Kagu-Aasia tiigrid: Korea, Jaapan, Taiwan, Hong Kong, Macau


7. mai – 24. mai 2020
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Korea, Jaapan, Taiwan, Hong Kong, Macau

7. mai – 24. mai 2020  /  4990 € 

Sellel reisil on võimalus avastada viite Aasia imelast: Lõuna-Koread, Jaapanit, Taiwani, Hong Kongi ja Macaud. Siinses Aasia nurgas pulseerib tohutu energia, ettevõtlikkus ja loomingulisus koos iidsete traditsioonide väärtustamisega. Reisil leidub igale maitsele midagi: toidugurmaanid saavad hellitada end peenemaitseliste roogadega, ajaloohuvilised saavad ammutada tuhandeaastaseid tarkuseid templites ja pühakodades ning spa-sõbrad saavad unustada end lõõgastavasse kuumaveeallikasse.

Koreas saame teada, kuidas 1960. aastal Sudaanist ja Afganistaanist vaesemast Koreast on saanud maailma suuruselt üheteistkümnes majandus; kuidas meeletu majandusarenguga rööbiti on säilinud traditsiooniline kultuur ning konfutsianistlik eetika ja käitumisnormid; kuidas korea popkultuur on täielikult vallutanud muud aasia riigid, nii et Hiinas ja Jaapanis räägitakse tervet ühiskonda vallanud "korea palavikust". Lõuna-Korea suhteliselt väikesel territooriumil on võimalik näha mitmekesist loodust ja väga paljusid kultuuri- ja ajaloomälestisi, õppida tundma hõrgutavat korea kokakunsti ning heita pilk Põhja-Korea piirile.

Kaugete maade ja merede taga asuv Jaapan oli kunagi muust maailmast isoleeritud paik. Tänane Jaapan on värvikas ja põnev sulam muistsest ja moodsast. See on paik, kus pilvelõhkuja ja karaokebaar kohtub iidse shinto pühamu või budistliku templiga, vaiksed aiad ja teemajad asuvad külg külje kõrval lärmakate restoranide, moekate sisseostukeskuste ja maailma kiireimate rongidega. Kyoto vanadel tänavatel kõnnib aastasadade väärikust endas kandev geisha õpilane maiko kõrvuti homset moodi loovate teismelistega. Jaapanit võib nimetada ka maailma gurmaanide kuningriigiks. Jaapani toit paitab nii silma kui suud, lisaks paneb südame laulma ja hingekellad helisema. Jaapani traditsiooniline toit on kantud ka UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Jaapani võõrastemajja (ryokanisse) või ka suurlinna hotelli astudes tervitab meid alati tähelepanu ja kohalike oskus panna külalisi end tundma väga oodatuna ning erilisena. Esimesest kummardusest ja siirast silmadeni jõudvast naeratusest kuni lahkumiseni, mil meile lehvitatakse järele seni kuni silmapiirilt kaome, võlub meid viisakus ja puhtus. Vaatamata hiiglaslikele metropolidele ja suurele rahvaarvule on Jaapan ka loodushuvilistele tõeline unelmate maa: majesteetlike mägede lumised tipud, linnulaulust rõkkavad metsased mäenõlvad, sünged vulkaanikraatrid, mulisevad kuumaveeallikad ja ookeanisse laiali pillutatud Jaapani saarestik annavad Jaapani loodusele oma näo ja eripära.

Taiwan - kui portugallased selle saare 1590. aastal Euroopale avastasid, olid nad nii lummatud saare ilust, et andsid talle nimeks "Ilha Formosa", tõlkes "Kaunis Saar". Formosa jäi sajanditeks Taiwani teiseks nimeks. Tänane Taiwan on lisaks kaunile loodusele - mägedele, metsadele, mererannikule - ka üks Ida-Aasia majandustiigreid ja üha populaarsem turismimagnet. Siin kohtuvad ja lõimuvad kolm kultuuri - hiina, jaapani ja tänapäeva lääne, lisaks polüneeslastest pärismaalaste oma. Soojus, viisakus ja mugavus on Taiwani märksõnad. "Naruwan!" - tere tulemast Taiwanile!

Hong Kong - oriendi pärliks kutsutud paiga terasest ja klaasist välisilme all on tihedalt läbi põimunud iidne Hiina kultuur Suurbritannia koloniaalaegse pärandiga. Hong Kong on üheaegselt mereäärne, linnalik, maalähedane, keerukas, intensiivne ning täis võimalusi. Tänu "üks riik, kaks süsteemi" poliitikale on Hong Kongil mandri Hiinast suhteliselt suur autonoomia. 7-miljonilise rahvaarvuga linn on üks kõige tihedamini asustatud piirkondadest maailmas. Keerukusele ja rahvarohkusele vaatamata on Hong Kong väga korrastatud, turvaline ning seaduskuulekas, mis ei lase kaose keeristormidel siin võimu võtta. Ligi 150 aastat kestnud Briti koloniaalajast on pärit linna infrastruktuuri standardid ja disain, mille üheks heaks näiteks on ülisujuv transpordisüsteem. Ühte päeva mahuvad ära iidsed templid, trammid, liivarannad, lopsaka rohelusega kaetud mäed ning moodsad finantskolossid, mille tipud puudutavad pilvi. 

Macau on Hong Kongi kõrval teine Hiina erihalduspiirkond, mille suuruseks on 28.2 km2. Umbes 60 kilomeetrit Hong Kongist edelas asuv saar on ainus koht Hiinas, kus hasartmängud on lubatud! Hasartmängud on ka endise Portugali koloonia peamine sissetulekuallikas.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Seoul (7. mai)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.30

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 14.50-15.25 (Finnair)
Lend AY041 Helsingi-Seoul 17.30-08.20+1, lennuaeg 8h 50min (Finnair)

2. päev

Lõuna-Korea. Seoul (8. mai)

Saabumine Incheoni rahvusvahelisse lennujaama, mis on IATA hinnangul maailma parim (koos Hong Kongi ja Singapuriga ainus 5 tärniga hinnatud lennujaam).

Külastame Vabaõhumuuseumi, kus on säilinud Korea traditsiooniline kultuur, majad ning toimuvad tänavaetendused. 

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Seoul Grand Hilton hotell 4*

3. päev

Lõuna-Korea ja Põhja-Korea piir (9. mai)

Päev kahe Korea piiril. Peale hommikusööki lahkume Põhja-Korea poole. Mõlema Korea vaheline 260 kilomeetri pikkune ja 4 kilomeetri laiune inimtühi demilitariseeritud tsoon on parasvöötme suurim "looduskaitseala", millest vahetult põhjas ja lõunas on relvade all üle miljoni sõduri. Teeme ekskursiooni demilitaartsoonis: Imjingaki park, Vabaduse sild, Dorasani vaateplatvorm (kus näeb selgelt Põhja-Korea linna Gaeseon). Käime maa-aluses tunnelis, mille kaevas Põhja-Korea ja mis ulatub Lõuna-Korea territooriumile. 

Pärastlõunaks tuleme tagasi Seouli ning naudime panoraamvaadet Seouli kesklinnas asuvast N-tornist. Külastame kuninglikku paleed Gyeongbok. Palee asub Seouli põhjaosas ning on suurim viiest paleest. Külastame ka Korea Rahvamuuseumi. Peale palee külastust jalutame ringi sajandeid vanas kultuurile pühendatud ja läänelikele aheläridele suletud Insadongi linnaosas, mis on kuulus oma kunstigaleriide, antiigikaupluste ja keraamikapoodide poolest.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Seoul Grand Hilton hotell 4*

4. päev

Lõuna-Korea. Bulguksa tempel (10. mai)

Täna sõidame muistsesse Silla riigi pealinna Gyeongjusse, mis oma hiilgeaegadel oli terves Aasias nii otseses kui piltlikkus mõttes tuntud kuldse riigina. Gyeongju linn on tuntud ka kui "seinteta muuseum". Gyeongju lähistel külastame UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirjas olevat Bulguksa templit.

Bulguksa tempel on Korea 8. sajandi budismi ja kultuuri järjepidevuse kandja ja hoidja. Templisse saabudes tutvustatakse meile templi etiketti ja kombeid. Templis sööme traditsioonilise õhtusöögi ning seejärel osaleme Kella paviljoni ja Yebuli tseremoonial. Õhtul teeme mediteeriva jalutuskäigu. Öörahu saabub templisse kell 21.00. Bulguksa templis ööbimine annab haruldase võimaluse jälgida templielu "seestpoolt".

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Bulguksa tempel

5. päev

Lõuna-Korea. Bulguksa tempel / Gyeongju / Busan (11. mai)

Ärkame varahommikul kell 03.00 ja osaleme templi Kella paviljoni ja Yebuli hommikusel tseremoonial. Sellele järgneb 108 sügavat palvet ning meditatsioon. Sööme templis hommikusöögi. Seejärel teeme Tripita Koreana ja templi tuuri. Pärast tuuri joome koos munkadega teed ning seejärel sööme lõunat.

Külastame Seokgulrami raidkoopas asuvat budistlikku pühamut. Külastame Silla kuningate haudasid, kus on välja pandud suur hulk fantastilisi muistseid kuldkroone.

Seejärel sõidame Busani.  

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Busan Commodor hotell 3.5* 

6. päev

Busan / Fukuoka (12. mai)

Varahommikul külastame Jagalchi kalaturgu. Naudime vaadet Busan Tower'ist Busani kesklinnale ja seejärel sõidame Busani reisijateterminali ning kiire parvlaevaga Busanist Fukuokasse (15.50-18.55).

Maabume Kyūshū saare peamises linnas Fukuokas. Kyūshū saar asub Jaapani lõunaosas. Saare kauaaegsed suhted Hiina, Lõuna-Aasia ja Euroopaga on teinud sellest Jaapani kõige kosmopoliitsema ja kultuuriliselt areneva piirkonna. Läbi Kyūshū jõudsid 4. sajandil pKr Jaapanisse Hiina ja Korea kultuur. Kohalikud elanikud tõrjusid siin tagasi Mongoolia sissetunge 12. ja 13. sajandil. Jaapani päästis tol korral võimas torm kamikaze. Sadamalinnade Nagasaki ja Kumamoto kaudu ilmusid Kyūshūle 16. sajandil Portugali, Hispaania ning Hollandi kaupmehed. Pisike Dejima saar oli Jaapani isolatsiooni ajastul ainuke vabasadam lääne kaubanduse ja teadmiste sissepääsuks Jaapanisse.

Kyūshū maastikku kujundab aktiivne vulkaaniline tegevus. Muistsetele vulkaanikoonustele lisaks on siin Sakurajima vulkaan, mis purksab iga päev õhku tuhka. Aso mägi on maailma suurim kraater ning Beppus ja teistes kuumaveeallika-linnakestes suitsevad kaljulõhed ja fumaroolid. 

Fukuoka on rabavalt moodne ning linna peetakse Lõuna-Jaapani väravaks. Fukuoka on sadamalinn ning on suutnud end hoida muutumast tööstuslinnaks. Siin on tunda Aasia hõngu, sest linn on läbi ajaloo olnud väravaks, mille kaudu tulid Jaapanisse Hiina ja Korea kultuur. Linna jaotab kaheks Naka jõgi. Jõest läänes asub kaubandus- ja sisseostude tegemise piirkond Tenjin. Idas asub meelelahutuspiirkond Nakasu. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fukuoka Royal Park hotell 4*

7. päev

Jaapan. Kyushu saar / Dazaifu Tenmangu pühamu / Yufuin / Takasakiyama park / Beppu (13. mai)

Täna külastame Dazaifu Tenmangu pühamut, mis on sadade Tenmangu pühamute hulgas kõige olulisem (koos Kyotos asuva pühamuga). Kõik Tenmangu pühamud on pühendatud Heian ajastu õpetlase, poliitiku ja poeedi Sugawara Michizane mälestusele. Teda tuntakse jumaliku nimega Tenjin. Michizane oli mõjukas poliitik ning Fujiwara klann pidas teda oma rivaaliks. Poliitiliste mahituste tagajärjel saadeti Michizane eksiili Kyushule, kus ta mõne aasta pärast ka suri. Pärast tema surma laastasid Jaapanit mitmed looduskatastroofid, mille põhjustajaks peeti Michizane tagakiusatud hinge. Hinge lepitamiseks rajati mitmeid pühamuid ning Dazaifu pühamu rajati tema hauale. Pühamus käivad palverännakul õpilased ja üliõpilased, kes loodavad saada jumalikku õnnistust eksamite läbimiseks. Noored kirjutavad oma palved pisikestele puidust tahvlitele, mida kutsutakse ema. Pühamu peahoone kõrval on “lendav ploomipuu”, mis legendi kohaselt järgnes Michizanele eksiili. Michizane jumaldas ploomipuid ning siinse pühamu aias on ligi 6000 ploomipuud. Ploomiõite habras ilu rõõmustab külastajaid veebruaris ja märtsis. Seejärel asutame end teele Beppu suunas. 

Beppust umbes 10 kilomeetri kaugusel asub pisike kuumaveeallikate kuurortlinn Yufuin. Yufuin idüllilistel tänavatel on tore jalutada ning kohvikuid ja butiigikesi külastada. Teeme jalutuskäigu Kinrin järve juurde.  Kinrini järve udune maastik koos kahetipulise Yufu mäega on tõeline kohalik kaunitar. 

Jätkame päeva väga lõbusa kommuuni külastusega. Sõidame Takasaki mäenõlvale, kus elab ligi 1500 metsikut makaaki. Hommikupoolikul saabub umbes 800 ja pärastlõunal umbes 700 makaaki mägedest alla parki toitu otsima. Pargis on põnev jälgida makaakide igapäevatoimetusi: kuidas nad söövad ja üksteist kasivad, oma väikeste eest hoolitsevad või paarilist leida püüavad. Metsikutele makaakidele ei soovitata otse silma vaadata. Pärastlõunal sõidame Beppusse. Beppu on toretsev ja reklaamiküllane kuumaveeallikakuurort. Linna külastab igal aastal üle 12 miljoni turisti. Linna poorsele pinnasele on tehtud lõpmatu arv avasid. Avadest tõuseb alatasa auru nii, et linn näib olevat justkui aurukatel. Siin on 3750 kuumaveeallikat! Kuuma veega köetakse siin tube ja ahjusid. 

Täna õhtul on meil hea võimalus nautida kuulsat Jaapani onsenit - looduslikus kuumaveeallikas olevat vanni. Pärast hoolikat - peaaegu rituaalset - puhtaks küürimist, saame liguneda kuumas allikavees lastes kõikidel muredel ja toimetustel õhku aurustuda. Mineraalirikkale allikaveele omistatakse imekspandavaid tervistavaid toimeid. Maailmas pole häda, mida kuumaveeallikaga ravida ei saaks!

Jaapani traditsiooniline õhtusöök. Jaapani traditsiooniline söögikunst on kantud UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Jaapanlased teadvustavad, et inimelu koorub alati lahti looduse laiemas kontekstis. Ka toidukunstis tunnetatav ilu- ning maitsemeel tuleneb alistumisest looduserütmidele ning aastaaegade vaheldumisest rõõmu tundmisele. Jaapani sööki süüakse kaks korda - kõigepealt silmadega siis suuga. Omaette vaatamisväärsuseks on väga eripalgelised lauanõud. Mitmekäigulise toidukorra lõpetab kőige püham roog - riis!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Suginoi Honkan hotell

8. päev

Jaapan. Kyushu saar / Jigoku meguri / Kokonoe Yamanami matk (14. mai).

Pärast hommikusööki sõidame Beppust vaid 20 minuti kaugusele Kannawa piirkonda vaatama „Kaheksat põrgut“. Põrgulikud kuumaveeallikad on Beppu piirkonnas üheks külastatavaimaks paigaks. Iga keev „põrgu“ (jigoku) on oma iseloomuga. Ligi 200 meetri sügavune Umi Jigoku on suurim. Oma nimetuse on ta saanud ookeani koobaltsinise jahutava värvi järgi. Oniishibozu Jigokus moodustab keev savi allika pinnale hallikaid rõngaid, mis kerkivad pinnale justkui kiilaks aetud peanupud. Yama Jigokus voolab keev vesi välja otse mäenõlvalt. Chinoike Jigoku muda veripunane värv on olnud budistide jaoks põrgu sümboliks üle 1300 aasta.

Pärastlõunal teeme mõnusa kolmetunnise matka Kokonoe Yamanami matkarajal. Matkarada algab ühelt Jaapani pikimalt jalakäijatele rajatud rippsillalt. Ümberringi avanevad kaunid vaated Asu Kuju rahvuspargile ja võimsatele mäeahelikele. Siinne maaliline loodus on inspireerinud nii armastajaid kui ka Nobeli preemia laureaati Yasunari Kawabatat. Mais on Jaapani loodus leebe, õiterohke ja värviküllane. Matk lõpeb Yamanami farmis, kus on võimalik süüa kerge lõunasöök (omal käel). Õhtul ühine Jaapani traditsiooniline õhtusöök.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Suginoi Honkan hotell

9. päev

Jaapanist Taiwanile. Fukuoka - Taiwan (15. mai)

Vaba hommik ja kell 10.30 alustame kahetunnist sõitu Fukuoka lennuväljale. Teel teeme ka puhkepeatuseid.

Lend JL 318 Fukuoka-Tokyo(Haneda) 15.00-16.35,  lennuaeg 1h 35min
Lend JL 099 Tokyo(Haneda)-Taipei 18.15-20.55, lennuaeg 3h 40min

Õhtul saabume Taoyuani rahvusvahelisele lennuväljale (ligi 40 kilomeetrit Taipeist). Seal võetakse meid vastu ja viiakse Taipeisse hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Taipei City hotell 4*

10. päev

Taiwan. Taipei (16. mai)

Tänane päev on meil Taipeiga tutvumiseks. Külastame Paleemuuseumi, CKS memoriaali ning Taipei 101, Templit ja ööturgu. Paleemuuseumis on üks maailma rikkalikum Hiina muististe ja kunstiväärtuste kollektsioon. CKS ehk Chiang Kai-Shek on suursugune monument suurele Hiina juhile. Võimas memoriaal kõrgub üle 25 hektari suuruse, graatsiliste paviljonide ja tiikidega täistipitud, kaunilt kujundatud aia. Kunagise presidendi Chiangi skulptuur vaatab linnale. Peasaali elegantne Ming stiilis võlvkaar sulandub hästi kokku klassikalises stiilis Rahvusteatri ja Kontsertmajaga. Pidulike sündmuste puhul on hoonete-esine väljak populaarne kogunemiskoht. Taipei 101 on kõrguselt teine maja kogu maailmas. 508 meetri kõrgune ja 101-korruseline hoone on ehitatud 30 278 m² suurusele alale. Tornis asuvad kontorid, ostukeskus ning observatoorium.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Taipei City Suite Nandong hotell 4*

11. päev

Taipei / Taroko (17. mai)

Täna lahkume Taipeist ja sõidame mööda Taiwani idarannikut Taroko rahvusparki, mis on oma nime saanud seal kunagi elanud pärismaalaste hõimu järgi. Sõit kestab ligi 4 tundi; teel teeme peatuse maalilistel Chingshui kaljudel (kõrgeimad, merepinnast kuni 800 meetri kõrgusele kerkivad rannikukaljud Taiwanis), kust naudime hingematvat vaadet Vaiksele ookeanile. Taroko kuristik ja rahvuspark on Taiwani tuntuimad loodusvaatamisväärsused. Alustame tuuri Taroko kuru väravast, külastame Üheksa kurvi tunnelit, Pääsukeste grotte, Igavese Kevade pühamut, Emaarmastuse silda jm. Päeva lõpuks jõuame majutuskohta.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Taroko Bulowan Leader Village 3*

12. päev

Taiwan. Taroko / Kesk-Taiwani maantee / Cingjing farm (18. mai)

Pärast hommikusööki jätkame teekonda läbi Taroko rahvuspargi mägede, mööda legendaarset Kesk-Taiwani maanteed, mis rajati väga rasketes tingimustes 1950. aastate lõpus ja oli esimene saare lääne- ja idarannikut ühendav ühendustee. Külastame Cingjingi farmi maalilistes mägedes umbes 1750 meetri kõrgusel - sealseid mägikarjamaid, puuvilja- ja teeistandusi jm.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Cing Jing Farm külalistemaja 3*

13. päev

Taiwan. Cing Jing farm / Wushe / Puli / Päikese ja Kuu järv (19. mai)

Hommikupoolikul külastame Taiwani ajaloos tuntud heroilise nn Wushe intsidendiga seotud paiku. (Legendaarse pealiku Mona Rudo juhtimisel tõusid kohalikud Seediq’ hõimu pärismaalased 1930. aastal toona saart valitsevate jaapanlaste vastu üles ja pidasid ligi kaks kuud mägedes ebavõrdset võitlust jaapani regulaarvägedega. 2010. aastal valmis Taiwani režissööril Wei Te-Sheng’il sellest ligi 5-tunnine eepiline mängufilm „Seediq Bale“ ehk „Rainbow Warriors“). Käime Mona Rudo mälestuspargis, Chunyang Seediq külas, Yunlongi sillal jm. Edasi jätkame teed Kesk-Taiwani linna Puli suunas, külastame selle lähedal asuvat Taiwani suurimat moodsat budistlikku Zhongtai templit. Pärastlõunal jõuame Päikese ja Kuu järve äärde, külastame Wen-Wu templit, Tse-en pagoodi ja teeme väikese laevasõidu järvel. Päikese ja Kuu järv asub Taiwani keskel 748 meetri kõrgusel merepinnast. See on Taiwani ainuke looduslik järv. Lalu saare lõunarannik on noorkuu-kujuline ning põhjarannik päikese-kujuline, millest tuleneb ka järve nimi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Lalu Sun Moon Lake hotell 5*

14. päev

Taiwan. Päikese ja Kuu järv / Tainan / Kaohsiung (20. mai)

Pärast hommikusööki sõidame (ligi 3 tundi) Taiwani vanimasse linna ja varasemasse pealinna Tainani (Lõuna-Taiwan). Kunagine põliselanike asula oli 17. sajandil hollandlaste koloniaalvõimu tugipunkt saarel ning seda valitsesid kolm põlvkonda Cheng Cheng-Kung. Tainanis külastame ajaloolilisi vaatamisväärsusi Anpingi ja Chikai kindlusi ning naudime selle ajaloolise linna atmosfääri. Taiwani esimene pealinn Tainan asub saare edelaosas Wide Chia-Nan tasandikul.

Pärastlõunal jätkame teekonda lõuna poole Taiwani suuruselt teise linna Kaohsiungi (sõit umbes 1.5 tundi). Kaoshiung on Taiwani lõunasadamaks ning riigi suurim tööstuskeskus. Kaohsiungis naudime õhtust romantilist Armastuse jõe (Ai He) kaldapealset, Kevade ja Sügise paviljoni kunstlikul Lootosjärvel ning praegu muuseumiks ja turismikeskuseks muudetud kunagist Briti konsulaadi hoonet Kaohsiungi sadama lähedal. Kaohsiungis külastame värvikat ja elavat Leo Ho ööturgu.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: WO Kaohsiung hotell 3*

15. päev

Kaohsiung - Hong Kong (21. mai).

Pärast hommikusööki suundume lennuväljale, kust lahkume päevase lennuga Hong Kongi.

Lend KA433 Kaohshiung-Hong Kong 11.20-12.50, lennuaeg 1h 30min

Lõunasöök Aberdeen Jumbo ujuvas restoranis Dim Sum. Seejärel sõidame Hong Kongi saare kõige kõrgemasse paika Victoria mäele. See 552 meetri kõrgune mägi on Hong Kongi tuntud tähis. Siit avaneb hea vaade Victoria sadamale, Hong Kongi kõrghoonetele ning Kowloonile. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Hong Kong Kawlooni linnaosa Holiday Inn Golden Mile hotell 4*

16. päev

Hong Kong - Macau (22. mai)

Täna asutame end praamile Turbojet/Cotai Ferry, et sõita Macausse. Teeme ekskursiooni Macau ajaloolises keskuses. Alates 2005. aastast on linn UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud. Siinse paiga huviväärsusteks on St. Paul'i varemed, Vana linnamüür, Na Tcha tempel, mägikindlus Senado väljak ning A. Ma tempel. Aastas külastab väikest saart üle 25 miljoni turisti.

Lõunasöök Macau tornis. Pärast lõunasööki vaba aeg Casinos. Pärastlõunal sõidame praamiga tagasi Hong Kongi ning suundume hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Hong Kong Kawloon Holiday Inn Golden Mile hotell 4*

17. päev

Hong Kong (23.mai)

Täna teeme ekskursiooni Hong Kongi saarel. Hong Kongis on viis suuremat linnaosa: Hong Kong Island (mis omakorda on jaotatud Kesk-, Ida- ja Lõunarannikuks), Kowloon, Uued Territooriumid (New Territories), Lantau ja linna ümbritsevad saared (Outlying Islands). Sõidame Tsimshatsui piirkonda. Külastame Man Mo templit ja maailma pikimat eskalaatorite süsteemi. 1847. aastal ehitatud värvikas Man Mo tempel on pühendatud kirjanduse- (Man) ja sõjajumalatele (Mo). Mõlemat jumalat kummardasid üliõpilased, kes soovisid edukalt läbida riiklikke eksameid riiklikkesse võimuasutustesse tööle saamise eesmärgil.

Lõunasöök Yung Kee restoranis. Pärastlõunal jätkame linnaga tutvumist Western Market turul ning sõidame trammiga Admiraliteedi juurde. Õhtul külastame Stanley turgu. See on tüüpiline vanaaegne vabaõhuturg, millest on saanud tuntud atraktsioon linna külaliste jaoks. Siinsetel lettidel võib leida Hong Kongi suveniire, siidi, Hiina kleite, kaunistusi, käekotte, Hiina kunsti ja käsitööd. Turg on arenenud lähedal asuvast Chek Chu Tsuen külakesest.

Hilisõhtul sõidame lennujaama.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök

18. päev

Hong Kong - Helsingi - Tallinn (24. mai)

Lend AY100 Hong Kong-Helsingi 00.25-06.00, lennuaeg 10h 35min (Finnair)
Lend AY1011 Helsingi-Tallinn 07.30-08.00 (Finnair)

 Reisi hind: 4990 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn-Helsingi-Seoul; Fukuoka-Taiwan-Hong Kong-Helsinki-Tallinn (economy class)
 • laevasõit Koreast Jaapanisse
 • majutus programmis märgitud hotellides (kahesed toad)
 • majutus jaapanipärases hotellis (ryokan) koos traditsioonilise õhtusöögiga
 • hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • juhul kui soovite majutust üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 880 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Enamik selle kultuurireisi tegevustest nõuab kergemat või mõõdukat pingutust. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Reisi ajal olge valmis ka selleks, et templites, pühamutes ja teisteski paikades tuleb jalanõud jalast võtta. Päevased keskmised temperatuurid on +10 ja +25 vahel ning kõrgemal mägedes on tavaliselt ka jahedam. Sajab tihti ning seetõttu peaksime olema valmis igasuguseks ilmaks.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Kagu-Aasia tiigrid: Korea, Jaapan, Taiwan, Hong Kong, Macau

7. mai 2020 – 24. mai 2020