Jamaica
Ringreis ja rannad


3. detsember – 14. detsember 2022
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Jamaica

3. dets – 14. dets 2022  / 4994 €

Jamaica on Kariibi mere tuntuim kroonjuveel, ent lisaks imelisetele randadele on Jamaical palju enam pakkuda. Jamaica maastik on üks kauneimaid kogu Kariibi mere saarestikus. Pehmeid liivarandu uhavad kristalsed lained, laintest kerkib kallas muutudes kord lopsakateks banaanisaludeks kord püstloodseteks mäenõlvadeks. Jamaical on palju avastada nii maal kui vees ning kuulsatele Sinimägedele ronimiseks ei pea tingimata olema sama vormis kui Usain Bolt. Lääne-Aafrika rahvaviisidest alguse saanud muusikalistele juurtele sai võrseid hakata ajama maailma esimene arengumaa superstaar Bob Marley. Värvikal saarel on elu keskmeks muusika – kõik käib siin reggae rütmis. 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 30.06.2022):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Jamaical viisavabalt kuni 30 päeva turismi eesmärgil tingimusel, et on olemas tõend, mis kinnitab vaktsineerimist leetrite, lastehalvatuse ja punetiste vastu. Tõendi puudumisel saab viisat taotleda piiril, kohustusega läbida ülevaatus ja tervisekontroll.
 • Jamaicale sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti, testitõendit ega deklaratsiooni. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Frankfurt – Jamaica

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell 04.50.

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.50-08.20
Lend LH4366 Frankfurt-Jamaica(Montego Bay) 12.25-17.50

Saabume Montego Bay lennujaama ja sõidame hotelli puhkama. 

Majutus: Montego Bay Grand A-View hotell või sarnane

2. päev

Montego Bay / Falmouth / parvesõit Martha Brae jõel / Ocho Rios

Pärast hommikusööki suundume Montego Bay ekskursioonile. Näeme lähemalt piirkondi, kus kohalikud elavad ja töötavad. Seejärel sõidame Falmouthi – tõeliselt värvikasse ajaloolisse linna Jamaica põhjarannikul. Falmouth on olnud väga populaarne alates seal asuva kruiisilaevasadama (üks Kariibi mere suurimaid) avamisest ja on nüüd tänu linna arhitektuurile kuulus sihtkoht nii turistide kui kohalike seas. Pärast Falmouthi ekskursiooni ootab meid ees parvesõit Martha Brae jõel. Asume ligi 9 meetri pikkuse bambusparve pardale, lõõgastavaks sõiduks mööda Martha Brae jõge alla. Parves istume kahe kaupa ja naudime sõitu, mida juhib asjatundlik kohalik parvemees, kes ühtlasi tuvustab meile piirkonna värvikat folkloori – samal ajal kui meie avastame ja imetleme lopsakaid troopilisi jõekaldaid.

Sõidame mööda põhjarannikut Ocho Riosesse, mis on saare suurim kruiisilaevade sadamalinn.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ocho Rios Hibiscus lodge hotell või sarnane

3. päev

Ocho Rios / Nine Mile / Bob Marley kodukoht / Dunni jõe juga

Tänast päeva alustame Ocho Riose linnaekskursiooniga. Sõidame läbi Fern Gully – linna ühe kaunima osa. Peatume kohalikel turgudel, kus saame oma kauplemisoskused proovile panna. Seejärel sõidame piki rannikut, enne kui pöörame Nine Mile'ini viivale mägiteele. Nine Mile on omapärane küla kaunite mägede keskel Saint Ann'is. Just siin sündis 6. veebruaril legendaarne reggaekuningas Bob Marley ning siinsamas sängitati ta ka mulda. Nine Mile'i ekskursioonide korraldus on perekonnaäri, paljud Bobi lähisugulased elavad siin. Ekskursiooni jooksul käime majas, kus Bob noore poisina elas, saame teada fakte Bob Marley lapsepõlvest ja muusikukarjäärist.

Päeva lõpetame saare peamise vaatamisväärsusega – külastusega Dunni jõe joa juurde. Pange selga ujumisriided, võtke kaasa rätik ning veekindel fotoaparaat – alustame tõusuga kuulsa ligi 180m Dunni jõe joa kohale. Kogenud matkajuhi abiga ronime otse joa tippu. Ujume jahedas kaljubasseinis ja laseme langevatel veejugadel end masseerida... see on meeliülendav kogemus. Kes märjaks ei soovi saada, sel on võimalus lihtsalt lõõgastuda ja nautida juga ümbritsevat lopsakat loodust. Õhtuks sõidame tagasi oma hotelli Ocho Rioses. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ocho Rios Hibiscus lodge hotell või sarnane

4. päev

Portland / Sinine laguun / Port Antonio 

Pärast hommikusööki suundume Portlandi – kihelkonda, mis on kuulus oma kauni puutumatu looduse ja fantastiliste maastike poolest. Teeme linnaekskursiooni ja peatuse Port Antonio kuulsas jahisadamas, kus näitleja Errol Flynn 1940ndatel sealset vaadet imetledes jooki rüüpas. Järgmisena läheme Sinise laguuni juurde, tuntud erakordselt sinise vee ja ümbritseva lopsaka taimestiku poolest. Ujume ja teeme paadisõidu laguunil. Seejärel sõidame ühte Jamaica parimasse randa – Frenchman’s Cove'i, kus teeme mõnusa puhkepeatuse, et lõõgastuda ja Kariibi mere kristallselges vees ujuda.

Õhtu Port Antonios.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Port Antonio Bayview Eco Resort hotell või sarnane

5. päev

Jamaica idaosa / Sinimäed / Culture Yard / Bob Marley muuseum / Kingston 

Täna avastame saare idaosa. Reisides Port Antoniost Kingstoni, lummab meid maastike loodus ja ilus. Liigume Sinimägede mäestiku jalamil, mis on peaaegu alaliselt udusse mähitud ja annab mäestikule sinaka tooni. Tutvume pealinna Kingstoniga – Jamaica "südamega". Teeme ekskursiooni Bob Marley muuseumis ja Culture Yard Trench Towni kogukonnas, kus Bob Marley elas suurema osa oma elust ja tegi muusikat. Ka teiste kuulsate reggae-muusikute, sh Tata Ford, Peter Tosh ja Bunny Wailer, endised kodud asuvad Culture Yard'is, mida peetakse Jamaica kultuuripärandiks. Bob Marley ja Tata Ford kirjutasid oma seal elamise kogemusest loos “No Woman No Cry”.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kingston Altamont Court hotell või sarnane

6. päev

Jamaica lõunarannik / Treasure Beach

Täna jätame Kingstoni selja taha, liikudes saare lääneosa poole. Sõidame läbi Mandeville'i, jõudes Jamaica lõunarannikule. See saare osa on veidi tagasihoidlikum ja maalähedasem. Rannik on täis väikseid baare ja butiikhotelle. Aeg möödub siin rannikul veidi aeglasemalt.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Treasure Beach Beyond Sunset Resort või sarnane

7. päev

Bambuse avenüü / paadisõit Mustal jõel / Appletoni rummitehas / Negril

Pärast hommikusööki alustame sõitu kaugemale saare lääneküljele. Tee viib meid läbi bambuse avenüü – tõelise looduse meistriteose. Järgmine peatus on Black River ("must jõgi") linn, kus astume paati ja sõidame mööda Musta jõge, keset mitmekesist loodust ja loomi. Pange kaamerad valmis, sest ümberringi on palju krokodille! Must jõgi mängis Jamaica ajaloos olulist rolli ajal, mil saar oli suur suhkrurootootja. 

Pärast paadisõitu külastame kuulsa Appletoni rummitehast, kus teeme ekskursiooni ja degusteerime rummi. 

Õhtuks jõuame Jamaica läänerannikul asuvasse Negrili linna, mis on tuntud kilomeetripikkuste liivarandade ja madalate lahtede poolest, kus on rahulik ja türkiissinine vesi. Õhtul võimalus nautida päikeseloojangut West End Negrili populaarses Ricki kohvikus, mis kuulub maailma populaarseimate baaride hulka.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Negril Sunset at the Palms hotell 4* või sarnane, all inclusive

8. päev

Negril

Lõpetame reisi mõnusa puhkusega Negrilis. Vaba aja veetmise võimalusi on mitmeid – rannas lõõgastumisest veesporditegevusteni. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Negril Sunset at the Palms hotell 4* või sarnane, all inclusive

9. päev

Negril

Vaba päev Negrili rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Negril Sunset at the Palms hotell 4* või sarnane, all inclusive

10. päev

Negril

Vaba päev Negrili rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Negril Sunset at the Palms hotell 4* või sarnane, all inclusive

11. päev

Negril / Montego Bay – Frankfurt

Hommikune puhkus Negrili rannas. Seejärel suundume Montego Bay lennujaama ning alustame teed tagasi koju.

Lend LH4366 Jamaica(Montego Bay)-Frankfurt 18.50-13.30+1

Toidukorrad: hommikusöök

12. päev

Frankfurt – Tallinn 

Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 20.35-23.55Reisi hind: 4994 € 

Paketis sisaldub:

 • Lennupiletid 
 • Majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • Toitlustus vastaval programmile 
 • Transport vastavalt programmile
 • Kõik programmis märgitud paadisõidud, matkad ja sissepääsud
 • Kohalik giid
 • Eestikeelne reisijuht-giid

Lisatasu eest:

 • Resisikindlustus
 • Majutus üheses hotellitoas
 • Viisa, tasumine kohapeal

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus
PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus
Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
https://pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
https://pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis