Jordaania


23. märts – 31. märts 2020
Grupis 14 reisijat2 vaba kohtagaranteeritud väljumine
Reisijuht: Hille Hanso

Jordaania

23. märts – 31. märts 2020  / 2623 €

Jordaania maailmapärandi paigad, sõbralikud linnad ning imelised kõrbemaastikud on külastajaid juba sajandeid köitnud. Kõiki uudistajaid on alati vastu võetud siira külalislahkusega. Jordaaniat peetakse rahusadamaks konfliktiderohkes piirkonnas. Kord sõudsid mööda Kuninga maanteed viiruki ja vürtsidega lastitud kaamelikaravanid, Nabatea kaupmehed, Rooma leegionärid, moslemi väed ning ristisõdalased, kes kõik jätsid riiki oma kultuurilise jalajälje suursuguste mälestusmärkide näol. Rooma amfiteatrid, ristisõdalaste kindlused ning kristlikud mosaiigid  hämmastavad jätkuvalt antiikse maailma ning religiooni päritolu uurijaid. Paljude antiikmaailma juveelide seas särab iidne liivakivisse tahutud Nabatea linn Petra eriti säravalt. Kaameli turjal Wadi Rumi’s päikeseloojangusse ratsutades saab selgeks, mis muutis selle maa paljude jaoks vastupandamatuks: päikese ja tuulte vormitud liivakivid ja -düünid, maakera madalaim soolane meri - Surnumeri, varjuliste palmidega kaetud oaasid, kanjonid ning kohalike inimeste piiritu külalislahkus.

1. päev

Tallinn - Amman

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.00
Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18:10-22:30 (Turkish Airlines)
Lend TK814 Istanbul-Amman 01:40-03:05 (Turkish Airlines)

Saaabume Ammani lennuväljale. Pärast immigratsiooniprotseduure sõidame hotelli Ammanis.

Majutus: Amman International hotell 4* 

2. päev

Amman / Ajloun kaitseala (Seebi maantee) / Jerash / Amman

Pärast hommikusööki alustame sõitu Ajlouni kaitsealale. Meie sihtkohaks on Seebimeistrite maantee. Saame matkata läbi igihalja tammiku, kus avanevad imelised vaated ümbritsevale maastikule. Külastame Seebimaja, et näha, kuidas kohalikud naised valmistavad oliivõlist looduslikku seepi.

Sööme lõunat ühe kohaliku perekonna juures. Pärast lõunasööki jätkame teekonda Jerash'i suunas. Jerash'i kutsutakse tihti "Ida Pompeiks". Linn on hästi säilinud mälestis Rooma impeeriumi aegadest. Naaseme Ammanisse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Amman International hotell 4* 

3.päev

Madaba / Nebo mägi /  Feynan

Pärast hommikusööki sõidame Madaba huvitavamaid paiku uudistama. Külastame mosaiikide kirikut, kus mosaiikidel on kujutatud Piibli lugusid ning Püha Maa kaarti. Seejärel läheme Nebo mäele, mis asub kohas, kus Mooses vaatas üle Tõotatud Maa. Usutakse, et Moosese haud asub just siin. Seejärel sõidame Ghor al Mazra’a suunas. Tänase lõuna veedame kohalikus peres, kus toitu valmistatakse meie silme all. Ehe elamus!

Jätkame teekonda oma majutuskohta mägede ja kõrbe piiril. Saame nautida õhtusööki terrassil kuuvalguse säras või õhtusöögisaalis küünalde veiklevas kumas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök
Majutus: Dana Guest House 4*

4. päev

Feynan / Petra (Namela kuru)

Täna saame kogeda beduiinide igapäevast elu. Õpime beduiinihõimude jätkusuutliku eluviisi põhitõdesid ja traditsioone. Saame proovida kohli ja Araabia kohvi valmistamist, "Arbood" leiva küpsetamist ja kitsevillast telkide kudumist. Pärast beduiinide eluoluga tutvumist sõidame veoautodega Petra suunas ning läbime maalilise Namela kuru. See unikaalne seiklus ei ole kindlasti nõrganärviliste jaoks. Namela kuru läbimine veoauto kastis on harukordne!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Petra Old Village Resort 4*

5. päev

Petra / Petra köök

Tänase päeva veedame Petrat avastades ning õhtupoolikul saame kogeda traditsioonilise Petra õhtusöögi valmistamist, mille osadeks on supp, külmad ja soojad mezza road ning pearoog. Toiduvalmistamise järel saame toitu nautida perekondlikus atmosfääris.

Unesco maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra on maailma üks kuulsamaid ja imepärasemaid arheoloogilisi paiku, kus muistse idamaa traditsioonid sulanduvad hellenistliku arhitektuuriga. Punase mere ja Surnumere vahel paiknev, poolenisti ehitatud, poolenisti kaljusse raiutud Petra oli tähtis paik Araabiat, Egiptust, Süüriat ning Foiniikiat ühendavate teede ristmikul. 

Petra rajasid umbes 6. sajandil nabatea araablased, semiidi rahvas, kes rajas Süüriani ulatuva kaubandusimpeeriumi aluse. 106. aastal annekteeris Rooma keiser Traianus Nabatea kuningriigi ja liitis selle Araabia provintsiga. Petrat tabanud paljud maavärinad põhjustasid linna aeglase allakäigu, mida ei pidurdanud isegi selle peapiiskopi residentsiks määramine. Moslemitest araablased vallutasid linna 636. aastal, kuid see jäi Meka palverännakuteedest kaugele. 12. sajandil ehitasid ristisõdijad sinna fordi ning Petra sai tagasi oma kunagise hiilguse, kuid ristisõdijad lahkusid peagi, jättes Petra kohaliku rahva hooleks kuni 19. sajandi algul külastas seda paika Šveitsi-Inglise maadeuurija Burckhardt.

Petra paikneb praegusest Ammanist lõuna pool mägise Wadi Araba serval, seda piiravad kõrged liivakivikünkad, mis linna kuigivõrd sissetungijate eest kaitsesid. Sajandeid oli see Vahemere ja Lähis-Ida, Aafrika ja India vahelistel peamistel kaubateedel vürtse vedavate kaamelikaravanide kohtumispaik. 

Khazneh el Faroun ehk vaarao aardelaegas on üks Petra kuulsamaid vaatamisväärsusi: umbes 40 meetri kõrgune kaljusse raiutud mõjukas fassaad on nagu poolelijäetud skulptuur. Khazneh on Petra ainus kaljusse süvistatud ehitis, millel puuduvad Nabatea elemendid ning mis on eranditult seotud Aleksandria maailma ja hellenistlike kunstitraditsioonidega. Selle suursuguse fassaadi taga on järsaku kaljusse raiutud ruudukujulise põhiplaaniga ruum. Petra hauakambritele tüüpilisel viisil on selle välimus samavõrd lihtne kui sisemus keerukalt viimistletud.

Khaznehist põhja pool asub Jebel Khubtha massiiv. Kaljupalgesse, mida nimetatakse Kuninga müüriks, on raiutud kolm suurt õõnsust (kuninglikud hauakambrid): Urni hauakamber, Korintose hauakamber ja Palee (Siidi) hauakamber, mis on saanud nime kalju erakordse värvimängu järgi. Petras on tähelepanuväärseid Rooma reliikviaid, sealhulgas 1. sajandist pärit peaaegu täielikult kaljusse raiutud teater, kuhu mahtus üle 8000 vaataja.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Petra Old Village Resort 4*

6. päev

Petra / Väike Petra / Wadi Rum / maasturitega päikeseloojangusse

Pärast hommikusööki külastame Väikest Petrat. Meie päev jätkub Wadi Rum juures.

Petra väravate juurest viib kruusatee mööda kuumaastikku, paralleelselt Wadi Mousa (Moosese oruga) paika mida kutsutakse Bab as-Siq või Väikeseks Petraks. Siinne atmosfäär on pisut tasasem, aga siingi on iga mäenõlva sisse süvistatud pühamud ning kõrvaltänavad on täis iidseid hauakamberid, nišše, kanaleid ja pühakodasid. 

Pärastlõuanal sõidame maasturitega kõrbelisel kuumaastikul. 

Ööbimine ja õhtusöök beduiinide laagris.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Aisha Memeoies Camp Wad 5*

7. päev

Wadi Rum kaamelisõit / Surnumeri

Hommikupoolikul on meil võimalus avastada Wadi Rumi natuke teisel viisil - saame ratsutada kaamlite seljas läbi kõrbe. 

Lõunal sõidame Surnumere äärde, kus oleme ära teeninud mõnusa puhkuse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Surnumere ääres Crown Plaza Resort Dead hotell 5*

8. päev

Surnumeri / Amman

Hommikupooliku lõõgastume Surnumere ravivates vetes. Seejärel sõidame Ammani, kus teeme linnaekskursiooni. Külastame Rooma amfiteatrit, Tsitadelli ja Jordaania muuseumi. 

Lõunasöök Tawaheen al Hawa restoranis, mis on kuulus Kesk-Aasia roogade ning külalislahke õhustiku tõttu. 

Õhtul sõidame Ammani.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Amman International hotellis 4*

9. päev

Amman - Istanbul - Tallinn

Lend TK813 Amman-Istanbul 06.30-08.55 (Turkish Airlines)
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 14.45-18.00 (Turkish Airlines)

 Reisi hind: 2623 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid (Turkish Airlines)
  • majutus programmis märgitud hotellides, kahesed toad
  • kõik hommikusöögid
  • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
  • transport vastavalt programmile
  • eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
  • reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

  • soovi korral majutus üheses hotellitoas 450 EUR
  • viisa 50€, tasumine piiril ja sularahas
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Jordaania

23. märts 2020 – 31. märts 2020