Island
Põhjalik ringreis ümber saare


12. august – 22. august 2022
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Island

12. aug – 22. aug 2022  / 3996 €

Island on salapärane saar keset Atlandi ookeani üksildust. Geoloogiliselt asub ta Põhja-Ameerika ja Euraasia laama piiril ning seetõttu on seal palju vulkaane. Suurejooneline loodus on täis laavavälju, liustikke ja uhkeid jugasid. Islandi elanikud, kes on aastasadu neil maastikel elanud, usuvad tihti tänaseni trolle, haldjaid ja muid üleloomulikke olendeid. Sellist põlise inimkultuuri ja looduse läbipõimumist nagu Islandil, pole võimalik näha mitte kusagil mujal maailmas.

Fotod: Hendrik Relve, Kadri Schneider jt

Island - Kaart

1. päev

Tallinn – Riia – Reykjavik

Kogunemine lennujaamas kell 07.35

Lend BT312 Tallinn-Riia 09.35-10.25 (Air Baltic)
Lend BT169 Riia-Reykjavik 13.30-14.25 (Air Baltic)

Õhtu Reykjavikis.

Reykjavik on maailma põhjapoolseim pealinn. Siin elab ligikaudu 130 000 inimest, mis moodustab kogu Islandi elanikkonnast 36% (64% islandlastest elab Reykjaviki lähiümbruses). Reykjavik on värvikas kultuuri- ja disainikeskus, siit võib leida maailmatasemel muuseume, restorane, galeriisid, poode jpm. Kesklinn on mõnusalt kompaktne ning kõik on vaid jalutuskäigu kaugusel.

Majutus: Reykjavik Skuggi hotell 3*

2. päev

Borgarfjörður fjord / Viðgelmir koobas / Hraunfossar

Täna alustame põhjalikku ringreisi ümber Islandi. Sõidame Reykjavikist põhja suunas Viðgelmir koopa juurde. Viðgelmir asub Hallmundarhauni laavaväljal, mis tekkis ligi 900. aastal. Vulkaanipurske käigus tekkinud Viðgelmiri laavatunnel (purske avausest väljuva laavavoolu pind on tardunud, kuid seespool on vedel laava edasi voolanud ning tekitanud tunneli) on Islandi suurim koobas ning üks suurimaid laavatunneleid (ligi 1.6 km pikk) kogu maailmas.

Jätkame teekonda läbi Borgarfjörduri piirkonna imeliste orgude, kus ligi 10 000 aastat tagasi maad katnud jääaja liustikud on jätnud maastikule oma märkimisväärse ja müstilise jälje. 

Seejärel sõidame piltilusa Hraunfossar joa juurde. Õhtuks hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Varmaland hotell 3*

3. päev

Loode-Islandi metsik loodus / Grábróki vulkaanikraater / Akureyri

Täna sõidame veel põhja poole Skagafjördurisse, teisisõnu - hobuste orgu. Külastame Glaumbæri rahvamuuseumit, kus näeme traditsioonilisi muruga kaetud maju (ingl k turf house) ja saame ehtsa ülevaate elust Islandil 18.-19. sajandil. Seejärel jätkame teekonda mööda Öxnadalsheidi mägismaad Islandi põhjaosa "pealinna" Akureyri suunas. Akureyr asub ookeani kaldal kõrgete mägede vahel Eyjafjörður fjordis ning on piirkonnas oluline sadamalinn. Islandi ringreisil on meie teekonnad sama elamuslikud kui sihtpunktid – teel Akureyri matkame Grábróki vulkaanikraatri otsa ning imetleme müstilist loodust. Õhtuks hotelli, mis asub 15 kilomeetri kaugusel Akureyrist.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sveinbjarnargerði hotell 3*

4. päev

Teemantring 1 - Goðafoss kosk / Islandi "vaala-pealinn" Húsavík / Ásbyrgi kanjon / Hljóðaklettar / Dettifossi kosk 

Tänane päev on Islandi kirdeosa loodusimedega tutvumiseks. „Teemantring“ viitab Islandi kirdeosas ligi 250 km pikkusele ringsõidule, mille teele jäävad mõned kõige looduskaunimad, piltilusamad ja ebamaisemad Islandi maastikud ning vaatamisväärsused. Mõned peamised sihtpunktid on: ajalooline ja piltilus Goðafoss (Jumalate kosk); Euroopa kõige võimsam juga - Dettifoss – valge ja vahuse energiaga; poolkuukujuline Ásbyrgi kanjon ning Islandi vaala-pealinn Húsavík.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sveinbjarnargerði hotell 3*

5. päev

Teemantring 2 - Mývatni järv / Námaskarð geotermiliselt aktiivne ala / Mývatn looduslik spaa

Jätkame teekonda mööda Teemantringi marsruuti. Päeva alustame Mývatni järve piirkonnas. Mývatn (eesti k kärbsejärv) on võrdlemisi madal (keskmine sügavus 2.5 m) eutroofne järv, millel asub umbes 50 saart. Järve ümbritsevad muljetavaldavad vulkaanilised maastikuvormid, sh pseudokraatrid ning Dimmuborgiri laavasambad. Järve ümbruse märgalal elab palju erinevaid veelinde. Vähem kui poole tunni kaugusel Mývatni järvest asub Námafjalli mäel Námaskarð geotermiliselt aktiivne ala, mida iseloomustavad pulbitsevad väävlised mudamülkad ja auravad maasisesed avad. Maasisese kuumuse, mulla happelisuse ja erituvate aurudest tulenevalt puudub Námaskarð alal igasugune vegetatsioon. Kes on unistanud planeet Marsi punasel maastikul jalutamisest, siis Námaskarð on oma ebamaisusega tõenäoliselt üks lähedaisem maapealne alternatiiv. 

Tänase päeva lõpetame lõõgastusega Mývatni loodusliku spaa kuumades vetes.

Seejärel sõidame Mývatn järve ääres asuvasse majutuskohta.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fosshotel Mývatn 3*

6. päev

Islandi idaosa / Möðrudalsöræfi / matk Stuðlagil kanjonis / VÖK kuumaveeallikad

Tänane teekond viib meid läbi Mödrudalsöræfi mägiplatoo ja Egilsstaðir väikelinna Idafjordide (Eastfjords) suunas. Idafjordid moodustavad ligi 120 km pikkuse hõredalt asustatud (ligi 3.2% kogu Islandi elanikkonnast) rannikuääre Islandi idaosas, mida iseloomustavad muljetavaldavad mäed, fjordid ning väikesed kalurikülad. Teeme peatuse Stuðlagil kanjoni juures, kus teeme ligi 10 km pikkuse matka. 

Enne majutuskohta suundumist lõõgastume VÖK "hõljuvates" kuumaveeallikates. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fosshotel Eastfjords 3*

7. päev

Idarannik / Petra kivimuuseum / Gleðivíki munad

Täna rändame mööda Islandi idarannikut. Meie teele jäävad mitmed fjordid ning kohalikud külad nagu näiteks Djúpivogur ja Höfn. Teeme peatuse Petra kivimuuseumis. Tegemist on Islandi elaniku Petra erakoguga - sadade tuhandete kivide ja mineraalide näol on tõenäoliselt tegu ühe suurima omalaadse erakoguga maailmas. Teeme kerge jalutuskäigu Stokknes Vikingi piirkonnas. Seejärel sõidame Djúpivoguri. Djúpivoguri külast 900 meetri kaugusel Gleðivíki lahe ääres asub omalaadne kunstiteos välisõhus - Gleðivíki munad (Eggs of Gleðivík). Tegemist on 34 hiiglasliku graniidist munaga, mis esindavad piirkonnas pesitsevate lindude (mitmed nendest rändlinnud) mune. Kõige suurem graniitmuna tähistab Djúpivoguri sümboliks oleva veelinnu punkakurk-kauri muna. Kunstitöö autoriks on rahvusvaheliselt kuulus Islandi kunstnik Sigurður Guðmundsson. 

Sõidame keset Islandi loodust asuvasse majutuskohta, milleks on kohaliku perekonna juhitud 1990. aastal tegevust alustanud Smyrlabjörgi hotell. Tegemist on ühtlasi toimiva farmiga, kus elavad ka lambad, pardid, kanad ja koerad. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Smyrlabjörg hotell 3*

8. päev

Fjordid / Vatnajökull liustik / Jökulsarlón liustikulaguun / Skaftafell rahvuspark

Täna sõidame piki Vatnajökulli liustikku kuni jõuame Jökulsarlóni liustikulaguuni juurde. Teeme paadituuri laguunis asuvate jäämägede vahel. Vatnajökull on Islandi suurim liustik, kattes ligi 8100 km² ehk ligi 8% kogu Islandi pindalast. Jääkihi paksus liustiku keskosas võib ulatuda kuni 1000 meetrini. Liustiku all asuvad ühtlasi mitmed tegevvulkaanid, millest Grimsvötn purskas viimati 2011. aastal. Islandi kõrgeim tipp - Hvannadalshnúkur - asub Vatnajökulli liustiku lõunaserval. 

Pärast muljetavaldavaid hetki keset laguuni jäämägesid sõidame Skaftafelli rahvusparki, kus meie jäisele kogemusele pakub kontrasti kütkestavalt roheline oaas, mis kasvab ümbritsevate liustike vahel. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Katla hotell 3*

9. päev

Lõunaranniku mustad rannad / Kuldse Ringi marsruut: Gullfoss, Geysir, Þingvelliri rahvuspark / Reykjavik

Suundume Reynisfjara randa, mis on tuntud musta liiva, basaltsammastega koobaste, ebamaiste kivikujude ja rannikukaljudel pesitsevate lunnide kolooniate poolest. Lõunarannikul näeme veel piltilusaid Skógafossi ning Seljalandsfossi jugasid. Seejärel alustame sõitu mööda Islandi "Kuldset ringi" tagasi Reykjaviki. Kuldse ringi marsruudil jäävad meie teele tuntud Islandi vaatamisväärsused nagu Gullfossi juga, Geysiri kuumaveeallika piirkond ning UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Þingvelliri rahvuspark, mis asub Euraasia ja Põhja-Ameerika mandrite ühenduskohas. 

Pärast meeleolukat ringreisi jõuame tagasi Reykjaviki. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Reykjavik Skuggi hotell 3*

10. päev

Reykjavik / Sky Lagoon

Vaba päev Islandi pealinna Reykjaviki avastamiseks.

Soovijatel võimalus lisatasu eest minna vastavatud Sky Lagooni - http://skylagoon.com (60€). Tegu on Reykjaviki kesklinnast kuue kilomeetri kaugusel asuva kuumaveeallikatest ja saunadest koosneva kompleksiga, mis asub Atlandi ookeani kaldal. Mõnus lõõgastus reisi lõpetuseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Reykjavik Skuggi hotell 3*

11. päev

Reykjavik - Riia - Tallinn

Vaba hommik, pärastlõunal suundume lennujaama.

Lend BT170 Reykjavik-Helsingi 15.10-21.50 (Air Baltic)
Lend BT361 Riia-Tallinn 23.15-00.05 (Air Baltic)

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 3996 € 

Paketis sisaldub

 • majutus programmis märgitud või sarnase tasemega hotellides
 • programmis märgitud toidukorrad
 • programmis märgitud transport Islandil
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • programmis märgitud ekskursioonid:
  - Víðgelmiri koobas
  - Snorri Sturlusoni instituut
  - Glaumbæri muuseum
  - Mývatni looduslik spaa
  - Vök looduslik spaa
  - Petra kivimuuseum
  - Paadituur liustikulaguunil

Lisatasu eest

 • soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse samaaegselt reisiga ja kontrollida, et teie kindlustus kataks kõik COVID-19 seotud juhtumid
 • majutus üheses hotellitoas 790€
 • söögikorrad, mida ei ole progammis lubatud
 • ekskursioonid, mis on programmis vastavalt märgitud

Reisi ärajäämine 

Kui reis jääb ära seoses piiride sulgemisega või muul, reisikorraldajast mittesõltuvatel põhjustel, on reisijal pakettreiside direktiivist tulenevalt õigus kogu ettemaksu tagastusele. Reisikorraldaja ja reisija vahelise kokkuleppe alusel on võimalik ka reisi edasilükkamine, ettemaksu kasutamine mõne teise reisi jaoks või vautšeri väljastamine.

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Palun tutvuge meie pakettreisitingimustega ja Covid -19 infolehega.

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis