Jordaania


22. märts – 30. märts 2023
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Jordaania

22. märts – 30. märts 2023  / 2923 €

Jordaania maailmapärandi paigad, sõbralikud linnad ning imelised kõrbemaastikud on külastajaid juba sajandeid köitnud. Kõiki uudistajaid on alati vastu võetud siira külalislahkusega. Jordaaniat peetakse rahusadamaks konfliktiderohkes piirkonnas. Kord sõudsid mööda Kuninga maanteed viiruki ja vürtsidega lastitud kaamelikaravanid, Nabatea kaupmehed, Rooma leegionärid, moslemi väed ning ristisõdalased, kes kõik jätsid riiki oma kultuurilise jalajälje suursuguste mälestusmärkide näol. Rooma amfiteatrid, ristisõdalaste kindlused ning kristlikud mosaiigid  hämmastavad jätkuvalt antiikse maailma ning religiooni päritolu uurijaid. Paljude antiikmaailma juveelide seas särab iidne liivakivisse tahutud Nabatea linn Petra eriti säravalt. Kaameli turjal Wadi Rumi’s päikeseloojangusse ratsutades saab selgeks, mis muutis selle maa paljude jaoks vastupandamatuks: päikese ja tuulte vormitud liivakivid ja -düünid, maakera madalaim soolane meri - Surnumeri, varjuliste palmidega kaetud oaasid, kanjonid ning kohalike inimeste piiritu külalislahkus.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 07.03.2022):

 • Eesti kodanikud vajavad Jordaaniasse reisimiseks viisat. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riigist lahkumise kuupäevast ning passis peab olema kaks tühja lehte.
 • Kõigil reisijatel on vaja täita Jordaania ametlik tervisedeklaratsioon enne reisi algust
 • Lapsed: alla 5-aastased lapsed deklaratsiooni täitma ei pea

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Amman

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 17.00.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 19.00-23.30 (Turkish Airlines)
Lend TK814 Istanbul-Amman 01.40-03.45 (Turkish Airlines)

Saabume Ammani lennuväljale. Pärast immigratsiooniprotseduure sõidame hotelli Ammanis.

Majutus: Amman International hotell 4* 

2. päev

Amman / Ajloun kaitseala (Seebi maantee) / Jerash / Amman

Pärast hommikusööki alustame sõitu Ajlouni kaitsealale. Meie sihtkohaks on Seebimeistrite maantee. Saame matkata läbi igihalja tammiku, kus avanevad imelised vaated ümbritsevale maastikule. Külastame Seebimaja, et näha, kuidas kohalikud naised valmistavad oliivõlist looduslikku seepi.

Sööme lõunat ühe kohaliku perekonna juures. Pärast lõunasööki jätkame teekonda Jerash'i suunas. Jerash'i kutsutakse tihti "Ida Pompeiks". Linn on hästi säilinud mälestis Rooma impeeriumi aegadest. Naaseme Ammanisse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Amman International hotell 4* 

3. päev

Amman / Zikra kogukonnaprojekt / Surnumeri

Pärast hommikusööki alustame sõitu Surnumere äärde, kus oleme ära teeninud mõnusa puhkuse.

Teel külastame Ghor al-Mazra küla, kus meil on võimalus Zikra algatuse raames saada osa kohalikust külaelust. Zikra on kogukonnaprojekt, mille raames lähevad kõik turismist saadud tulud külaelu toetamiseks ja arenduseks.

Jõuame Surnumere äärde ja lõõgastume mõnusalt spa hotellis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Surnumere ääres Hilton Dead Sea Resort and Spa hotell 5*

4. päev

Surnumer / Nebo mägi / Al Azraq

Hommikupoolikul lõõgastume Surnumere ravivates vetes. Seejärel asume teele Al Azraqi poole. 

Uudistame Madaba huvitavamaid paiku. Külastame mosaiikide kirikut, kus mosaiikidel on kujutatud Piibli lugusid ning Püha Maa kaarti. Seejärel läheme Nebo mäele, mis asub kohas, kus Mooses vaatas üle Tõotatud Maa. Usutakse, et Moosese haud asub just siin.  Külastame mosaiikide kirikut, kus mosaiikidel on kujutatud Piibli lugusid ning Püha Maa kaarti. Tänase lõuna veedame kohalikus peres, kus toitu valmistatakse meie silme all. Ehe elamus!

Jätkame sõitu Al Azraqi ning külastame Azraqi looduskaitseala. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Wild Jordan hotell

5. päev

Al Azraq / kõrbelossid / Wadi Rum

Hommikul teeme ligi 2-tunnise matka Azraqi looduskaitsealal. Alustame sõitu Wadi Rum kõrbealale. 

Teel külastame kuulsaid Islami kunsti- ja arhitektuurimälestisi - kõrbelosse, mis seisavad kui kultuuripärand tunnistamaks ja edasi kandmaks riigi rikkalikku ajalugu. Oma nime on nad saanud imposantse arhitektuuri poolest - 'losse' kasutati tegelikult omal ajal väga erinevatel otstarvetel nagu näiteks karavanijaamadena, kaubanduspunktidena ning paviljonidena, kus valitsejad kohtusid kohalike beduiinidega. Inspireeritud Pärsia ja Kreeka-Rooma traditsioonidest, kaunistavad kõrbeehitisi mosaiigid, freskod ja kivigraveeringud, mis peidavad endas rikkalikke lugusid elust 8. sajandil.

Majutume ja sööme õhtust beduiinide kõrbelaagris.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: UFO Luxotel Camp 5*

6. päev

Wadi Rum / kaamelisõit / Petra 

Hommikupoolikul on meil võimalus avastada Wadi Rumi natuke teisel viisil - saame ratsutada kaamlite seljas läbi kõrbe. 

Seejärel alustame sõitu Petrasse ja külastame Väikest Petrat.

Petra väravate juurest viib kruusatee mööda kuumaastikku, paralleelselt Wadi Mousa (Moosese oruga) paika mida kutsutakse Bab as-Siq või Väikeseks Petraks. Siinne atmosfäär on pisut tasasem, aga siingi on iga mäenõlva sisse süvistatud pühamud ning kõrvaltänavad on täis iidseid hauakamberid, nišše, kanaleid ja pühakodasid. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Petra Old Village Resort hotell

7. päev

Petra / Petra köök

Tänase päeva veedame Petrat avastades ning õhtupoolikul saame kogeda traditsioonilise Petra õhtusöögi valmistamist, mille osadeks on supp, külmad ja soojad mezza road ning pearoog. Toiduvalmistamise järel saame toitu nautida perekondlikus atmosfääris.

Unesco maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra on maailma üks kuulsamaid ja imepärasemaid arheoloogilisi paiku, kus muistse idamaa traditsioonid sulanduvad hellenistliku arhitektuuriga. Punase mere ja Surnumere vahel paiknev, poolenisti ehitatud, poolenisti kaljusse raiutud Petra oli tähtis paik Araabiat, Egiptust, Süüriat ning Foiniikiat ühendavate teede ristmikul. 

Petra rajasid umbes 6. sajandil nabatea araablased, semiidi rahvas, kes rajas Süüriani ulatuva kaubandusimpeeriumi aluse. 106. aastal annekteeris Rooma keiser Traianus Nabatea kuningriigi ja liitis selle Araabia provintsiga. Petrat tabanud paljud maavärinad põhjustasid linna aeglase allakäigu, mida ei pidurdanud isegi selle peapiiskopi residentsiks määramine. Moslemitest araablased vallutasid linna 636. aastal, kuid see jäi Meka palverännakuteedest kaugele. 12. sajandil ehitasid ristisõdijad sinna fordi ning Petra sai tagasi oma kunagise hiilguse, kuid ristisõdijad lahkusid peagi, jättes Petra kohaliku rahva hooleks kuni 19. sajandi algul külastas seda paika Šveitsi-Inglise maadeuurija Burckhardt.

Petra paikneb praegusest Ammanist lõuna pool mägise Wadi Araba serval, seda piiravad kõrged liivakivikünkad, mis linna kuigivõrd sissetungijate eest kaitsesid. Sajandeid oli see Vahemere ja Lähis-Ida, Aafrika ja India vahelistel peamistel kaubateedel vürtse vedavate kaamelikaravanide kohtumispaik. 

Khazneh el Faroun ehk vaarao aardelaegas on üks Petra kuulsamaid vaatamisväärsusi: umbes 40 meetri kõrgune kaljusse raiutud mõjukas fassaad on nagu poolelijäetud skulptuur. Khazneh on Petra ainus kaljusse süvistatud ehitis, millel puuduvad Nabatea elemendid ning mis on eranditult seotud Aleksandria maailma ja hellenistlike kunstitraditsioonidega. Selle suursuguse fassaadi taga on järsaku kaljusse raiutud ruudukujulise põhiplaaniga ruum. Petra hauakambritele tüüpilisel viisil on selle välimus samavõrd lihtne kui sisemus keerukalt viimistletud.

Khaznehist põhja pool asub Jebel Khubtha massiiv. Kaljupalgesse, mida nimetatakse Kuninga müüriks, on raiutud kolm suurt õõnsust (kuninglikud hauakambrid): Urni hauakamber, Korintose hauakamber ja Palee (Siidi) hauakamber, mis on saanud nime kalju erakordse värvimängu järgi. Petras on tähelepanuväärseid Rooma reliikviaid, sealhulgas 1. sajandist pärit peaaegu täielikult kaljusse raiutud teater, kuhu mahtus üle 8000 vaataja.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Petra Old Village Resort hotell 

8. päev

Amman

Täna sõidame Ammani, kus teeme linnaekskursiooni. Külastame Rooma amfiteatrit, Tsitadelli ja Jordaania muuseumi. 

Viimane ühine õhtusöök Tawaheen al Hawa restoranis, mis on kuulus Kesk-Aasia roogade ning külalislahke õhustiku tõttu. 

Hilisõhtul sõidame lennujaama.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök

9. päev

Amman - Istanbul - Tallinn

Lend TK813 Amman-Istanbul 02.20-04.45 (Turkish Airlines)
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 08.30-11.35 (Turkish Airlines)Reisi hind: 2923 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Turkish Airlines)
 • majutus programmis märgitud hotellides, kahesed toad
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
 • reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 450 EUR
 • viisa 50€, tasumine piiril ja sularahas
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis