Kolumbia


24. november – 10. detsember 2021
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Teet Toome

Kolumbia

24. nov – 10. dets 2021  /  4640 € 

Kolumbia (edaspidi Colombia) on kontrastide ja intriigide maa, jäädes välja nende inimeste reisiplaanidest, kes heidavad selle kõrvale liiga ohtliku ning ebakindla paigana, et sinna minemist isegi kaaluda. Ent minge ja tehke mõnele maailmanäinud reisisellile baaris üks jook välja ning tõenäoliselt on nad üksmeelsed oma lemmikriigi osas Lõuna-Ameerikas: see on Colombia, kus Gabriel Garcia Marquezi maagiline realism elab oma täies hiilguses. Sügav kiindumus, mida paljud Colombia vastu tunnevad, ei pane imestama, kui mõelda sellele tohutule hulgale imedele, mida Lõuna-Ameerikal on pakkuda ning arvestada, et see kõik mahub ära ühe riigi piiridesse. Jäine Andide mäestik, Amazonase vihmametsad, Atlandi ja Vaikse ookeani suurejoonelised kaldad, inkade arheoloogilised mälestised, koloniaalajalugu ning jõudsalt kosuvad Kolumbuse-eelsed põliskultuurid - kõik see pakitud ümbritsevasse kirglikku salsamuusikasse. Rääkimata ühest kõige sõbralikumast ning külalislahkemast rahvast kogu meie planeedil - rahvast, kes on uhke, et saab oma maa võlusid külalistega jagada ning sel viisil stereotüüpe kummutada. Meie tiheda programmiga reisi mahuvad mõned selle kireva maa vaatamisväärsused: kõrgkultuuri ja moe metropol Bogota, koloniaallinnad, kohviistandused ning Kariibi mere ahvatlev hällilaul Cartagenas. Mõelge sellest reisist kui sissejuhatusest Colombia võludesse, mis kahtlemata veenab teid, et suurim risk Colombia külastamise juures on soov sealt mitte enam lahkuda. "Pole tõsi, et inimesed lakkavad unistamast sellepärast, et nad jäävad vanaks, vaid nad jäävad vanaks sellepärast, et nad lakkavad unistamast." - Gabriel Garcia Marquez.

1. päev 

Tallinn-Bogota

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.45

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.00-17.15
Lend TK800 Istanbul-Bogota 02.10-08.20

2. päev 

Bogota linnaekskursioon 

Saabume Bogotasse hommikul kell 8.20. Teeme linna tutvustava ekskursiooni.

Bogota paikneb mägedest ümbritsetud platool 2500 meetri kõrgusel üle merepinna, vaid neli laiuskraadi ekvaatorist põhja pool. Selline kombinatsioon kõrgusest ja ligidusest ekvaatorile annab Bogotale suurepärase kevadise kliima aastaringselt. Pehme kliima muudab Bogota üheks maailma roosikasvatuse keskuseks - rahvusvahelist lennujaama ümbritseb ridade kaupa kasvuhooneid. 

Bogota linn on rikas kultuuri- ja ajaloomälestiste poolest, millesse me süveneme kullamuuseumis (Museo de Oro), kus paikneb väidetavalt maailma suurima tähtsusega Kolumbuse-eelne kullakollektsioon. Kullamuuseumis asub hinnanguliselt 34000 kuldmälestist (juba ainuüksi kaalult väärtusega üle 200 miljoni dollari) ning maailma suurimad lihvimata smaragdid. Kogu Lõuna-Ameerikas leidub arvukalt kullamuuseume, kuid ükski neist pole nii elegantne ega täis nii suurt hulka kulda nagu Museo de Oro Bogotas. Tutvume ajaloolise linna keskusega "La Candelaria", jalutame üle Plazoleta del Rosario väljaku. Plazoleta del Rosariot ümbritsevad kuus hoonet, kus asuvad kogu Colombia smaragdikaubanduse, mis on maailma suurim, töötlejad, eksportijad ning vahendajad. Kuigi kogu ametlik smaragdiäri toimub nendes hoonetes, on hulk müüjaid kogunenud välja väikesele väljakule, kus nad müüvad lihvimata vääriskive. 

Pärastlõunal läheme hotelli, kus on aega puhkuseks.

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Bogota NH Royal Andino 4*

3. päev 

Bogota / Zipaquirá soolakatedraal / Villa de Leyva

Hommikul külastame Monserrate mäge. Sõidame köisraudteega mäe otsa, kus avanevad suurepärased vaated kogu Bogotale. Seejärel on plaanis kohaliku Paloquemao turu külastus. Turul tutvume Colombia suurepäraste puuviljade, vürtside ja kohalike delikatessidega.

Pärastlõunal külastame Bogotast umbes tunniajase sõidu kaugusele jäävat Zipaquirá küla, mis on kuulus oma mägedes paiknevate soolakaevanduste poolest. Arheoloogid usuvad, et neis kaevandustes on käinud pidev töö juba 5500 eKr, kuid suuremahuline soola kaevandamine algas muiscade kultuuriga, mis eelnes vahetult hispaanlaste saabumisele 16. sajandil. Zipaquira kõige huvitavam vaatamisväärsus on soolakatedraal (Catedral de Sal), mis on raiutud ligi 200 meetri sügavusele mäekülje sisse. Katedraali ehitus algas 1950. aastal (konstruktsiooniprobleemid põhjustasid selle sulgemise 1990. aastal, kuid see taasavati 1995. aastal). Soolakatedraal on suurepärane, inspireeriv näide ehitustehnikast ning kunstist. Käänulised tunnelid juhivad meid mööda neljateistkümnest väikesest kabelist, millest igaüks kujutab üht Jeesuse kannatusaja stseeni (The 14 Stations of the Cross - stseenide kujutamine on eelkõige katoliiklik traditsioon) enne kui jõuame peatemplini. Peatemplis asub tohutusuur rist, mis on soolast välja tahutud ning varustatud nutika valguslahendusega. Sõidame Villa de Leyvasse. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Campanario de la Villa

4. päev 

Villa de Leyva

Jalutuskäik Villa de Leyva värvilises linnakeses. Veel tänapäevalgi on selles 1577. aastal asutatud linnas tunda möödunud sajandite vaikset ja rahulikku vaimu. 

Pärastlõunal tutvume Colombia kultuuriga väga ainulaadsel viisil - proovime Tejo mängu. Tejo mäng on ilmselt üks kõige autentsem Colombia mäng, mille juured ulatuvad Kolumbuse eelsesse aega. Colombia põlisrahvad mängisid seda 16. sajandil rituaalse tseremoonia käigus. Siis mängiti mängu kullast ketastega. Eesmärgiks oli võita naise armastus visates kullast ketast võimalikult kullast ringi lähedale. Tejost on saanud rahvussport. Tänapäeval ei mängita seda meelelahutuslikku ja lõbusat mängu enam mitte kullast vaid hoopis metallist ketastega. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Campanario de la Villa

5. päev 

Barichara koloniaallinn

Alustame 4-tunnist sõitu põhja suunas, mille kestel saab imetleda kaunist maastikku. Lõunapeatus San Gilis. Pärastlõunal külastame El Gallinerali parki. Õhtu Barichara koloniaallinnas. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Portal de Barichara hotell

6. päev 

Guane matk / Charala 

Alustame päeva 8-kilomeetrise matkaga mööda hispaanlaste rajatud kiviteed Guane külasse. Kohale jõudes külastame paleontoloogia muuseumi, kus hoitakse kollektsiooni Guane indiaanlaste säilmetest, samuti fossiile Suárezi jõe orust. Pärast lõunasööki läheme Charala linna. Õhtu Barichara linnakeses. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Portal de Barichara hotell

7. päev 

Colombia Andid 

Sõidame Chicamocha jõe kanjoni äärde, kust avaneb ilus panoraamvaade sellele võrratule maakohale, kus taimestik varieerub subtroopilistest kõrbetaimedeni. Seejärel suundume Bucaramanga lennujaama, et lennata Armeniasse. 

Lend AV9481 Bucaramanga-Bogota 16.55-18.00
Lend AV9845 Bogota-Armenia 20.25-21.30

Lend kulgeb üle Andide Armenia-nimelisse provintsilinna, mis asub Kesk-Kordiljeeride lääneküljel, Bogotast läänes. Maandudes märkame kohe kliimamuutust, mis on ka suurepäraselt kokku võetud kohaliku lennujaama nimes - El Eden. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: La Navarra hotell

8. päev 

Salento / Cocora rahvuspark 

Hommikul stardime Salento linna. Järgmisena külastame Valle de Cocora eksootilist piirkonda, kus ääretuid rohelisi karjamaid katavad Andide vahapalmid (Ceroxylon quindiuense) - Colombia rahvuspuud. Vahapalm võib kasvada 50-60 meetri kõrguseks ja on kõrgeim palmiliik maailmas. Teeme kerge matka Valle de Cocora pilvemetsades, uurimaks võrratut looduslugu, mida siinne maastik pakub.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: La Navarra hotell

9. päev 

Colombia kuulsaim kohvikasvatuspiirkond / kohvimõisa külastus 

Võtame ette maalilise sõidu läbi kohviistanduste, jalutame kohvipuude ridade vahel ning kohtume põllutöölistega, et saada rohkem teada kohvipuude kasvatuse ning kohviubade koristuse kohta. Colombias kasvatatakse ainult Arabica taimi ning me saame kuulda selle taime omadustest, mis tekitavad iseloomuliku tasakaalustatud happelisuse, tervikliku maitse, viimistletuse ja Colombia kohvi tähelepanuväärse koostise. Sõidame läbi ning peatume kahes kõige autentsemas kohalikus kohvikülas (Cordobas ja Pijaos). Andide maagilised 800-1800 meetri kõrgused rohelusse mattunud nõlvad on ideaalseks paigaks kohviistandustele. Siin toodetaks 10% kogu maailma kohviubadest. Külastame traditsioonidega kohvimõisa, kus tutvume põhjalikult kohvmaailma saladustega. Täna tutvume veel ka ümbruskonna põllumeeste jätkusuutliku eluviisiga. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: La Navarra hotell

10. päev 

Armenia-Cartagena / Kariibi meri

Lendame läbi Bogota Armeniast Cartagenasse.

Lend AV9838 Armenia-Bogota 10.40-11.35
Lend AV8558 Bogota-Cartagena 13.30-15.02 

Catragenasse jõudes teeme kulinaarse jalutuskäigu. Parim viis Cartagenat tundma õppida on seda teha nii nagu kohalikud ise teevad - maiustades magusate ja soolaste hõrgutistega otse tänaval. Jalutame mööda Cartagena tänavaid peatudes lettide ees. Meie kõhtu täidavad cartagenalaste külalislahkus koos kohalike delikatessidega.

Cartagena paikneb laia Magdalena jõe suudmel, kus jõgi suubub Kariibi merre. Esimesed märgid selle piirkonna inimasustusest ulatuvad Puerto Hormiga kultuuri aega, umbes 7000 a eKr. Praeguse Cartagena asutas 1533. aastal Pedro de Heredia. Linn muutus hispaanlaste jaoks kiiresti suurima tähtsusega Kariibi mere sadamaks ning suurimaks põhjapoolseks väravaks Lõuna-Ameerikasse. Sedamööda, kuidas inkade kultuuripärandit hakati välja vedama, et seda Vanasse Maailma suunduvatele hispaania laevadele laadida, algasid linna jaoks probleemid ning Cartagena lahendused nendele probleemidele muutsid ta selliseks unikaalseks linnaks nagu me teda tänapäeval näeme. Kõigepealt sundis 1552. aasta suur tulekahju linnajuhte looma seadust, et ehitusmaterjalidena on lubatud vaid kivi, tellis ning kiviplaadid. Tänu sellele määrusele on linnasüda säilinud uskumatult hästi ning terviklikuna. Teine ja tõsiseim probleem, mis Cartagenas kaost põhjustas, oli linnas pidevalt kasvav varakambrite hulk, mis muutis linna äärmiselt ahvatlevaks sihtmärgiks ringiluusivatele Kariibi mere piraatidele. Kasvav piraatlus ja rünnakud linnale (kõige tähelepanuväärsem oli rünnak Sir Frances Drake`i poolt 1586. aastal) sundis hispaanlasi otsima Euroopa militaararhitektide abi linna kindlustamiseks. Töö algas 1588. aastal ning linna kaitserajatiste rajamisel rügas hinnanguliselt 8000 orja. Ametlikult lõpetati kindlustamine alles 1796. aastal, saatuse irooniana vaid 25 aastat enne seda, kui Simon Bolivar kuulutas välja Colombia vabariigi sõltumatuse Hispaaniast. 

Toidukorrad: hommikusöök, hiline lõunasöök
Majutus: Bantú hotell 4*

11. päev 

Cartagena

Hommikune linnaekskursioon. Lahkume hotellist, sõidame läbi Bocagrande modernse elurajooni ning jõuame XVII sajandil rajatud La Popa kloostri juurde, mis asub samanimelise mäekünka otsas. Mäelt avaneb ilus vaade linnale ja lahele. Järgmise peatuse teeme San Felipe kindluse juures. Kindlus on ehitatud XVII sajandil. Jalutame mööda linna tänavaid, imetleme vanu maju ja kauneid rõdusid. Külastame San Pedro Claveri kloostrit. Pöördume tagasi hotelli. Pärastlõunane vaba aeg jalutuskäikudeks vanalinnas või lihtsalt basseini või rannamõnude nautimiseks.

Cartagena asub Bocachica väina juures, mille ühel kaldal asub San Fernando kindlus ning teisel kaldal San Jose kindlus. Need kaldakaitsekindlustused Cartagena sadamasse sissesõidul on ehitatud aastatel 1753 kuni 1760 hispaanlaste poolt ning kindluste juurde kuuluvad oma sadamad, kasarmud, raviasutused, kabel ning isegi vangla.  Cartagena lahes on Canal de Dique'i, mis on 115 kilomeetrit pikk orjade ehitatud kanal, mis ühendab Magdalena jõge Cartagenaga. 

Täna on meil võimalus osaleda Salsa õhtul ning koos kohalikega erinevaid salsa baare külastada. Kariibi mere ranniku Colombia elumuster on tihedalt põimunud Cartagena muusika ja tantsu rikkalike traditsioonidega Täna õhtul laseme end  ajaloolise  ning võluva  salsa tantsu kütkeisse kiskuda. Colombias ei saa käia ilma salsat tantsimata. Proovime meiegi unustada oma kaks vasakut jalga ning meistrite juhendamisel harjutada salsat koos Colombia tänapäeva noorte ja vanadega, kes kõik on salsa muusikaga üles kasvanud. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Bantú hotell 4*

12. päev 

Baru rannas 

Vaba hommikupoolik Cartagenas.

Sõidame Baru poolsaarele. Päev rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Decameron Baru Beach Resort 4*

13.-14. päev 

Baru rannas

Päev rannamõnude nautimiseks kaunil Baru saarel.

Toidukorrad: kõik hinnas pakett (all-inclusive)
Majutus: Decameron Baru Beach Resort 4*

15. päev 

Cartagena-Bogota

Sõidame Cartagena lennujaama.
Lend AV9547 Cartagena-Bogota 15.42-17.12
Sõidame Bogota hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Bogota NH Royal Andino 4*

16. päev 

Bogota-Istanbul

Sõidame lennujaama.

Lend TK800 Bogota-Istanbul 09.50-10.05+1

17. päev 

Istanbul-Tallinn

Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 14.55-17.25Reisi hind: 4640 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • siselennud Colombias
 • majutus 3-4**** hotellide kahestes tubades
 • hommikusöögid
 • programmis märgitud toitlustus
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud ekskursioonid kohaliku ja eestikeelse giidiga
 • programmis märgitud külastuskohtade sissepääsud
 • meie reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 545 EUR
 • reisikindlustus

Colombia on Eesti passi omanikule viisavaba.

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Kolumbia

24. november 2021 – 10. detsember 2021