Franz Josephi maa ja Teravmäed
Maailma põhjapoolseim saarestik


2. august – 15. august 2021

Individuaalreis

Franz Josephi maa ja Teravmäed

2. aug – 15. aug 2021  / Hinnainfo

10395 USD (kolmeses Classic kajutis),
15595 USD (Superior kajut 21m2),
15295 USD (Classic Suite kajut 21m2)
Ekspeditsiooni eest algusega Teravmägedelt. 

Varajase tellija hinnasoodustus 10% - kehtib broneeringutele, mis on tehtud enne 31.10.2020

Põhja-Jäämeres, umbes 900 kilomeetrit põhjapoolusest, asub maailma kõige põhjapoolseim saarestik - Franz Josephi maa. Kaljune saarestik sai nime 1873. aastal Austria-Ungari polaaralade ekspeditsiooni ajal riigi keisri Franz Josephi auks. Saarestiku pindala on 16 100 km². Kokku on saarestikus 192 Venemaale kuuluvat asustamata saart. Kuni 620 meetrit kõrged kaljused saared on suurema osa aastast jäävangis ning kaetud liustikega. Saarte pindala on viimaste aastate kliimasoojenemise tõttu pidevalt vähenenud. Franz Josephi maa on alates 2012. aastast  Venemaa suurim looduskaitseala ja ühtlasi ka suurim Arktika merekaitseala. Arktilise kliimaga saartel on püsivateks elanikeks majesteetlikud jääkarud ja polaarrebased. Kiviklibuga kaetud nõlvadel on kaljukajakate, tirkude ja teiste merelindude kolooniad. Saari ümbritsevates vetes leiavad toitu haruldased grööni, mõõk-, kääbus-, valge ja küürvaalad. Pidevalt kahanevale jääle vinnavad end hülged ja morsad. Kogu eluslooduse habras tasakaal sõltub jääoludest. Franz Josephi maal on külastajatel võimalus astuda kuulsate polaaralade avastajate jälgedes ning käia ajaloolistes paikades. Liustikud ja sätendavad jäämäed muudavad meie mereretke muinasjutuliselt kauniks.

Meie ekspeditsioon toimub laeval M/V Sea Spirit, mille kohta saab rohkem infot lugeda siit: https://poseidonexpeditions.com/ships/sea-spirit/

M/V Sea Spirit on justkui rändlind, kes järgib päikese liikumist. Suvel seilab põhja poole ning talvel kaugele lõunasse. Laev on alati valmis uuteks spontaanseteks avastusteks ning suudab kiiresti manööverdada kitsastes fjordides ning lahesoppides. Pardal luuakse alati sõbralik atmosfäär kõikide külaliste jaoks. Meil kõigil on ühine eesmärk - kogeda unustamatuid hetki metsiku polaarloodusega kohtudes. Usume, et sellisete unustamatute paikade külastajatest saavad saadikud, kes seisavad polaaralade kaitsmise eest ning selle eest, et Antarktika säiliks ka tulevaste põlvede jaoks.

Ekspeditsiooni korraldaja on POSEIDON EXPEDITIONS

poseidonexpeditions.com

 

1. päev

Teravmäed / Longyearbyen

Lend Tallinn-Oslo-Longyearbyen (ei sisaldu reisi hinnas).

Saabume Longyearbyen'isse, mis on Teravägede Norra poolne osa ning Arktika seikluspealinn. Väike ent meeliköitev asula on ka meie ekspeditsiooni alguspunktiks. Longyearbyeni muuseum, kohvikud ja restoranid on igati väärt sisse põikamist.

Majutus: Hotell Longyearbyenis, Radisson Blu Polar hotellis.

2. päev

Väljasõit Longyearbyen’ist

Vaba hommik Longyearbyenis.
Pärastlõunal asutame end ekspeditsioonilaevale M/V Spirit. Seame end laeval mõnusasti sisse ja tutvume koduga kodust kaugel. 141 päeva kestev kesköise päiksega polaarsuvi jagab lahkelt valgust, kui sõlmime laeva kinnitusköied lahti ja seame purjed valmis. Võtame suuna merele, kus juba esimestest tundidest saadik märkame külluslikku metsikut elusloodust. Seilame läbi Isfjordeni vapustava maastiku, kus võime silmata mereimetajaid.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök; tee ja kohv 24h
Majutus: M/V Spirit ekspeditsioonilaeva kajut
 

3.-4. päev

Üle Barentsi mere

Isfjordenist seilame otse üle Barentsi mere Franz Josephi maa poole. Oma ala parimate ekspertide loengud ja töötoad valmistavad meid ette ees ootavaks seikluseks põhjalaiuskraadidel. Isegi suvel võime vastakuti sattuda merejääga. Hoiame merel hoolega silmad lahti, tabamaks mereimetajaid, kelle ellujäämine on otseselt seotud jääoludega. Loodame silmata erinevaid arktiliste hüljeste liike, haruldast Grööni vaala ja majesteetlikku jääkaru.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök; tee ja kohv 24h
Majutus: M/V Spirit ekspeditsioonilaeva kajut

5.-11. päev

Franz Josephi maa

Need päevad on ekspeditsioon kõige paremas tähenduses. Meie avastuspäevade sisu paneb paika ilm ja merejää olukord. Kogenud laevakapten ja ekspeditsioonijuht määravad iga päev parima sõiduteekonna ja päevaplaani selles metsikus ja kauges Arktilises maanurgas.

Pärast kohustuslikku Vene polaarjaama Nagurskoye külastust Cambridge lahes on meil vabadus uurida unikaalseid arktilisi mereteid ja saari. Looduskaitse all olev saarestik on Vene Arktika rahvuspark olnud alates 2012. aastast. Franz Josephi saarte ümber on igal ajal võimalik märgata jääkarusid ning ka teisi Arktika olulisi elanikke nagu haruldasi vaalu ja morska. Kiviklibused järsakud ja kaljud saarte ümber on pesituspaigaks hiiglaslikele merelindude kolooniatele. Siin kohtame põhjatirku, ürri ning kaljukajakat. 24-tunnine päevavalgus võimaldab meil suursugust elusloodust imetleda.

Franz Josephi saartele on iseloomulikud liustikud, mis katavad ligi 85% saarestikust. Tõusuvee liustikud ja sätendavad jäämäed muudavad meie mereretke muinasjutuliselt kauniks. Franz Josephi maal on ka väga huvitavaid geoloogilisi pinnavorme, näiteks müstilised kiviringid Champi saarel. Geograafiliste äärmuspunktide kogujate jaoks on ilmselt põnev fakt, et Fligely neem Rudolfi saarel on idapoolkera kõige põhjapoolsem punkt maismaal.  

Franz Josephi maal on külastajatel võimalus astuda kuulsate polaaralade avastajate jälgedes ning käia ajaloolistes paikades. Maadeavastajate Julius von Payeri, Benjamin Leigh Smithi, Frederick George Jacksoni ja Fridtjof Nanseni päevikud elustuvad Norway neemel, Flora neemel, Eira sadamas ja Tegetthoffi neemel. Mälestusmärgid ja monumendid, ristid ja elamute varemed on tunnistused uskumatutest ajaloosündmustest, mida aitavad meelde tuletada meie eksperdid. Tikhaya Bukhta on Venemaa Arktika rahvuspargi pargivahtide jaam, mis asub nõukogudeaegses uurimisjaamas. See oli kunagi polaarekspeditsioonide peamiseks baasiks. Samas lähedal asuvad võimsad Rubini Rock basaltkaljud, mis on pesitsuspaigaks tuhandetele merelindudele.

Meie ekspeditsiooni peamiseks sihiks on Venemaale kuuluv Franz Josephi maa saarestik. Siiski sõltub ka siin veedetud päevade arv eelkõige jääoludest. Päevaprogramm võib muutuda ja otsustamisõigus jääb alati kaptenile ja ekspeditsioonijuhile.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök; tee ja kohv 24h
Majutus: M/V Spirit ekspeditsioonilaeva kajut

12.-13. päev

Tagasi Svalbardi

Pärast nädalast Franz Josephi maa uurimist seilame tagasi üle Barentsi mere Svalbardi saarestiku saarteni. Naudime avatud laevatekil võimsat arktilist loodust. Meie saatjateks merel on vaalad ja kalda ääres morsad. Merel viibimise ajal saame kuulata meie ekspeditsioonijuhtide huvitavaid loenguid.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök; tee ja kohv 24h
Majutus: M/V Spirit ekspeditsioonilaeva kajut

14. päev

Saabume Longyearbyeni / Svalbard

Longyearbyen'is jätame hüvasti meeskonna ja kaasreisijatega. Märkamatult avastame end unistamas juba järgmisest polaarreisist!

Lend Longyearbyen-Oslo-Tallinn (ei ole hinna sees)

Toidukorrad: hommikusöök laevasReisi hind:

10395 USD (kolmeses Classic kajutis),
15595 USD (Superior kajut 21m2),
15295 USD (Classic Suite kajut 21m2)
Ekspeditsiooni eest algusega Teravmägedelt. 

Varajase tellija hinnasoodustus 10% - kehtib broneeringutele, mis on tehtud enne 31.10.2020

Ekspeditsiooni hinna sees:

 • Ekspeditsiooniporgamm Franz Josephi maal: zodiaagisõidud, maabumised, loengud ja muud tegevused
 • Majutus laeval teie poolt valitud kajutis
 • Kummikud laeval (laevalt väljumiseks)
 • Ekspeditsiooni parka (spetsiaalne talvejope), mis jääb pärast endale
 • Toitlustus laevas - kolm söögikorda päevas, tee ja kohv 24h
 • Ekspertide ja reisijuhi teenused laeval
 • Digitaalne reisiblogi reisi lõpus
 • Majutus Teravmägedel (Lonyearbyenis) enne ekspeditsiooni algust

Lisatasu eest:

 • Lend Tallinn-Oslo-Longyearbyen. Hinnaklass alates 600 € (selgub broneeringu tegemise päeval). Lennufirmad: SAS, Norwegian
 • Kohustuslik reisikindlustus - meditsiiniabi minimaalselt 150 000 eurot ja peab katma laevalt evakueerimise kulud
 • Ühekohalise kajuti hind on 1.7 korda suurem reisi tavahinnast

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis