Hiina loodus ja kultuur
Zhangjiajie "hõljuvad" mäed - Xiani terrakotta armee - Shanghai - Wuzheni kanalid
18. aprill – 30. aprill 2024
Grupis 17 reisijat
Reisijuht:
Urmas Hõbepappel
Hiiglaslikku Hiinat pole võimalik ühe-kahe sõnaga kirjeldada. Hiina on justkui mitu riiki ühes. Hiina mitmekesisus avaldub nii selle tohutus arvus erinevates dialektides, kultuurides, religioonides, toitudes, topograafias kui ka kliimavööndites. Maailma ühe vanima kestva tsivilisatsiooni tänapäevane nägu on särav alumiinium ja peegelklaas. Hiina ajaloo maagiasse on põimitud Suur Hiina müür, ülevad budistlikud templid mägede otsas, aja poolt unustatud pisikesed külad ja linnad ning veetlevad aiad. Eelkõige on Hiina aga toredate inimeste maa. Reis viib meid läbi kõige lummavamate Hiina loodusimede - filmist "Avatar" nähtud müstilisse hõljuvate mägede juurde, Wulingyuani udusse mattunud kivisammaste vahele, Tianmeni mäe otsa, Kollase Draakoni koopasse ning paljude muude looduskaunite kohtade juurde. Sealhulgas saame osa kaasaegse Shanghai metropoli kirevast elust ning külastame ajaloolist hiina kultuuri hälli, Suure Siiditee alguspunkti - Xian'i.
1. päev
Tallinn - Helsingi - Shanghai
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.15
Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 15.15-15.50 (Finnair)
Lend AY091 Helsingi-Shanghai 17.20-07.10+1 (Finnair)
2. päev
Shanghai / Suzhou / maailmakuulsad aiad
Saabume Shanghaisse, kust sõidame (ligi 2.5 tundi) Suzhousse. Suzhou, mida sageli nimetatakse ka "Aasia Veneetsiaks", on 2500 aasta pikkuse kirju ajalooga linn. Oma kanalite, kivisildade, pagoodide ja aedade tõttu on see üks populaarseimaid turistide sihtkohti Hiinas. Juba tuhat aastat tagasi sai Suzhou Hiina siiditööstuse keskuseks. Suzhou klassikalised aiad on kantud UNESCO kultuuripärandi nimekirja.
Vaatame "Tagasihoidliku Administraatori" aeda, mis on oma nime saanud Jin dünastia aegsest poeemist ning on suurim ja üks uhkemaid Suzhous. Ming dünastia ajastu harmooniline meistriteos on viimistletud viimase detailini: aia keskmes on suur järv, selle ümber paviljonid, veesilmad, mäed, bonsai aed, lilled ja palju muud. Külastame ka Tiigrimäe pagoodi.
Õhtul külastame "Võrkudemeistri" aeda, mille rajamist alustati juba 12. sajandil ja mis on ümber kujundatud 18. sajandil. Õhtupimeduses on aed kaunilt valgustatud ja erinevates paviljonides toimuvad lühikesed kontserdid.
Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Suzhou Suyuan hotell 5*
3. päev
Suzhou / Wuzhen
Pärast hommikusööki külastame Suzhou siidivabrikut. Siin näeme, kuidas valmib peeneim siid ja saame ka ise siidikookonit venitada.
Pärast lõunasööki sõidame Wuzheni (2 tundi). Wuzhen on üks kuuest kuulsast nn. "veelinnast" Yangtze jõest lõunas. Elegantne ja antiikne Wuzhen on maagiline koht nii külastamiseks kui ka elamiseks. Ligi 1300 aastat tagasi rajatud linnas on mõnus paadiga mööda kauneid looklevaid kanaleid libiseda ning imetleda šarmantselt restaureeritud majakesi. Veel tänapäevalgi ajab kohalik elanikkond oma igapäevaseid asju paadikestega kanalitel liigeldes. Siin oleks aeg justkui seisma jäänud.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Wuzheni vanalinna Dockside Boutique hotell 5*
4. päev
Wuzhen / Shanghai
Täna viib meid reisiteekond Wuzhenist Shanghaisse, kus me saame imetleda suurlinna panoraami 561 meetri kõrguselt Shanghai Tower pilvelõhkuja tipust. See on maailmas kõige kõrgemal (118 korrusel) asuv observatoorium, kuhu sõidavad maailma kiiremaid liftid 65 km tunnis.
Seejärel jalutame kuulsal jõeäärsel Bundi promenaadil. Bund - piki Huangpu jõge kulgev 2 kilomeetri pikkune kaldapromenaad - on Shanghai kõige tähtsam vaatamisväärsus. Öeldakse, et kes pole Bundil käinud, pole Shanghaid näinud. Jõe läänekaldal paiknevad 19.-20. sajandi koloniaalajastu finantskeskuse arhitektuuripärlid (seda piirkonda peetakse Shanghai Wall Street´iks), idakaldal sirguvad uusaja pilvelõhkujad.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Shanghai Jinjiand Metropolo Classiq hotell 4.5*
5. päev
Shanghai
Täna teeme Shanghai jalgsiekskursiooni, mille käigus põikame ka kõrvaltänavatele. Shanghai oma vapustavate futuristlike pilvelõhkujatega on kõige kaasaegsem ja jõukam metropol Hiinas, kuid siit leiab ka rikkalikult ajaloo- ja kultuurivara.
Jalutame Hiinalinna, mis on hoopis teistsuguse atmosfääriga paik vanas Shanghais. Hiinalinnas said Shanghai põliselanikud elada oma tahtmist mööda puutumatuna Lääne tsivilisatsiooni mõjutustest. Hiinalinnas külastame Yuyuani aedasid, mis rajati ligi 400 aastat tagasi. Aia rajas Ming dünastia ametnik Pan Yunduan oma vanemate jaoks. Yu tähendab hiina keeles "nauditav ning meeldiv". Aeda rajades soovis Pan pakkuda oma vanematele meelerahu ning õnnelikku aega nende vanaduspõlves. Yuyuan piirkond on turistide ning ka ostlejate üks lemmik paiku Shanghais. Siin leidub väikeseid poekesi, mis müüvad kohalikke delikatesse, säravaid juveelipoode, kaubamaju ning restorane. Siin on mõnus ka lõunat süüa ning natuke ringi vaadata. Lõunasöögiks on kuulsad mahlased Shanghai täidetud taignataskud - Dim Sum.
Edasi liigume Nanjing jalakäijate tänava kaudu tagasi hotelli. Pärastlõuna vaba.
Nanjing on üks peamisi kaubatänavaid Shanghais. Ligi 6 kilomeetri pikkune Nanjing Road on maailma pikim kaubatänav ning meelitab kohale üle miljoni külastaja päevas. Nanjing jaotub ida ning lääne osaks. Nanjing'i Ida tänav on kommertslikum piirkond ning algab Bund'ilt. Ida Nanjing Road lõpeb Kodanike pargiga, kus ajalooliselt asus Shanghai võiduajamiste rada. Pargi vastas asuvad Shanghai kuulsaimad hotellid (nt. Park Hotel). Lääne pool on euroopalikum osa, kus on mõnusad kohvikud ja restoranid ning ka Nanjing Road ostukeskus jalakäijatele. Siin asuvad Shanghai vanimad ning suurimad kaubamajad, kohalikud laoväljamüügi kohad ning ajaloolised söögikohad. Lääne pool on moodsad kontorihooned ning ka Shanghai Näituste keskus. Paljudest vanematest häärberitest on saanud valitsuse hooned või need on lammutatud ning asendatud uuematega. Lääne Nanjingis, Jing'an templi juures, asuvad ka linna uhkeimad hotellid, restoranid, ostukeskused ning võimsaimad kontorihooned.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Shanghai Jinjiand Metropolo Classiq hotell 4.5*
6. päev
Shanghai - Zhangjiajie
Hommikupoolikul külastame Xintiandi Sihumen hoonetekompleksi Shanghai Prantsuse linnaosas, mis on üks kuulsamais piirkondi Shanghais. Linnaosa on tuntud nii oma vanaaegsete hoonete arhitektuuri poolest, mis annab aimu linna ajaloost Prantsuse võimu all, kui ka oma lugematute restoranide, kohvikute ja poekeste poolest. Pärastlõunal külastame Jade Buddha templit.
Õhtul suundume Shanghai Pudong lennujaama ning lendame Zhangjiajiesse, kus registreerime hotelli ja puhkame.
Zhangjiajie on Hunani provintsi kaguosas paiknev linnake. Linn on küll piirkonna suurim, ent siiski säilitanud oma rustikaalse olemuse. Paiga on teinud tuntuks keerulise geoloogilise struktuuriga Wulingyuani maastik. Imeliselt vaheldusrikas Wulingyuan on kogunud kuulsust kui paik, kus on “3000 imetabast mäetippu ning 800 kaunist jõge“. Wulingyuani Zhangjiajie UNESCO maailmapärandi paik on 1982. aastal Hiina esimese rahvuspargi staatuse saanud ala, mis hõlmab enda alla 4300 hektarilise territooriumi. Kuulus rahvuspark on saanud oma nime väikese Zhangjiajie küla järgi. Nimi koosneb kolmest tähemärgist, millest esimene "Zhang" viitab tavalisele Hiina perekonnanimele, teine tähemärk "jia" tähendab perekonda ja kolmas "jie" kodumaad. Kokku saamegi “Zhangi perekonna kodumaa”. Piirkond kuulub kahtlemata Hiina populaarseimate vaatamisväärsuste hulka.
Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Zhangjiajie Huatian hotell 4.5*
7. päev
Zhangjiajie / Tianmeni mägi / Tianmeni 99-kurvi mägitee
Pärast hommikusööki läheme külastama kuulsat Tianmeni mäge. Zhangjiajie lähedal asub merepinnast enam kui 1517 meetri kõrgusele küündiv Tianmeni mägi, mille nime võiks tõlkida Taevavärava mäena. Mäe ja selle ümbruse teevad eriliseks suured paekivist mägiplatood, püstloodsed kaljud ning saklilised mäetipud. Kogu seda ilu saab imetleda maailma pikima köisraudteega mäkke üles sõites (7455 meetrit 28 minutiga). Pärast mäkke jõudmist alustame umbes kahetunnist matka mööda äärmiselt huvitavat ning konstruktsioonilt vägagi erilist matkarada. Mõnel pool kulgeb see rada mööda klaasist teed! Läbipaistvast klaasist teelõik asub merepinnast ligi ühe kilomeetri kõrgusel õhus ja klaasi all terendab hingemattev tühjus. Tee keerleb mööda püstloodse Tianmeni mäe seinu alla poole. Üle kilomeetri sügavuse kuristiku kohal mööda klaasist teed astumine on paras närvikõdi. Selleks tuleb julgust varuda!
Pärast kerget lõunasööki mäel asuvas lihtsas restoranis (soovitame teha tugeva hommikusöögi!) sõidame lahtise köisraudteega kõrgeimasse tippu “Yunmeng haldja tipp”. Matkame umbes tunni ning siis sõidame eskalaatoriga kuulsa Tianmeni koopa juurde. Kohalikud kutsuvad seda koopaks, ehkki tegelikult on tegemist suure, enam kui 130 meetri kõrguse tühimikuga, mis moodustab omapärase akna või värava vaatega mäe teisele küljele. Tühimik asub 1259 meetri kõrgusel. Just selle tühimiku nime järgi on saanud oma nime ka mägi ja sellel asuv pühamu – alt tühimiku suunas vaadates paistab teisel pool tõepoolest taevas ning seetõttu on nimi igati õigustatud.
Seejärel sõidame eskalaatoriga Tianmeni koopa väljakule ning bussiga mööda Tianmeni 99-kurvi mägiteed alla. 99 väga järsu kurviga tee on ehitatud just selleks, et reisilised saaksid mööda teed sõita Tianmeni jalamilt tippu ja sealt ka alla. Sõidame hotelli.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Zhangjiajie Huatian hotell 4.5*
8. päev
Zhangjiajie / "Avatari" mäed
Täna hommikul sõidame (1.5 tundi) Wulingyuani ning saame tuttavaks imelise Zhangjiajie rahvuspargiga. Pargi uhkuseks on lopsakas roheluses sammastena taevasse kõrguvad sakilised kaljurahnud. Ligi 200 meetri kõrgused liivakivist sambad on tekkinud sajanditepikkuse erosiooni tagajärel. Nende tipud kaovad taevas hõljuva uduvaiba sisse, luues tunde, nagu polekski kivist sammastel otsa ega äärt. Sammaste vahel on kristallselged jõed ja järvekesed, dramaatilised kaljulõhed ja koopad ning kaks looduslikku silda. Samuti on siin rohkesti karstimoodustusi, näiteks umbes 40 koobast, millest paljudes peitub kaltsiidilasundeid. Lisaks geoloogilisele imele on siinses niiskes kliimas ka väga liigirikas loodus, kus elab mitmeid ohustatud taime- ja loomaliike. Siinne kaunis ala on paljude maailmas väljasuremisohus olevate loomaliikide oluline pelgupaik. Olgu neist mainitud hiina hiidsalamander, punahunt, kaeluskaru, leopard ja vesihirv.
Esmalt sõidame bussiga ning seejärel Bailongi liftiga Yuanjiajie vaateplatvormile. Bailongi lifti peetakse maailma kõrgeimaks ning raskeimaks liftiks. Lift tõuseb hiiglasliku kaljurahnu kõrval rohkem kui 300 meetri kõrgusele. Siit avanevad imelised vaated Zhangjiajie rahvuspargile. Pärast liftisõitu sõidame bussiga matkaraja alguspunkti ning alustame ligi 2 tunnist jalgsimatka läbi müstilise Wulingyuan-Yuanjiajie. Üsna järsk 3500-meetrine kivitee viib meid kaunitesse paikadesse, kus näeme Zhangjiajie imelisemaid paiku: Tagaaed, Mihun platvorm, Avatar Hallelujah mägi, Armastajate org, Taevalik Kilpkonn Küsib Taevalt, Viie Daami Ekspeditsioon jne. Xianrenquias (Surematute) ja Tianqishengkong (Taevatee) looduslik sild võib olla kõrgeim looduslik sild maailmas. Mihun platvorm ehk Nõiduslik või Kadunud Hingede platvorm on müstiline paik, kus külastajad unustavad tagasitee. Sellest ka paiga nimi. Hallelujah mägi on 150 meetri kõrgune kaljulahmakas, mida kuni 2009. aastani tunti nimega "Lõunataeva sammas". Räägitakse, et Hollywoodi kassahiti "Avatari" režissöör James Cameron sai hõljuvate mägede idee just Hiina Lõunataeva sammastest, peale seda, kui üks Hollywoodi fotograaf neid 2008. aastal pildistamas käis. Imetleme “Avatari” filmis tuntuks saanud kaljusid, millest kuulsaim on “Avatar Hallelujah mägi”. Mäge saab imetleda Südamete Ühendamise rippsillal jalutades. Maailma kõrgeimale looduslikule sillale on külastajate turvalisuse tagamiseks kinnitatud ka kaitsepiirded. Sillalt saab imetleda allpool laiuvat orgu ning kivimoodustusi.
Täna on lõunasöök mäe otsas. Tegemist on turismi tipphooajaga ja ilmselt tuleb lõunasöögiks pisut rohkem aega varuda. Pärast lõunasööki mägedes sõidame bussiga Tianzi mäe juurde ning tutvume piirkonnaga. Seda ümbritsevast maastikust kõrgemale tõstetud, imeliste vaadetega piirkonda tuntakse kui “Mäetipu Metsa Keiser”. Meie silme ees uhkeldavad tipud ja orud: Lääne Meri, Kuninglike Kirjapintslite Tipud, Haldjaneitsi Kingib Lilli, Sõdalane Taltsutab Hobust ja Nooguta Kindralile Platvorm. Kuninglikud Kirjapintslid on kivimoodustiste kogum, mis meenutavad oma kujult kalligraafia pintsleid. Neid “pintsleid” on kujutatud ka mitmetel Hiina markidel. Nooguta Kindralile platvorm on mäekuru täis hõljuvaid pilvi ning erineva kujuga kivisambaid. Kõrgeimat sammast kutsutase “keisriks”. “Keisri” ees seisab “sõnumitooja”, kes loeb “sõduritele” ette keiserlikke käske. Kaks “peaministrit” paremal ning vasakul kummardavad sügavalt.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pullman Zhangjiajie hotell 5*
9. päev
Zhangjiajie / klaassild / Draakoni koobas
Pärast hommikusööki sõidame umbes tund aega Zhangjiajie klaassillale. Klaassillale pääsemine sõltub ilmastikuoludest. Zhangjiajie klaassild oli maailma pikim (430 meetrit) kuni 2017. aasta lõpuni - mil selle tiitli pälvis Hiinas Hebei provintsis avatud Hongyagu sild (488 meetrit). Jätkuvalt on see aga kõrgeim klaassild kogu maailmas, ulatudes 300 meetri kõrgusel üle Zhangjiajie suure kanjoni.
Seejärel sõidame Kollase Draakoni koopani, mida peetakse Hiina kauneimaks koopaks. 100 000 m² suuruses, 7.6 kilomeetri pikkuses ning 140 meetri kõrguses koopas on neli korrust, kaks maa-alust jõge, neli koske, 13 maa-alust õõnsust ning tuhandeid stalagmiite ja stalaktiite. Me teeme umbes 3.2-kilomeetrise matka, millest 800 meetrit läbime paadiga.
Õhtusöögiks on täna kohalik traditsiooniline Hiina stiilis laud. Zhangjiajia piirkond on tuntud lääne Hunani provintsi tüüpiliste Xiangxi Tujia roogade poolest, mis on iseloomulikud siinsele Tuija vähemrahvusele. Tuija roogade hulgas on kuulsaim Sanxiaguo. Hunani provintsi toidutraditsioonid on üks kaheksast suurest Hiina toidukunstist. Toitu iseloomustavad vürstikas-hapu maitse, värske aroom, rasvarikkus ning sügavad värvid. Toiduained on hoolikalt valitud ning värsked, tihti lihtsad, ent alati maitsvad.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Pullman Zhangjiajie hotell 4.5*
10. päev
Baofeng järv / Kuldse Vahu jõgi / Zhangjiajie - Xian
Pärast hommikusööki sõidame bussiga Baofeng järve juurde. Baofeng järve tuntakse ka kui Veeparadiisi. Järve ümbritseb lopsakas rohelus ning erinevate kujudega kivised mäetipud. Teeme 30-minutilise paadisõidu järvel, mil same nautida värsket õhku ning kogu ilu meie ümber.
Suundume tagasi Zhangjiajie rahvusparki, kus jalutame Hapniku Baari väljakult Kuldse Vahu jõe matkaraja alguspunkti ning teeme umbes 2-tunnise matka, nautimaks piirkonna kauneimaid paiku. Kuigi tegemist on pisikese paigaga, kus voolab vaid väike lisajõgi, ülistatakse paika siinse kristallselge vee ning rikkaliku looduse tõttu. Matkates näeme metsikuid lilli ja taimi, majesteetlikke mäetippe, linde ja loomi. Saame olla eemal linnade kärast ning taaskohtuda ürgse loodusega.
Lõunasöök kohalikus restoranis.
Vaba aeg Xibu tänaval, mis on tuntud kohaliku arhitektuuri, poekeste, hotellide ja restoranide poolest. Seejärel sõidame ühisele õhtusöögile, milleks on kohalik hotpot.
Seejärel sõidame lennuväljale.
Hilisõhtune lend Zhangjiajie-Xian
Jalutame lennujaama hotelli.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Xian Regal lennujaamahotell 5*
11. päev.
Xian
Xian on Hiina üks vanimaid linnu, mis on olnud varasematel aegadel korduvalt ka riigi pealinn - Xiani ümbrus on hiina kultuuri häll ja siit sai ka alguse Suur Siiditee. Tänapäeva Xian on uus-hiinalikult modernne uuslinn ja tähtis tööstuskeskus, mis on säilitanud oma klassikalise range tänavate struktuuri ja hiiglaslike mõõtmetega linnamüüri, mis annab tunnistust kunagise Xiani tõelisest maailmalinna staatusest. Siin-seal võib praegugi näha vanu pagoode, templeid ja linnatänavaid.
Pärast hommikusööki sõidame Xiani kesklinna. Teel külastame Han Yanglingi maa-alust muuseumit, mis ei ole küll päris Qin terrakottaarmee suurune, kuid sellegi poolest võimas vaatamisväärsus, kus meil on läbi klaasist põrandate võimalik näha 2000 aasta vanuseid savikujusid.
Jätkame teekonda kesklinna, kus külastame Suurt Hane pagoodi - just siia tuli kuulus õpetlane Xuanzang 7. sajandil tõlkima Indiast toodud budistlikke tekste ja siia ehitati tekstide hoidmiseks kõrge torn, mis troonis sajandeid üle linna ja püsib tänaseni. Pärast lõunasööki külastame Shaanxi ajaloomuuseumit ning seejärel suundume hotelli puhkama. Õhtul sööme ühiselt Shaanxi traditsioonilist õhtusööki.
Pärast õhtusööki on soovi korral võimalus jalutada taas Suure Hane pagoodi juurde, kus leiab õhtuti aset muusikaline purskkaevu-show.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Xian The Westin hotell 5*
12. päev
Xian / terrakottaarmee
Täna külastame Hiina üht olulisemat vaatamisväärsust - sõidame Xianist 60 kilomeetri kaugusel asuva kuulsa terrakotaarmee juurde. Hiigelsuurest terrakotaarmeest on tänaseks leitud ja välja kaevatud umbes 7700 kuju. Külastame kolme väljakaevamiskohta ning tutvume armee ajalooga. Terrakotaarmee rajas 221. aastal eKr keiser Qin Shi Huangdi, kes esimesena ajaloos Hiina suurriigiks ühendas. Külastame ka terrakotatehast.
Sööme muuseumis lõunat, milleks on käsitsi valmistatud nuudlid. Suundume tagasi linna ning tutvume maailma ühe paremini säilinud, 14 kilomeetri pikkuse, Xiani linnamüüriga, mis rajati esmakordselt linna kaitseks juba üle kahe tuhande aasta tagasi. Praeguse väljanägemisega müüri hakati ehitama 14. sajandil.
Vaba aeg õhtuti pulbitsevas muslimikvartalis. Muslimi kaupmehed saabusid Xiani mööda Suurt Siiditeed ja on moodustanud juba üle tuhande aasta olulise osa linna rahvastikust.
Hiina pelmeenide õhtusöök.
Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Xian The Westin hotell 5*
13. päev
Xian - Helsingi - Tallinn
Sõidame Xiani rahvusvahelisse lennujaama ning lendame tagasi koju.
Lend Xian-Helsingi 10.35-14.15 (Finnair)
Lend Helsingi-Tallinn 16.25-17.00 (Finnair)
Toidukorrad: hommikusöök
Reisi hind: 3975 €
Paketis sisaldub:
- lennupiletid (Finnair)
- lennujaamamaksud
- majutus programmis märgitud hotellides, kahesed toad
- kõik hommikusöögid
- programmis märgitud lõunasöögid
- mugav reisibuss kõikidel päevadel
- eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
- reisijuhi teenused
Lisatasu eest:
- Hiina viisa 70 eurot
- majutus üheses hotellitoas 650 EUR
- reisikindlustus
Reisiprogramm
Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.
Reisikindlustus
Albion teeb koostööd Salvaga.
Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.
COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.
Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)
Lugemissoovitus
Vilu, Anneli. "Minu Shanghai: Maatüdruk megametropolis". Petrone
Print, 2014.
Leslie Leino. "Minu Hiina: Ettevaatust nakatab!" Petrone Print, 2014.
Terrill, Ross. "Uus Hiina impeerium". Ilmamaa, 2006.
Roberts, J.A.G. "Hiina Ajalugu". Valgus, 1999.
Breslin, Shaun. "Mao". Olion, 2001.