Lõuna-Korea suusareis
2018. aasta taliolümpia keskus Pyeongchang


20. veebruar – 3. märts 2019
 / välja müüdud
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Lõuna-Korea suusareis

20. veebr – 3. märts 2019  /  2880 € 

 

1. päev

Tallinn-Seoul (20. veebruar)

Lend AY1016 Tallinn-Helsingi 12.50-13.20
Lend AY041 Helsingi-Seoul 17.30-09.10+1, lennuaeg 8h 45min

2. päev

Seoul (21. veebruar)

Saabume hommikul Seouli. Teeme linna tutvustava tuuri koos lõunasöögiga kohalikus restoranis.

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Seouli kesklinn, Fraser Place hotell 4*

3. päev

Lõuna-Korea ja Põhja-Korea piir (22. veebruar)

Päev kahe Korea piiril. Peale hommikusööki lahkume Põhja-Korea poole. Mõlema Korea vaheline 260 kilomeetri pikkune ja 4 kilomeetri laiune inimtühi demilitariseeritud tsoon on parasvöötme suurim "looduskaitseala", millest vahetult põhjas ja lõunas on relvade all üle miljoni sõduri. Teeme ekskursiooni demilitaartsoonis: Imjingaki park, Vabaduse sild, Dorasani vaateplatvorm (kust näeb selgelt Põhja-Korea linna Gaeseoni), käime maa-aluses tunnelis, mille kaevas Põhja-Korea ja mis ulatub Lõuna-Korea territooriumile. Pärastlõunaks tuleme tagasi Seouli ning naudime panoraamvaadet Seouli kesklinnas asuvast N-tornist. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seoul Fraser Place hotell 4*

4. päev

Seoul-Pyeongchang (23. veebruar)

Sõidame Pyeongchangi - 2018. aasta taliolümpiamängude linna.

Pyeongchang (Pyeongchang-gun) on maakond Gangwoni provintsis Lõuna-Koreas, riigi pealinnast Seoulist ligi 180 kilomeetri kaugusel. Pyeongchang asub Taebaeki mägede piirkonnas, merepinnast 700 meetri ja kohati isegi 1000 meetri kõrgusel. Rahvusvaheline Olümpiakomitee valis Pyeongchangi 2018. aasta XXIII taliolümpiamängude korraldajaks. Siin toimusid 23. taliolümpiamängud.

Peongchangi suusakuurort Yongpyong on iga-aastaste lumeotsijate jaoks üks eelistatumaid ning armastatumaid paiku Lõuna-Koreas. See on ka ühtlasi üks suurim suusakuurort siinmail oma 28 nõlva ning 15 liftiga. Erinevad nõlvad on sobilikud nii algajatele, keskmikele kui ka ekstreemsete elamuste otsijatele, nii lumelauduritele kui ka suusatajatele. Lisaks on siin on murdmaa suusarajad ning 2 poolrenni (half-pipe).Yongpyongis sajab talve jooksul maha keskmiselt 250 sentimeetrit lund ning suusahooaeg kestab novembrist märtsini. Selgetel päevadel avanevad suusanõlvadelt võluvad vaated Jaapani merele. Suusakuurort on hästi varustatud ning hea infrastruktuuriga, milles on oma tähtis osa hiiglaslikul Dragon Plaza suusamajal. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Yongpyung Resort hotell (vaata lisa: www.yongpyong.co.kr)

5. päev

Pyeongchang - 2018. aasta taliolümpiamängude suusakeskus (24. veebruar)

Päev “Rainbow” suusamäel, kus toimuvad slaalomi ja suurslaalomi võistlused. Päevapilet on hinna sees.

Õhtusöök korea restoranis, kus tähistame ka Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Yongpyung Resort hotell

6. päev

Pyeongchang - 2018. aasta taliolümpiamängude suusakeskus (25. veebruar)

Päev “Rainbow” suusamäel, kus toimuvad slaalomi ja suurslaalomi võistlused. Päevapilet on hinna sees.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Yongpyung Resort hotell

7. päev

Pyeongchang - 2018. aasta taliolümpiamängude suusakeskus (26. veebruar)

Päev “Rainbow” suusamäel, kus toimuvad slaalomi ja suurslaalomi võistlused. Päevapilet on hinna sees.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Yongpyung Resort hotell

8. päev

Pyeongchang-Daegu (27. veebruar)

Pärast hommikusööki sõidame 4 tundi Pyeongchangist Daegusse. Daegus külastame "Dentist supplier" tehast. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Daegu kesklinn, Novotel hotell 4* 

9. päev

Daegu-Gyeongju (28. veebruar)

Täna sõidame Gyeongju linna (1.5 tundi), mis on tuntud kui "seinteta muuseum". Külastame Silla dünastia (57.a eKr - 935 AD) kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone. Näeme ka üht Aasia vanimat - Cheomseongdae - observatooriumi.

Gyeongju lähistel külastame UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevaid Bulguksa templit. Bulguksa tempel ehitati 528. aastal Silla dünastia aegu. Templit on tema pika ajaloo jooksul kümneid ja kümneid kordi ümberehitatud. Siin asuvad mitmed rahvusaarded, seal hulgas Dabtap (10.4 meetrit kõrge) ja Seokgatap (8.2 meetrit kõrge) pagoodid. Külastame ka Seokgurami raidkoopas asuvat budistlikku pühamut.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Gyeongju Hyundai hotell 4*

10. päev

Busan (01. märts)

Sõidame Korea suuruselt teise linna - Busani. Imetleme panoraamvaadet Busan Tower'ist. Käime Jagalchi kalaturul ning Kukje turul. Teeme jalutuskäigu rannikul ja Haeundae rannal. 

Busani (vana nimega Pusan) on vahel kutsutud ka Lõuna-Korea lõunaosa pealinnaks. Linn asub piki Jaapani mere ja Korea väina rannikut ja on ka regiooni suurim sadamalinn. Linna elanikeks olid pikka aega jaapanlased. Busanil on olnud tähtis strateegiline roll Korea kogu ajaloo vältel. Jaapan kasutas maailmasõdade ajal seda linna peamise tugipunktina teel mandrile. 1988. aasta Seouli suveolümpiamängude ajal peeti Busanis purjeregatt, millal Tõnu ja Toomas Tõniste võitsid purjetamise 470 klassis hõbemedali.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Haeundae Grand hotell 4*

11. päev

Pusan-Seoul (02. märts)

Pärast hommikusööki sõidame kiirrongiga (KTX) tagasi Seouli. Teeme Seouli linnaekskursiooni. Külastame Tšosoni dünastia aegset kuninglikku paleekompleksi Gyeongbokgungi. Hiiglaslik kuningapalee on justkui fööniks tuhast tõusnud mitmeid kordi läbi pika ajaloo. Gyeongbokgung oli kuni 1592. aasta jaapanlaste sissetungini kuningriigi tähtsaim palee. Pärast vallutusi seisis palee 300 aastat varemetes, mil kuningas Gojong pühendus täielikult suurejoonelise kompleksi taastamisele. See projekt viis riigi praktiliselt pankrotti. 330st ehitisest koosnevas palees teenindas 3000 inimest kuninglikku perekonda. Jaapani ülemvõimu ajal palee hävitati järjekordselt. Külastame Korea Rahvamuuseumi ning korea budismi jogyesa koolkonna peapühamut Jogyesa templit. Kuningapalee taga asub Sinise Maja nime all tuntud Korea presidendi residents. Peale linnaekskursiooni jalutame ringi sajandeid vanas, kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest.

Vaba õhtu Seouli kesklinnas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seoul Fraser Place hotell 4*

12. päev

Seoul-Helsingi-Tallinn (03. märts)

Hommikusöök ja lahkumine hotellist.

Lend AY42 Seoul-Helsingi 11.05-14.10, lennuaeg 10h
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00Reisi hind: 2880 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • majutus programmis märgitud hotellides 
 • transport vastavalt programmile, buss ja kiirrong
 • programmis ette nähtud sissepääsud
 • suusakeskuse mäepilet kolmeks päevaks
 • toitlustus vastavalt reisikirjeldusele 
 • õhtusöök vabariigi aastapäeval
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 750 eurot
 • reisikindlustus 
 • suusavarustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud.  Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne.  Reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Lõuna-Korea suusareis

20. veebruar 2019 – 3. märts 2019