. "Krung Thep" (Inglite linn) on lühend linna täielikust tseremoniaalsest nimest, mis on ühtlasi maailma pikim kohanimi. Kunagisest väikesest kaubanduslinnast hakkas arenema suurlinn 1782. aastal. Tänases õitsvas metropolis elab üle 8 miljoni inimese. Linnas peidab end Smaragd Buddha, mida hinnatakse kui maailma üht suurimat aaret, ning veel peaaegu 400 erinevat vaatamisväärsust.

Toidukorrad: hommikusöök ja lõunasöök
Majutus: Wora Bura Hua Hin Resort & Spa hotell 4*

4. päev

Hua Hin / Sam Rot Yoi rahvuspark    

Tänase päeva veedame Sam Roi Yot rahvuspargis avastades Lõuna-Tai eripalgelist metsikut loodust. Sõiduteekond Hua Hin-Sam Roi Rot 1 tund (43 km).

Sam Roi Yot tähendab tõlkes "Kolmesaja tipu mägi". Sam Roi Yot oli Tai esimene mereline rahvuspark. 98 km² suurune rahvuspark annab ülevaate Lõuna-Taile iseloomulikest loodusmaastikest, mille lahutamatuks osaks on soised alad, paekivi mäed ja maalilised rannad. Rahvuspargi kõrgeim tipp on 605 meetrit. Ligi 37% rahvuspargist on soine, olles ühtlasi Tai kõige suurem magevee märgala.

Suundume Hua Hinist lõunasse. Rahvuspargi väravas külastame ananassikasvatust ning paneme kõrva taha nende maitsvate viljade kasvatamise ning saagikorjamise olulisemad nipid. Jätkame teekonda Bang-Pu kalurikülla. Pärast põgusat kalurite igapäevaste toimetustega tutvumist asutame end mootorpaatidesse ja sõidame merele. Meresõit sõltub nagu alati ilmastikutingimustest. Ookeanilt avanevad suurepärased vaated rannikule. Pärast 20-minutilist sõitu randume kaunis rannas.

Jalutame rahvuspargi juveeli Phraya Nakhon koopa juurde. Koobas on pigem maa-alune õõs, mida valgustab laeaugust tulvav soe troopiline päike. Phraya Nakhon koobas on tekkinud kahest karstilehtrist. Koopa keskmesse jalutame maasügavustes läbi ebamaise maastiku. Koopa kuningakoda on ehitud maaliliste stalaktiitide vahelt nõrguvate päiksekiirtega.

Pärast koopakülastust on aeg lõunat süüa. Seejärel sõidame Kui Burisse, kus saame veeta ülejäänud päeva kaunist randa ja soojas vees ujumist nautides.

Toidukorrad: hommikusöök ja lõunasöök
Majutus:  Wora Bura Hua Hin Resort & Spa hotell 4*                                               

5. päev 

Hua Hin / Kui Buri rahvuspark      

Pärast hommikusööki sõidame Kui Buri rahvusparki. Sõiduteekond 1.5 tundi (80 km).

Enne Kui Buri rahvusparki jõudmist teeme peatuse rahvuspargi ääremail ühes külas. Küla peamiseks elatusallikaks on ananasside kasvatamine ja kummi tootmine. Pärastlõunal sõidame pargis 4X4 lahtise veoautoga. Kohalik giid tutvustab kohalikku floorat ja faunat. Otsime metsikuid elevante märkide järgi looduses. Kolmes erinevas peatuskohas saame ilusa vaate orule ja loodetavasti silmame ka metsikuid loomi. Sööme lõunat Kui Buri pere juures kodus ja saame nii vahetult tutvuda siinse eluviisi ja kommetega.

1999. aastal asutatud Kui Buri rahvuspargis on kõik ehe ja tõeline. Kui Buri rahvusparki tullakse metsikute elevantide pärast. Kui Buri rahvuspark on koduks sajale metsikule elevandile. Kui Buri maastik on kõige sobilikum piirkond Tais nende suurejooneliste loomade jaoks. Rahvuspargis on ka mitmeid teisi põnevaid imetajaid - gaurid (India piison), india taapirid, leopardid, seraud, kaeluskarud, hirved, metsikud lehmad ning mitmeid ahviliike. Inimesed ja loodus on leidnud viisi harmoonias kooseksisteerimiseks. Rahvuspargis kasvab üle 200 000 sandlipuu, mille hulgast valitakse hoolikalt mõned välja kuninglike matuseriituste tarbeks. 

Toidukorrad: hommikusöök ja lõunasöök 
Majutus: X2 Kui Buri Resort hotell 4*                                                            

6. päev

Kui Buri / Mu Ko Chumpon'i rahvuspark

Täna jätkame teekonda lõuna suunas Chumphoni. Sõiduteekond 3 tundi (225 km).

Chumphonis külastame Chumphoni saarte rahvusparki, kus saame jalutada mööda laudteed läbi mangroovimetsa. Seejärel sõidame Khao Matsri punkti ning naudime 360° vaadet alla orgu ja linnale. Edasi suundume Hat Sai Ri randa ja Chumphoni printsi pühamusse, kes oli moodsa Tai kuningliku mereväe rajaja.     

Mu Ko Chumphoni rahvuspark rajati 1999. aastal Tai loodusrikkuste hoidmiseks. 317 km2 suuruses rahvuspargis on üle 40 paekivisaare, kauneid liivarandu, korallriffe, koski, koopaid, 70 kilomeetrit rannikut, mangroovitihnikuid ning ka troopilist vihmametsa. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Novotel Chumpon hotell 3*

7. päev 

Chumpon / Ranongi provints / Gongi oru kohvifarm

Täna sõidame Ranongi provintsi. Sõiduteekond 2 tundi (125 km).

Meie sihiks on Gongi org ning selle Kraburi piirkonna kogukonna ettevõtmised. Kraburi kogukond keskendub ökoloogilise keemiavaba kohvi kasvatamisele. Nende käsitsi röstitud kohv on väga unikaalse aroomiga. Tutvume robusta kohvi mõrkjas-magusa aroomi, maitse ja valmistamisega.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ranong The Hidden Resort hotell 3*

8. päev

Ranong / kohalik elu

Hommikul tutvume Ranongi linnaga. Kohalik asjatundja Mr Sup, Baan Taen Sue Hiina majamuusemi omanik, kirjeldab Lõuna-Tai Hiina asula ajalugu ja juhatab meid majamuuseumi ringkäigul. Seejärel külastame Ranongi guvernööri maja, kus kohtume Mr Kosoliga. Maja elanikuna on temast saanud kohalik ekspert, kes tunneb maja kõiki detaile. Külastame ka endist kuningapaleed Rattanarangsan Palace'it, mis on 2015. aasta valminud koopia seal asunud endisest paleest, kus peatus kuningas Chulalongkorn 1890. aastal oma Malai poolsaare ringreisil. Pärastlõunal käime Andamani kai tuletorni üheksandal korrusel, kus avanevad ilusad vaated Ranongi lahele.  

Toidukorrad: hommikusöök ja lõunasöök
Majutus: Ranong The Hidden Resort hotell 3*

9. päev

Ranong / kohalik elu

Sõidame hotellist Klong Lad Nod kaile, kus veedame päeva kohaliku kogukonna tegemistega tutvudes. Asutame end paadile ja uudistame mangroovimetsa ning Ka Per lahte. Pärast kohalikku hõrku mereandidest lõunasööki oleme valmis märjaks saama - istume bambusparvedele ja parvetame Klongi jõel. Külastame kohalikku kaluriküla, näeme veeloomi ranniku veekeskuses ning tutvume veepealse kogukonnaga.

Toidukorrad: hommikusöök ja lõunasöök
Majutus: Ranong The Hidden Resort hotell 3*

10. päev 

Ranong / Sri Phang Nga rahvuspark Khao Sok'i rahvuspark

Pärast varast hommikusööki siirdume Khao Sok suunas. Teel teeme peatuse Sri Phang Nga rahvuspargis, mis asub Kuraburi ja Takua Pa piirkonnas. Näeme igihaljalt rohetavaid mäenõlvu, mägesid, igavesti muutuvaid jõgesid, pahisevaid koskesid ja paekivi kaljusid. Rahvuspark on tuntud linnuvaatlejate paradiis.  

Jätkame teekonda ning jõuame Ratchaprapa tammi juurde, mis on osa Khao Sok rahvuspargist. Teeme paadisõidu Chiew-Larn järvel Greenery Panvareesse. Piirkond on maagiline oma karstimägede poolest, tuntud ka kui "Guilin of Tahiland". Greenery Panvaree ujuvasse külasse jõuame just lõuna ajaks. Tänane sõiduteekond on 3 tundi (205 km).

Khao Sok rahvuspark on koduks sadadele loomaliikidele, sh malai karu, indohiina pantrik ja metsikud elevandid. Pargi keskel on Cheow Larn tehisjärv ümbritsetud dramaatilise ilmega paekivi kaljude ja iidse vihmametsaga. 739 km2 pargis sirutub järv end laiali ligi 165 km2 suurusel alalJärve smaragdikarva vesi võimendub vihmametsa tuhandetes erkrohelistes toonides. Tasasest järveveest sirutavad välja paekivi karstid, mis kunagi olid mäetipud. Veest tõusvad paekivi kaljud meenutavad Halongi lahte Vietnamis. Tehisjärv rajati 1987. aastal, ent vaid paari aastakümnega on paigast saanud oluline loodushoiukoht. Siin elab hulgalist mageveekalu ning 311 linnuliiki. Kohalike elanike jaoks on järv elatusallikaks, nii kalapüügi kui ka ökoturismi näol. 1980ndatel Pasaengi jõele hüdroenergia tammi rajamine oli julge ja vastuolusid täis otsus. Tehisjärve rajamiseks tuli viiel külal mujale kolida. Tänapäeval on kauni järve sügavustes alles majad, koolimajad ning templid - Tai oma Atlantis. Kahjuks tõi järve rajamine Khao Soki metsikule loodusele suuri kahjusid. Kuigi järv ise on väga noor, on ümbritsev ala väga iidne. Khao Soki vihmametsa peetakse Amazonasest vanemaks. Teadlased pakuvad, et siinne vihmamets tekkis 160 miljonit aastat tagasi ning paekivikaljud tekkisid Himaalaja mäestiku kerkimisega ühel ajal, kui 50 miljonit aastat tagasi Euraasia ja India tektoonilised plaadid kokku said.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök
Majutus: Greenery Panvaree Floating Resort hotell 3*

11. päev

Khao Soki rahvuspark / karstimäed ja korallkoobas

Varahommikul teeme paatidega järvel safari, sest just päikesetõusul avanevad kõige paremad vaated uduvines lainetavale järvele. Pärast lõunasööki majutuskohas seikleme Prakarangi korallkoopas ja matkame läbi vihmametsa akvamariinsinise laguuni juurde. Parvetame bambusparvel koopasse, kus stalagmiidid meenutavad koralle. Meid ümbritseb vihmamets oma loomade ja haruldaste taimedega.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök
Majutus: Greenery Panvaree Floating Resort hotell 3*

12. päev 

Khao Sok / Phuket / pärastlõuna rannamõnudeks

Hommikul ärgates on loodus mähkunud kaunisse uduvinesse. Asutame end paatidele ja lahkume ujuvkülast. Seejärel on ees kolmetunnine sõit (155 km) Phuketisse, kuhu jääme järgmiseks neljaks ööks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Burasari Phuket Resort & Spa hotell 4*

13. päev

Phang Nga rahvuspark / James Bondi saar

Täna teeme päevase väljasõidu Phang Nga rahvusparki. Sõiduteekond 1.5 tundi (100 km).

Külastame Suwannakuha templit, avastame Buddha koopaid, staktiite ning stalgmiite. Templi ees tervitavad meid kohalikud ahvid. Seejärel teeme avastusretke traditsiooniliste "long-tail" paatidega Phang Nga lahes ning mangroovimetsades. Külastame kuulsat Lordi koobast, kust väljudes näeme Khao Ma Ju, Khao Nom Sao ning Khao Changi kivikujusid. Möödume kahest Kao Ta Pu mäest ning ühtlasi näeme kohaliku moslemiküla igapäevaelu. Seejärel jõuame Ping-Kani saarele, mis on ühtlasi tuntud kui James Bondi saar. Pärast kohalikku lõunasööki Panyee külas suundume tagasi Phuketisse. 

Toidukorrad: hommikusöök ja lõunasöök
Majutus: Burasari Phuket Resort & Spa hotell 4*

14. päev

Phuket / vaba päev rannamõnudeks

Päev iseseisvaks avastusretkeks. Kohalik elu, rannad, soovi korral rolleriga sõitma ja palju muud. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Burasari Phuket Resort & Spa hotell 4*

15. päev

Phuket / vaba päev 

Vaba päev.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Burasari Phuket Resort & Spa hotell 4*

16. päev

Phuket / vaba päev / õhtune lend Phuket - Bangkok - Helsingi

Vaba päev. Hilisel pärastlõunal sõidame Phuketi lennujaama, kust alustame kojulendu.

Lend PG278 Phuket-Bangkok 19.50-21.20, lennuaeg 1h 30min (Bangkok Airways)
Lend AY144 Bangkok-Helsingi 23.05-05.20, lennuaeg 11h 15min (Finnair)

Toidukorrad: hommikusöök

17. päev

Helsingi - Tallinn 

Lend AY1011 Helsingi-Tallinn 07.30-08.05, lennuaeg 35min (Finnair)Reisi hind: 4445 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (tavaklassis): Tallinn-Helsingi-Bangkok/Phuket-Bangkok-Helsingi-Tallinnn
 • majutus programmis märgitud hotellides või sarnastes
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • programmiga seonduvaid lisakulutusi reisil ei ole
 • jootraha

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument  (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis