Kirsiõites Korea


1. aprill – 8. aprill 2022
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Triin Schneider

Kirsiõites Korea

1. apr – 8. apr 2022  / 2953 €

Koreas saame teada, kuidas 1960. aastal Sudaanist ja Afganistaanist vaesemast Koreast on saanud maailma suuruselt üheteistkümnes majandus; kuidas meeletu majandusarenguga rööbiti on säilinud traditsiooniline kultuur ning konfutsianistlik eetika ja käitumisnormid; ning kuidas Korea popkultuur on täielikult vallutanud muud Aasia riigid, nii et Hiinas ja Jaapanis räägitakse tervet ühiskonda vallanud "Korea palavikust". Lõuna-Korea suhteliselt väikesel territooriumil on võimalik näha mitmekesist loodust - sealhulgas rohkelt kevadõites kirsipuid - ja väga paljusid kultuuri- ning ajaloomälestisi, õppida tundma hõrgutavat Korea kokakunsti ning heita pilk Põhja-Korea piirile.

Dünaamiline maa rajab kartmatult teed tulevikku, samas hoiab vankumatult ja uhkelt oma ajaloolist pärandit. Kuigi Korea elukorraldust mõjutavad enim konfutsianistlikud standardid, hariduskultus, suurkorporatsioonid Hyundai, LG, Lotte, K-popi iidolid ja loomulikult Korea köögi sümbol kimchi, kummardatakse suurlinnast kaugemal siiani Draakoni kuningat ja Taeva vanaema. Suurlinna ulmefilmilaadset maastikku ilmestavad sajakorruselised pilvelõhkujate metsad, mille kõrval tunnevad end mõnusalt ka tuhandeaastased templid ja iidsete dünastiate kuningapaleed. Tuleviku arheolooge ootavad kümned ja kümned Silla dünastia (4.-6. sajand) hauakääpad Gyeongjus. Võimsad mäed peidavad enda rüpes muistseid budistlikke templeid. Budistlik tempel kui Korea külalislahkuse võrdkuju, on ka välismaa külalise jaoks sisemised uksed avanud. Templisse võib jääda pikemaks või lühemaks ajaks, just nii nagu igale sobib. Tõelise minani teed otsides kummardatakse maani 108 korda ning ärgatakse ja uinutakse koos templikellade helinaga. Koiduajal mägedest vastu kajav helin äratab kõik elava taevas ja maal ning inimese loodu ei sega looduse kulgu, vaid pigem võimendab looduse ilu.

Kui üldjuhul seostuvad kirsiõied enamustele Jaapaniga, asub regioonis teinegi riik, mis kirsipuude õitsemist suursuguselt tähistab - Lõuna-Korea. Reisiteekond viib meid imetlema lugematuid kirsipuid ühel meeleolukaimal kirsiõitefestivalil regioonis, andes aimu nende kauniõieliste puude tähtsusest riigi ühiskonnale.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Busan

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.15

Lend AY1020 Tallinn-Helsinki 15.15-15.50 (Finnair)
Lend AY43 Helsingi-Busan 17.40-08.50+1, lennuaeg 8h 50min (Finnair)

2. päev

Busan

Saabumine Busani lennujaama, 

Busan on Lõuna-Korea suuruselt teine linn, mida iseloomustavad majesteetlikud mäed, kaunid rannad, tervendavad kuumaveeallikad ja erilised mereannid. Sadamalinn Busanis leidub midagi igale maitsele - kohalikud kalaturud ja tänavatoidutelgid eksisteerivad kõrvuti moodsate disainerpoodide ja luksuslike restoranidega - ning linnas käib kirev elu ööpäev läbi. Nimelt asub Busanis Lõuna-Korea kõige tihedama liiklusega sadam. Linnast on seetõttu saanud ka Lõuna-Korea kaguosa kultuuriline ja majanduslik keskus.

Tutvume Busaniga.

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Busan Haeundae Grand hotell 4* 

3. päev

Busan / kirsiõite festival

Täna hommikul sõidame Jinhaesse, kus võtame osa Lõuna-Korea suurimast kirsiõitefestivalist, mida külastab iga aasta üle kahe miljoni inimese. Jinhae festival sai esmalt alguse 1952. aastal olles pühendatud ajaloolise Joseon perioodi mereadmiraalile Yi Sun-sin’ile, kuid nüüdseks on üritusest saanud rahvusvaheliselt tuntud kevadine suurfestival imeilusate kirsiõite, meeleolukate etteastete ja mõnusa atmosfääri nautimiseks.

Külastame Jinhae ökoparki, mis on koduks lugematutele kirsipuudele ja paljudele teistele taime-, looma- ja linnuliikidele. Seejärel jalutame Yeowacheoni oja kaldal, mis on üks peamiseid festivali vaatenumbreid ning tuntud ka kui parim paik kirsiõite nautimiseks Lõuna-Koreas - nimelt on oja mõlemalt poolt ääristatud õitsevate kirsipuudega, mis moodustavad piltilusa valge tunneli voolava vee kohal. Naudime vaateid ja saame osa ka Korea pop-kultuuri mõjutugevusest - oja ületav sild on saanud eriliselt tuntuks just nimelt ühe populaarse Lõuna-Korea TV-seriaali tõttu, mille peategelased sillal kirsiõite vahel kohtusid - ning teeninud selle mõjutustel ka kohalike seas nime "Romantika sild".

Külastame Gyeonghwa rongijaama, mis on samuti populaarne kirsiõite pildistamise paik ning töötab vaid aastas korra Jinhae festivali ajal. Nimelt on rongijaam tavarongiliiklusele suletud, kuid kevadise festivali ajal pannakse tööle erirong, mis sõidab rahulikul kiirusel läbi ligi 800 meetri pikkuse kirsipuude allee, võimaldades kogeda ainulaadset vaatepildi, mida on raske leida mujalt maailmast. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Haeundae Grand hotell 4* 

4. päev

Busan / Gyeongju / Haeinsa tempel

Täna tutvume muistse Silla riigi pealinna Gyeongjuga, mis oma hiilgeaegadel oli terves Aasias nii otseses kui piltlikus mõttes tuntud "kuldse" riigina. Gyeongju linn on tuntud ka kui "seinteta muuseum". Külastame Silla kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone ning näeme üht Aasia vanimat Cheomseongdae observatooriumi. Gyeongju lähistel külastame UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevat Bulguksa templit ja Seokgurami raidkoopas asuvat budistlikku pühamut. Seokgurami raidkoobas on kunstlikult rajatud graniidist tempel Tohami mäe idatipus. Ümara kujuga peasaalis on Bononi kuju, Bodhi-Sattava ja tema õpilased. Tempel rajati nende kujude säilitamiseks. Külastame ka Cheomseongdae iidset astronoomilist observatooriumit ning imetleme kirsiõisi Bomun järve ääres.

Seejärel sõidame Gayasani Rahvusparki, UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevasse 802. aastal rajatud Haeinsa templisse. Suure osa oma kuulsusest võlgneb Haeinsa 81259 puust trükiplaadile, millele 13. sajandil graveeriti kogu korea budismi pühakiri (Korea Tripitaka). Haeinsa asub väidetavalt Korea poolsaare ühes kõige võimsamas geomantilises punktis. Võib-olla fengshui ja budistliku hiigelprojekti koostoimel on Haeinsa üks väheseid kohti tervel poolsaarel, mis jäi maha põletamata seitsmeaastases sõjas Jaapaniga (1592-1598) Jaapani okupatsiooni ajal 20. sajandil, ja kõige lõpuks Korea Sõja ajal, mil pilved selle alati enne pommituslende kinni katsid. 

Ööbime Haeinsa templis, mis pakub haruldase võimaluse jälgida templielu "seestpoolt". 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Haeinsa tempel

5. päev

Haeinsa tempel / Seoul

Hommikusöök templis. Soovijatel on võimalus ühineda varahommikuste praktikatega Haeinsa templis. Pärastlõunal sõidame Korea pealinna Seouli (ligi 3 tundi). Vaba õhtupoolik.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Seouli kesklinnas asuv Fraser Place hotell 4*

6. päev

Põhja-Korea ja Lõuna-Korea piir / Seouli südalinn

Päev kahe Korea piiril. Peale hommikusööki lahkume Põhja-Korea poole. Mõlema Korea vaheline 260 kilomeetri pikkune ja nelja kilomeetri laiune inimtühi demilitariseeritud tsoon on parasvöötme suurim "looduskaitseala", millest vahetult põhjas ja lõunas on relvade all üle miljoni sõduri. Teeme ekskursiooni demilitaartsoonis: Imjingaki park, Vabaduse sild, Dorasani vaateplatvorm (kust näeb selgelt Põhja-Korea linna Gaeseon), käime maa-aluses tunnelis, mille kaevas Põhja-Korea ja mis ulatub Lõuna-Korea territooriumile. Pärastlõunaks tuleme tagasi Seouli ning naudime panoraamvaadet Seouli kesklinnas asuvast N-tornist. Õhtul jalutame kuulsal Itaewon tänaval, mis on tuntud oma baaride, restoranide ja elava õhustiku poolest.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seouli kesklinnas asuv Fraser Place hotell 4*

7. päev

Seoul

Teeme Seouli linnaekskursiooni ning külastame Tšosoni dünastiaaegset kuninglikku paleekompleksi Gyeongbokgungi. Peale ekskursiooni jalutame ringi sajandeid vanas kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest. Vaba pärastlõuna Seoulis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seouli kesklinnas asuv Fraser Place hotell 4*

8. päev

Seoul - Helsingi - Tallinn

Pärast hommikusööki sõidame lennuväljale ja oleme valmis koju lendama. 

Lend AY42 Seoul-Helsingi 10.20-13.55 (Finnair)
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00 (Finnair)Reisi hind: 2953 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn-Helsingi-Seoul-Helsingi-Tallinn (Finnair, economy class)
 • majutus 4* hotellides
 • majutus templis koos traditsioonilise õhtusöögiga
 • hommikusöögid
 • programmis märgitud lõunasöögid
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • juhul kui soovite majutust üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 450 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Enamik Korea kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Korea reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +15 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Koreas sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

Broneeri reis