Kanada Kaljumäestik ja Vancouveri saar


4. september – 18. september 2022
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Kanada Kaljumäestik ja...

4. sept – 18. sept 2022  / 5858 €

Maailma suuruselt teise riigi eripalgeline maastik sirutub ookeanist ookeanini. Lisaks suurepärastele loodusele võlub Kanada külastajaid ka kosmopoliitsete suurlinnadega nagu Toronto ja Vancouver. Meie planeedi multikultuurseimate linnade tänavatel räägitakse 140 keelt. Siin segunevad rahumeelselt maailma peaaegu kõikide rahvaste maitsed, aroomid, helid ning ka vaatamisväärsused. Suurlinnadest vaid paarikümne minuti kaugusel on ootamas ehedad ja vahetud seiklused metsikus looduses. Taevani kõrguvad mäeahelikud, põhjatud orud, sädelevad liustikud, tontlikud ürgmetsad, lõputa kiltmaad ja üksildased rannad on jaotunud kuue erineva ajavööndi vahel. Keset mõõtmatut avarust, kus inimesi peaaegu ei kohta, on unustamatud kohtumised jääkarude, grislide, karibude, huntide, rebaste, ursonite ja vaaladega. 

1. päev

Tallinn - Frankfurt - Toronto

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 4.30

Lend LH885 Tallinn - Frankfurt 06.10-07.40 (Lufthansa)
Lend LH470 Frankfurt - Toronto 13.505-16.20 (Lufthansa)

Majutus: Holiday Inn Downtown Centre hotell 3*

2. päev

Toronto

Toronto linnaekskursioon. Näeme CN torni, mis oma 553 meetriga on maailmas teisel kohal, massiivset Rogers staadioni (varasema nimega Skydome), Toronto rahandus- ja moepiirkondi, Yonge Streeti, Yorkville'i, Forest Hilli ja Casa Lomat, Harbourfronti ja Queens Quay'd, Hiinalinna, St. Lawrence'i turgu, vana ja uut linnavalitsuse hoonet, Eatoni keskust, parlamendihoonet ning ülikoolihooneid. Jalutame Toronto kesklinnas. Pärastlõunal lendame Calgarysse

Saabume Calgary rahvusvahelisse lennujaama ning kohtume kohaliku reisisaatjaga, kes saadab meid kogu Lääne-Kanadas viibimise jooksul.  Sõidame Banffi (150 km).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Banff Park Lodge 3*+

3. päev

Banffi rahvuspark 

Läheme ekskursioonile Banffi rahvusparki, kus on 6641 ruutkilomeetri (2564 ruutmiili) ulatuses orge, mägesid, liustikke, metsi, niite. See on Kanada rahvusparkide võrgustiku sünnipaik ja osa Kaljumäestiku parkide (Rocky Mountain Parks) maailmapärandi piirkonnast. Avastame ajalooliselt ja looduslikult rikast maastikku kõrguvate mäetippude ja liustike taustal. Ekskursioon sisaldab Minnewanka järve, Bow juga ja Tunneli mägiteed imekauni vaatega Bow jõeorule. 

Lõunasöök restoranis Keg Steakhouse.

Pärastlõunal sõit Sulphuri mägigondliga mäetippu, mis pakub hingematvaid vaateid mäeahelikele ja orgudele Kanada Kaljumäestiku südames.

Matk Yoho rahvuspargis. Kanada transkontinentaalse raudtee ehitamise ajal oli üheks kõige raskemaks osaks Big Hill Alberta ja Briti-Kolombia piiril. Spiraalse tunneli rajamise eel oli vedurite jaoks väga keeruliseks järskude tõusude ja languste läbimine. "Jalutuskäik minevikus" on suhteliselt lühike, huvitav, informatiivne retk läbi lopsaka looduse, järgides raudteeehitajate poolt rajatud rada. Matk viib purunenud veduri juurde, mis ei suutnud järsakuid läbida. See on põnev lugu.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Banff Park Lodge 3*+

4. päev

Banff / lumebussiga liustikul / Jasper

Täna hommikul alustame sõitu Jasperi suunas (300 kilomeetrit) piki maalilist Columbia Parkwayd. Kohisevad joad, kristallselged jõed, smaragdrohelised järved ja lumemütsidega mäetipud loovad igaveses muutumises kollaaži metsikutest mägedest rikkaliku loodusega Banffi ja Jasperi rahvusparke läbiva tee ääres. Meie teele jäävad mõned tähelepanuväärsed vaatamisväärsused nagu Hectori mägi, Crowfooti liustik, Peyto järv ja Waterfowli järv. Peatume pildistamisvõimaluseks Louise järve ääres.

Sõidame unikaalse lumebussiga. Astume spetsiaalselt disainitud (SnoCoach) pardale meeldejäävaks sõiduks liustikul. 5-kilomeetrise ekskursiooni jooksul sõidame spetsiaalselt disainitud Ice Exploreriga liustiku keskpunkti. Turvalise ja mugava reisi vältel selgitab sõidukijuht/giid meile, kuidas liustikud tekivad ning toob välja huvitavad geoloogilised erijooned. Liustiku keskpunktis avaneb meil võimalus astuda jääle, mille lumesadu on 400 aasta vältel kujundanud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jasper Becker's Chalet 3*

5. päev

Jasperi Rahvuspark

Päev Jasperi Rahvuspargis. Teeme kerge matka (2 tundi) Maligne'i kanjonis, mida peetakse Kaljumäestiku üheks võimsamaks. Pärastlõunal läheme aga Maligne'i järve kruiisile (1.5 tundi). Seilame 14 kilomeetrit ja jõuame maailmakuulsa Spiriti saareni, kus ka randume. Siin avanevad võrratud vaated Kanada Kaljumäestikule. Õhtuks pöördume tagasi Jasperi linnakesse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jasper Becker's Chalet 3*

6. päev

Jasper / Kamloops

Sõidame mööda Yellowhead maanteed, mis kulgeb piki roheka Põhja-Thompsoni jõe kallast lõuna suunas läbi Thompsoni platoo metsaste mäekülgede ja rohumaade. Jätame seljataha Mount Robsoni - Kanada Kaljumäestiku kõrgeima punkti, mille kõrgus on 3954 meetrit. Teel on planeeritud peatused pildistamiseks. Ajavööndi vahetus - pärast Mount Robsoni ületamist keerake kellad tunni võrra tagasi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kamloops South Thompson Inn 3*

7. päev

Kamloops / Whistler

Ringreis jätkub sõiduga lõunasse mööda kaunist Duffy järve maanteed. Jõuame Whistlerisse. Whistleris teeme matka Whistleri Interpretive metsas. Whistleri Interpretive Forest 3000 hektari suurune mets on kaetud teede ja matkaradade võrgustikuga. Siin on abiks märgistused ja haridusliku sisuga tahvlid. Saame õppida kohaliku floora ja fauna, puude kasvamise, loomade elupaikade ja kohaliku keskkonna kohta. Whistler Interpretive mets on lõbus kõigi jaoks ning lisaks ka kaunis. Mets asub umbes 10 kilomeetri kaugusel Whistlerist ning siin on kuus populaarset matkarada. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Aava Whistler hotell 3*

8. päev

Whistler / matk seedrimetsas / Parksville (Vancouveri saar)

Pärast hommikusööki läheme matkama Whistleri läheduses. Iidsete seedrite salu asub umbes 10 kilomeetrit Whistlerist põhja suunas. Peamiseks vaatamisväärsuseks on iidsed, hiiglaslkud seedrid, mis on ligi 900 aastat vanad. Matkarada on võrratult kaunis, paiguti avanevad vaated Soo orule ning lumiste tippudega mägedele. Matk on umbes 5 kilomeetri pikkune ning selle läbimiseks kulub ligi kaks tundi. 

Jätkame teekonda Vancouveri saarele. Sõidame parvlaevaga Vancouveri saarele, Horseshoe lahest Nanaimosse. Jätkame teekonda Parksville'i.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Parksville Tigh Na Mara Seaside Spa Resort 3

9. päev

Vancouveri saar. Tofino / Ucleulet / võimsad ebatsuugametsad

Pärast hommikusööki alustame teekonda Tofino suunas. Teel teeme peatuse MacMillan'i Provintsi pargis asuvas Cathedral Grove'is. Siin on parim võimalus imetleda võimsaid Douglase kuuski ehk ebatsuugasid. Iidsed puusambad on siin seisnud puutumatuna moodsast maailmast ligi 800 aastat. Jalutusrajad mõlemal pool maanteed juhatavad meid läbi rannikumetsa. Lõunapool näeme suurimaid ebatsuugasid, ühe puu ümbermõõt on üheksa meetrit. Põhjapool teed, Cameroni järve ääres, seisavad justkui auvalves lääne punased seedrid ehk hiigel-elupuud.

Jätkame teekonda Tofino suunas. Õhtupoolikul saame teha väikese matka Pacific Rim rahvuspargis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tofino Best Western Tin Wis Resort 3*

10. päev

Vancouveri saar. Ucluelet / Pacific Rim rahvuspark / Wild Pacific matkarada

Päev Pacific Rim rahvuspargis. Matkame 8 kilomeetri pikkusel Wild Pacific matkarajal. Vaated sellel matkarajal on uhked. Kõigepealt võimas mägine rannik, seejärel parasvöötme vihmamets, mis tänu rohketele sademetele on täis samblikke, mis omakorda on vallutanud suured puud. Need on kui haldjametsad. Rannikul avanevad üle Vaikse ookeani vaated Barkley ja Broken group saarestikule. Matkaraja uusim lõik avati alles 2013. aastal ning siinsed vaated on unustamatud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tofino Best Western Tin Wis Resort 3*

11. päev

Vancouveri saar. Tofino /  / Port Renfrew / suurte puude mets / Victoria

Sõidame Port Renfrewi, kus käime suurte puude rajal. Port Renfrew asub Vancouveri saare läänekaldal ning seda peetakse Kanada "suurte puude pealinnaks".  Siinsetes metsades ka suurima Kanada Douglase kuusk, mille kõrguseks on 74 meetrit ja ümbermõõt 12.55 meetrit. Selle puuhiiglase vanuseks hinnatakse 1000 aastat. 

Jätkame teekonda Victoriasse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Chateau Victoria hotell 3*

12. päev

Victoria / Vancouver

Pärast hommikusööki tutvume Victoria linnaga. Vaatamisväärsuste hulka kuulub ajalooline Empress hotell, Sisesadam (Inner Harbour) koos lõbusõidu laevadega, võimsad Parlamendi hooned, Beacon Hill Park, Thunderbird Park koos imetlusväärseste tootemi sammastega, Trans-Kanada kiirtee Mile 0. Elegantne Victoria on väga moodne, ent tema huvitav ajalugu on hästi säilitatud muuseumides, kunstigaleriides, pioneeride kodudes ja suursugustes häärberites. Läheme imetlema Butcharti aedasid.

Pärastlõunal läheme praamiga  Vancouverisse. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Metropolitan Vancouver hotell 4*

13. päev

Vancouver

Vancouveri linnaekskursioon. Ümbritsetuna majesteetlikest mägedest ja sädelevast veest, on Vancouver üks maailma suurimatest sadamatest ning kosmopoliitsetest linnadest. Ekskursiooni jooksul näeme Stanley parki, ajaloolist Gastowni, Hiinalinna, Robson Streeti, English Bayd, Canada Place hoonet (1986. aasta maailmanäituse (expo) toimumiskoht), Stanley pargi vaateplatvormi (Prospect Point) ja Lions Bridge'i. Külastame Granville'i poolsaart - arenenud välja tööstuslikust jäätmaast Granville'i silla all 1979. aastal, on see aarete saar kohustuslik punkt iga külalise jaoks.

Grouse'i mäe külastus: Astume kuulsa Grouse'i mäe skyride'i pardale ning valmistume miiliseks rännakuks kõrgustesse. Kõrgel taevassesirutuvate ebatsuugade kohal, teel mäekallakust üles, tulevad nähtavale hingematvad vaated Vancouveri linnale, sädelev Vaikne ookean, Georgia väina saared (Gulf Islands) ja lumised mäetipud. Põhja-Ameerika suurim õhutrammitee on meile väravaks majesteetliku Vancouveri mäetipu loodusesse ning elamus omaette.

Capilano rippsild: Alustame ekskursiooni Capilano rippsillal. Vancouveri kuulsat sümbolit ületades hingame sisse seedrilõhnalist vihmametsa õhku. Capilano rippsild viib meid looduslikult imekaunitele vihmametsa radadedele suursuguste igihaljaste taimede keskel, ainulaadset perspektiivi pakkuvale seiklusele kõrgel puulatvade kohal.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Metropolitan Vancouver hotell 4*

14. päev

Vancouver - Frankfurt

Vaba hommik. Pärastlõunal sõidame Vancouveri rahvusvahelisse lennujaama.

Lend LH493 Vancouver-Frankfurt 16.20-11.05+1 (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

15. päev

Frankfurt - Tallinn

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn (Lufthansa) 14.05-17.20Reisi hind: 5858 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid: Tallinn-Frankfurt-Toronto-Vancouver-Frankfurt-Tallinn
 • lennupiletid: Toronto-Calgary
 • transport vastavalt programmile
 • majutus 3*-4* hotellides
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • eestikeelne reisiprogramm
 • kõik programmis märgitud sissepääsud
 • Eestikeelne reisijuht
 • jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 1852 eurot
 • reisikindlustus
 • jootraha söögikohtades, vastavalt Põhja-Ameerikas väljakujunenud tavadele

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis