Hiina
Hõljuvad mäed ja Guizhou vähemusrahvuste külad


15. oktoober – 30. oktoober 2023
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Anneli Vilu

Hiina

15. okt – 30. okt 2023  / 4595 €

Reis läbi kõige lummavamate Hiina loodusimede viib meid filmist "Avatar" nähtud müstiliste hõljuvate mägede juurde - Wulingyuani udusse mattunud kivisammaste vahele, Tianmeni mäe otsa, Kollase Draakoni koopasse ning paljude muude looduskaunite kohtade juurde. Sellel reisil tutvume ka Hiina vähemusrahvuste kultuuriga.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Peking

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.00

Lend AY108 Tallinn-Helsingi 14.50-15.25 (Finnair)
Lend AY051 Helsingi-Peking 18.20-06.55+1, lennuaeg 7h 35min (Finnair)

2. päev

Peking / Keisrite Suvepalee

Saabume varahommikul Pekingi lennujaama. Hotelli läheme pärastlõunal. Alustame poolepäevast ekskursiooni lühikese peatusega Olümpia staadioni juures ning seejärel külastame Keisrite Suvepaleed. Suvepalee ajalugu ulatub tagasi 800 aastat, kui Jin dünastia tõi oma pealinna Pekingisse. 1860. aastal hävitasid Anglo-Prantsuse väed Suvepalee, kuid 12 aastat hiljem restaureeris selle ekstravagantne keisrinna Cixi, kulutades selleks kogu sõjalaevastiku jaoks määratud raha (937 500 kilogrammi hõbedat). 1900. aastal põletasid liitlasväed Suvepalee uuesti ning kolm aastat hiljem restaureeris selle taas keisrinna (kulutades selleks jälle tohutu varanduse). Tänapäeval näemegi Suvepaleed nii nagu see 1903. aastal taastati. Suvepalee on ühtlasi üks suurimaid (290 hektarit) ja paremini säilinud keiserlikke aedu maailmas.

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Pekingi kesklinn, Qianmen Jianguo hotell 4*

3. päev

Suur Hiina Müür / Juyongguani lõik / Changlingi Mingide dünastia matmispaik

Pärast hommikusööki sõidame Pekingist 50 kilomeetrit põhja pool asuva Ming dünastia (1368-1644) keisrite matmispaiga juurde. Kuueteistkümnest Mingi keisrist on siia maetud kolmteist. Külastame Changlingi matmispaika ja nefriidi töötlemise keskust.

Seejärel sõidame edasi Hiina müürile. Selle maailma ühe tähelepanuväärseima rajatise ehitamist alustati juba enam kui kaks tuhat aastat tagasi. 8000 kilomeetri pikkuse müüri ehitamisest võttis osa üle miljoni inimese. Meie sihiks on Juyongguani müürilõik, mis on Pekingi lähistel asuvatest müüriosadest üks võimsamaid ja kauneimaid. 

Õhtusöögiks kuulus Pekingi part.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Pekingi kesklinn, Qianmen Jianguo hotell 4*

4. päev

Peking / Keelatud Linn ja Pekingi hutong / lend Kesk-Hiinasse

Pärast hommikusööki läheme vaatama Pekingi ja kogu Hiina tähtsamaid vaatamisväärsusi - Taevase Rahu väljakut ja Keelatud Linna. Taevase Rahu väljak on maailma suurim väljak, kuhu mahub korraga miljon inimest. Siin kuulutati 1949. aastal välja Hiina Rahvavabariik ja pidupäevadel peetakse väljakul suuri sõjaväeparaade. Näeme ka Mao Zedongi mausoleumi, kus võib tihti kohata kilomeetrite pikkuseid külastusjärjekordi. Taevase Rahu väljakult siseneme Keelatud Linna - Hiina suurimasse ja kõige paremini säilinud ajalooliste ehitiste kompleksi. Keelatud Linna ehitamist alustati Ming dünastia ajal. Ehitusega oli seotud 100 000 parimat meistrit-kunstnikku ja üle 1 000 000 inimese. Ehitus kestis 14 aastat ja valmis 1420. aastal. Alates sellest ajast kuni 1911. aastani valitseti Hiinat just Keelatud Linnast - siit on riiki juhtinud 24 keisrit. Keelatud Linn asub 72 hektaril, ümbritsetud 3400 meetri pikkuse ja 10 meetri kõrguse aiaga. Keelatud Linn on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse ning on nüüd avatud külastajatele. Palee on ehitatud keeruliste Hiina geomantia reeglite kohaselt ja igal üksikul väikesel detailil on siin oma tähendus. 

Pärastlõunal vaatame ringi vanas Pekingis - hutongide piirkonnas.

Õhtupoolikul sõidame lennujaama.

Lend CA1359 Peking-Zhangjiajie 18.35-21.20

Zhangjiajie on Hunani provintsi kaguosas paiknev linnake. Linn on küll piirkonna suurim, ent siiski säilitanud oma rustikaalse olemuse. Paiga on teinud tuntuks keerulise geoloogilise struktuuriga Wulingyuani maastik. Imeliselt vaheldusrikas Wulingyuan on kogunud kuulsust kui paik, kus on “3000 imetabast mäetippu ning 800 kaunist jõge“. Wulingyuani Zhangjiajie UNESCO maailmapärandi paik on 1982. aastal Hiina esimese rahvuspargi staatuse saanud ala, mis hõlmab enda all 4300 hektarit territooriumi. Kuulus rahvuspark on saanud oma nime väikese Zhangjiajie küla järgi. Nimi koosneb kolmest tähemärgist, millest esimene - "Zhang" - viitab tavalisele Hiina perekonnanimele. Teine tähemärk - "jia" - tähendab perekonda ja kolmas - "jie" - kodumaad. Kokku saamegi “Zhangi perekonna kodumaa”. Piirkond kuulub kahtlemata Hiina populaarseimate vaatamisväärsuste hulka.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Zhangjiajie Huatian hotell 4.5*

5. päev

Zhangjiajie / Tianmeni mägi / 99-serpentiini mägitee

Pärast hommikusööki läheme külastama kuulsat Tianmeni mäge. Zhangjiajie lähedal asub merepinnast enam kui 1517 meetri kõrgusele küündiv Tianmeni mägi, mille nime võiks tõlkida Taevavärava mäena. Mäe ja selle ümbruse teevad eriliseks suured paekivist mägiplatood, püstloodsed kaljud ning sakilised mäetipud. Kogu seda ilu saab imetleda maailma pikima köisraudteega mäkke üles sõites (7455 meetrit 28 minutiga). Pärast mäkke jõudmist alustame umbes kahetunnist matka mööda äärmiselt huvitavat ning konstruktsioonilt vägagi erilist matkarada. Mõnel pool kulgeb see rada mööda klaasist teed! Läbipaistvast klaasist teelõik asub merepinnast ligi 1 kilomeetri kõrgusel õhus ja klaasi all terendab hingemattev tühjus. Tee keerleb mööda püstloodse Tianmeni mäe seinu alla poole. Üle kilomeetri sügavuse kuristiku kohal mööda klaasist teed astumine on paras närvikõdi. Selleks tuleb julgust varuda! Jalutada klaasteel saame vaid siis kui ilm seda võimaldab.

Pärast lõunasööki sõidame lahtise köisraudteega kõrgeimasse tippu “Yunmeng haldja tipp”. Matkame umbes tunni ning siis sõidame eskalaatoriga kuulsa Tianmeni koopa juurde. Kohalikud kutsuvad seda koopaks ehkki tegelikult on tegemist suure, enam kui 130 meetri kõrguse tühimikuga, mis moodustab omapärase akna või värava vaatega mäe teisele küljele. Tühimik asub 1259 meetri kõrgusel. Just selle tühimiku nime järgi on saanud oma nime ka mägi ja sellel asuv pühamu – alt tühimiku suunas vaadates paistab teisel pool tõepoolest taevas ning seetõttu on nimi igati õigustatud.

Seejärel sõidame eskalaatoriga Tianmeni koopa väljakule ning bussiga mööda Tianmeni 99-serpentiini mägiteed alla. 99 väga järsu kurviga tee on ehitatud just selleks, et reisilised saaksid mööda teed sõita Tianmeni jalamilt tippu ja sealt ka alla. Sõidame hotelli mäe jalamil. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Zhangjiajie Huatian hotell 4.5*

6. päev

Hõljuvad mäed / Wulingyuan Zhangjiajie rahvuspark / Tianzi mägi

Pärast hommikusööki sõidame Wulingyuani (1 tund).

Täna saame tuttavaks imelise Zhangjiajie rahvuspargiga. Lopsakas roheluses kõrguvad sammastena taevasse sakilised kaljurahnud. Ligi 200 meetri kõrgused liivakivist sambad on tekkinud sajanditepikkuse erosiooni tagajärel. Nende tipud kaovad taevas hõljuva uduvaiba sisse, luues tunde, nagu polekski kivist sammastel otsa ega äärt. Sammaste vahel on kristallselged jõed ja järvekesed, dramaatilised kaljulõhed ja koopad ning kaks looduslikku silda. Samuti on siin rohkesti karstimoodustusi, näiteks umbes 40 koobast, millest paljudes peitub kaltsiidilasundeid. Lisaks geoloogilisele imele on siinses niiskes kliimas ka väga liigirikas loodus, kus elab mitmeid ohustatud taime- ja loomaliike. Siinne kaunis ala on paljude maailmas väljasuremisohus olevate loomaliikide oluline pelgupaik. Olgu neist mainitud hiina hiidsalamander, punahunt, kaeluskaru, leopard ja vesihirv.  

Rahvuspargis sõidame esmalt bussiga Bailongi lifti juurde ning seejärel liftiga Yuanjiajie vaateplatvormile. Bailongi lifti peetakse maailma kõrgeimaks ning raskeimaks liftiks. Lift tõuseb hiiglasliku kaljurahnu kõrval rohkem kui 300 meetri kõrgusele. Siit avanevad imelised vaated Zhangjiajie Rahvuspargile. Pärast liftisõitu sõidame bussiga matkaraja alguspunkti ning alustame ligi kahe tunni pikkust jalgsimatka läbi müstilise Wulingyuan-Yuanjiajie. Üsna järsk 3500-meetrine kivitee viib meid kaunitesse paikadesse, kust avanevad Zhangjiajie imelisemad vaated: Tagaaed, Mihun platvorm, Avatar Hallelujah mägi, Armastajate org, Taevalik Kilpkonn Küsib Taevalt, Viie Daami Ekspeditsioon, Xianrenquias (Surematute) ja Tianqishengkong (Taevatee) looduslik sild, mis võib olla kõrgeim looduslik sild maailmas. Mihun platvorm ehk Nõiduslik või Kadunud Hingede platvorm on müstiline paik, kus külastajad unustavad tagasitee - sellest ka paiga nimi. Hallelujah mägi on 150 meetri kõrgune kaljulahmakas, mida kuni 2009. aastani tunti nimega Lõunataeva sammas. Räägitakse, et Hollywoodi kassahiti "Avatar" režissöör James Cameron said hõljuvate mägede idee just Hiina Lõunataeva sammastest, peale seda, kui üks Hollywoodi fotograaf neid 2008. aastal pildistamas käis. Imetleme “Avatari” filmis tuntuks saanud kaljusid, millest kuulsaim on Avatar Hallelujah mägi. Mäge saab imetleda Südamete Ühendamise rippsillal jalutades. Maailma kõrgeimale looduslikule sillale on külastajate turvalisuse tagamiseks kinnitatud ka kaitsepiirded. Sillalt saab imetleda allpool laiuvat orgu ning kivimoodustusi. 

Pärast lõunasööki kohalikus külas sõidame bussiga Tianzi mäe juurde ning tutvume piirkonnaga. Seda ümbritsevast maastikust kõrgemale tõstetud, imeliste vaadetega piirkonda tuntakse kui Mäetipu Metsa Keiser. Meie silme ees uhkeldavad tipud ja orud: Lääne meri, Kuninglike Kirjapintslite tipud, Haldjaneitsi Kingib Lilli, Sõdalane Taltsutab Hobust, Nooguta Kindralile platvorm. Kuninglikud Kirjapintslid on kivimoodustiste kogum, mis meenutavad oma kujult kalligraafia pintsleid. Neid “pintsleid” on kujutatud ka mitmetel Hiina markidel. Nooguta Kindralile platvorm on mäekuru täis hõljuvaid pilvi ning erineva kujuga kivisambaid. Kõrgeimat sammast kutsutase “keisriks”. “Keisri” ees seisab “sõnumitooja”, kes loeb “sõduritele” ette keiserlikke käske. Kaks “peaministrit” paremal ning vasakul kummardavad sügavalt.  

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pullman Zhangjiajie hotell 5*

7. päev

Tianzi / Zhangjiajie

Kui ilm võimaldab, siis alustame päeva päikesetõusu tervitamisega mäetipust. Pärast seda sööme hommikust ning sõidame köisraudteega mäe otsast alla.

Seejärel sõidame Longfeng’an parkimisplatsile, sealt köisraudteega üles ning teeme umbes kahetunnise matka suurimale vaateplatvormile  Zhangjiajies – Huangshi (Kollane Kivi) külla. Kollase Vahu jõest põhjas asuvas suures mägikülas on mitmeid kauni vaatega paiku. Läbi puutumatu okaspuu metsa mööda Nulu rada kõndides näeme Keiserlikku Käsku, Varanduste Laegast, Nõela Tippu, Taevast Lõunaväravat ja Viie Sõrme Tippu.

Seejärel sööme lõunat ning sõidame köisraudteega mäe otsast alla.

Hapniku baari väljakult jalutame Kuldse Vahu jõe matkaraja alguspunkti ning teeme umbes kahetunnise matka nautimaks piirkonna kauneimaid paiku. Kuigi tegemist on pisikese paigaga, kus voolab vaid väike lisajõgi, ülistatakse paika siinse kristallselge vee ning rikkaliku looduse tõttu. Matkates näeme metsikuid lilli ja taimi, majesteetlikke mäetippe, linde ja loomi. Saame olla eemal linnade kärast ning taaskohtuda ürgse loodusega. Pärast matka sõidame hotelli Wulingyuanis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pullman Zhangjiajie hotell 5*

8. päev

Zhangjiajie klaassild / Kollase Draakoni koobas

Pärast hommikusööki sõidame Zhangjiajie klaassillani. Klaassillale pääsemine sõltub ilmastikuoludest. Zhangjiajie klaassild oli maailma pikim (430 meetrit) kuni 2017. aasta lõpuni - mil selle tiitli pälvis Hiinas Hebei provintsis avatud Hongyagu sild (488 meetrit). Jätkuvalt on see aga kõrgeim klaassild kogu maailmas, ulatudes 300 meetri kõrgusel üle Zhangjiajie suure kanjoni. 

Seejärel sõidame Kollase Draakoni koopani, mida peetakse Hiina kauneimaks koopaks. 100 000 m² suuruses, 7.6 kilomeetri pikkuses ning 140 meetri kõrguses koopas on neli korrust, kaks maa-alust jõge, neli koske, 13 maa-alust õõnsust ning tuhandeid stalagmiite ja stalaktiite. Me teeme umbes 3.2 kilomeetrise matka, millest 800 meetrit läbime paadiga. 

Seejärel sõidame tagasi hotelli. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Pullman Zhangjiajie hotell 5*

9. päev

Zhangjiajie / Fenghuan / Dehangi rippsild / Liusha juga / Fenghuani "jõel rippuvad majad"

Pärast hommikusööki sõidame umbes kolm tundi Dehangi. Dehang on Miao küla, mis asub Xiangxi Tujia ja Miao autonoomses maakonnas. Miao keeles tähendab Dehang "ilus kanjon". Dehangi jõudes vaatleme kõigepealt Dehangi suurt rippsilda. See rauast rippsild on maailma pikim üle kanjoni ehitatud rippsild ning ühtlasi on see ka riiklik maantee. Kahe järsu kalju vahele riputatud sild on 1176 meetrit pikk ning ripub 335 meetri kõrgusel Aizai küla kohal. Sild valmis 2012. aastal ning läks maksma 1 miljard RMB'd. 

Matkame läbi Dehangi küla ning külastame Liusha juga, mis on kõrgeim juga kogu Hiinas. Küla ehituslik stiil on pärit 600-800 aasta tagusest ajast. Külas asuvad restoranid ning kõrtsid otse jõe kohal. Seejärel sõidame Fenghuani iidsesse linna. Fenghuan asub Hunani provintsi kaguosas. Suurtest teedest eemal asetsev linn on säilitanud oma sajanditetaguse atmosfääri ja võlu. Siinses rahulikus linnas on mõnus ringi jalutada ning nautida õhtuse turu melu. Õhtul teeme lühikese paadisõidu jõe peal ning seejärel on aega omal käel pisikese linna võlusid avastada.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Phoenix City Boutique hotell 4.5*

10. päev

Fenghuang / Xijiang / vähemusrahvuste külad ja eluviis 

Pärast hommikusööki alustame sõitu Kaili linna suunas (4 tundi). Kailisse jõudes naudime lõunasöögiks kohalikku kuulsat hapukat hot-pot'i. 

Külastame Jidao Miao küla. Jidaos vaatame väikest etendust küla keskväljakul, külastame ühte perekonda ning seejärel sõidame Datang Xinqiao miniseelikute külla. Selle küla eripäraks ongi huvitavad miniseelikuga Miao rahvriided. Külastame ka vee peale ehitatud Datangi küüne.

Pärast lõunasööki sõidame edasi Matang Gejia külla. Kohalik vähemusrahvus tervitab meid ning meil on võimalik tutvuda Gejia rahva kleitide ning batika tehnikaga. Gejia etniline vähemusrahvus on tuntud oma värvikate igapäevaste ning pidupäeva rahvariiete poolest. Matangi küla tütarlapsed hakkavad batika tehnikat (kanga värvimise tehnoloogia, mil sulatatud vaha abil saadakse kangale soovitud värvidega muster) omandama juba väga varajases nooruses (7-8 aastaselt) ning on täiskasvanu ikka jõudes juba selle ala meistrid. Gejia batika kangaid ostetakse kogu maailmas. Gejia batika tehnikas valmistatakse jakke, mantleid, kleite, veste, kardinaid, päevatekke, laualinu ja matte. Gejia vähemusrahvus on tuntud ka imekaunite tikandite poolest.

Õhtul sõidame Xijiang Miao külla ning seame end sisse butiikhotellis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Xijiang Huayin Holiday hotell 4*

11. päev

Xijiangi küla / Guiyang

Pärast hommikusööki on meile aega avastada Xijiangi küla. Hommikul jalutame koos kohaliku giidiga kaunite terrasspõldude vahel. Seejärel jalutame küla keskväljakule kus toimub Miao vähemusrahvuse laulu- ja tantsuetendus. Etendus kestab umbes 40 minutit. Xijiang Qianhu Miao küla on üks suurimaid Miao külasid Hiinas. Küla on üsna kaubanduslik. Qianhu tähendab "tuhat majapidamist". Kohalikud on külaliste suhtes sõbralikud ning siin on mõnus ringi vaadata. Siin avanevad idüllilised vaated: terrasspõllud, jõesäng, kaunid puidust majakesed, talumehed harivad põldu härgadega, lopsaka taimestikuga kaetud mäenõlvad, liblikad hõljumas. Siin külas on säilinud traditsiooniline Miao arhitektuur. Naised kannavad elegantseid ning säravaid hõbeehteid. Pidupäeva ehteks on hõbedast nikerdustega kaelavõrud, käevõrud, kõrvarõngad, helmed, mõõgatuped. Hõbe ja tikandid on siinsed tuntud suveniirid.

Lõunasöök tüüpilise pika laua taga. Seejärel sõidame umbes tund aega ning jõuame Qingman Miao külla, mis asub mägedes. Saame nautida lühikest tervitusrituaali ning näeme Miao rahva "paat oja" kostüüme ning oleme tunnistajaks traditsiooniliste Miao kostüümida valmistamise protsessile. Kuulus kohalik "puuvilla laul" kirjeldab protsessi alates puuvilla seemnete valimisest, maaharimisest, seemnete külvamisest, saagi korjamisest, ketramisest ja kanga värvimisest kuni valmisriiete õmblemiseni. Igas majapidamisest on seedripuust tünnid puuvillakanga värvimiseks. Tünne tuleb "tõsta" - ühe indigo-sinise kanga värvimiseks kulub umbes kuu aega. Sõidame umbes kolm tundi järgmisesse sihtkohta - Guiyangi. Teel naudime ilusaid vaateid.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Renaissance Guiyang hotell 5*

12. päev

Guiyang / Pingtang / Guiyang / FAST

Pärast hommikusööki sõidame umbes 2.5 tundi Pingtangi, kus vaatame maailma suurimat raadioteleskoopi FAST. Pingtangi jõudes külastame Pingtangi Astronoomia muuseumi ja seejärel läheme vaateplatvormile FAST'i vaatama. Külastajaid veel FAST'i sisse ei lubata. Pärastlõunal sõidame tagasi Guiyangi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Renaissance Guiyang hotell 5*

13. päev

Guiyang / Anshun / Huangguoshu (kollase viljapuu) jugade rahvuspark 

Anshun on Guizhou provintsis asuv linn, mis asub Huangguoshu jugade lähedal. Siinses prefektuuris asub ka kuulus Getu jõgi ning pikk Gong Draakoni koobas. Linn on tuntud kosmosetehnoloogia tööstuse poolest.

Pärast hommikusööki sõidame Huangguoshu jugade rahvusparki. Tänane päev on meil rahvuspargiga tutvumiseks. Parki jõudes sõidame kohaliku väikebussiga Doubotangi joa ning Tianxingi silla juurde. Sõidame ka köisraudteega. Pärast lõunasööki külastame Huangguoshu juga. Täna tasub kaasa võtta veekindlad riided või vihmakeep. Fotoaparaatide kaitseks tuleks aparaadid panna kilekotti. Siin võivad ka teed olla libedad. Huangguoshu juga (tõlkes "Kollase viljapuu juga") saab imetleda mitme nurga alt, isegi joa seest! See on üks Hiina suurimaid jugasid ning asub Guizhou provintsi Anshuni piirkonna Baishui jõel. Juga on 77.8 meetrit kõrge ja 101 meetrit lai. Peamine juga on 67 meetrit kõrge ja 83.3 meetrit lai. Juga saab imetleda kas pisut eemal asuvast Joa Imetlemise Paviljonist, justkui linnulennult Joa Imetlemise Lavalt (Guan Bao Ting), või hoopis kolmandalt Joa Imetlemise Lavalt (Guan Bao Tai), kust avaneb vaade altpoolt. Joa taga asub Veekardina koobas Shuiliandong, mis on 134 meetrit pikk. Looduslik koobas asub 40 meetri kõrgusel joa taga.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Anshun Double Tree Hilton hotell 5*

14. päev

Anshun-Guiyang / Chongqing / Tianlongi iidne linn

Pärast hommikusööki sõidame Tianlongi Tunbao Ming dünastia aegsesse linna. Tunbao nimi viitab paigale, kus kunagi viibisid sõjaväeüksused piiri kaitseks. Samad sõjaväeüksused surusid maha mässu Guizhous Ming dünastia Hongwu valitsemise perioodil (1368-1398). Siinsed inimesed on sellest ajast saadik jätkanud oma traditsioonilist elu. Nad kannavad ikka Ming dünastia ajastu riideid ning nende majad pärinevad samuti sellest ajastust. Siin saame nautida ka Dixi ooperit. Dixi ooper on "Hiina ooperi elav fossiil". Näitlejad laulavad ja tantsivad. Kõik näitlejad kannavad ksülograafilisi maske ning laulavad iidse ooperi stiilis. 

Seejärel teeme matka põldude vahel (ligikaudu neli kilomeetrit) ning külastame Tianlong Tunbu Ming dünastia linna. 

Pärastlõunal sõidame umbes ühe tunni bussiga Guiyang Bei raudteejaama ning seejärel kiirrongiga Chongqingi (D1706 16.08-18.15). Sõidame hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Chongqing Marriott hotell 5*

15. päev

Chongqing / pandad

Pärast hommikusööki suundume Chongqing Zoo loomaaeda pandasid vaatama. Hiidpandat peetakse Hiina rahvusaardeks ning ta on maailma loodushoiu sümbol. Vabas looduses toitub ta peaaegu eranditult bambusest ning tema eelistatud elupaigad asuvad 2200 kuni 3200 meetri kõrgusel. Ainsa sugukonna ja liigi esindajana on hiidpandal imetajate klassifikatsiooni ning evolutsiooni uurimises väga oluline osa.

Pärastlõunal jätkame päeva People’s Great Hall'i, Three Gorges muuseumi ja Ciqikou iidse linna külastusega.  

Õhtusöögiks on kuulus Chongqing hot-pot.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Chongqing Marriott hotell 5*

16. päev

Chongqing - Tallinn

Pärast hommikusööki suundume lennujaama ja oleme valmis koju lendama.

Lend AY056 Chongqing-Helsingi 09.50-14.05, lennuaeg 8h 50min (Finnair)
Lend AY113 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00Reisi hind: 4595 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Finnair)
 • lennujaamamaksud
 • majutus programmis märgitud hotellides, kahesed toad
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõunasöögid
 • mugav reisibuss kõikidel päevadel
 • eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
 • reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • Hiina viisa 70 eurot
 • majutus üheses hotellitoas 650 EUR
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne.  Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument  (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis