Kagu-Aasia tiigrid: Korea, Jaapan, Taiwan, Hong Kong, Macau


7. mai – 24. mai 2020
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Korea, Jaapan, Taiwan, Hong Kong, Macau

7. mai – 24. mai 2020  /  4990 € 

Sellel reisil on võimalus avastada viite Aasia imelast: Lõuna-Koread, Jaapanit, Taiwani, Hong Kongi ja Macaud. Siinses Aasia nurgas pulseerib tohutu energia, ettevõtlikkus ja loomingulisus koos iidsete traditsioonide väärtustamisega.  Reisil leidub igale maitsele midagi: toidugurmaanid saavad hellitada end peenemaitseliste roogadega, ajaloohuvilised saavad ammutada tuhandeaastaseid tarkusi templites ja pühakodades ning spa-sõbrad saavad unustada end lõõgastavasse kuumaveeallikasse.

Koreas saame teada, kuidas 1960-ndal aastal Sudaanist ja Afganistaanist vaesemast Koreast on saanud maailma suuruselt üheteistkümnes majandus; kuidas meeletu majandusarenguga rööbiti on säilinud traditsiooniline kultuur ning konfutsianistlik eetika ja käitumisnormid; kuidas korea popkultuur on täielikult vallutanud muud aasia riigid, nii et Hiinas ja Jaapanis räägitakse tervet ühiskonda vallanud "korea palavikust". Lõuna-Korea suhteliselt väikesel territooriumil on võimalik näha mitmekesist loodust ja väga paljusid kultuuri ja ajaloomälestisi,  õppida tundma hõrgutavat korea kokakunsti ning heita pilk Põhja-Korea piirile.

Kaugete maade ja merede taga asuv Jaapan oli kunagi muust maailmast isoleeritud paik. Tänane Jaapan on värvikas ja põnev sulam muistsest ja moodsast. See on paik, kus pilvelõhkuja ja karaoke baar kohtub iidse šinto pühamu või budistliku templiga, vaiksed aiad ja teemajad asuvad külg külje kõrval lärmakate restoranide, moekate sisseostukeskuste ja maailma kiireimate rongidega. Kyoto vanadel tänavatel kõnnib aastasadade väärikust endas kandev geiša õpilane maiko kõrvuti homset moodi loovate teismelistega. Jaapanit võib nimetada ka maailma gurmaanide kuningriigiks. Jaapani toit paitab nii silma kui suud, lisaks paneb südame laulma ja hingekellad helisema. Jaapani traditsiooniline toit on kantud ka UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Jaapani võõrastemajja (ryokanisse) või ka suurlinna hotelli astudes tervitab meid alati tähelepanu ja kohalike oskus panna külalisi end tundma väga oodatuna ning erilisena. Esimesest kummardusest ja siirast silmadeni jõudvast naeratusest kuni lahkumiseni, mil meile lehvitatakse järele seni kuni silmapiirilt kaome, võlub meid viisakus ja puhtus. Vaatamata hiiglaslikele metropolidele ja suurele rahvaarvule on Jaapan ka loodushuvilistele tõeline unelmate maa: majesteetlike mägede lumised tipud, linnulaulust rõkkavad metsased mäenõlvad, sünged vulkaanikraatrid, mulisevad kuumaveeallikad ja ookeanisse laiali pillutatud Jaapani saarestik annavad Jaapani loodusele oma näo ja eripära.

Taiwan Kui portugallased selle saare 1590 Euroopale avastasid, olid nad nii lummatud saare ilust, et andsid talle nimeks Ilha Formosa - Kaunis Saar. Formosa jäi sajanditeks Taiwani teiseks nimeks.Tänane Taiwan on lisaks kaunile loodusele - mägedele, metsadele, mererannikule - ka üks Ida-Aasia majandustiigreid ja üha populaarsem turismimagnet. Siin kohtuvad ja lõimuvad kolm kultuuri - hiina, jaapani ja tänapäeva lääne, lisaks polüneeslastest pärismaalaste oma. Soojus, viisakus, mugavus - on Taiwani märksõnad. Naruwan - tere tulemast Taiwanile!

Hong Kong. Oriendi pärliks kutsutud paiga terasest ja klaasist välisilme all on tihedalt läbi põimunud iidne Hiina kultuur Suurbritannia koloniaalaegse pärandiga. Hong Kong on üheaegselt mereäärne, linnalik, maalähedane, keerukas, intensiivne ning täis võimalusi. Tänu "üks riik, kaks süsteemi" poliitikale on Hong Kongil mandri Hiinast suhteliselt suur autonoomia.  7-miljonilise rahvaarvuga linn on üks kõige tihedamini asustatud piirkondadest maailmas. Keerukusele ja rahvarohkusele vaatamata on Hong Kong  väga korrastatud, turvaline ning seaduskuulekas, mis ei lase kaose keeristormidel siin võimu võtta. Ligi 150 aastat kestnud Briti koloniaalajast on pärit linna infrastruktuuri standardid ja disain, mille üheks heaks näiteks on ülisujuv transpordisüsteem.  Ühte päeva mahuvad ära iidsed templid, trammid, liivarannad, lopsaka rohelusega kaetud mäed ning moodsad finantskolossid, mille tipud puudutavad pilvi. 

Macau on Hongkongi kõrval teine Hiina erihalduspiirkond, saare suuruseks on 28,2 km2. Umbes 60km Hong Kongist edelas asuv saar  on ainus koht Hiinas, kus hasartmängud on lubatud! Hasartmängud on ka endise Portugali koloonia peamine sissetuleku allikas.

1. päev

Tallinn - Helsinki- Seoul (7. mai)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.30

Lend AY1020 Tallinn- Helsinki 14.50 -15.25 
Lend AY 041 Helsingi - Seoul  17.30- 08.20+1 lennuaeg 8h 50 min

Lendame FINNAIRIGA, lennukis pakutakse õhtu- ja hommikusööki.

2. päev

Lõuna-Korea. Seoul (8. mai)

Saabumine Incheoni Rahvusvahelisse Lennujaama, mis on IATA hinnangul maailma parim (koos Hong Kongi ja Singapuriga ainus 5 tärniga hinnatud lennujaam).

Külastame Vabaõhu muuseumi, kus on säilinud  Korea traditsiooniline kultuur, majad ning toimuvad tänavaetendused. 

Majutus Seouli kesklinnas Grand Hilton 4* hotellis.

Täna on lõunasöök hinna sees.

3. päev

Lõuna-Korea ja Põhja-Korea piiril (9. mai)

Hommikusöök.
Päev KAHE KOREA PIIRIL. Peale hommikusööki lahkume Põhja-Korea poole. Mõlema Korea vaheline 260 km pikkune ja 4 km laiune inimtühi demilitariseeritud tsoon on parasvöötme suurim "looduskaitseala", millest vahetult põhjas ja lõunas on relvade all üle miljoni sõduri. Teeme ekskursiooni demilitaartsoonis: Imjingaki park, Vabaduse sild, Dorasani vaateplatvorm (kus näeb selgelt Põhja-Korea linna Gaeseon, käime maa-aluses tunnelis, mille kaevas Põhja-Korea ja mis ulatub Lõuna-Korea territooriumile. 

Pärastlõunaks tuleme tagasi Seouli ning naudime panoraamvaadet  Seouli kesklinnas asuvast N-tornist. Külastame  kuninglikku paleed Gyeongbok. Palee asub Seouli põhjaosas ning on suurim viiest paleest. Külastame ka Korea Rahvamuuseumi. Peale palee külastust jalutame ringi sajandeid vanas kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest.

Majutus Seouli kesklinnas Grand Hilton hotellis 4* hotellis.

Täna on lõunasöök hinna sees.

4. päev

Lõuna-Korea. Bulguksa tempel (10. mai)

Hommikusöök.

Sõidame muistsesse Silla riigi pealinna Gyeongjusse , mis oma hiilgeaegadel oli terves Aasias nii otseses kui piltlikkus mõttes tuntud kuldse riigina. Gyeongju linn on tuntud kui "seinteta muuseum". Gyeongju lähistel külastame UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevat Bulguksa templit.

Bulguksa tempel on Korea 8.sajandi budismi ja kultuuri järjepidevuse kandja ja hoidja. Templisse saabudes tutvustatakse meile templi etiketti ja kombeid. Templis sööme  traditsioonilise õhtusöögi ning seejärel osaleme Kella paviljoni ja Yebuli tseremoonial. Õhtul teeme mediteeriva jalutuskäigu. Öörahu saabub templisse kell 21.00.

Majutus Bulguksa Templis. Haruldane võimalus jälgide templielu "seestpoolt".
Lõuna-ja õhtusöök hinna sees. 

5. päev

Lõuna-Korea. Bulkuksa tempel. Gyeongju-Busan (11. mai)

Varahommikune ärkamine kell 03.00 ja osalemine templi Kella paviljoni ja Yebuli hommikusel tseremoonial. Seejärel 108 sügavat palvet ning meditatsioon. Sööme templi hommikusöögi. Seejärel teeme Tripita Koreana ja templi tuuri. Pärast tuuri joome koos munkadega teed ning seejärel sööme lõunat.

Külastame Seokgulrami raidkoopas asuvat budistlikku pühamut. Külastame Silla kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone.

Sõidame Busani.  

Täna on lõunasöök hinnas.
Majutus  Busan Commodor  3.5* hotellis 

6. päev

Lõuna-Koreast Jaapanisse.
Busan-Fukuoka,  (12. mai)


Hommikusöök hotellis.
Varahommikune Jagalchi kalaturu külastus. Naudime vaadet Busan Tower'ist  Busani kesklinnale ja seejärel sõidame Busani reisjateterminali ning kiire parvlaevaga Busanist-Fukuokasse (15.50-18.55)

Maabume Kyūshū saare peamises linnas Fukuokas. Kyūshū saar asub Jaapani lõuna osas. Saare kauaaegsed suhted Hiina, Lõuna-Aasia ja Euroopaga on teinud sellest Jaapani kõige kosmopoliitsema ja kultuuriliselt areneva piirkonna.  Läbi Kyūshū jõudsid 4. sajandil pKr Jaapanisse Hiina ja Korea kultuur. Kohalikud elanikud tõrjusid siin tagasi Mongoolia sissetunge 12. ja 13. sajandil.  Jaapani päästis tol korral võimas torm kamikaze. Sadamalinnade Nagasaki ja Kumamoto kaudu ilmusid Kyūshūle 16.sajandil Portugali, Hispaania ning Hollandi kaupmehed. Pisike Dejima saar oli Jaapani isolatsiooni ajastul ainuke vabasadam lääne kaubanduse ja teadmiste  sissepääsuks Jaapanisse.

Kyūshū maastikku kujundab aktiivne vulkaaniline tegevus.  Muistsetele vulkaanikoonustele lisaks on siin Sakurajima vulkaan, mis purksab iga päev õhku tuhka. Aso mägi on maailma suurim kraater ning Beppus ja teistes kuumaveeallika linnakestes  suitsevad kaljulõhed ja fumaroolid. 

Fukuoka on rabavalt moodne ning linna peetakse Lõuna-Jaapani väravaks. Fukuoka on sadamalinn ning on suutnud end hoida muutumast tööstuslinnaks. Siin on tunda Aasia hõngu, sest linn on läbi ajaloo olnud väravaks, mille kaudu tulid Jaapanisse Hiina ja Korea kultuur. Linna jaotab kaheks Naka jõgi. Jõest läänes asub kaubandus- ja sisseostude tegemise piirkond Tenjin. Idas asub meelelahutuspiirkond Nakasu. 

Majutus Fukuoka hotellis Royal Park Fukuoka 4*

7. päev

Kyushu saar- Jaapan.  Dazaifu Tenmangu pühamu, Yufuin, Takasakiyama park, Beppu (13. mai)

Hommikusöök. Külastame Dazaifu Tenmangu pühamut, mis on sadade Tenmangu pühamute hulgas kõige olulisem koos Kyotos  asuva pühamuga. Kõik Tenmangu pühamud on pühendatud  Heian ajastu õpetlase, poliitiku ja poeedi Sugawara Michizane mälestusele. Teda tuntakse jumaliku nimega Tenjin. Michizane oli mõjukas poliitik ning Fujiwara klann pidas teda oma rivaaliks. Poliitiliste mahituste tagajärjel saadeti Michizane  eksiili Kyushule, kus ta mõne aasta pärast ka suri. Pärast tema surma laastasid Jaapanit mitmed looduskatastroofid,  mille põhjustajaks peeti Michizane tagakiusatud hinge. Hinge lepitamiseks rajati mitmeid pühamuid ning Dazaifu pühamu rajati  tema hauale. Pühamus käivad palverännakul õpilased ja üliõpilased, kes loodavad saada jumalikku õnnistust eksamite läbimiseks. Noored kirjutavad oma palved pisikestele puidust tahvlitele, mida kutsutakse ema. Pühamu peahoone kõrval on “lendav ploomipuu”, mis legendi kohaselt järgnes Michizanele eksiili.  Michizane jumaldas ploomipuid ning siinse pühamu aias on ligi 6000 ploomipuud. Ploomiõite habras ilu rõõmustab külastajaid veebruaris ja märtsis.
Seejärel asutame end teele Beppu suunas. 

Beppust umbes 10 km kaugusel asub pisike kuumaveeallikate kuurortlinn Yufuin. Yufuin idüllilistel tänavatel on tore jalutada, kohvikuid ja butiigikesi külastada. Teeme jalutuskäigu Kinrin järve juurde.  Kinrini järve udune maastik koos kahetipulise Yufu mäega on tõeline kohalik kaunitar. 

Jätkame päeva väga lõbusa kommuuni külastusega. Sõidame Takasaki mäenõlvale, kus elab ligi 1500 metsikut makaaki. Hommikupoolikul saabub umbes 800 ja pärastlõunal umbes 700 makaaki mägedest alla parki toitu otsima. Pargis on põnev jälgida makaakide igapäeva toimetusi: kuidas nad söövad ja üksteist kasivad, oma väikeste eest hoolitsevad või paarilist leida püüavad. Metsikutele makaakidele ei soovitata otse silma vaadata.Pärastlõunal sõidame Beppusse. Beppu on toretsev ja reklaamiküllane kuumaveeallika kuurort. Linna külastab igal aastal üle 12 miljoni turisti. Linna poorsele pinnasele on tehtud lõpmatu arv avasid. Avadest tõuseb alatasa auru nii, et linn näib olevat justkui aurukatel. Siin on 3750 kuumaveeallikat! Kuuma veega köetakse siin tube ja ahjusid. 

Täna õhtul on meil hea võimalus nautida kuulsat Jaapani onsen'it - looduslikus kuumaveeallikas olevat vanni. Pärast hoolikat peaaegu rituaalset puhtaks küürimist saame liguneda kuumas allikavees lastes kõikidel muredel ja toimetustel õhku aurustada. Mineraalirikkale allikaveele omistatakse imekspandavaid tervistavaid toimeid. Maailmas pole häda, mida kuumaveeallikaga ravida ei saaks!

Õhtusöök: Jaapani traditsiooniline õhtusöök (hinna sees). Jaapani traditsiooniline söögikunst on kantud UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Jaapanlased teadvustavad, et inimelu koorub alati lahti looduse laiemas kontekstis. Ka toidukunstis tunnetatav ilu- ning maitsemeel tuleneb alistumisest looduserütmidele ning aastaaegade vaheldumisest rõõmu tundmisele. Jaapani sööki süüakse kaks korda - kõigepealt silmadega siis suuga. Omaette vaatamisväärsuseks on väga eripalgelised lauanőud. Mitmekäigulise toidukorra lõpetab kőige püham roog - riis!

Majutus Suginoi Hotel Honkan.

8. päev

Kyushu saar - Jaapan. Jigoku meguri, Kokonoe Yamanami matk (14. mai).

Hommikusöök.  
Sõidame Beppust vaid 20 minuti kaugusele Kannawa piirkonda vaatama  „Kaheksat põrgut“. Põrgulikud kuumaveeallikad on Beppu piirkonnas üheks külastatavaimaks paigaks. Iga keev „põrgu“ (jigoku) on oma iseloomuga. Ligi 200 meetri sügavune Umi Jigoku on suurim. Oma nimetuse on ta saanud ookeani koobaltsinise  jahutava värvi järgi. Oniishibozu Jigoku’s moodustab keev savi allika pinnale hallikaid rõngaid, mis kerkivad pinnale justkui kiilaks aetud peanupud. Yama Jigoku’s voolab keev vesi välja otse mäenõlvalt. Chinoike Jigoku muda veripunane värv on olnud budistide jaoks põrgu sümboliks üle 1300 aasta.

Pärastlõunal teeme mõnusa kolmetunnise matka Kokonoe Yamanami matkarajal. Matkarada algab ühelt Jaapani pikimalt jalakäijatele rajatud rippsillalt. Ümberringi avanevad kaunid vaated  Asu Kuju rahvuspargile ja võimsatele mäeahelikele.  Siinne maaliline loodus on inspireerinud nii armastajaid kui ka Nobeli preemia laureaati Yasunari Kawabatat. Mais on Jaapani loodus leebe, õiterohke ja värviküllane. Matk lõpeb Yamanami farmis, kus on võimalik süüa kerge lõunasöök (omal käel).

Jaapani traditsiooniline õhtusöök (hinna sees)

Majutus Suginoi Hotel Honkan.

9. päev

Jaapanist Taiwanile. Fukuoka - Taiwan (15. mai)

Hommikusöök.
Vaba hommik ja kell 10.30 alustame kahetunnist sõitu Fukuoka lennuväljale. Teel on ka puhkepeatused.

Lend JL 318 Fukuoka - Tokyo (Haneda)  15.00-16.35  lennuaeg 1h 35 min
Lend JL 099 Tokyo (Haneda) - Taipei  18.15 - 20.55 lennuaeg 3 h 40 min

Õhtul saabumine Taoyuani rahvusvahelisele lennuväljale (u 40 km Taipeist). Seal võetakse meid vastu ja viiakse Taipeisse hotelli.

Majutus Taipei City Hotel 4*.

10. päev

Taiwan. Taipei (16. mai)

Hommikusöök. Tänane päev on meil Taipeiga tutvumiseks.  Külastame Paleemuuseumi, CKS memoriaali ning Taipei 101, Templit ja ööturgu. Paleemuuseumis on maailma rikkalikem Hiina muististe ja kunstiväärtuste kollektsioon.  CKS ehk Chiang Kai-Shek on suursugune monument suurele Hiina juhile. Võimas memoriaal kõrgub üle 25 hektari suuruse, graatsiliste paviljonide ja tiikidega täistipitud, kaunilt kujundatud aia. Kunagise presidendi Chiangi skulptuur vaatab linnale. Peasaali elegantne Ming stiilis võlvkaar sulandub hästi kokku klassikalises stiilis Rahvusteatri ja Kontsertmajaga. Pidulike sündmuste puhul on hoonete esine väljak populaarne kogunemiskoht. Taipei 101 on kõrguselt teine maja kogu maailmas. 508 meetrit kõrge,101-korruseline hoone on ehitatud 30 278 m² suurusele alale. Tornis asuvad kontorid, ostukeskus ning observatoorium.

Täna on lõunasöök hinnas
Majutus Taipeis City Suite Nandong 4* hotellis.

11. päev


Taipei - Taroko (17. mai)

Hommikusöök. Seejärel lahkume Taipeist ja sõidame mööda Taiwani idarannikut Taroko rahvusparki, mis on oma nime saanud seal kunagi elanud pärismaalaste hõimu järgi. Sõit kestab u 4 tundi; teel teeme peatuse maalilistel Chingshui kaljudel (kõrgeimad, merepinnast kuni 800 m kõrgusele kerkivad rannikukaljud Taiwanis), kust naudime hingematvat vaadet Vaiksele ookeanile. Taroko kuristik ja rahvuspark on Taiwani tuntuimad loodusvaatamisväärsused. Alustame tuuri Taroko kuru väravast, külastame Üheksa kurvi tunnelit, Pääsukeste grotte, Igavese kevade pühamut, Emaarmastuse silda jm. Päeva lõpuks jõuame majutuskohta.
Lõunasöök hinna sees.
Majutus Bulowan Leader Village, Taroko 3*.

12. päev

Taiwan. Taroko – Kesk-Taiwani maantee –  Cingjing farm (18. mai)

Hommikusöök.
Pärast hommikusööki jätkame teekonda läbi Taroko rahvuspargi mägede mööda legendaarset Kesk-Taiwani maanteed, mis rajati väga rasketes tingimustes 1950-te lõpus ja oli esimene saare Lääne- ja Idarannikut ühendav ühendustee. Külastame Cingjingi farmi maalilistes mägedes u 1750 m kõrgusel, sealseid mägikarjamaid, puuvilja- ja teeistandusi jm.

Täna on lõunasöök hinnas.
Majutus Cing Jing Farm Guest House  3*

13. päev

Taiwan. Cing Jing farm – Wushe – Puli – Päikese ja Kuu järv (19. mai)

Hommikusöök.
Hommikupoolikul külastame Taiwani ajaloos tuntud heroilise nn Wushe intsidendiga seotud paiku. [Legendaarse pealiku Mona Rudo juhtimisel tõusid kohalikud Seediq’ hõimu pärismaalased 1930. aastal toona saart valitsevate jaapanlaste vastu üles ja pidasid ligi kaks kuud mägedes ebavõrdset võitlust jaapani regulaarvägedega. 2010 valmis Taiwani režissööril Wei Te-Sheng’il sellest ligi 5-tunnine eepiline mängufilm „Seediq Bale“ ehk „Rainbow Warriors“]. Käime Mona Rudo mälestuspargis, Chunyang Seediq külas, Yunlongi sillal jm. Edasi jätkame teed Kesk-Taiwani linna Puli suunas, külastame selle lähedal asuvat Taiwani suurimat moodsat budistlikku Zhongtai templit. Pärastlõunal jõuame Päikese ja Kuu järve äärde, külastame Wen-Wu templit, Tse-en pagoodi ja teeme väikese laevasõidu järvel. Päikese ja Kuu järv asub Taiwani keskel 748 meetri kürgusel merepinnast. See on Taiwani ainuke looduslik järv.  Lalu saare lõunarannik on noorkuu kujuline ning põhjarannik päikese kujuline, millest tuleneb ka järve nimi.

Lõunasöök hinna sees.
Majutus Lalu Sun Moon Lake 5* hotellis.

14. päev

Taiwan.
Päikese ja Kuu järv – Tainan – Kaohsiung (20. mai)

Hommikusöök.
Pärast hommikusööki sõidame (sõit u 3 t) Taiwani vanimasse linna ja varasemasse pealinna Tainani (Lõuna-Taiwan). Kunagine põliselanike asula  oli 17. saj hollandlaste koloniaalvõimu tugipunkt saarel ning seda valitsesid kolm põlvkonda Cheng Cheng-Kung. Tainanis külastame ajaloolilisi vaatamisväärsusi Anpingi ja Chikai kindlusi ning naudime selle ajaloolise linna atmosfääri. Taiwani esimene pealinn Tainan asub saare edela osas Wide Chia-Nan tasandikul.

Pärastlõunal jätkame teekonda lõuna poole Taiwani suuruselt teise linna Kaohsiungi (sõit u 1,5 t). Kaoshiung on Taiwani lõunasadamaks ning suurim tööstuskeskus. Kaohsiungis naudime õhtust romantilist Armastuse jõe (Ai He) kaldapealset, Kevade ja Sügise paviljoni kunstlikul Lootosjärvel ning praegu muuseumiks ja turismikeskuseks muudetud kunagist Briti konsulaadi hoonet Kaohsiungi sadama lähedal. Kaohsiungis külastame värvikat ja elavat Leo Ho ööturgu.

Lõunasöök hinna sees.
Majutus Hotel WO Kaohsiung 3*

15. päev

Kaohsiung - Hong Kong (21. mai).

Hommikusöök.
Seejärel viiakse meid lennuväljale, kust lahkume päevase lennuga Hongkongi.

Lend  KA 433 Kaohshiung - Hong Kong  11.20-12.50 lennuaeg 1h 30 min
Lõunasöök (hinna sees) Aberdeen Jumbo ujuvas restoranis Dim Sum.

Sõidame Hong Kongi saare kõige kõrgemasse paika Victoria mäele. See 552 meetri kõrgune mägi on Hong Kongi tuntud tähis. Siit avaneb hea vaade Victoria sadamale, Hong Kongi kõrghoonetele ning Kowloonile. 

Majutus Hong Kongis Kawlooni linnaosas Holiday Inn Golden Mile 4* hotellis.

16. päev

Hong Kong - Macau (22. mai)

Hommikusöök.
Seejärel asutame end praamile Turbojet/Cotai Ferry, et sõita Macausse. Teeme ekskursiooni Macau ajaloolises keskuses. Alates 2005. aastast on linn Unesco maailmapärandi nimistusse kantud. Siinse paiga huviväärsusteks on St. Paul'i varemed, Vana linnamüür,  Na Tcha tempel, mägikindlus Senado väljak, A.Ma tempel. Aastas külastab väikest saart üle 25 miljoni turisti.

Lõunasöök (hinna sees) Macau tornis. Pärast lõunasööki vabaaeg Casinos. Pärastlõunal sõidame praamiga tagasi Hong Kongi. Sõidame hotelli.

Majutus Hong Kongis Kawlooni linnaosas Holiday Inn Golden Mile 4* hotellis.

17. päev

Hong Kong (23.mai)

Hommikusöök.
Täna teeme ekskursiooni Hong Kongi saarel. Hongkongis on viis suuremat linnaosa: Hong Kong Island, mis omakorda on jaotatud Kesk-, Ida- ja Lõunarannikuks, Kowloon, Uued Territooriumid (New Territories), Lantau ja linna ümbritsevad saared (Outlying Islands).  Sõidame Tsimshatsui piirkonda. Külastame Man Mo templit ja maailma pikimat eskalaatorite süsteemi. 1847. aastal ehitatud värvikas Man Mo tempel on pühendatud kirjanduse (Man) ja sõja (Mo) jumalatele. Mõlemat jumalat kummardasid üliõpilased, kes soovisid edukalt läbida riiklikke eksameid riiklikkesse võimu asutustesse tööle saamise eesmärgil.

Lõunasöök (hinna sees) Yung Kee restoranis.

Pärastlõunal jätkame linnaga tutvumist Western Market turul, sõidame trammiga Admiraliteedi juurde. 

Õhtul külastame Stanley turgu. See on tüüpiline vanaaegne vabaõhu turg, millest on saanud tuntud atraktsioon linna külaliste jaoks. Siinsetel lettidel võib leida Hong Kongi suveniire, siidi, Hiina kleite, kaunistusi, käekotte, Hiina kunsti ja käsitööd. Turg on arenenud lähedal asuvast Chek Chu Tsuen külakesest.

Hilisõhtul sõidame lennujaama.

18. päev

Hong Kong- Helsinki- Tallinn (24. mai)
Lend AY 100 Hong Kong- Helsingi  00.25-06.00 lennuaeg 10 h 35 min
Lend AY1011 Helsinki - Tallinn 07.30-08.00 

 Reisi hind: 4990 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn - Helsingi - Seoul; Fukuoka - Taiwan - Hong Kong - Helsinki -Tallinn (economy class)
 • laevasõit Koreast Jaapanisse
 • majutus programmis mainitud hotellides (kahesed toad)
 • majutus jaapanipärases hotellis (ryokan) koos traditsioonilise õhtusöögiga
 • hommikusöögid
 • programmis vastavalt märgitud lõunasöögid
 • programmis vastavalt märgitud õhtusöögid
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Programmiga seonduvaid lisakulutusi reisil ei ole.

Lisatasu eest:

 • juhul kui soovite majutus üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 880 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Enamik selle kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetri ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +10 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Kagu-Aasia tiigrid: Korea, Jaapan, Taiwan, Hong Kong, Macau

7. mai 2020 – 24. mai 2020