Kongo - Rwanda - Uganda
Võimas reis Virunga rahvusparki, mägigorillad ja maailma suurim laavajärv. Päev metsas koos šimpansiperega


23. jaanuar – 4. veebruar 2023
Grupis 11 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Kongo - Rwanda - Uganda

23. jaan – 4. veebr 2023  / 6890 €

Väga vähesed inimesed on kursis reisivõimalustega selles maailmanurgas. Ometi pakub Kongo Demokraatlik Vabariik rännumeestele rohkelt ainulaadseid võimalusi, saamaks osa kohalikust võimsast ja ainulaadsest loodusest, põliskultuuridest ja geoloogilistest vaatamisväärsustest, mida on mujal Aafrikas raske, kui mitte võimatu, kohata. Kongo DV-s reisides on võimalus vabas looduses näha nii mägi- ja rannikugorillasid, samuti selliseid haruldusi nagu bonoobod ehk kääbusšimpansid ja okaapid ehk müstilised kaelkirjaku sugulased, keda vabas looduses ei leidu mitte kusagil mujal maailmas. Samuti on siin võimalik ronida aktiivsete vulkaanikraatrite tippu ning kohtuda tänapäevani oma põlistest tavadest ja eluviisidest kinnipidavate metsakääbuste, pügmeedega. Kongo DV on veel mõne aasta eest uudiskünnise ületanud rahutuste tõttu riigi idaosas, ent olukord on juba paar aastat tagasi stabiliseerunud.

Meie seiklusliku ning põnevust pakkuva reisi tipphetkedeks on mitmed Kongo looduse ja kultuuri värvikad tahud. Meil avaneb fantastiline võimalus tutvuda Virunga rahvuspargiga, kus elavad mägigorillad ja hõõgub maailma suurim laavajärv. Saame ööbida Bambuti külas, suheldes seejuures kohalike pügmeedest elanike ja nende lastega, õppides sel viisil tundma selle kauni maa eluolu. Reisi lõpus, enne Kigalist lahkumist, külastame ka kohalikku genotsiidi memoriaali, mis on ehitatud mälestamaks 1994. aastal toimunud Rwanda genotsiidi, milles kaotas 100 päeva jooksul elu miljon inimest.

Kongosse sisenemiseks on vajalik: täisvaktsineeritus ja kollapalaviku vastu vaktsineeritus.

1. päev 

Tallinn - Istanbul - Uganda 

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell 11.00. 

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.55-17.20 (Turkish Airlines)
Lend TK612 Istanbul-Entebbe 19.55-04.50+1 (Turkish Airlines)

2. päev 

Uganda / Kampala

Saabume Ugandasse. Uganda ja Rwanda viisa vormistamine (100 USD, iga reisija maksab viisa eest sularahas). Läheme hotelli ja puhkame.

Uganda on ehe Aafrika pärl, kus terendab uus, särav ja sõbralik koidik. Sünge ajaloo varjudest tärganud Ugandas on ühendatud kogu selle mandri parimad palad. Selles suhteliselt väikeses Ida-Aafrika riigis on palju väga võimsaid paiku - näiteks Aafrika pikim Ruwenzori mäestikuahel, maailma pikima jõe Niiluse algallikas ning mandri suurim järv Victoria, sood ja võimsad uinunud vulkaanid. Omaaegset kurikuulsat diktatuurimaad, mille president Idi Amnin oli inimsööjana tuntud, tuuakse nüüd eeskujuks mitmetele naaberriikidele reformide ja demokraatia ülesehitamise pärast. Ilmselgelt usaldus Uganda valitsuse vastu on doonorriikidel suur, sest keskvõim saab suure osa oma eelarverahast Euroopa Liidult mitmesuguste abiprogrammide kaudu ja tarbeks. Riik on president Museveni ligi 30-aastase võimul oleku ajal muutunud kodusõdadest räsitud tühjast kestast tulevikku vaatavaks moodsaks riigiks.

Uganda pealinn Kampala on dünaamiline, kütkestav, mitme näo ja pika ajalooga elujaatav linn. Kampala nimi tähendab impala mäenõlva ja nimele vastavalt asubki Kampala mitmel erineval mäenõlval. 

Majutus: Kampala Cassia lodge 4*

3. päev

Uganda. Kibale metsa rahvuspark / Aafrika suur riftiorg / Ruwenzori mäed

Pärast hommikusööki sõidame (ligi 7 tundi) lõuna suunas läbi Hoima kaunisse Fort Portali linna, kust avaneb vaade Ruwenzori mäestikule. Sõidame läbi roheliste väljade, kus on huvitav Albertine'i rifti maastik ning minevikuhõngulised traditsioonilised talud ja farmid. Ligikaudu 4500 kilomeetri pikkune Ida-Aafrika suur riftiorg ulatub Punasest merest Zambezi jõe suudmeni. Mitmekesine maastik, mis hõlmab purskavaid vulkaane, metsaseid mägesid, voogavaid rohumaid, kauneid orgusid, suuri järvesid ja võimsaid jõgesid, on koduks krokodillidele, jõehobudele, lõvidele, elevantidele, flamingoparvedele ning paljudele põlisrahvaste hõimudele.

Õhtuks jõuame Fort Portali. Täna ööbime Kibale rahvuspargis asuvas eco-hotellis.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Kibale Primates eco lodge 4*

4. päev 

Uganda. Kibale rahvuspark / UUS ja AINULAADNE KOGEMUS VAID MEIE GRUPILE - terve päev metsas koos šimpansi perega. 

Täna teeme midagi uskumatut - veedame terve päeva koos šimpansiperega. Alustame koos päikesetõusuga (06.00) ning läheme metsa šimpansiperekonda otsima. Arvatakse, et Uganda erinevates piirkondades elab umbes 4950 šimpansi ning üksnes Kibales ligi 1500 isendit. Šimpansid on võrreldes Uganda kuulsate mägigorilladega pisut raskemini ligipääsetavamad tänu nende energilisele eluviisile. Šimpansiperega kohtumine on kindlasti täiesti harukordne ning meie grupi puhul on ühe pere kohta vaid kuus vaatlejat (ja kohalik metsagiid). Kui tavaliselt kestab vaatlus ühe tunni, siis meil avaneb harukordne võimalus olla metsas terve päev. Jälgime ühe šimpansipere tegemisi: söömine, puhkamine, mängimine, üksteise eest hoolitsemine, üksteisega suhtlemine. Šimpansid on inimese lähimad sugulased, jagades meiega rohkem kui 98% meie geneetilisest koodist. Arvatakse, et inimesel ja šimpansil olid 4-8 miljonit aastat tagasi lausa ühised esivanemad. Šimpansid elavad kogukondlikku elu, kuhu kuulub mitu tosinat isendit. Enamasti liiguvad nad neljal jalal, kuid suudavad kõndida ka kahel jalal püsti seistes. Nad liiguvad väga kiiresti, kiikudes oksalt oksale, ise samal ajal sobilikku söödavat puude otsas otsides. Õhtuti ehitavad nad puude otsa lehtedest pesad, kus öösel turvaliselt magada. Üldiselt taimetoidulised šimpansid toituvad peamiselt puuviljadest ja taimedest, ent vahel söövad ka putukaid, mune ja liha. Nende toidulaud on väga rikkalik, sisaldades sadu erinevaid toiduaineid. Šimpansid on üks väheseid loomaliike, kes oskab kasutada tööriistu. Need primaadid oskavad anda puukeppidele soovitud kuju selleks, et kätte saada putukaid, uuristades auke mahalangenud puutüvedesse. Nad kasutavad kive selleks, et lahti kopsida pähkleid ning puulehti selleks, et koguda joogivett. Šimpansi emale sünnib tavaliselt vaid üks järglane aastas, kes klammerdub oma ema külge kaks aastat. Selliseid hoolikaid emasid on väga armas jälgida.

Lõunapiknik on samuti metsas (selleks eraldume korraks šimpansiperest). Seejärel jälgime neid imepäraseid olevusi kuniks päikeseloojanguni. Kes ei soovi metsas veeta tervet päeva, saab vaatlust teha ka lühemalt. Kibale niiske troopiline mets on lisaks šimpansitele koduks veel 13 primaadile. Siin elavad haruldased L'Hoesti ahvid, punased koloobus-ahvid, sinised ahvid (Cercopithecus mitis), punase sabaga ahvid (Cercopithecus ascanius), mantelmangabeid jt. Seega lisaks šimpansitele võime metsas kohata ka teisi loomi. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Kibale Primates eco lodge 4*

5. päev 

Rwanda-Kongo piiriületus

Pärast hommikusööki sõidame Rwanda kaudu Kongosse. Ületame  Kisoro - Bunagana piiripunkti. Meid võtavad vastus Virunga rahvuspargi maasturid ja sõidame Virunga rahvuspargis asuvasse rahvuspargi keskuses asuvasse Mikeno lodži.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Virunga rahvuspargis Mikeno Lodge

6. päev

Kongo. Virunga rahvuspark / mägigorillad

Tõuseme varakult, sööme hommikust ning valmistame end ette uskumatuks elamuseks. Esmalt suundume Virunga rahvuspargi keskusesse, kus meid viiakse kurssi vajaliku infoga ning saame kokku oma giididega. Pärast seda lähme metsa mägigorillasid otsima. Aeg, mis kulub nende müstiliste ahvide leidmiseks, pole ette teada. Sõltuvalt nende liikumisest metsas tuleb arvestada umbes 2-5 tunniga, ent pole võimsamat tunnet, kui vaadata tõtt gorillaperekonnaga! Sellest hetkest, kui oleme leidnud gorillade perekonna, on meil aega täpselt üks tund, et neid jälgida. Gorillad on väga rahumeelsed ning neid ei häiri meie juuresolek karvavõrdki. Võib juhtuda, et suur isane Hõbeselg tõuseb bambusesalu vahelt püsti ja möödub otse sinu eest. Jää paigale või astu vaikselt sammuke tagasi. Eluelamus!

Gorillasid on maailmas kokku kolme liiki ja mägigorillad on neist kõige haruldasemad. Kokku on neid alles vaid ca 800 isendit ning üheski maailma loomaaias mägigorillasid näha ei saa. Gorillade DNA kattub 98% osas inimese omaga ja seetõttu on tegemist meile kõige lähedasema sugulasega loomariigist. Mägigorilladel on võrreldes teiste gorillaliikidega pikem karvastik, lühemad jäsemed ning pisut suurem kasv. Neil on oma imekspandav kogukondlik ühiskonnakorraldus, mille pealikuks on gorillaklanni juht - vana Hõbeselg. Vaatamata isase lärmakatele vastu rinda peksmistele ja jõudemonstratsioonidele on gorillad üldiselt rahumeelsed juurikate, puukoore, võrsete ja lehtede sööjad. Gorillaemad sünnitavad korraga vaid ühe beebi, kes saab hoolitseva ema karvastiku sisse klammerdudes nautida ema lähedust 2-3 aastat. 6-aastased gorillajõmpsikad veedavad suure osa oma päevast mängides, puude otsa ronides, üksteist taga ajades ning okstel kiikudes. Sellest hetkest, kui gorillapere on üles leitud, on meil võimalus vaikselt jälgida nende tegevust tund aega. Kohati võime olla kuni käegakatsutavas kauguses, kuid ise ei tohi minna lähemale kui viis meetrit. Tee mis teed, ära ainult gorillale silma vaata ja jooksu pista! Jooksmine julgustab gorillasidki meiega kulli mängima. Pilguvahetus on ju teadete vahetus ning gorilla jaoks võib tema üksisilmi jõllitamine tunduda selge ebaviisakusena.

Maailmas ei ole teist riikliku kaitse all olevat ala, mis oleks ühteaegu sama õnnistatud ja neetud nagu Virunga. Rahvuspargi ligikaudu 7900km² piiresse mahuvad liustikest toituvate jõgede võrk, üks Aafrika suurtest järvedest, päikeselõõsas savannid, läbimatud vihmametsad, üks mandri kõrgemaid mäetippe ja kaks kõige aktiivsemat vulkaani. Kongo DV kõige napimate ja kõige ohtramate sademetega alad kuuluvad Virunga rahvusparki. Rwindi tasandikel ja Virunga massiivi vulkaanidel, näiteks Nyiragongol (3470m), paiknevad kuumad allikad tulvavad ikka veel. Rahvuspargis leidub ka tähtsaid märgalasid, mis on mõne linnuliigi tähtsad rände- ja talvitumisalad. Virunga on koduks rohkem kui 700 linnuliigile (sh rwanda frankoliinile ja virunga padulinnule Bradypterus graueri). Virunga on koduks ka enam kui 200 imetajale. Virunga jõgedes elab tõenäoliselt rohkem jõehobusid kui kuskil mujal Aafrikas. Rwindi piirkonna savann on elevantide, pühvlite, antiloopide, tüügassigade, lõvide ja mitmesuguste ahvide kodu. Semliki orus ja Virunga mägedes elavad 480 maailma 880st säilinud mägigorillast, šimpansid ja ka veidra välimuse ja sebratriibuliste tagajalgadega okaapid. Kui seista kohas, kus Semliki jõgi voolab taamalt põrnitsevate Ruwenzori mägede pilgu all välja Rutaanzinge (Edwardi) järvest, kuulates vees kümblevate jõehobude serenaadi ning silmitsedes inimestest rikkumata pilti ujuvate elevantide ja madala hommikupäikese taustal uhkeldavate sadulnokk-toonekurgedega, muutub inimene väga väikeseks, väga vaikseks ja väga teadlikuks asjaolust, et looduse vapralt teeseldud vastupanu on varsti kahjuks lõppemas. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Virunga Mikeno lodge

7. päev

Kongo / Goma

Pärast hommikusööki sõidame Virunga rahvuspargist Goma linna. Näeme Nyiragongo vilkaan jai laavat, viimane suur vilkaanipurse oli alles mõned kuud tagasi. Seetõttu pole hetkel vulkaani otsa matkamine võimalik. Ehedad elamused kodu teekonna vältel!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Goma Kivu Linda hotell 3*

8. päev

Goma. Kiirlaevaga Bukavusse mööda Kivu järve

Täna varahommikul alustame paadiretke Gomast Bukavusse. Selleks ületame klaasjad Kivu järve veed. Tee lõunasse muudavad nauditavaks rahulik õhkkond ja Aafrika kõige kõrgemal asuva järve liigendatud rannajoon. Kivu järv on erakordselt ilus sisemaa veekogu, mida palistavad rohetavate terrassidega kaetud mäenõlvad, lopsakad põllud ja säilinud udused vihmametsasalud. Naudime panoraamvaateid ning tabame silmaga sadu väikseid saari! Jõuame Bukavusse kella 15.00ks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bukavu Orchids hotell 3*

9. päev

Kongo. Kahuzi Biega rahvuspark / madalikugorillad

Täna sõidame maasturitega Kahuzi Biega rahvusparki. Veedame kaks kuni kolm tundi rahvuspargi mägises džunglipiirkonnas, et leida üles suur madalikugorilla perekond. Siinseks alamliigiks on ida-madalikugorilla, kes on märgatavalt erinev kuulsast mägigorillast Virguna rahvuspargis. Jälgime gorillapere askeldusi. Kahel eelneval meie reisil oleme kohtunud Chimanukaga, kes on vabas looduses elavatest gorilladest maailmas suuruselt teisel kohal.

Kahuzi Biega tohutu suure ürgse troopikametsa kohal kõrgub kaks tähelepanuväärset mäge - Kahuzi (3308 meetrit) ja Biega (2790 meetrit). Siinses rahvuspargis elab mitmekesine ja arvukas fauna. Pargi idakülje väiksem osa hõlmab osa Mitumba mägedest, suurem läänesektor on Kongo vesistu keskosa. Neid tsoone ühendab kitsas koridor. Lääneosas kasvab ekvatoriaalne vihmamets, 1200-1500 meetri kõrgusel siirdemets. Idatsoonis eristatakse kuut primaarset taimkattetüüpi. Rahvuspark loodi, et kaista 200-300 idapoolset madalikugorillat, kes elutsevad peamiselt 2100-2400 meetri kõrgusel metsades, kuid samuti ka madalamas vihmametsas. Pargi biotüüpide mosaiigi tõttu on see gorillade suurepärane looduslik asumispaik, kuid seal elab teisigi primaate, kaasa arvatud schweinfurthi šimpans ning paljud pärdiklase- ja koolobuslaseliigid. Teistest imetajatest olgu mainitud elevant, laanesiga ning paljud antiloobid ja kabrikud. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bukavu Orchids hotell 3*

 

10. päev

Kongo / Bukavu

Pärast mitmeid tegvusrohkeid päevi võtame korra aja maha, vaatame ringi Bukavus, mida tehakse ja saame kohalikke elamus

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bukavu Orchids hotell 3*

11. päev

Kongo / Rwanda / Kigali

Sõidame Kongo ja Rwanda piirile Bukawusse. Seejärel sõidame Kigalisse ning külastame Kigali äripiirkonda, parlamendihoonet ja elamupiirkondi. Tutvume Rwandaga-

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kigali Serena hotell 5*

12. päev

Rwanda / Kigali 

Pärast hommikusööki teeme ekskursiooni Kigalis.

Kigali on Aafrika kohta ebatüüpiliselt rahuliku elutempoga ja uskumatult puhas linn. Kuu igal kolmandal laupäeval koristavad kõik Kigali elanikud oma kodulinna. Kigali asub merepinnast 1000 meetri kõrgusel ja seetõttu on siin mõnus kliima. Uidates mööda Kigali tänavaid, on raske uskuda, et veel mõnda aega tagasi olid siinsed tänavad täis genotsiidi kurbust ja õudu. Pärast hommikusööki külastame muljetavaldavat genotsiidi mälestuspaika ja teisi kohti linnas. Mälestuspaik asub kohas, kus on 250 000 ohvri massihaud. 1994. aastal, pärast Rwanda presidendi lennuki õhkulaskmist, hakati vahendeid valimata otsima lahendust nn "tutsi probleemile". Tagajärjeks oli 100 päeva jooksul miljon tapetud inimest, miljonid põgenikud,  tuhanded orvud ja purunenud perekonnad. See õudusfilmi stsenaariumit meenutav lähiajalugu on küll äärmiselt võigas, ent nüüdseks on kahe rahvusrühma hutude ning tutside vahel leitud teatud kokkulepe, mis aitab riigil liikuda ühes suunas. Riigi motoks on "üks riik, üks rahvas". Memoriaal on üks neist paikadest maakeral, mida iga inimene peaks kord elus külastama selleks, et meenutada, kui habras ja haavatav on inimelu. Mõistmine ehk aitab tagada selle, et sellised inimsusevastased kuriteod enam kunagi ei korduks. Huvitav on ka see, et Rwanda on Aafrika ainus riik, kus ei ole lubatud kasutada kilekotte! Piiril kontrollitakse üle kõik kohvrid ja isegi nendest tuleb kõik kilekotid välja võtta. Kigalis läheme õhtustama suurepärasesse kohalikku restorani. Seejärel suundume lennujaama ja oleme valmis kojusõiduks.

Meie kasutuses on päevatoad Serena Kigali hotellis (kuni lennujaama sõiduni). Sõidame lennujaama kell 23 õhtul.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Kigali Serena hotell 5*

13. päev

Kigali - Istanbul - Tallinn

Lend TK612 Kigali-Istanbul 02.10-11.35 (Turkish Airlines)
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.30-18.05 (Turkish Airlines)Reisi hind: 6890 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennud
 • transporti vastavalt reisiprogrammile
 • majutust vastavalt reisiprogrammile
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • ekskursiooniprogramm vastavalt reisikirjeldusele
 • rahvusparkide tasud
 • gorillade vaatlusload
 • jootrahad

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • soovi korral majutus üheses toas 1000 eurot
 • Rwanda viisa (multi) 100 USD, tasumine piiril sularahas
 • Kongo DV viisa (organiseerib reisikorraldaja) 150 eurot 

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis