Katar-Kuveit-Bahrein
Pärsia lahe rikkad naftariigid


4. november – 11. november 2019
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Peeter Raudsik

Katar-Kuveit-Bahrein

4. nov – 11. nov 2019  /  3495 € 

 

Araabia poolsaare ainulaadne kõrbemaastik on justkui tühi lõuend, millele on võõbatud imetabane kujutis kultuurist, religioonist, kaubandusest ja tehnoloogiast. Nii nagu otsatu, tulikuuma kõrbemaastiku ilu ja karmus on voolinud kohalikke elanikke ning nende eluviisi on ta ka sajandeid ahvatlenud kuulsaid maadeavastajaid. Marco Polo, Aleksander Suure, Vasco da Gama, Araabia Lawrence jt jaoks oli kõrbe kutse nii tugev, et nad olid valmis oma elu sinna jätma. On öeldud, et kord läbi kõrbe rännanule jätab kõrb igaveks oma jälje.  Kõrbega kohtumine ei ole tänapäeval enam eluga riskimine tänu sinna rajatud teedele ja laagritele. 

Kõrberännakult on mõnus jõuda moodsatesse linnadesse, mis on ehitatud naftatööstusest ja pangadusest voolavatest tuludest. Suured,  tulevikku vaatavad  linnad on ehitatud liivale või vähemalt merelt võidetud maale. Elegantsed tornid, ülikülluslikud hotellid, iseäralikud kaubamajad, moodsad muuseumid muudavad meie arusaamist kaasaegse maailma luksulikkusest.

Araabia poolsaare olemus peitub eelkõige sealsetes inimestes. Elanikke ühendab islam, eluviis, sisemaalt puhuva tuulega kaasa kanduv palvusekutse ja sõbralik külalislahkus ka täiesti võõraste inimeste vastu nii moodsates linnades kui üksikutes kõrbekülades. Iidsed tavad on võtnud küll moodsama vormi ent elavad jõudsalt edasi. Araabiast mõeldes kangastuvad silme ette müütiline Seeba kuninganna, viirukite raske koorma alla lookas kaamelite karavanid või pärlilasti vedavad uhked puidust  rannasõidulaevad dhow’d lahkumas sadamast merele. Soukil kaubeldes, iidseid kindlusi külastades või vanalinnade tänava labürintides ekseldes ärkab Šeherezade „Tuhande ühe öö“ muinasjuttude mõistatuslik Araabia  ellu. Kõrbeöös on vilkuvad taevatähed lähemal kui kunagi unistadagi oskame. Muinasjutt ei ole kuhugi kadunud.

1. päev

Tallinn-Katar (5.nov)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.00
Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.00-17.15
Lend TK780 Istanbul- Doha 20.55-01.10 +1

Pärsia lahes asuval poolsaarel paikneb väike liivase näpujälje sarnane riik Katar, mille pindala on vaevalt neljandik Eesti territooriumist. Riigi elanike arv on jõudsalt kasvanud (2015. aastal 2,5 miljonit elanikku?), põliselanikud ehk Katari araablased moodustavad ainult 20% rahvastikust. Suurem osa elanikkonnast on teistelt Araabia maadelt saabunud ning indialased ja nepaallased. Varem tegeleti kõrberiigis pärli- ning kalapüügiga.  1940. aastal hakati kasutama suuri nafta- ja maagaasimaardlaid, millele on järgnenud erakordne majanduslik areng. Katar istub maailmas suuruselt kolmanda maagaasireservi otsas.

Majutus Dohas, Swiss Bel 4* hotellis.

2. päev

Katar (6. nov)

Hommikusöök. Pärast hommikusööki tutvume Doha linnaga. Külastame Fanar'i. Fanar'i majakas on kultuuriline külastuskeskus, kus linnaga tutvujad saavad ülevaate Katari traditsioonidest, Islami religioonist, kultuurist ja pärandist. Jalutame Islami kunstide muuseumi, traditsioonilisele turule Souq Waqif. Souq Wakifil leiame vürtse, käsitööd, lemmikloomi, kunstigalerii jne. Siin on mitmeid Araabia ja ka läänelikke kohvikuid ning restorane. Katara kompleks on kaunis oriendi ning retro-romantilise stiili fusioon, erinedes nii enamikest Doha võluvatest uusehitistest. Külastame ka Abdul Wahhab mošeed, mida tuntakse ka kui State Grand Mosque. Katari suurimal mošeel on 90 kuplit, 18 sissepääsu ning mahutab korraga 30 000 inimest

Lõunasöök hinnas.

Pärastlõuna vaba.

Majutus Dohas, Swiss Bel 4* hotellis.

3. päev

Katar (7. nov)

Hommikusöök. Täna hommikuse ekskursiooni kõrghetkedeks  Katari Pärl  (tehissaar). Dohast kirdes, rannikust 350 meetri kaugusel lahes asub 4 miljoni m2 suurune tehissaar, mida kutsutakse lihtsalt Pärliks. See luksusvillade piirkond on juba enne täielikku valmimist üks huvitamaid vaatamisväärsusi Kataris. Siin on enamu kui 30 maailmakuulsat restorani ja kohvikut. Al Corniche on pikk, poolkuu kujuline promenaad Doha lahe ääres. Promenaad lagab Shratoni pargi juurest ning ulatub kuni uue Rahvusmuuseumini. Promenaadil leidub restorane, võimlemisriistu, Islami kunstide muuseum, Mia park. Katara küla on mitmete kultuuriürituste toimumise koht. Siin toimuvad kunstinäitused, filmid, ooperid, festivalid jne. Küla on ehitatud traditsioonilise Katari küla põhimõtete järgi. Uhkuseks on suur Rooma amfiteater, mille akustika on unustamatu. Sõidame dhow'ga ja sööme lõunat.

Pärastlõunal kõrbesafari Lõuna-Kataris. Sõidame maasturitega liivadüünidel, külastame beduiinilaagrit.

Kõrbe safari juurde kuulub ka BBQ õhtusöök (hinnas).

Majutus Dohas, Swiss Bel 4* hotellis.

4. päev

Katar - Kuveit (8. nov)

Hommikusöök. Vaba hommikupoolik

Läheme lennuväljale ning lendame Kuveiti.
Lend KU618 (Kuwait Airways) Qatar-Kuwait 12.55-14.15

Majutus Best Western Plus Mahboula 4* hotellis Kuwait citys.

5. päev

Kuveit  (9. nov)

Hommikusöök. Täna teeme ekskursiooni Kuveidis. Tutvume Kuveidi tornide, Kuweidi rahvusmuusemi, Suure mošee, Seif'i palee, Al Hamra torni, Souq Al Mubarakeya turu ning Vabaduse torniga.

Lõunasöök hinna sees.

Majutus Best Western Plus Mahboula 4* hotellis Kuwait citys.

6. päev

Kuveit - Manama (10. nov)

Hommikusöök. 

Hommikune lend KU613 (Kuwait Airways) Kuwait-Bahrein 08.55-10.05 

Pärsia lahe pärliks hüütud Bahreini pindala on praegu kokku vaid 765 km2, seega veelgi väiksem kui Hiiumaa kuid seda pindala suurendatakse pidevalt tehislikult merre uut maad juurde luues. Saareriiki kutsutakse pärliks, sest juba 2000 ekr tegeleti siin pärlipüügiga. Bahrein oli Pärsia lahe riikidest esimene, kus leiti naftat, mis andis suure tõuke riigi edasisele arengule. Tänapäeval sõltub majandus aga juba rohkem pangandusest ja finantsteenustest.  Riigi elanikest on umbes 46% põliselanikud, ülejäänud on võõrtöölisest sisserändajad Aasiast. 

Majutus Manamas, Ramada Hotel & Suites Amwaj Island 4* hotellis.

7. päev

Bahrein (11. nov)

Pärast hommikusööki läheme tutvuma Manama linnaga. Päevane ekskursioon viib meid Maailma Kaubanduskeskuse, Al Khamis mošee, Bahreini rahvusmuuseumi, Bahraini rahvusvahelise F1 ringraja, Manama Sacred Heart kiriku juurde. Tagasi hotelli jõuame päikeseloojanguks.  Hotellitoad on kuni lennujaama sõiduni meie käsutuses.

Lõunasöök hinna sees.

Hilisõhtul (23.30) sõidame lennujaama ning asutame end koju sõitma.

8. päev

Bahrein- Istanbul-Tallinn (12. nov)

Lend TK 779 Bahrein - Istanbul 02:05 06:35
LendTK 1421 Istanbul - Tallinn 09:45 12:05Reisi hind: 3495 € (hind täpsustub aasta enne reisi algust)

Paketis sisaldub:

  • kõik lennupiletid 
  • majutus programmis märgitud 4* hotellides  
  • kõik ekskursioonid vastavalt reisikirjeldusele
  • sissepääsud
  • toitlustus vastavalt reisikirjeldusele
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas 1400 eurot
  • reisikindlustus 
  • viisad: Kuveit - 50 USD, Bahrein - 70 USD, Katar - 70 USD

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Katar-Kuveit-Bahrein

4. november 2019 – 11. november 2019