Iraak
Iidne Mesopotaamia


5. oktoober – 13. oktoober 2023
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Iraak

5. okt – 13. okt 2023  / 3871 €

Mesopotaamia sumedad ja värvilised päikeseloojangud on miski, mida korra elus võiks näha. Seda Lähis-Ida riiki seostatakse konfliktide ja sõjaga, kuid see ei ole kaugeltki kõik, mis seda riiki iseloomustab! Iraagis on palju ilusat ja huvitavat ning kultuurikiht sügav ja sama pikk, kui inimkonna ajalugu ise. Seal on hämmastav hulk erinevate tsivilisatsioonide pärandit ning tänapäevalgi põrkuvad seal maailma juhtivate riikide huvid. Kuid iraaklaste soojus, suurepärane söögikultuur, riigi usuline ja rahvuste mitmekesine taust on tõelise elamuse garant. Reisijuht, Lähis-Ida asjatundja Hille, on vilunud Iraagis käija, kel kohalike hulgas sõpru paljudest erinevatest rahvakildudest. Tema taustateadmised ning Albioni kohalike partnerite pakutav turvateenus reisi originaalsel marsruudil teevad sest reisist silmiavava tuuri. Unustada eelarvamused ning naasta teadmisega, et Iraak on riik, kus asjad liiguvad paremuse poole, on selle reisi eesmärk. 

1. päev

Tallinn – Baghdad

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.00. 
Saabume Baghdadi rahvusvahelisse lennujaama. Riiki sisenemise protseduurile järgneb sõit hotelli.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.00-17.25
Lend TK302 Istanbul-Baghdad 21.10-00.15+1

Majutus: Royal Tulip Al-Rasheed hotell 5*

2. päev

Baghdad

Täna suundume Baghdadi linnaekskursioonile. Tigrise jõe kaldal asuv Baghdad on Iraagi pealinn ning ühtlasi ka riigi suurim linn, kus elab 6.7 miljonit inimest. 8. sajandil asutatud Baghdad oli Abbassiidide kalifaadi pealinn ja arenes kiirelt islamimaailma oluliseimaks kultuuri- ja majanduskeskuseks.

Käime Iraagi Rahvusmuuseumis ning Baghdadi rahvusvahelises muuseumis. Külastame Al-Mustansiriya keskaegset ülikoolikompleksi, mis pakkus kõrgemat haridust erinevatel aladel – nende hulgas meditsiin, matemaatika, kirjandus, õigekiri, filosoofia ja islami teoloogia. Suundume Mutanabbi tänavale, mis on oma nime saanud 10. sajandi Iraagi poeedi Al-Mutanabbi järgi. Mutanabbi tänavat peetakse tänaseni Baghdadi kirjanduse ja intellektuaalide kogunemiskohaks. Külastame ka Abbasiidi paleed, kust avaneb vaade Tigrise jõele, Osmani-aegset Qushlat, Vabaduse väljakut, Kahramana väljakut oma ikooniliste kunstiteostega ning sõjas elu kaotanud Iraagi sõduritele püstitatud Al-Shaheedi monumenti.

Õhtuks tagasi hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Royal Tulip Al-Rasheed hotell 5*

3. päev

Baghdad / Samarra

Hommikul külastame Baghdadi Neitsi Maarja kirikut ja Al-Kadhimiya mošeed. Seejärel sõidame Baghdadist 130 kilomeetri kaugusel asuvasse Samarra linna - maailma suurimasse arheoloogilisse paika. Käime Samarra Suures Mošees ja vaatame sinna juurde kuuluvat kuulsat Samarra minaretti. 9. sajandist pärit hooned on ehitatud savi- ja mudatellistest. Külastame ka iidse Ctesiphoni linna ainsat säilinud kohta - Taq Kasra palee väravat.

Õhtuks tagasi Baghdadi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Royal Tulip Al-Rasheed hotell 5*

4. päev

Babylon / Karbala 

Täna külastame Baghdadist lõuna pool asuvaid iidseid linnasid. Esimene neist on Kish ja teine Babülon, mida mainiti esimest korda juba 2340 eKr. Vaatame Babüloni varemeid, mis oli kunagi üks suuremaid ja olulisemaid linnasid maailmas. Babüloni ääres on ka Saddam Husseinile kuulunud palee, kust avaneb hea vaade iidsele linnale. Käime ka Borsippa arheoloogilises paigas ja prohvet Ezekieli pühapaigas.

Sellele järgneb retk Iraagi pühamaisse linna Karbalasse, kus tutvume sealsete pühakodadega.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Karbala Al-Baron hotell 5*

5. päev

Karbala / Kufa

Täna külastame Al-Tari koopaid, Imam Ali pühamut ning seejärel suundume 8. sajandil ehitatud Al-Ukhaidari kindlusesse, mis oli omal ajal oluline kaubateede ristumispunkt. Näeme ka Al-Aqiseri kirikut.

Sõidame Kufasse, kus tutvume Kufa mošeega. Kufast vaid 10 kilomeetrit eemal asuvas Najafis käime Imam Ali mošees, Al-Salaami surnuaial ning teeme tuuri suurel turul.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Najaf Qasr Al-Dur hotell 5*

6. päev

Samawah / Nasiriyah

Lahkume Najafist ning jätkame reisi Samawah provintsis, külastamaks Uruki (araabia k Warka) linna arheoloogilisi vaatamisväärsusi. Seejärel suundume Nasiriyahisse. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Nasiriyah Goudea hotell 4*

7. päev

Nasiriyah

Külastame tsikuraate ning Uri linna arheoloogilisi vaatamisväärsusi. Käime prohvet Abrahami majas ning kuninglikul surnuaial. Näeme ka Chabaishi märgalasid - vanasti oli suur osa Lõuna-Iraagist märgalade all, kuid tänaseks on nendest alles jäänud vaid mõned.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Nasiriyah Goudea hotell 4*

8. päev

Basra

Täna sõidame edasi Basra provintsi. Basra on Iraagi kõige lõunapoolsem linn. Külastame ka Quarnah piirkonda, et näha Tigrise ja Eufrati jõgede ühinemiskohta. Qurna külas näeme Aadami ja Eeva puud, kust legendi kohaselt Eeva oli võtnud õuna. Vaatame ka Al-Arabi jõge ning randa. 

Shanashili piirkonnas näeme, milline võis olla Basra vanasti - kitsad tänavad, mida ääristasid rõdudega kaupmeeste majad. Teeme ekskursiooni Al-Jazaeri tänaval.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Basra Al-Sheraton hotell 5*

9. päev

Basra – Istanbul

Sõidame lennujaama. 

Lend TK799 Basra-Istanbul 08.05-12.00
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 14.45-17.10

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 3871 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • lennujaamamaksud
 • majutus programmis märgitud hotellides (või ligilähedase standardiga hotellides), kaheses toas
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kogu transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud ekskursioonid kohaliku ja eestikeelse giidiga
 • kõik programmis märgitud sissepääsud
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • Iraagi viisa 85 USD - vormistame Baghdadi lennujaamas
 • majutus üheses hotellitoas 800 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salva ja PZU-ga.

SALVA

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf


PZU

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2023/01/Uldtingimused-U100_2022.pdf

Broneeri reis