Bahrein-Kuveit-Katar
Pärsia lahe rikkad naftariigid


8. jaanuar – 16. jaanuar 2023
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Bahrein-Kuveit-Katar

8. jaan – 16. jaan 2023  / 3882 €

Araabia poolsaare ainulaadne kõrbemaastik on justkui tühi lõuend, millele on võõbatud imetabane kujutis kultuurist, religioonist, kaubandusest ja tehnoloogiast. Nii nagu otsatu tulikuuma kõrbemaastiku ilu ja karmus on voolinud kohalikke elanikke ning nende eluviisi, on ta ka sajandeid ahvatlenud kuulsaid maadeavastajaid. Marco Polo, Aleksander Suure, Vasco da Gama, Araabia Lawrence'i jt jaoks oli kõrbe kutse nii tugev, et nad olid valmis oma elu sinna jätma. On öeldud, et kord läbi kõrbe rännanule jätab kõrb igaveseks oma jälje. Kõrbega kohtumine ei ole tänapäeval enam eluga riskimine tänu sinna rajatud teedele ja laagritele.

Kõrberännakult on mõnus jõuda moodsatesse linnadesse, mis on ehitatud naftatööstusest ja pangadusest voolavatest tuludest. Suured, tulevikku vaatavad linnad on ehitatud liivale või merelt võidetud maale. Elegantsed tornid, ülikülluslikud hotellid, iseäralikud kaubamajad ning moodsad muuseumid muudavad meie arusaamist kaasaegse maailma luksulikkusest.

Araabia poolsaare olemus peitub eelkõige sealsetes inimestes. Elanikke ühendab islam, eluviis, sisemaalt puhuva tuulega kaasa kanduv palvusekutse ja sõbralik külalislahkus ka täiesti võõraste inimeste vastu nii moodsates linnades kui üksikutes kõrbekülades. Iidsed tavad on võtnud küll moodsama vormi, ent elavad jõudsalt edasi. Araabiast mõeldes kangastuvad silme ette müütiline Seeba kuninganna, viirukite raske koorma alla lookas kaamelite karavanid või pärlilasti vedavad uhked puidust rannasõidulaevad - dhow’d - lahkumas sadamast merele. Soukil kaubeldes, iidseid kindlusi külastades või vanalinnade tänava labürintides ekseldes ärkab Šeherezade „Tuhande ühe öö“ muinasjuttude mõistatuslik Araabia ellu. Kõrbeöös on vilkuvad taevatähed lähemal kui kunagi unistadagi oskame. Muinasjutt ei ole kuhugi kadunud.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Bahrein

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.50

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.00-17.25
Lend TK778 Istanbul-Bahrein 20.55-00.55+1

Saabume Bahreini öösel ning suundume hotelli puhkama.

Majutus: Manama Ramada City Center hotell 4*

2. päev

Bahrein / Manama

Täna teeme ekskursiooni Bahreini pealinnas Manamas. Külastame Barbari templit, ajaloolist Saari asustust, Al Jasra käsitöökeskust, Bahreini ja Saudi Araabia piiri, kaamlifarmi, Bahreini kindlust ja rahvusmuuseumit. 

Pärsia lahe pärliks hüütud Bahreini pindala on praegu kokku vaid 765 km2, seega veelgi väiksem kui Hiiumaa, kuid seda pindala suurendatakse pidevalt tehislikult merre uut maad juurde luues. Saareriiki kutsutakse pärliks, sest juba 2000 eKr tegeleti siin pärlipüügiga. Bahrein oli Pärsia lahe riikidest esimene, kus leiti naftat, mis andis suure tõuke riigi edasisele arengule. Tänapäeval sõltub majandus aga juba rohkem pangandusest ja finantsteenustest. Riigi elanikest on umbes 46% põliselanikud, ülejäänud on võõrtöölisest sisserändajad Aasiast.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Manama Ramada City Center hotell 4*

3. päev

Bahrein - Kuveit

Hommikul jätkame tuuri Manamas. Poolepäevane ekskursioon viib meid Al Fateh mošee, Araad kindluse, Shaikh Isa maja ning Bahreini iidse pealinna Muharraqi restaureeritud hoonete juurde. Pärast lõunasööki suundume lennujaama ning lendame Kuveiti. 

Lend KU616 Bahrein-Kuveit 19.20-20.30

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kuwait City Copthorne hotell 4*

4. päev

Kuveit 

Täna teeme ekskursiooni Kuveidis. Tutvume Kuveidi tornide, rahvusmuusemi, Suure mošee, Seifi palee, Al Hamra torni, Souq Al Mubarakeya turu ning Vabaduse torniga.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kuwait City Copthorne hotell 4*

5. päev

Kuveit - Katar

Hommikupoolikul jätkame tuuri Kuveidis. Külastame Seifi paleed, Vabaduse torni ning Al Kouti randa. Pärast lõunasööki käime ära ka Dhow (Katari traditsiooniliste paatide) sadamas, peeglitemajas ja Doha Village'is. Seejärel sõidame lennujaama ning lendame Katari pealinna Dohasse.

Lend KU619 Kuveit-Katar 17.35-19.10

Pärsia lahes asuval poolsaarel paikneb väike liivase näpujälje sarnane riik Katar, mille pindala on vaevalt neljandik Eesti territooriumist. Riigi elanike arv on jõudsalt kasvanud (2017. aastal 2.6 miljonit elanikku), kuid põliselanikud ehk Katari araablased moodustavad ainult 20% rahvastikust. Suurem osa elanikkonnast on teistelt Araabia maadelt saabunud ning indialased ja nepaallased. Varem tegeleti kõrberiigis pärli- ning kalapüügiga, kuid 1940. aastal hakati kasutama suuri nafta- ja maagaasimaardlaid, millele on järgnenud erakordne majanduslik areng. Katar istub maailmas suuruselt kolmanda maagaasireservi otsas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Doha Radisson Blu hotell 4*

6. päev

Katar / Doha linnaekskursioon

Tänahommikuse ekskursiooni kõrghetkeks on Katari Pärl (tehissaar). Dohast kirdes, rannikust 350 meetri kaugusel lahes asub 4 miljoni ruutmeetri suurune tehissaar, mida kutsutakse lihtsalt Pärliks. See luksusvillade piirkond on juba enne täielikku valmimist üks huvitamaid vaatamisväärsusi Kataris. Siin on enam kui 30 maailmakuulsat restorani ja kohvikut. Seejärel suundume Al Corniche'ile, mis on pikk, poolkuu kujuline promenaad Doha lahe ääres. Promenaad algab Shratoni pargi juurest ning ulatub kuni uue Rahvusmuuseumini. Promenaadil leidub restorane, võimlemisriistu, Islami kunstide muuseum ning Mia park. Pärast promenaadi külastust suundume Katara külasse, mis on mitmete kultuuriürituste toimumise koht. Siin toimuvad kunstinäitused, filmid, ooperid, festivalid jne. Küla on ehitatud traditsioonilise Katari küla põhimõtete järgi. Katara uhkuseks on suur Rooma amfiteater, mille akustika on unustamatu.

Jalutame Islami kunstide muuseumi ning seejärel traditsioonilisele turule Souq Waqif. Souq Wakifil leiame vürtse, käsitööd, lemmikloomi, kunstigalerii jne. Siin on mitmeid Araabia ja ka läänelikke kohvikuid ning restorane.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Doha Radisson Blu hotell 4*

7. päev

Katar / Kõrbesafari

Täna hommikul asume autentsele kõrbesafarile Lõuna-Kataris. Sõidame maasturitega liivadüünidel ning külastame beduiinilaagrit. Kõrbesafari viib meid imelise ja kergelt lausa müstilise Khor Al Adaidi juurde, mis on üks vaid kolmest paigast maailmas, kus meri kohtub liivakõrbega. Silmapiiril paistab Saudi Araabia ja Katari vaheline piir. Saame sõita ka kaamlitega ning kohalikega tassikese teed/kohvi juua. 

Kõrbesafari juurde kuulub õhtusöök kohalikus kõrbelaagris. Seejärel suundume tagasi Dohasse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Doha Radisson Blu hotell 4*

8. päev

Katar / Doha

Täna teeme Doha lahes kruiisi dhow'ga - traditsioonilise Katari purjepaadiga, mida omal ajal kasutati kauplejate ja kalameeste poolt.

Vaba pärastlõuna Dohas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Doha Radisson Blu hotell 4* kuniks lennujaama sõiduni 23.00

9. päev 

Katar - Istanbul - Tallinn

Lend TK781 Doha-Istanbul 01.55-06.45
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 14.45-17.10     Reisi hind: 3882 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik lennupiletid 
  • majutus programmis märgitud 4* hotellides  
  • kõik ekskursioonid vastavalt reisikirjeldusele
  • sissepääsud
  • programmis märgitud hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas 1400 eurot
  • reisikindlustus 
  • Kuiveidi E-viisa

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis