Lõuna-Aafrika Vabariik
Kultuuri- ja gurmeereis


17. jaanuar – 30. jaanuar 2023
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Urmas Türk

Lõuna-Aafrika Vabariik

17. jaan – 30. jaan 2023  / 4240 €

Majesteetlikud maastikud mägede, laguunide, metsade, randade ja viinamarjaistandustega, mitmekesine kultuur ja nauditav kliima loovad Lõuna-Aafrika Vabariigist ühe maalilisema sihtkoha, mille külastamisest iga reisisõber oma elu jooksul unistada võiks. Kaplinnas tuleb vaid tõsta pilk üles, et näha Lauamäe nõlvadel ronivaid kauneid fynbosid (põlisrahvaste taimestik). Samas lähedal viivad kaks maailma kõige dramaatilisemat rannikuteed Cape Pointi ja Hermanusesse. Piirkonnas asuvate veiniistanduste ajalugu ulatub tagasi 18. sajandisse. Seda ajalugu – tänapäevases kontekstis – avastame ka oma reisiteekonnal, mis viib meid läbi uhkete viinamarjaistanduste ja veinimõisade Stellenboschi ja Franschhoeki ümbruses. Lisaks kogu looduslikule ilule õpime tundma ka riigi ajalugu, mis – eriti apartheidiajastut puudutav – ei ole just sama kerge ega ilus, kuid on oluline mõistmaks Lõuna-Aafrika Vabariigi tänast ühiskonna struktuuri ja arengut. 

Mõnusalt aktiivne kultuuri- ja gurmeereis viib meid mööda maalilist Atlandi ja India ookeani rannikut üle mäetippude ja läbi laguunide, elust sumisevate väikelinnade ja ajalooliste veinimõisade, kus avastamist jätkub kõigile.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 23.08.2022):

 • Eesti kodanikud vajavad Lõuna-Aafrika Vabariiki reisimiseks viisat, mida saab taotleda Lõuna-Aafrika Vabariigi Stockholmi saatkonnast.
 • Lõuna-Aafrika Vabariiki saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti, testitõendit ega deklaratsiooni. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Istanbul 

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16.55.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.55-23.15 

2. päev

Istanbul – Cape Town (Kaplinn)

Lend TK44 Istanbul-Cape Town 02.25-12.00  

Saabume Kaplinna (ingl k Cape Town), mis on Lõuna-Aafrika Vabariigi (edaspidi "LAV") seaduslik pealinn. LAV on ainuke riik maailmas, millel on kolm pealinna, igal oma eesmärk. Kaplinna peetakse riigi seadusandlikuks pealinnaks, Bloemfonteini juriidiliseks pealinnaks ning Pretoriat täidesaatvaks pealinnaks. 

Kaplinn on erakordselt kaunis kultuuride, köökide ja maastike kokkusulamise paik, mille kõige krooniks on võimas Lauamäe (Table Mountain) rahvuspark. Linn kihab baaridest, maailmatasemel restoranidest, kultuurifestivalidest ja muuseumidest, asudes samaaegselt kõrvuti laiaulatuslike lahtede, botaanikaaedade, julgete paavianide ja isegi pingviinidega.

Transfeer hotelli. Pärastlõunal vaba aeg Kaplinna V&A Waterfront piirkonnas, kus asub ka meie majutuskoht.

Õhtusöök mereannirestoranis Sevruga (ei sisaldu hinnas. Edaspidi: ESH)

Majutus: Cape Town Commodore hotell 4*

3. päev

Kaplinn / Cape Point / Hülgesaar / Boulders rand

Pärast hommikusööki alustame päevase ekskursiooniga Cape'i poolsaarel (Cape Peninsula). Tegemist on Lõuna-Aafrika ühe maaliliseima marsruudiga, mis ulatub Kaplinna kesklinnast kuni linnast ligi 70 km kaugusel asuva Cape Pointini. Teeme paadikruiisi Hülgesaarel (Seal Island), et näha hülgeid. Naudime maalilist sõitu mööda Atlandi ookeani rannikut.

Teekond viib meid üle hingematva Chapmani mäe tipu, mööda kaheteistkümnest apostli mäeahelikust, läbi Hea Lootuse neeme looduskaitsealale ja sealt edasi poolsaare tipus asuvasse Cape Pointi. Sõidame köisraudteega mäe tippu. Karmid kaljud, mis kõrguvad rohkem kui 200 meetri kõrgusel merest ja lõikavad sügavale ookeani, loovad suurepärase tausta pargi rikkalikule bioloogilisele mitmekesisusele. Piirkonna looduslik taimestik – fynbos – hõlmab väikseimat, kuid rikkalikumat maailma kuuest lilleriigist.

Lõunasöök restoranis Berthaś (ESH).

Seejärel jätkame sõitu, tehes peatuse Bouldersi rannas. Pärast lühikest jalutuskäiku on meil võimalus vaadelda pingviine nende loomulikus elukeskkonnas.

Õhtuks jõuame tagasi Kaplinna.

Õhtusöök restoranis Pigalle Cape Town (Sisaldub hinnas. Edaspidi: SH).

Jazzisõpradel on meeldiv võimalus külastada pärast õhtusööki suurepärast klubi The Blue Room (ESH).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cape Town Commodore hotell 4*

4. päev

Kaplinn / Lauamägi

Hommikusöök hotellis. Seejärel on meil sõltuvalt ilmastikuoludest võimalus minna maailmakuulsa Lauamäe (ingl k Table Mountain) tippu. Alates 2011. aastast on Lauamägi üks seitsmest uuest maailmaimest. Lauamägi arvatakse olevat ligi 600 miljonit aastat vana ning mäe rikkalik bioloogiline mitmekesisus on muljetavaldav – 57-ruutkilomeetrine ala, mis koosneb Lauamäest ja Musta Laua mäest (Black Table), on koduks enam kui 1470 lilleliigile, millest paljud on endeemsed. Mäe tipust vaateid nautides on meil raske ette kujutada, et Lauamäe iseloomulik tasane tipp – kolme kilomeetri pikkune platoo – oli kunagi oru põhi. 

Lõunasöök bistroos Societi (ESH).

Lõunasöök omal käel. Pärast lõunasööki teeme ekskursiooni, sõites mööda ajaloolisest malai kvartalist – tähelepanuväärne oma eripärase arhitektuuristiili poolest –, parlamendihoonetest, raekojast ja Kaplinna taastatud Hea Lootuse lossist.

Golfaritel võimalus pärastlõunal alternatiivina teha üks ring kaunil Cape Towni väljakul Milnerton Golf Club  https://www.milnertongolf.co.za/ (ESH).

Õhtusöök Aafrika toidu restoranis Gold (SH).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cape Town Commodore hotell 4*

5. päev

Kaplinn / Hermanus

Täna sõidame Kaplinnast Hermanuse linna, kus teeme poolepäevase linnaekskursiooni. Registreerime hotelli. 

Lõunasöök vahemere köögiga restoranis Burgundy (ESH).

Hermanus on mereäärne linn, kuulus kalapüügiajaloo ja vaalavaatluse poolest. Piirkonnas asub kümneid viinamarjaistandusi, millest ühte – Hamilton Russell veiniistandust – pärastlõunal ka külastame. Degusteerime kohalikku veini ja atmosfääri.

Õhtusöök hotellis (SH).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hermanus Harbour House hotell 4*

6. päev

Hermanus / Knysna 

Pärast hommikusööki alustame sõiduga Knysnasse. Tee viib meid läbi Mossel Bay sadamalinna, kus teeme peatuse, et külastada kohalikku postkontorit ja Diazi muuseumi. 

Lõunasöök kohvikus Gannet (ESH).

Knysna (hääldatakse ny-znah) on väike, kuid meeleolukas linn, mille tänavad on ääristatud kohvikute, galeriide, väikeste poodide ja restoranidega. Knysna külgneb kauni laguuniga ning paistab silma tänu liivakivikaljudele, kaitsevad laguuni India ookeani lainete eest. Piirkond on ka koduks riigi suurimale põlismetsale. Varasemalt oli Knysna puhul tegu puidutööstuse keskusega, mis tarnis puitu raudteeliinidele, laevandusele ja majaehitusele. Knysna tänavatel jalutades hakkavad lisaks kunstigaleriidele ja kohvikutele endiselt silma mitu puidutöötlemisele ja traditsioonilisele käsitöömööblile spetsialiseerunud kauplust. 

Paljudes linna restoranides on võimalik nautida vaadet laguunile, ise samal ajal einestades värskete mereandidega (austrid on kohalik spetsialiteet!). Rahuliku miljöö ja kunstilise õhkkonna, suurepäraste ööbimis-, söögi- ja joogikohtade ning laia valiku tegevustega Knysnas jätkub tegevust kõigile.

Õhtusöök just sellises eelpool kirjeldatud restoranis 34 South (SH). 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Knysna Rex hotell 4*

7. päev

Knysna ekskursioon

Täna hommikul teeme ekskursiooni Knysnas.

Pärast ekskursiooni linnas vaba aeg. Lõunasöök omal käel.

Pärastlõunane kruiis Knysna laguunil.

Golfisõpradel on pärastlõunal võimalus mängida suurepärasel golfiväljakul Pezula, mille arhitektid Ronald Fream ja David Dale USA-st on kujundanud uskumatult mitmekesise rannikumaastikuga väljaku, mis pakub kõigile mängijatele unustamatu kogemuse. (ESH)

Õhtusöök restoranis Dry Dock (ESH).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Knysna Rex hotell 4*

8. päev

Knysna 

Täna läheme Featherbed looduskaitsealale. Featherbed on eraomandis olev registreeritud looduskaitseala, mis kuulub Lõuna-Aafrika Vabariigi kultuuripärandi nimistusse. Põline ala asub Knysna Headsi läänekaljudel ning sinna pääseb vaid praamiga. Loodusliku ilu kaitsmiseks on juurdepääs kaitsealale piiratud ja külastused on lubatud ainult spetsialistidest giidide juhtimisel. Looduskaitsealal on võimalik sõita laguunil, nautida loodusradasid ja matkamist. Featherbed on koduks ka mitmetele erilistele ja haruldastele looma-, linnu- ja taimeliikidele.

Buffee lõunasöök looduskaitsealal (SH).

Pärastlõunal vaba aeg, võimalus külastada näiteks Noetzie eraranda või teha ring golfi ühel LAV´i kauneimal väljakul Simola Golf Club, täielik maiuspala! (ESH) 

Õhtusöök omal käel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Knysna Rex hotell 4*

9. päev

Knysna / Oudtshoorn 

Pärast hommikusööki sõidame Knysnast Oudtshoorni. Külastame Cango koopaid.

Cango koopad on LAVi kultuuriliselt ja looduslikult erilise tähtsusega maamärk. 20 miljonit aastat vana Swartbergi mägedes asuv Cango koobaste süsteem koosneb reast peidetud kambritest, mis on kaevatud sügavale paksu lubjakivikihi sisse. Sageli kirjeldatakse seda kui üht maailma suurimat loodusime. Koopad said populaarseks vaatamisväärsuseks 1800. aastatel. Paljud külastajad murdsid maha stalagmiite ja stalaktiite ning kirjutasid nende nimed seintele. Vastuseks sellele avaldas Cape'i tollane kuberner lord Charles Somerset 1820. aastal esimese koopamääruse. Selle eesmärk oli kaitsta keskkonnaressurssi, keelates suveniiride kogumise ja maksustades koobastesse sissepääsu. Paljud olulised avastused tegi koobastes esimene täiskohaga giid Johnnie van Wassenaar, kes avas paljud külgkambrid ja tutvustas tuhandetele inimestele "Cango 1"-te, mis on ainsaks avalikkusele avatud koobaste osaks. 

Pärastlõunal teeme ekskursiooni Safari jaanalinnufarmis, kus alustuseks sööme ka lõunasöögi (SH).

Õhtusöök hotellis (SH).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hlangana lodge 4*

10. päev

Oudtshoorn / Franschhoek

Täna sõidame Oudtshoornist Franschhoeki. Peatume Barrydale'is kiireks jalutuskäiguks, jätkame teekonda Montagusse ja sealt edasi Franschhoeki.

Franschhoeki ajalugu on tihedalt seotud Prantsuse hugenottidega, kes asusid sellesse suurejoonelisse orgu elama üle 300 aasta tagasi, tuues endaga kaasa oma viinapuud. Franschhoeki peetakse LAVi gastronoomiapealinnaks – restoranid pakuvad tõelise gurmee-elamuse ning veinimeistrid valmistavad sensatsioonilisi veine – mitte ainult klassikalisi Chenin Blanci ja Pinotage’i, vaid ka intensiivset Syrah’t, kompleksset Pinot Noiri ja Sauvignoni. Kunstigaleriide, veiniistanduste ja stiilsete külalistemajadega on Franchhoek tõesti üks Cape'i armsamaid linnu.

Siin, Lõuna-Aafrika Vabariigi kuulsas veinipiirkonnas veedetavate päevade jooksul on meil kavas külastada mitmeid väga erilisi veinimõisasid, degusteerida võrratuid veine ja saada imeliste maitseelamuste osaliseks. Täpsete külastuspaikade nimistu ja ajakava täpsustuvad enne reisi, kuid oodata võib näiteks järgnevaid elamusi:

La Motte – üks vanimaid ja siiani tähtsamaid Franschhoeki veinitootjaid. La Motte lipulaevaks on gastronoomiline restoran, kud kokk Michelle Theron valmistab ahvatlevaid roogasid. Sordispetsiifilist veini degusteerimist viib läbi üks mõisa veinidegusteerimise suursaadikutest, kes tutvustab meile nii endi kui meie lemmiksorte. 

Kanonkop – 4. põlvkonna pereettevõte, mida on edasi antud põlvest põlve. Siin ootab meid ees Lõuna-Aafrikale omase Pinotage'i degusteerimine. Mõisatuur viib meid avatud madalate betoonvaatidega saali, mida kasutatakse pärast saagikoristust käsitsi mulgutamiseks ja kääritamiseks, mis veinivalmistaja Abrie Beeslari sõnul on Kanonkopi veini kõrge kvaliteedi saladus. Pinotage on intensiivne ja tanniinne, võetud vähemalt 50-aastastelt võsaviinapuudelt ja laagerdatud Prantsuse tammevaatides.

Haute Cabrière – sõit Haute Cabrière'i viib meid Franschhoeki servast välja ja mäeküljest üles, olles külastamist väärt juba ainuüksi imeliste vaadete pärast, mis päikseliselt veini degusteerimise terrassilt orule ulatuvad. Praegused omanikud Achim von Arnim ja tema poeg Takuan on missioonil toota kvaliteetset šampanjastandarditega vahuveine. Sel eesmärgil on nad istutanud viinamarjaistanduse liivakivipinnasele Chardonnay ja läänepoolsete nõlvade kivisele savipinnasele Pinot Noiri. Veinimõisa restoranist avaneb vaade katedraalilaadsele keldrile.

Tokara – veinimeister Miles Mossopi eestvedamisel on Tokara veinimõis tuntud kui Stellenboschi veinivalmistamise etalon. Tokara veinikelder on suurepärane näide futuristlikust arhitektuurist, mis on täidetud julge kaasaegse kunsti ja skulptuuriga. Mossop loob kolmest erinevast viinamarjaistandusest omanäolisi veine, mis peegeldavad mitte ainult Stellenboschi, vaid ka arenevate Elgini ja Hermanuse piirkondade isikupära ja omadusi. Deli- ja gurmeerestoranist avanevad suurepärased panoraamvaated kuni Kaplinna müütilise Lauamäeni. 

Cavalli Estate – Cavalli Estate'ist on kiiresti saanud üks enim tunnustatud ja lugupeetud Lõuna-Aafrika "elustiilikogemusi". Cavalli Estate on piirkonna kaubamärgiks, tuntud veini, köögi, disaini, arhitektuuri, maastikukujunduse ja kunsti poolest. Kinnisvara hõlmab 100 hektarit, mis asub Lõuna-Aafrikas Stellenboschi prestiižses Helderbergi piirkonnas. Cavalli Estate koosneb 26 hektarist viinamarjaistandustest, 10 hektarist põlisrahvaste aedadest, 10 hektarist hooldatud koplitest, mis on ühendatud maailmatasemel ratsutamisväljakuga, millele järgneb 3300 ruutmeetri suurune avalik hoone, kus on 100-kohaline restoran, 350-kohaline 60-ruutmeetrine banketiruum, kunstigalerii, luksuslik butiik ja veini degusteerimise keskus.

Hidden Valley – Hidden Valley veinimõisas on võimalik õppida lähemalt sobitama oma vahel veini ja šokolaadi. Selle paaritamise eesmärk on harida meie maitsemeeli nende erinevate tekstuuride ja ebatavaliste maitseprofiilidega. Hidden Valley Wines valmistab lisaks ka erinevaid oliivitooteid, sealhulgas maailmatasemel esmaklassilist ekstra neitsioliiviõli, aga ka Calamata ja Noccelera de Belice oliive, mis kõik täiendavad ja täiustavad meie veini degusteerimise kogemust.

Õhtusöök restoranis La Petite Colombe, mis on kindlasti reisi gurmee naudingute tipphetk. Restoran valiti eelmisel aastal Trip Advisor´i poolt parimaks Fine Dining restoraniks kogu Aafrikas. (SH)

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Franschhoek Hotel and Spa

11. päev

Franschhoek

Hommikusöök hotellis. Külastame Stellenboschi veinimõisasid. 

Elust sumisev Stellenboschi linn on Cape'i veinimaade südameks. Siin on veinisõprade paradiis, mis on ideaalne koht mõnepäevaseks tõsiseks viinamarjaistanduste külastamiseks. Stellenboschi ümbruses on viinamarju kasvatatud enam kui 350 aastat. Stellenbosch on aastaid domineerinud veiniauhindade jagamisel, eriti Lõuna-Aafrikale omase Pinotage'i puhul, mis on Pinot Noiri ja Cinsaut viinamarjade hübriid, aretatud kohalikus ülikoolis 1925. aastal.

Lõunasöök mõnes Stellenboshchi erilises veinimajas (ESH).

Õhtusöök hotellis (SH).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Franschhoek Hotel and Spa

12. päev

Franschhoek 

Päev Franschhoekis ja Stellenboschis, kus külastame erinevaid veinimõisaid ning saame degusteerida erinevaid veine. Vaba aeg ja seejärel transfeer tagasi hotelli.

Õhtusöök legendaarses Fine Dining restoranis Reubens (SH).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Le Franschhoek Hotel and Spa

13. päev

Franschhoek / Kaplinn – Istanbul

Täna sõidame tagasi Kaplinna ja alustame teekonda Eestisse. 

TK45 Cape Town-Istanbul 18.35-05.55+1

Toidukorrad: hommikusöök

14. päev

Istanbul – Tallinn

TK1421 Istanbul-Tallinn 09.30-12.05  Reisi hind: 4240 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennud ja lennujaamamaksud
 • majutus vastavalt programmile
 • programmis märgitud toitlustus
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud vaatamisväärsuste sissepääsutasud
 • kohaliku giidi teenused
 • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • viisatasud
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas 

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis