Iirimaa
Põhjalik ringreis ja metsik lääs


2. september – 13. september 2023
Grupis 15 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Iirimaa

2. sept – 13. sept 2023  / 2840 €

Iirimaad hoiab embuses Golfi hoovuse pehme paitus, mis lubab taimedel lopsakalt roheliseks sirguda ja õitel rohke õiteiluga priisata. Seetõttu ongi Iirimaa kui rohelistes toonides malelaud ning kutsutakse hellitlevalt Smargdisaareks. Iirimaa rannikut palistavad sopilised neemed ja Euroopa kõrgeimad rannakaljud. Kitsaid käänulisi teid mööda rännates põikame sisse värvikatesse väikelinnadesse, küladesse ja põneva ajalooga lossidesse. Kogeme ehedat Iiri külalislahkust õdusates pubides kuulsat iiri õlut ja viskit mekkides. Sellises kaunis saareriigis pole üldse imelik hakata uskuma, et mägede vahel kükitavad haldjad, vikerkaare otsas otsivad kulda härjapõlvlased ja järvedes silkavad ringi näkid. Ajatu ja müstilise Iirimaa igal paigal on oma lugu rääkida.

Albioni esimene reis Iirimaale toimus 1998. aastal.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 01.12.2022):

 • Eesti kodanikele on Iirimaale reisimine viisavaba.
 • Iirimaale saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti, testitõendit ega deklaratsiooni. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Dublin 

Kogunemine lennujaamas kl 12.00
Lend AY1036 Tallinn-Helsingi 14.00-15.35 (Finnair)
Lend AY1381 Helsingi-Dublin 16.15-17.20 (Finnair)

Jõuame Dublinisse õhtupoolikul. Sõidame kesklinna hotelli. Õhtune jalutuskäik ja tutvus Temple Bar piirkonnaga.

Majutus: Dublin Clayton Burlington  3* hotell

2. päev

Dublin / Wicklow / Waterford / Cork

Pärast hommikusööki sõidame Wicklow maakonda ja teeme mõnusa jalutuskäigu Powerscourti mõisa imelistes aedades. Seejärel vaatame viikingite hävitustööd ühes Iirima omaaegses võimsamas, Glendaloughi kloostris. Võtame suuna Waterfordi. Õhtuks jõuame Corki ja siirdume hotelli. 

Wicklow mägedes paiknev Powerscourti mõis on üks suurejoonelisemaid kogu Iirimaal. Strateegilise asukoha tõttu oli see normannide tugipunktiks juba 12. sajandil. 1740-ndatel rajatud mõisa aedu peetakse ühteks kaunimaks kogu Iirimaal. Unustame argipäeva imetledes lilleõites terrasse, kaunilt kujundatud järvi, üle 200 liigi erinevaid puid ning jaapani aeda. 

Waterfordi linn asub Iirmaa kaguosas. Waterfordi peetakse üheks vanimaks linnaks Iirimaal. Linna pärandisse ja kultuurilukku on oma loo kirjutanud viikingid. 1000 aastat tagasi ehitasid viikingid ümber oma linna müüri. Lisaks müürile on Viikingite kolmnurga kuulsaimaks ehitiseks Reginaldi torn, mis on ühtlasi Iirimaa vanim säilinud munitsipaalehitis. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Clayton Hotel Cork 3* hotell

3. päev

Blarney  / Killarney

Hommikul külastame Corki lähedal asuvat Blarney lossi varemeid. Seejärel on meil aega ringi uidata Blarney külakeses enne kui siirdume metsikusse läände.  Õhtul on vaba aeg Iirimaa suvepealinna Killarney'ga tutvumiseks.

Kauni Blarney lossi ehitas ligi 600 aastat tagasi tähtis Iirimaa pealik Cormac MacCarthy. Enamik külastajaid tuleb Blarney'sse lootuses suudelda ühte unikaalset kivi, mille maagilist võimet keegi kahtluse alla ei julge seada. Juba üle 200 aasta on kirjanduse suurkujud ja ekraanitähed tulnud siia kivi suudlema, saamaks kivilt kingiks elegantse sõnaosavuse annet. Blarney lossi ümbruse mõnusates metsastes parkides kulgevad jalutusrajad treppidest üles, läbi koobaste, üle kivide ning järve kaldaid pidi. See on ajatu ja maagiline Iirimaa, kus igal sammul oma lugu rääkida. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Foleys' Townhouse Killarney 3* hotell

4. päev

Ring of Kerry / Muckrossi maamõis

Tänase päeva pühendame Ring of Kerry'le, mis on väga müstiline ja kaunis teekond läbi Iirimaa mägise piirkonna. Rannikul liikudes silmame Skellig Mickaeli saart, mis sai tuntuks kuulsas Star Wars filmis. Kerry ringi lõpetame uhke Muckrossi mõisa külastusega. Õhtuks naaseme Kerrysse.

Ring of Kerry või Kerry ring on kaarjas tee Atlandi ookeani ja Dingle’ poolsaare vahel. See on Iirimaa üks kuulsamaid ja müstilisemaid piirkondi. Tee viib mööda vulkaane meenutavatest mägedest ja jõuab välja rannikule. Ümmarguselt teeb see 180 kilomeetrit. Ring of Kerry võlub unustamatute vaadetega mäestikele ja merele. Teekond viib läbi lopsaka taimestiku ja traditsiooniliste Iiri külade. Teeme peatusi värviküllastes väikelinnades.

Killarney rahvuspargi südameks on Muckrossi maamõis. 19. sajandi keskpaigast pärit viktoriaanlikku Muckrossi mõisahoonet kaunistavad uhked korstnad ja astmelised katuseviilud. Mõisa territooriumil jalutades naudime iidset parki täis rododendroneid ja asaleasid, kiviaedu ning vaadet Killarney järvele. Järvederohke rahvuspargi territooriumile jääb ka Iirimaa kõrgeim Carrauntoohili mägi (1041 m).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Foleys' Townhouse Killarney 3* hotell

5. päev

Dingle poolsaar / Slea Head ring / Moheri kaljud

Hommikul alustame Dingle poolsaare ringsõitu. Esmalt tutvume Dingle linnakesega ja seejärel sõidame mööda maalilist Slea Head rannikuäärset teed. Teel avanevad suurejoonelised vaated kaljudele. Jätkame teekonda Kerry põhja osas. Sõidame praamiga üle Shannoni jõesuudme Clare maakonda. Pärastlõunal külastame suursuguseid Moheri kaljusid, mis on ühed kõrgemad Euroopas. Atlandi ookeani rannikul kõrguvad Moheri kaljud on üks Iirimaa tuntuim vaatamisväärsus.

Dingle poolsaar asub Iirimaa edelatipus Atlandi ookeani rannikul. Poolsaart ümbritsevad liivased rannad ja kaljused kaldad. Poolsaare keskosas lainetavad rohelised mäenõlvad, millest kõrgeim on 952-meetrine Brandoni mägi. Piirkonda peetakse Iiri kultuuri ja keele kantsiks. Dingle on boheemlaslik, paljude kunstnike lemmik ning paik, kus saab kogeda ehedat Iiri külalislahkust. Dingle külast saab alguse 47 km pikkune Slea Head ring. Kitsas käänuline tee järgib kõiki ranniku kontuure. Slea Head ringi tasub nautida aeglaselt rännates.

Moheri kaljud kõrguvad Atlandi ookeani ääres, Clare maakonna künklikul läänerannikul, olles nii Euroopa üks läänepoolseim maapiir. Kõrgeim tipp küündib 215 meetrini merepinnast. Rannikul jalutades avanevad vaated Atlandi ookeanile ja Arani saarestikule. Kaljude looduslik ilu on inspireerinud mitmeid põlvkondi kunstnikke, muusikuid ja poeete. Mitmed teadlased ja geoloogid käivad siin looduse unikaalset kätetööd uurimas. Maalilised kaljud on armastatud linnu-uurijate hulgas, sest 29-st liigist sulelisi on siin tuhandeid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hyland Hotel, Ballyvaughan Clare maakonnna lääneranniku 3* hotell

6. päev

Burreni rahvuspark / Connemara rahvuspark / Kylemore Abbey 

Sõidame läbi kuumaastikku meenutava Burreni rahvuspargi. Seejärel võtame suuna Connemara poole. Külastame Kylemore Abbeyt.

Burreni rahvuspark (gaeli keeles Kaljune maa) omapärasel lubjakiviplatool laiutab 520 kilomeetril. Liustikud ja aastatepikkune erosioon on sinna loonud lubjakivist sillutise. Lamedad ja pragulised kiviplaadid näevad välja, nagu oleksid nad maavärina üle elanud. Paekivi pragudesse on end sisse seadnud huvitav taimekooslus. Selle kuumaastiku südames asub eelajalooline matmispaik Poulnabrone’i dolmen. Sõidul mööda Iirimaa maalilisi teid läbi väikeste külade ja kauni iiri looduse näeme ka kütkestavaid rannikuvaateid.

Connemara Rahvuspark Iirimaa läänerannikul on üks ilusamaid paiku Iirimaal. On öeldud, et ilma seda piirkonda nägemata ei tohiks Iirimaalt lahkuda. Looduslikult kaunis ja ajalooliselt oluline paik on rikkumata ja ehe. Connemara mägine loodus pakub unustamatuid vaateid.

Kylemore Abbey klooster asub Kylemore kurus. Alates 1920-ndatest aastatest on kaunis loss olnud Iiri benediktiini nunnade kasutada. 1860-ndatel neo-gooti stiilis ehitatud romantiline loss peegeldub kaunilt vastu järveveel. Loss asub iidse looduse rüpes ning tõelist silmailu pakub liigirohke lille- ja köögiviljaaed.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ellison Hotel in Castlebar 3* hotell

7. päev

Iirimaa ja kogu Euroopa kõrgemad rannikukaljud Sliab Liagh / Sligo

Hommikul võtame suuna Euroopa kõrgemate rannikukaljude Sliab Liagh juurde. Pärast mõnusat jalutuskäiku kaljudel sõidame Sligosse.

Sliab Liagh rannakaljud kõrguvad ligi 600 meetri kõrgusele Atlandi ookeani rannikul. Selge ilmaga on siin võrratu jalutuda palverändurite radadel ja nautida kauneid vaateid ookeanile ning ümbritsevale maastikule.

Sligo on tuntud puhkuse kuurort. Sligo gaeli keelne nimi tähendab merekarpide paika. Linn on tuntud kalasadam ja vilgas kaubanduskeskus. Nagu paljud teised Iiri rannikulinnad, oli ka Sligo keskajal viikingite asula. Sligot seostatakse kuulsa poeedi Yeats'iga. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Riverside Hotel Sligo 3* hotell

8. päev

Sligo / Dublin

Hommikul võtame suuna läbi Kesk-Iirimaa Dublinisse. Teel teeme mõnusaid peatusi.

Iirimaa pealinnas on mõnus harmoonia keskaegse hiilguse ja modernsuse vahel. Tänapäevased büroohooned sobituvad kenasti vanade väärikate majade, suursuguste katedraalide, kirikute ja skulptuuride kõrvale. Külastajat võluvad linna rõõmsad, värvilised ja lillelised —visiitkaardid - nikerdatud koputitega vikerkaarevärvides uksed ja lilleamplid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maldron Hotel Smithfield Dublini kesklinna 3* hotell

9. päev

Dublin 

Tänase päeva pühendame Dubliniga tutvumisele. Maitseme õlu Guinessi õlle külastuskeskuses koos külastuskeskuse ülemiselt korruselt avanevate kaunite vaadetega üle kogu linna. Külastame Trinity College'it, mis on Iirimaa suurim ja vanim kolledž. Meil on aega tutvuda ka teiste Dublini muuseumide ning galeriidega. Peale õhtusööki on võimalus nautida ehedat Iiri jutuvestmise kunsti.

16. sajandist pärit Trinity kolledžis tasub kindlasti külastada vana raamatukogu. Selle kuulsaim eksponaat on Book of Kells ehk Kellsi käsikiri, 9. sajandil munkade käsitsi maalitud ja kirjutatud 340-leheküljeline ladinakeelne uus testament. Selle lehti pööratakse iga päev, et neid valguse eest kaitsta ja külastajatele aina midagi uut pakkuda.

Renoveeritud Guinnessi Storehouse külastuskeskus avati turistidele 2000. aastal. Seitsmekorruseline teraskarkassidega klaasist hoone meenutab anumat, kuhu mahuks 14 miljonit liitrit õlut. Igal korrusel on avatud väljapanek, mis tutvustab kuulsa õlle 200 aastast ajalugu. Katusel on krooniks klaaskuppel justkui vaht klaasil. Seal asub Gravity Bar, kus saab mekkida klaasikese või kaks populaarset Guinessi õlu.

Dublini südameks on kuulus Temple Bar - piirkond, kus on pubi pubi kõrval! 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maldron Hotel Smithfield Dublini kesklinna 3* hotell

10. päev

Dublin - Helsingi - Tallinn

Sõidame lennujaama.

Lend AY1382 Dublin-Helsingi 10.15-15.20 (Finnair)
Lend AY1023  Helsingi-Tallinn 16.25-17.00 (Finnair)Reisi hind: 2840 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • majutus 3* hotellide kahestes tubades
 • programmis märgitud toitlustus (hommikusöögid)
 • transport vastavalt programmile (buss meie grupile)
 • programmis märgitud ekskursioonid kohaliku ja eestikeelse giidiga
 • reisijuht

Lisatasu eest:

 • programmis märgitud külastuskohtade sissepääsud
 • majutus üheses hotellitoas 400 EUR
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Tasumine

 • 500 € tuleb tasuda broneerimise hetkest 7 päeva jooksul kinnituseks- saadame arve
 • Ülejäänud osa tasuda hiljemalt 6. aprillil 2022 - saadame arve

Tühistamine

Kui reisimine pole Covid-19 tõttu võimalik, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist lähtuvad tingimused. Reisi tühistamine reisija soovil:

 • Kuni 31.12.2021 on tühistamistasu 50 €
 • Vahemikus 1. jaanuarist - 5. aprillini 2022 on tühistamistasu 100 €
 • Vahemikus 6. aprillist - 5. maini 2022 on tühistamistasu 500 €
 • Alates 6. maist 2022 ettemakstud summasid ei tagastata
 • Kindlasti soovitame teha piisava kattega reisitõrke- ja tervisekindlustuse kogu reisi perioodiks, et vältida võimalikke ootamatusi ja tagada kindlustunne kogu reisi vältel.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salva ja PZU-ga.

SALVA

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf


PZU

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2023/01/Uldtingimused-U100_2022.pdf

Broneeri reis