Island
Põhjalik ringreis ümber müstilise saare


28. juuni – 8. juuli 2022
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Island

28. juuni – 8. juuli 2022  / 3996 €

Island on salapärane saar keset Atlandi ookeani üksildust. Geoloogiliselt asub ta Põhja-Ameerika ja Euraasia laama piiril ning seetõttu on seal palju vulkaane. Suurejooneline loodus on täis laavavälju, liustikke ja uhkeid jugasid. Islandi elanikud, kes on aastasadu neil maastikel elanud, usuvad tihti tänaseni trolle, haldjaid ja muid üleloomulike olendeid. Sellist põlise inimkultuuri ja looduse läbipõimumist nagu Islandil, pole võimalik näha mitte kusagil mujal maailmas.

Fotod: Hendrik Relve, Kadri Schneider jt

Island - Kaart

1. päev

Tallinn – Helsingi – Reykjavik

Lend AY1014 Tallinn-Helsingi 11.15-11.45, lennuaeg 30min (Finnair)
Lend AY993 Helsingi-Reykjavik 16.15-17.00, lennuaeg 3h 45min (Finnair)

Sõidame Islandi pealinna Reykjaviki kesklinnas asuvasse majutuskohta. Õhtul võimalus rahulikult ümbrust avastada ning puhata.

Reykjavik on maailma põhjapoolseim pealinn. Siin elab ligikaudu 130 000 inimest, mis moodustab kogu Islandi elanikkonnast 36% (64% islandlastest elab Reykjaviki lähiümbruses). Reykjavik on värvikas kultuuri- ja disainikeskus, siit võib leida maailmatasemel muuseume, restorane, galeriisid, poode jpm. Kesklinn on mõnusalt kompaktne ning kõik on vaid jalutuskäigu kaugusel.

Majutus: Reykjavik Skuggi hotell

2. päev

Borgarfjörður fjord / Viðgelmir koobas / Deildartunguhver kuumaveeallikas / Reykhold

Täna alustame põhjalikku ringreisi ümber Islandi. Sõidame Reykjavikist põhja suunas Hvalfjörduri (eesti k. vaala fjord), mis on Islandi kõige pikem fjord (ligi 30km pikk, 5km lai). Teeme peatuse Borgarnese linnas, seejärel jätkame sõitu Viðgelmir koopa juurde. Viðgelmir asub Hallmundarhauni laavaväljal, mis tekkis ligi 900. aastal. Vulkaanipurske käigus tekkinud Viðgelmiri laavatunnel (purske avausest väljuva laavavoolu pind on tardunud, kuid seespool on vedel laava edasi voolanud ning tekitanud tunneli) on Islandi suurim koobas ning üks suurimaid laavatunneleid (ligi 1.6 km pikk) kogu maailmas.

Jätkame teekonda läbi Borgarfjörduri piirkonna imeliste orgude, kus ligi 10 000 aastat tagasi maad katnud jääaja liustikud on jätnud maastikule oma märkimisväärse ja müstilise jälje. Teeme peatuse Euroopa suurima kuumaveeallika, Deildartunguhveri juures.

Seejärel sõidame piltilusate Hraunfossar ja Barnafossar jugade juurde. Päeva lõpetame Reykholdi külas, kus elas ja töötas 13. sajandil Islandi silmapaistev ajaloolane, poeet ja poliitik Snorri Sturluson.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Reykholt Fosshotel

3. päev

Loode-Islandi metsik loodus / Grábróki vulkaanikraater / Akureyr

Täna sõidame veel põhja poole Skagafjördurisse, teisisõnu - hobuste orgu. Külastame Glaumbæri rahvamuuseumit, kus näeme traditsioonilisi muruga kaetud maju (ing. k. turf house) ja saame ehtsa ülevaate elust Islandil 18.-19. sajandil. Seejärel jätkame teekonda mööda Öxnadalsheidi mägismaad Islandi põhjaosa "pealinna" Akureyri suunas. Akureyr asub ookeani kaldal kõrgete mägede vahel Eyjafjörður fjordis ning on piirkonnas oluline sadamalinn. Islandi ringreisil on meie teekonnad sama elamuslikud kui sihtpunktid – teel Akureyri matkame Grábróki vulkaanikraatri otsa ning imetleme müstilist Glanni juga, kus kohalike legendide kohaselt elasid haldjad ja trollid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Akureyri Kea hotell

4. päev

Teemantring 1 - Goðafoss kosk / Mývatn järv / Dettifossi kosk / Ásbyrgi kanjon / Islandi "vaala-pealinn" Húsavík /  Mývatn looduslik spaa

Tänane päev on Islandi kirdeosa loodusimedega tutvumiseks. „Teemantring“ viitab Islandi kirdeosas ligi 250km pikkusele ringsõidule, mille teele jäävad mõned kõige looduskaunimad, piltilusamad ja ebamaisemad Islandi maastikud ning vaatamisväärsused. Viis peamist sihtpunkti on: ajalooline ja piltilus Goðafoss (Jumalate kosk); Mývatn järv - "looduslik paradiis" ebamaiselt siniste ja roheliste maastikega; Euroopa kõige võimsam juga - Dettifoss – valge ja vahuse energiaga; poolkuukujuline Ásbyrgi kanjon ning Islandi vaala-pealinn Húsavík.

Tänase päeva lõpetame lõõgastusega Mývatni loodusliku spaa kuumades vetes.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mývatn Fosshotel

5. päev

Teemantring 2 - Mývatni järv / Námaskarð geotermiliselt aktiivne ala 

Jätkame teekonda mööda Teemantringi marsruuti. Päeva alustame Mývatni järve piirkonnas. Mývatn (eesti k. Kärbsejärv) on võrdlemisi madal (keskmine sügavus 2.5m) eutroofne järv, millel asub umbes 50 saart. Järve ümbritsevad muljetavaldavad vulkaanilised maastikuvormid, sh pseudokraatrid ning Dimmuborgiri laavasambad. Järve ümbruse märgalal elab palju erinevaid veelinde. Vähem kui poole tunni kaugusel Mývatni järvest asub Námafjalli mäel Námaskarð geotermiliselt akiitvne ala, mida iseloomustavad pulbitsevad väävlised mudamülkad ja auravad maasisesed avad. Maasisese kuumuse, mulla happelisuse ja erituvate aurudest tulenevalt puudub Námaskarð alal igasugune vegetatsioon. Kes on unistanud planeet Marsi punasel maastikul jalutamisest, siis Námaskarð on oma ebamaisusega tõenäoliselt üks lähedaisem maapealne alternatiiv. 

Sõidame Mývatn järve ääres asuvasse majutuskohta.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Mývatn Fosshotel

6. päev

Islandi idaosa / matk Stuðlagil kanjonis / VÖK kuumaveeallikad

Tänane teekond viib meid läbi Mödrudalsöræfi mägiplatoo ja Egilsstaðir väikelinna Idafjordide (Eastfjords) suunas. Idafjordid moodustavad ligi 120km pikkuse hõredalt asustatud (ligi 3.2% kogu Islandi elanikkonnast) rannikuääre Islandi idaosas, mida iseloomustavad muljetavaldavad mäed, fjordid ning väikesed kalurikülad. Teeme peatuse Stuðlagil kanjoni juures, kus teeme ligi 10km pikkuse matka. 

Enne majutuskohta suundumist lõõgastume VÖK "hõljuvates" kuumaveeallikates. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Eastfjords Fosshotel

7. päev

Idafjordid

Täna rändame mööda Islandi idarannikut. Meie teele jäävad mitmed fjordid ning kohalikud külad nagu näiteks Djúpivogur ja Höfn. Teeme peatuse Petra kivimuuseumis. Tegemist on Islandi elaniku Petra erakoguga - sadade tuhandete kivide ja mineraalide näol on tõenäoliselt tegu ühe suurima omalaadse erakoguga maailmas. Teeme kerge jalutuskäigu Stokknes Vikingi piirkonnas. Seejärel sõidame Djúpivoguri. Djúpivoguri külast 900m kaugusel Gleðivíki lahe ääres asub omalaadne kunstiteos välisõhus - Gleðivíki munad (Eggs of Gleðivík). Tegemist on 34 hiiglasliku graniidist munaga, mis esindavad piirkonnas pesitsevate lindude (mitmed nendest rändlinnud) mune. Kõige suurem graniitmuna tähistab Djúpivoguri sümboliks oleva veelinnu punkakurk-kauri muna. Kunstitöö autoriks on rahvusvaheliselt kuulus Islandi kunstnik Sigurður Guðmundsson. 

Sõidame keset Islandi loodust asuvasse majutuskohta, milleks on kohaliku perekonna juhitud 1990. aastal tegevust alustanud Smyrlabjörgi hotell. Tegemist on ühtlasi toimiva farmiga, kus elavad ka lambad, pardid, kanad ja koerad. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Smyrlabjörg hotell

8. päev

Fjordid / Vatnajökull liustik / Jökulsarlón liustikulaguun / Skaftafell rahvuspark / Svartifoss kosk

Täna sõidame piki Vatnajökulli liustikku kuni jõuame Jökulsarlóni liustikulaguuni juurde. Teeme paadituuri laguunis asuvate jäämägede vahel. Vatnajökull on Islandi suurim liustik, kattes ligi 8100 km² ehk ligi 8% kogu Islandi pindalast. Jääkihi paksus liustiku keskosas võib ulatuda kuni 1000 meetrini. Liustiku all asuvad ühtlasi mitmed tegevvulkaanid, millest Grimsvötn purskas viimati 2011. aastal. Islandi kõrgeim tipp - Hvannadalshnúkur - asub Vatnajökulli liustiku lõunaserval. 

Pärast muljetavaldavaid hetki keset laguuni jäämägesid sõidame Skaftafelli rahvusparki, kus meie jäisele kogemusele pakub kontrasti kütkestavalt roheline oaas, mis kasvab ümbritsevate liustike vahel. Teeme matka Svartifossi joa juurde. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Katla hotell

9. päev

Eldhrauni laavaväli / lõunaranniku mustad rannad / Kuldse Ringi marsruut / Reykjavik

Täna suundume Islandi lõunarannikul asuvale Eldhrauni laavaväljale. Eldhraun tekkis ühe suurima ja hävitavaima vulkaanipurske ajal 1783-1784. Piirkonnas asuv Laki vulkaan purskas välja ligi 12 km³ laavat, kattes 565 km² suuruse ala ja hävitades ligi 20 ümbruskonna küla. Tegemist oli ühe suurima looduskatastroofiga Islandi ajaloos - hävis suur osa viljasaagist ning heinast ja hukkus ligi pool Islandi kariloomadest, viies omakorda näljahädani, mille tagajärjel hukkus ligi viiendik Islandi elanikkonnast. 137 aastat hiljem on muljetavaldavad maastikuvormid meenutuseks traagilisest sündmusest ning tõestuseks meie planeedi looduse tohutust võimsusest.

Suundume Reynisfjara randa, mis on tuntud musta liiva, basaltsammastega koobaste, ebamaiste kivikujude ja rannikukaljudel pesitsevate lunnide kolooniate poolest. Lõunarannikul näeme veel piltilusaid Skógafossi ning Seljalandsfossi jugasid. Seejärel alustame sõitu mööda Islandi "Kuldset ringi" tagasi Reykjaviki. Kuldse ringi marsruudil jäävad meie teele tuntud Islandi vaatamisväärsused nagu Gullfossi juga, Geysiri kuumaveeallika piirkond ning UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Þingvelliri rahvuspark, mis asub Euraasia ja Põhja-Ameerika mandrite ühenduskohas. 

Pärast meeleolukat ringreisi jõuame tagasi Reykjaviki. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Reykjavik Exeter hotell

10. päev

Reykjavik

Vaba päev Islandi pealinna Reykjaviki avastamiseks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Reykjavik Exeter hotell

11. päev

Reykjavik - Helsingi - Tallinn

Lend AY992 Reykjavik-Helsingi 09.25-15.50, lennuaeg 3h 25min (Finnair)
Lend AY10123 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00, lennuaeg 35min (Finnair)

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 3996 € 

Paketis sisaldub

 • majutus programmis märgitud või sarnase tasemega hotellides
 • programmis märgitud toidukorrad
 • programmis märgitud transport Islandil
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • programmis märgitud ekskursioonid:
  - Víðgelmiri koobas
  - Snorri Sturlusoni instituut
  - Glaumbæri muuseum
  - Mývatni looduslik spaa
  - Vök looduslik spaa
  - Petra kivimuuseum
  - Paadituur liustikulaguunil

Lisatasu eest

 • soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse samaaegselt reisiga ja kontrollida, et teie kindlustus kataks kõik Covid-19 seotud juhtumid
 • majutus üheses hotellitoas
 • söögikorrad, mida ei ole progammis lubatud

Tasumine

 • koha kinnituseks on ettemaks 500€, mis tuleb tasuda pärast reisi broneerimist - Albion saadab arve
 • ülejäänud osa 3496€ (100% paketist ning kõik lisad) tuleb tasuda hiljemalt 29.04.2021 - Albion saadab arve

Tühistamine reisija poolt

 • reisi tühistamisel kuni 29.01.2021 on tühistamistasu 100€
 • reisi tühistamisel 29.01-28.04.2021 ettemaksu 500€ ei tagastata
 • alates 29.04.2021 on tühistamistasu 100%

Reisi ärajäämine 

Kui reis jääb ära seoses piiride sulgemisega või muul, reisikorraldajast mittesõltuvatel põhjustel, on reisijal pakettreiside direktiivist tulenevalt õigus kogu ettemaksu tagastusele. Reisikorraldaja ja reisija vahelise kokkuleppe alusel on võimalik ka reisi edasilükkamine, ettemaksu kasutamine mõne teise reisi jaoks või vautšeri väljastamine.

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Palun tutvuge meie pakettreisitingimustega ja Covid -19 infolehega

 

Reisikindlustus

Hea on teada, et PZU katab ka COVID-19 juhtumid.

Enne reisi:
a) Reisija haigestumine enne reisi COVID-19 käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, kusjuures reisija ise tunneb ennast hästi ja haigusnähud puuduvad, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

Reisi ajal:

Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Lähikontaktse karantiini jäämise kulu ei ole hüvitatav, st kui haigestunud kindlustatu reisikaaslase Covid-19 test on negatiivne ja ta ei ole haige, kuid peab jääma karantiini, siis seda kulu kindlustus ei hüvita. Samuti ei hüvita kindlustus haigestunu pereliikmete lende. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas ja ollakse terve, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Broneeri reis