Kirsiõites Korea


28. märts – 5. aprill 2022
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Triin Schneider

Kirsiõites Korea

28. märts – 5. apr 2022  / 2953 €

Koreas saame teada, kuidas 1960. aastal Sudaanist ja Afganistanist vaesemast Koreast on saanud maailma suuruselt üheteistkümnes majandus; kuidas meeletu majandusarenguga rööbiti on säilinud traditsiooniline kultuur ning konfutsianistlik eetika ja käitumisnormid; ning kuidas Korea popkultuur on täielikult vallutanud muud Aasia riigid, nii et Hiinas ja Jaapanis räägitakse tervet ühiskonda vallanud "Korea palavikust". Lõuna-Korea suhteliselt väikesel territooriumil on võimalik näha mitmekesist loodust - sealhulgas rohkelt kevadõites kirsipuid - ja väga paljusid kultuuri- ning ajaloomälestisi, õppida tundma hõrgutavat Korea kokakunsti ning heita pilk Põhja-Korea piirile.

Dünaamiline maa rajab kartmatult teed tulevikku, samas hoiab vankumatult ja uhkelt oma ajaloolist pärandit. Kuigi Korea elukorraldust mõjutavad enim konfutsianistlikud standardid, hariduskultus, suurkorporatsioonid Hyundai, LG, Lotte, K-popi iidolid ja loomulikult Korea köögi sümbol kimchi, kummardatakse suurlinnast kaugemal siiani Draakoni kuningat ja Taeva vanaema. Suurlinna ulmefilmilaadset maastikku ilmestavad sajakorruselised pilvelõhkujate metsad, mille kõrval tunnevad end mõnusalt ka tuhandeaastased templid ja iidsete dünastiate kuningapaleed. Tuleviku arheolooge ootavad kümned ja kümned Silla dünastia (4.-6. sajand) hauakääpad Gyeongjus. Võimsad mäed peidavad enda rüpes muistseid budistlikke templeid. Budistlik tempel kui Korea külalislahkuse võrdkuju, on ka välismaa külalise jaoks sisemised uksed avanud. Templisse võib jääda pikemaks või lühemaks ajaks, just nii nagu igale sobib. Tõelise minani teed otsides kummardatakse maani 108 korda ning ärgatakse ja uinutakse koos templikellade helinaga. Koiduajal mägedest vastu kajav helin äratab kõik elava taevas ja maal ning inimese loodu ei sega looduse kulgu, vaid pigem võimendab looduse ilu.

Kui üldjuhul seostuvad kirsiõied enamustele Jaapaniga, asub regioonis teinegi riik, mis kirsipuude õitsemist suursuguselt tähistab - Lõuna-Korea. Reisiteekond viib meid imetlema lugematuid kirsipuid ühel meeleolukaimal kirsiõitefestivalil regioonis, andes aimu nende kauniõieliste puude tähtsusest riigi ühiskonnale.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Seoul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.15.

Lend AY1020 Tallinn-Helsinki 15.15-15.50 (Finnair)
Lend AY0041 Helsingi-Seoul 17.30-08.20+1, lennuaeg 8h 50min (Finnair)

2. päev

Seoul

Saabumine Incheoni rahvusvahelisse lennujaama, mis on IATA hinnangul maailma parim, olles koos Hong Kongi ja Singapuriga ainus 5-tärniga hinnatud lennujaam.

Jalutame ringi sajandeid vanas kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest. Käime ka Cheonggyecheoni oja kaldal, millest on kujunenud populaarne vaba aja veetmise koht.

Pärastlõunal läheme hotelli, vaba aeg.

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Seouli kesklinnas asuv Fraser Place Namdaemun Downtown hotell 4*

3. päev

Põhja-Korea ja Lõuna-Korea piir / Hyundai Motor Studio / Seouli südalinn

Päev kahe Korea piiril. Peale hommikusööki lahkume Põhja-Korea poole. Mõlema Korea vaheline 260 kilomeetri pikkune ja nelja kilomeetri laiune inimtühi demilitariseeritud tsoon on parasvöötme suurim "looduskaitseala", millest vahetult põhjas ja lõunas on relvade all üle miljoni sõduri. Teeme ekskursiooni demilitaartsoonis: Imjingaki park, Vabaduse sild, Dorasani vaateplatvorm (kust näeb selgelt Põhja-Korea linna Gaeseon), käime maa-aluses tunnelis, mille kaevas Põhja-Korea ja mis ulatub Lõuna-Korea territooriumile.

Seejärel läheme Hyundai Motorstudiosse. 2017. aastal avatud Hyundai Motorstudio on suurim autodele pühendatud keskus Lõuna-Koreas.

Kell 17.00 läheme Seouli kuulsale ilma sõnadeta Nanta show'le, mis kombineerib meelelahutuslikult muusikat, kokakunsti ning akrobaatikat. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seouli kesklinnas asuv Fraser Place Namdaemun Downtown hotell 4*

4. päev

Seoul / kimchi valmistamine / Han'i jõe kruiis

Teeme Seouli linnaekskursiooni ning külastame Tšosoni dünastiaaegset kuninglikku paleekompleksi Gyeongbokgungi. 

Seejärel osaleme kimchi valmistamise töötoas. Pärast lõunasööki suundume laevakruiisile Han'i jõele, mis võimaldab meil näha linna vaatamisväärsuseid hoopis uuest perspektiivist. Han on terve Korea poolsaare pikkuselt neljas jõgi ning oli ajalooliselt tähtis kaubatee Hiinasse. Jõgi lookleb läbi Seouli ning tänapäeval on selle ümbrus kohalike jaoks tuntud kui meeldiv ajaveetmiskoht parkide, restoranide ning jalgradadega. Ülejäänud päev on vaba puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks. 

Õhtupoolikul külastame uhke arhitektuuriga Dongdaemun Plazat, kus asub üks suuremaid kaubanduskeskuseid.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seouli kesklinnas asuv Fraser Place Namdaemun Downtown hotell 4*

5. päev

Seoul / Daegu / Gyeongju

Hommikul sõidame rongiga Daegusse, kus teeme linnaekskursiooni. Külastame südalinnna, tutvume modernse arhitektuuriga, jalutame ringi kirsiõisi täis parkides. Lõunasöök ning vaba aeg. Seejärel jätkame teekonda Gyeongju poole.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Commodore Gyeongju hotell 3*

6. päev

Gyeongju

Täna tutvume muistse Silla riigi pealinna Gyeongjuga, mis oma hiilgeaegadel oli terves Aasias nii otseses kui piltlikus mõttes tuntud "kuldse" riigina. Gyeongju linn on tuntud ka kui "seinteta muuseum".

Külastame Silla kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone. Gyeongju lähistel külastame UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevat Bulguksa templit ja Seokgurami raidkoopas asuvat budistlikku pühamut. Seokgurami raidkoobas on kunstlikult rajatud graniidist tempel Tohami mäe idatipus. Ümara kujuga peasaalis on Bononi kuju, Bodhi-Sattava ja tema õpilased. Tempel rajati nende kujude säilitamiseks. Külastame ka Cheomseongdae iidset astronoomilist observatooriumit ning imetleme kirsiõisi Bomun järve ääres.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Commodore Gyeongju hotell 3*

7. päev

Gyeongju / Busan

Hommikul sõidame Busani.

Busan on Lõuna-Korea suuruselt teine linn, mida iseloomustavad majesteetlikud mäed, kaunid rannad, tervendavad kuumaveeallikad ja erilised mereannid. Sadamalinn Busanis leidub midagi igale maitsele - kohalikud kalaturud ja tänavatoidutelgid eksisteerivad kõrvuti moodsate disainerpoodide ja luksuslike restoranidega - ning linnas käib kirev elu ööpäev läbi. Nimelt asub Busanis Lõuna-Korea kõige tihedama liiklusega sadam. Linnast on seetõttu saanud ka Lõuna-Korea kaguosa kultuuriline ja majanduslik keskus.

Tutvume Busaniga. Käime Gamcheoni kultuurikülas, Haedong Yonggungsa templis, Jagalchi kalaturul, sööme tänavatoitu jpm.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Avani Central hotell 4* 

8. päev

Busan / kirsiõite festival

Täna hommikul sõidame Jinhaesse, kus võtame osa Lõuna-Korea suurimast kirsiõitefestivalist, mida külastab iga aasta üle kahe miljoni inimese. Jinhae festival sai esmalt alguse 1952. aastal olles pühendatud ajaloolise Joseon perioodi mereadmiraalile Yi Sun-sin’ile, kuid nüüdseks on üritusest saanud rahvusvaheliselt tuntud kevadine suurfestival imeilusate kirsiõite, meeleolukate etteastete ja mõnusa atmosfääri nautimiseks.

Külastame Jinhae ökoparki, mis on koduks lugematutele kirsipuudele ja paljudele teistele taime-, looma- ja linnuliikidele. Seejärel jalutame Yeowacheoni oja kaldal, mis on üks peamiseid festivali vaatenumbreid ning tuntud ka kui parim paik kirsiõite nautimiseks Lõuna-Koreas - nimelt on oja mõlemalt poolt ääristatud õitsevate kirsipuudega, mis moodustavad piltilusa valge tunneli voolava vee kohal. Naudime vaateid ja saame osa ka Korea pop-kultuuri mõjutugevusest - oja ületav sild on saanud eriliselt tuntuks just nimelt ühe populaarse Lõuna-Korea TV-seriaali tõttu, mille peategelased sillal kirsiõite vahel kohtusid - ning teeninud selle mõjutustel ka kohalike seas nime "Romantika sild".

Külastame Gyeonghwa rongijaama, mis on samuti populaarne kirsiõite pildistamise paik ning töötab vaid aastas korra Jinhae festivali ajal. Nimelt on rongijaam tavarongiliiklusele suletud, kuid kevadise festivali ajal pannakse tööle erirong, mis sõidab rahulikul kiirusel läbi ligi 800 meetri pikkuse kirsipuude allee, võimaldades kogeda ainulaadset vaatepildi, mida on raske leida mujalt maailmast. 

Õhtuks tagasi Busani. Võimalus jalutada Haeundae rannas ning näha Apeci maja, Nuri-maru ja The Bay101 jahtsadamat.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Avani Central hotell 4* 

9. päev

Seoul - Helsingi - Tallinn

Pärast hommikusööki sõidame lennuväljale ja oleme valmis koju lendama. 

Lend AY0044 Busan-Helsingi 10.20-14.05 (Finnair)
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00 (Finnair)

Toidukorrad: hommikusöögikarpReisi hind: 2953 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid Tallinn-Helsingi-Seoul ja Busan-Helsingi-Tallinn (Finnair, economy class)
  • majutus 3-4* hotellides
  • hommikusöögid
  • programmis märgitud lõunasöögid
  • eestikeelsed ekskursioonid
  • kõik programmiga seotud sissepääsud
  • transport igal päeval vastavalt programmile
  • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

  • juhul kui soovite majutust üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 450 eurot
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Enamik Korea kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Korea reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +15 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Koreas sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis