Lõuna-India
Enneolematult suur ja põhjalik ringreis


5. veebruar – 28. veebruar 2019
Grupis 10 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Martti Kalda

Lõuna-India

5. veebr – 28. veebr 2019  /  4475 € 

Lõuna-Indias rännates erutab meeli templikellade kaikumine, vürtside külluslikud aroomid, dramaatilised maastikud, sumedad ööd ning palavad päevad. Siinne multikultuurne, -keelne, ja -religioosne rahvas on siiralt sõbralik ja elurõõmus. Väidetavalt üks õnnelikumaid maailmas! Lõuna-India rikkalik kultuuripärand ja ajalugu on sulam põlisest ja sisserändajate-vallutajate omast. Maharajade paleed, templite filigraansed reljeefid, kaunid liivarannad, kookospalmisalud ja lopsakas loodus muudavad Lõuna-India iga rändaja jaoks unistuste reisi sihtkohaks. India on täis kontraste. Siinne vaesus on tõeliselt vilets, küllus tõeliselt ülevoolav, lohakus tõeliselt kriiskav ning ilu silmatorkavalt pillav. 

1. päev

Tallinn-Frankfurt-Chennai (Madras) 

Kogunemine lennujaamas kell 04.40 hommikul. 

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.40-08.10
Lend LH758 Frankfurt-Channai 10.20-00.10

Saabume Chennaisse südaöösel.

Majutus: Vivanta by Taj Connemara hotell 4*

2. päev

Chennai (Madras) - Mahabalipuram 

Pärast hommikusööki siirdume ringsõidule Chennai linnas.

Külastame maailma teiseks pikimat randa (Marina Beach) ja jalutame selle elegantsel promenaadil. Käime Victoria kunstigaleriis, Pronksimuuseumis ja Madrase muuseumis.

Püha Jüri kindlus (Fort St. George) on paik, kus Robert Clive (1725-74) alustas inglaste võimu laiendamist Indias. Täna tegutseb siin osariigi parlament. Kindlusemüüride vahel paikneb ka Neitsi Maarja kirik, Aasia vanim anglikaani kirik (rajatud 1680). Kindluse muuseumis säilitatakse mälestisi Briti ülemvõimu ajast.

Külastame ka Sao Thome katedraali, kuhu on maetud Kristuse apostli ja Aasia esimese kristliku misjonäri Püha Tooma maised jäänused. Meie viimane peatus linnas on Kapaleshwari („pealuude isanda“) tempel, mis on pühendatud jumal Śivale.

Õhtul sõidame Mahabalipurami.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Chariot Beach Resort hotell 4*

3. päev

Mahabalipuram / troopiline rand 

Pärast hommikusööki asume avastama Mahabalipurami linnakest, Madrasest lõunas asuvat iidset sadamalinna, mille ehitas Pallava kuningas Mahendravarman (võimul aastatel 600-630). Linnakese tänavatel jalutavad lehmad ja pühvlid, värvilistes sarides naised ja neiud, tänavat palistavad kiviraidurite töökojad. Külastme arvukaid väiketempleid.

Viis Vankrit (ratha) on monoliitsete, ühest kaljutükist välja raiutud pühamute grupp otse rannal. Kivist ehitatud Rannikutemplit uhuvad Bengali lahe lained, siinsamas on kuulus „Bhagirathi kahetsuse“ fresko. Pühamu on ainus seitsmest omataolisest, mida ookean pole veel vette pühkinud. Vaatame ka reljeefi, mille nimeks kas „Arjuna kahetsus“ või „Gangese laskumine maa peale“, ning mis rajati kuningas Narasimhavarmani (võimul aastatel 630-668) valitsusajal.

Õhtupoolikul võimalus puhata hotellis ja viibida kaunil troopilisel rannal.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Chariot Beach Resort hotell 4*

4. päev

Mahabalipuram / Pondicherry (Puducherry) 

Pärast hommikusööki sõidame (ligikaudu 3 tundi) Pondicherrysse. Pärastlõunal Pondicherry linnaekskursioon.

Pondicherry on prantslaste rajatud ovaalse põhiplaaniga rannikulinn, mille tänavad lõikuvad täisnurga all, jagades linna malelaua kujuliseks. Linna vööks on kolme kilomeetri pikkune esplanaad, mis piirab kogu vanalinna. Piki seda tänavat jalutades on võimalik külastada kõiki linnakese olulisimaid vaatamisväärsusi.

Linnaparki ehivad purskkaevud ja hoolikalt mõõdetud lilleklumbid, mis rajati Napoleon III (võimul 1852-70) ajal.

Endiselt on linnas tegev suure filosoofi ja luuletaja Sri Aurobindo (1872-1950) erakla (aashram), kes elas ja tegutses siin alates aastast 1910 kuni oma surmani.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: The Windflower Resort & Spa hotell 4*

5. päev

Pondicherry / Tanjore (Thanjavur) / Trichy 

Pärast hommikusööki asume teele Trichy suunas (umbes 5 tundi sõitu), külastades teel Tanjore Śiva templit.

Tanjore Brihadishwara („suure isanda“) tempel ehitati 1010. aastal, ent selle mõõtmed hämmastavad veel tänapäevalgi. Üksnes pühamu kuppel kaalub 80 tonni. Hämmastav monument on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Tanjorest sõidame edasi Trichy linna.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Trichy Sangam hotell 4* 

6. päev

Trichy / Madurai 

Pärast hommikusööki külastame Trichy lähistel Srirangamis pühamut, mis asub Kaveri jõe saarel ning kus keskset pühakoda ümbritseb lausa seitse õue - Sri Ranganathaswami („värvide isanda“) tempel on üks suurimad pühamukomlekse Indias.

Sõidame edasi Madurai linna (ligikaudu 3 tundi).

Pärastlõunal külastame Tirumala Nayaki paleed, mille välisilmes kohtuvad hindu- ja moslemiarhitektuuri elemendid. Tohutu hoone toetub 14.6 meetri pikkustele hiigelsammastele.

Käime ka Meenakshi templis, India ühes suurimas pühamus, mis rajati 16.-17. sajandil. Pühamu „Tuhande samba koda“ on Lõuna-India arhitektuuri tippsaavutus. Śiva abikaasale Meenakshile pühendatud templi kõrval on teinegi pühakoda, pühendatud tema abikaasale. Kaks templit on Madurai linna südameks. Siinsamas on ka bazaar, mis elavneb päikeseloojangu paiku, mil linlased siia ostlema tõttavad.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Madurai Regency hotell 4*

7. päev

Madurai / Thekkady (Periyar) / vürtsaed ja teeistandus 

Pärast hommikusööki sõidame Thekkady suunas, mis asub Tamil Nadu ja Kerala osariikide piiril (umbes 186 kilomeetrit, 5 tundi). Seda piirkonda tuntakse Indias vürtside ja tee poolest, mida siinsetes istandustes kasvatakse. Tee lookleb mäekülgede vahel, mida täidavad teepõõsad, kautšuki- ja kohviistandused, kardemoni- ja piprakasvatused.

Saabume Thekkadysse ja suundume majutuskohta. 

Pärastlõunal külastame vürtsaeda ja teeistandust, naudime masalaga teed ja käime vürtsiturul.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Thekkady Spice Village hotell 4*+

8. päev

Thekkady / Kumarakom / Kerala / troopiline rand 

Täna sõidame Kumarakomi (umbes 5 tundi). Oleme jõudnud India kõige arenenumasse osariiki - Keralasse. Troopiline osariik on täis kanaleid ja mangroovisalusid, soid ja rohelisi metsi. Puhkame Vembanadi järve kaldal, kus asub ka linnukaitseala.

Pärastlõunal sõidame Mararikulami randa. Aeg rannamõnudeks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kerala Coconut Lagoon hotell 4*+

9. päev

Kumarakom / Alleppey / Kerala paatmaja

Pärast hommikusööki hotellis asume paatmaja pardale, et kulgeda Kerala veeteedel Alleppey suunas. Kerala paatmajad (kettuvallom) on hiigelpaadid (ligi 25 meetrit pikad), mis muiste valitsesid Kerala veeteedel. Paatmajades elati ja nendega veeti kaupu, eelkõige riisi, kookospähkleid ja vürtse. Tänapäeval on moodsamad transpordivahendid paatmajade kultuuri tahaplaanile tõrjunud, ent meie õnneks on mitmed neist veel alles. Paatamaja ehitamine nõuab oskusi ja hoolikust, ent hiigelpaatide ehitamisel pole kasutatud ühtegi naela. Muiste tegutses Keralas terve paatmajade ehitamisele pühendunud käsitööliste tsunft, tänapäeval on neid kahjuks väheseks jäänud.

Kulgeme smaragdsinistel vetel, naudime troopilist loodust ja paadimeeste külalislahkust. Paatmaja on justkui mõeldud puhkamiseks, siin on elutuba ja eraldi magamistoad, kööginurk ja vannituba. Iga paadi meeskonda kuuluvad kokk, giid ja aerumehed. Tänase öö veedamegi tähistaeva all paatmajas unele loksudes.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Deluxe House Boat paatmajas

10. päev

Alleppey / Kochi (Cochin) / Kerala tantsu-näitemäng Kathakali / kokandusõhtu 

Pärast hommikusööki maabume Alleppeys ning jätkame piki maad teekonda Kochi suunas (ligi 2 tundi sõitu).

Kochi sadamalinnas külastame Mattancherry paleed, mille ehitasid portugallased 1557. aastal, ent mida tuntakse rohkem Hollandi palee nime all, sest viimased ehitasid selle 1663. aastal põhjalikult ümber. Kunagi oli hoone Kochi (muiste Cochin) valitsejate residents. Tubade seinu kaunistavad „Rāmāyana“ ja „Mahābhārata“ eeposte stseenid. Näeme ka imelisi Hiina kalavõrke, mida tutvustasid Kochi kaluritele Hiina kaupmehed, kes saabusid Lõuna-Indiasse mongolivalitseja Khubilai-khaani (võimul 1260-94) saatkonnaga 13. sajandil.

Majutume hotellis, et pisut puhata ja valmistuda õhtuseks tantsuetenduseks.

Kathakali on Kerala tantsu-näitemäng, mille juured ulatuvad 17. sajandisse, võib-olla koguni varasemasse aega, pärinedes iidsetes sanskritikeeletest draamadest. Näidendi-maskitantsu teemad on ammutatud eepostest ja hindu mütoloogiast, peategelasteks on muistsed jumalad ja kangelased, kes võitlevad maailma päästmise nimel koletiste ja deemonitega. Kathakali ühedab endas kirjanduse, muusika, maalikunsti, näitekunsti ja tantsu elemente.

Pärast tantsuetendust külastame ühte kohalikku perekonda nende kodus ning naudime üheskoos pereemaga söögi tegemist ning õhtusööki. Valmistame Kerala piirkonnale ning hooajale omaseid roogasid: kala, kanakarrit, juurvilju, chapathi't (India leib) ning magustoitu. Perekonnaga koos toidu valmistamine annab meile võimaluse õppida Malayali toitude kohta, näha Kerala pereelu seest poolt ning vestelda igapäevaelust kohalikega.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Crowne Plaza hotell 4*+

11. päev

Kochi / Ooty 

Täna sõidame Coimbatoresse, et asuda vanaaegse rongi pardale, mis viib meid umbes 7 tunniga Ooty väikelinna mägedesse.

Ooty on Tamil Nadu osariigi territooriumil asuv mägikuurort, mille inglased rajasid, et seal tasandiku kuumusest puhata. Nilgiri „Siniste“ mägede keskel saame nautida mäekülgedel kasvavaid metsikuid lilli, vaateid troopilistele mägedele, kuulata tsikaadide saagimist ja silmitseda lendutõusvaid linde.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ooty Savoy hotell 4*

12. päev

Ooty / Mysore 

Pärast hommikusööki alustame sõitu Mysore suunas (ligi 4 tundi).

770 meetri kõrgusel üle merepinna asuv Mysore oli muiste samanimelise kuningriigi (täna Karnataka osariik) keskus. Mysore nimi viitab deemon Mahishasurale, kelle jumalanna Chamundeshwari pärimuse kohaselt Chamunda mäestikus surmas. Koloniaalajstul oli Mysore Wodeyari dünastia pealinn, kuningaperekond valitses 150 aastat, enne kui Mysore riigist sai India vabariigi osa.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fortune JP Palace hotell 4*

13. päev

Mysore 

Täna külastame Somnathpuri ja Seringapatnami linnu Mysore lähiste.

Somnathpur oli Hoysala dünastia (11.-14. sajand) vaimne pealinn, mille väravas seisab kannada-keelses raidkirjas ülistus kuningas Narasimha III-le (võimul 1254-91). Varemetelinnas on säilinud mitmeid hindutempleid.

Käime ka Seringapatnami kindluses, mis oli Mysoret valitsenud Tipu Sultani (võimul 1782-99) residents. 1799. aastal vallutas kindluse kuulus Wellingtoni hertsog (1769-1852) ning Mysore ala läks Briti ülemvõimu alla.

Pärastlõunal külastame Mysore paleed ja Püha Härja (Sri Nandi) templit.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fortune JP Palace hotell 4*

14. päev

Mysore / Hassan 

Pärast hommikusööki alustame sõitu põhja, Hassani suunas (umbes 4 tundi).

Külastame Hassani lähistel (38 kilomeetri kaugusel) asuvat Beluri. Täna vaikne külake Belur Yagachi jõe kaldal oli kunagi Hoysala riigi pealinn. Chennakeshava („kaunijuukselise“) tempel on üks kauneimaid Hoysala arhitektuuri näiteid - kaunite kivireljeefidega pühamu valmimiseks läks töömeestel koguni 103 aastat aega. Ka väiksemad pühamud on külastust väärt.

Hassanist 27 kilomeetri kaugusel asub Halebid, muistne Dwarasamudra, Hoysala dünastia teine pealinn. 12. sajandist pärit Hoysaleshwara („Hoysala isanda“) templit ehivad imekaunid jumalate ja jumalannade, loomade ja inimeste, lindude ja tantsutüdrukute reljeefid. Templit valvab hiiglaslik Nandi härg, mis hoolimata 86st ehitusaastast pole siiani valmis. Vaatamist väärivad ka džainistlikud pühamud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hoysala Village Resort hotell 4*

15. päev

Hassan / Hampi 

Sõit Hassan - Hampi (ligikaudu 6-7 tundi). Saabudes majutume hotellis, kus peatume kahel järgneval ööl. Ülejäänud päev on vaba.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hampi Heritage Resort hotell 4*

16. päev

Hampi 

Täna asume avastama hiiglasliku varemetelinna Hampi imesid. Graniidikaljudest välja raiutud hiiglaslikest kividest linn seisab maastikul nii nagu elanikud selle 16. sajandil hülgasid. Saame aimu Vijayanagari impeeriumi (14.-16. sajand) hiilgusest ning imestame, miks kunagine miljonilinn Tungabhadra jõel maha jäeti. Käime elevanditallides ja kuninganna palees, vaatame müüre, sildu ja pühamuid. See on tõeline sissevaade ajas peatunud keskaega. Hampi on Aasia avastamata maailmaime.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hampi Heritage Resort hotell 4*

17. päev

Hampi / Goa 

Pärast hommikusööki võtame ette pika sõidu (umbes 7-8 tundi) Goasse, sisemaalt India läänerannikule. Saabudes majutume hotellis, kus viibime ka kahel järgneval ööl.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Radisson Blu Candolim hotell 4*

18. päev

Goa rannad 

Vaba päev rannamõnudeks Goas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Radisson Blu Candolim hotell 4*

19. päev

Goa / Aurangabad 

Hommkul lendame Goa-Mumbai

Lend UK994 Goa-Mumbai 08.25-09.45
Lõunasöök JW Marrioti hotellis. Õhtul lendame Aurangabadi.
Lend AI 442 Mumbai-Aurangabad 17.00-18.10

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Vivanta by Taj Residency hotell 4*

20. päev

Aurangabad / Ajanta / Aurangabad 

Pärast hommikusööki sõidame vaatama imelist Ajanta koobaskloostrit (100 kilomeetri kaugusel). Vanas jõesängis, vulkaanilises kaljus, on üle 30ne kloostrihoone, mis uuristatud otse kaljuseina. Klooster tegutses 2. sajandist eKr kuni 7. sajandini pKr. Siin on kõik ühest tükist: kaunid fassaadid, stupad, munkade kongid, istmed ja lauad. Seinu ehivad kaunid seinamaalingud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Vivanta by Taj Residency hotell 4*

21. päev

Aurangabad / Mumbai 

Alustame päeva külastusega Ellora koobastemplitesse (30 kilomeetri kaugusel). Siin on pühamuid (üle 30) hindudele, budistidele ja džainistidele, mis rajati 6.-10. sajandil. Neist kuulsaim on kolmekorruseline Śiva Kailashanatha („Kailasi mäe isanda“) tempel, mis raiutud välja ühest kaljutükist.

Käime ka Bibi-ka-Maqbaras (5 kilomeetrit linnast), mida nimetatud „Vaese mehe Taj Mahaliks“. Selle mausoleumi ehitas 1651-61. aastatel mogulikeiser Aurangzebi (võimul 1658-1707) valitsusajal keisri poeg oma emale Bilras Banu Begumile. Ehitis kopeerib kohmakal moel Agras asuvat Taj Mahali, mis ehitati pelgalt 30-40 aastat varem.

Pärastlõunal lendame Mumbaisse ning suundume hotelli. Lend AI441 Aurangabad-Mumbai 20.25-21.35

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mumbai Trident Nariman point hotell 4*+

22. päev

Mumbai (Bombay) / Dharavi slummi tuur

Järgnevad kaks päeva avastame maailma ühe suurima linna Mumbai võlusid. Pärast hommikueinet külastame Dharavi slummi. Prügikäitlemine on Dharavis suurim äri. Slummi elanikud ja töölised, kelle ülesandeks on prügi korjamine, toovad erinevaid materjale üle kogu linna siia kokku. Külastus annab võimaluse hoomata Dharavi slummi suurust ning siin igapäevaselt elavate ning töötavate inimeste arvukust. Väidetavalt elab ja töötab siin miljon inimest ning aastane käive on umbkaudu 665 miljonit US dollarit.

Vaatame slummi kommertspiirkonda. Meie hariva jalutuskäigu ajal näeme, kuidas väikestes töökodades puhastatakse ning töödeldakse ümber alumiiniumpurgid, vanad plastiktoolid jms, valmistatakse keraamikat, seepi, kondiitritooteid, tikandeid, töödeldakse nahka jne. Külastame ka Dharavi elamupiirkonda, kuhu on saabunud inimesi üle kogu India. See on nagu India väike mikrokosmos - siin on erinevad templid, kirikud, mošeed kõrvuti külg-külje kõrval. Plekk-katustega hütikesed katavad tohutu maa-ala. Siin on ka kogukonnakeskus, kus antakse piirkonna noortele haridust, võimalust kasutada arvuteid ning omandada elutähtsaid oskuseid. 

Iga päev toodetakse Dharavis kaks tonni toitu ning enamuse sellest moodustab popadom - india suupistete ja toitude oluline osa. Popadomi valmistajateks on enamasti naised. Dharavi üheks oluliseks osaks on ka Kumbharwada keraamika piirkond. Kumbharwada on 150 aastat vana, olles nii vanim Dharavi osa. Siin valmistatud keraamikat viiakse India erinevatesse piirkondadesse.

Pärastlõunane ekskursioon jätkub India Värava (Gateway of India) juures, mis on paljude jaoks Mumbai ja India sümboliks. See 26 meetri kõrgune võidukaar ehitati 1911. aastal Inglismaa kuninga ja India keisri George V ja tema kaasa, kuninganna Mary India visiidi auks.

India Värava juures asuva kai äärest väljub laev Elephanta saarele, viies meid avastama sealseid koobastempleid. Merele seilates paistab Mumbai kuulsaim vaade India Värav ja selle taga koloniaalajastust pärit Taj Mahal Hotel.

Elephanta koopad pärinevad 5.-8. või 9.-12. sajandist, mil saarel asus kohaliku Silhara dünastia pealinn. Koobaste kuulsaim objekt on kolmepäine hindu jumalus: Śiva-Brahma-Višnu.

Pärastlõuna on vaba Mumbai linna avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mumbai Trident Nariman point hotell 4*+

23. päev

Mumbai / Dabbawala tuur 

Pärast hommikusööki sõidame Mumbai linnaekskursioonile.

Hommikul tutvume dabbawala tööga. Dabbawala (vahel ka tiffinwalla; tõlkes: "see, kes kannab karpi") on Mumbais töötavad inimesed, kelle ülesandeks on kodudes värskelt valmistatud toidu kohale toimetamine kontoritöötajatele. Tiffin on vana inglisekeelne sõna, mis tähendab kerget lõunat või lõunasöögikarbikest. Kuigi töö tundub väga lihtne, on tegemist üle sajandivanuse väga spetsialiseerunud kaubanduse liigiga. Dabbawalast on saanud Mumbai lahutamatu osa. Dabbawala loojaks võib pidada Mahadeo Havaji Bachche't, kes alustas 100 mehega kohaletoimetamise teenust. Tänapäeval on dabbawala peamisteks klientideks India ärimehed.

Jätkame koloniaalarhitektuuri pärliks peetud Victoria Terminusega (täna Chattrapati Shivaji raudteejaam), mille arhitekt Frederick William Stevens (1847-1900) projekteeris aastatel 1887-88 ning mille valmimiseks kulus kümme aastat. See gooti stiilis hoone meenutab pigem lossi või kirikut kui raudteejaama, ent on siiski maailma üks rahvarohkemaid transpordisõlmi. 2004. aastal kanti see UNESCO maailmapärandi nimekirja. Mumbai ülikool on Maharashtra osariigi vanim, olles rajatud 1857. aastal.

Chowpatty Beach on kohalike seas populaarne jalutuskoht mererannal. Siin on ka hulgaliselt kaubisejaid.

Dhobi Ghat on India pesupesijate paradiis, tuhanded pesumehed pesevad siin iga päev sadade tuhandete inimeste pesu. Ilmselt on siit läbi käinud ka meie hotelli voodipesu.

Crawford Market on nime saanud Bombay linnapea Arthur Crawfordi (1835-1911) järgi. Kaetud turul (rajatud aastal 1869) on kaupu igale maitsele. Turuhoone meenutab pigem lossi kui müügipaika ning müüre ehivad kuulsa kirjaniku Rudyard Kiplingu (1865-1936) isa Lockwoodi (1837-1911) kujundatud friisid ja purskkaevud.

Marine Drive rajati 1920. aastal merelt võidetud maale, see kulgeb piki Araabia mere rannikut Malabari mägede jalamil Nariman Pointist kuni Chowpatty rannani. See paik on ideaalne päikeseloojangu imetlemiseks. Meenutame toimunud reisi ja jätame Indiaga hüvasti.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mumbai Trident Nariman point hotell 4*+

Hilisöösel sõidame lennujaama.

24. päev

Lend Mumbai-Frankfurt-Tallinn 

Lend LH757 Mumbai-Frankfurt 02.55-07.20
Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.30-16.50Reisi hind: 4475 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid (Lufthansa)
 • lennupiletid India siselendudele
 • reisiprogramm vastavalt kirjeldusele
 • reisiprogrammis sisalduvad ekskursioonid ja rahvusparkide tasud
 • hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • maismaatransport Indias (tellitud buss ja rong)
 • paadihotell koos toitlustusega
 • jootraha
 • eestikeelse reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

 • India viisa
 • majutus üheses hotellitoas 1400 eurot
 • reisikindlustus

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Lõuna-India

5. veebruar 2019 – 28. veebruar 2019