Fiji ja Samoa saared okeaanias


3. november – 15. november 2023
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Fiji ja Samoa saared okeaanias

3. nov – 15. nov 2023  / 6973 €

Vaikse ookeani Lõunamere südames on maailma õnnelikemate inimeste maa Fiji. Fijit on õnnistatud 333 troopilise saare ja ligi 500 laiuga, mille pärlendavad liivarannad, päikseline taevas ja koobaltsiniselt sillerdavad laguunid on argipäeva hallusest põgenejate jaoks ülim nirvaana. Uus-Meremaast umbes 2000 km põhja pool asuvat saarestikku läbib 180. pikkuskraad enam-vähem keskel, mistõttu osad saared leiab maailmakaardi vasakust servast ja teise osa paremast. Lisaks rannamõnudele on siin palju silmailu ja avastamist loodusesõpradele, gurmaanidele ja seiklushuvilistele. Tänu suhtelisele eraldatusele on Fijil säilinud mitmed endeemsed linnu- ja loomaliigid. Fiji hingematvalt kaunis veealune maailm paneb ka kogenud kalamehed, snorgeldajad ja sukeldujad elevusest kilkama. Laguunides värviliste korallriffide vahel ujub ringi 1500 troopilist kalaliiki. Fiji õnnelike inimeste elu keerleb kiriku, küla, ragbiväljaku ja aia ümber. Fiji kultuur ja rahvas on see, mis on saared teinud külalislahkuse võrdkujuks.

Fijist umbes 1000 km kaugusel kirde suunas asub Polüneesia geograafiline ja kultuuriline süda - Samoa. Pisikestest saarekestest koosnev troopiline paradiisiriik on ühteaegu rahulik ent elavaloomuline, ürgselt metsik ent hästi hoolitsetud, tasane ent samas jõulistest vulkaanidest sündinud. Saareriigi pealetükkimatu olemus on pöördvõrdes pimestavalt kauni loodusega. Samoale astudes pannakse kaela hurmavad lillepärjad lei’d, mille lõhn kannab endas küütleva mere, nefriidikarva džunglite, kristalsete koskede ja õõtsuvate palmipuude hingust. Siin ei ole hiigelkuurorte ja kriiskavaid huviväärsusi. Kuigi 1800. aastatel oli Samoal misjonäride tegevus väga mõjukas, on riik jäänud püsima Samoa tavade ehk Fa’a Samoa juurde. Just sellise paiga valis oma isiklikuks aarete saareks välja maailmakuulus kirjanik Robert Louis Stevenson. Samoasse ülepeakaela armununa kirjeldas sulesepp selle rahvast kui "jumala kõige jumalikumat loomingut". Saare elanikud kiirgavad oma olemisega sära ja soojust ning valgustavad nii ka külastajate südameid.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Singapur 

Lend AY1032 Tallinn-Helsingi 21.35-22.10 (Finnair)
Lend AY131 Helsingi-Singapur 23.55-17.15+1 (Finnair)

2. päev

Singapur - Fiji

Lend FJ360 Singapur-Fiji 20.55-12.10+1

3. päev

Fiji saar

Saabume kell 12.10 Fiji Nadi lennuväljale Viti Levu saarel. Fiji saarestiku kaks suuremat saart on Viti Levu ja Vanua Levu. Fiji saarestiku 333 saarest on 110 saart asustatud. Umbes 10 000 km² suurusel Viti Levu saarel elab 70% Fiji vabariigi 900 tuhandest elanikust. Siin saarel asub ka pealinn Suva, mis on ühtlasi riigi suurim linn. Maavärisemised ja vulkaanipursked on muutnud saare pinna väga künklikus - saare keskosa on mägine ning kõrgeim tipp Tomanivi kerkib 1343 meetri kõrgusele. Saare keskosas, põhja-lõuna suunal, kulgeb mäeahelik, mis jagab saare ida- ja läänepoolseks osaks. Idapoolne külg on vihmasem ja läänepoolne kuivem. Läänepoolne osa on sobilik suhkruroo kasvatuseks ning idapoolsel õitseb karjakasvatus. Saarel elavad ka ühed maailma suurimad putukad - Fiji pikasarvelised põrnikad.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Viti Levu saarel, Nadi Bay Pull Man Resort 4*

4. päev

Fiji / Viti Levu saar

Vaba päev puhkuseks Viti Levu saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Viti Levu saarel, Nadi Bay Pull Man Resort 4*

5. päev

Fiji / Viti Levu saar / Navala küla

Päevane ekskursioon Viti Levu saarel. Navala küla asub Ba kõrgustikul Viti Levu saare põhjaosas. Navala külas on ligi 200 rookatusega traditsioonilist maja. Navalas asub tegelikult lausa kolm asulat, mis on läbi pika ajaloo olnud üsna isoleeritud ja kaitstud tänu ümbritsevatele mägedele ja jõele. Navala küla erakordsus seisneb omanäoliste majade sarnastes mõõtudes. Kõikides rookatusega hüttides on metallist post ehk Bou, mida tüüpiliselt leidub vaid pealiku majas. Navala külamajade Bou’de olemasolu viitab võrdsusele. Külas tervitatakse külalisi traditsioonilise Kawa rituaaliga, mille järel saab külas ringi jalutada, külastada külakooli, suhelda kohalikega ning kuulda vanu legende sellest kaunist ja erakordsest paigast.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Viti Levu saarel, Nadi Bay Pull Man Resort 4*

6. päev

Fiji - Samoa

Transfeer lennujaama.
Lend FJ853 Fiji-Samoa 13.30-16.25

Samoa koosneb kahest suuremast ja seitsmest väiksemast vulkaanilisest saarest. Riigi suurima saare Savai’i pindala on 1694 km². Savai'i ja riigi suuruselt teise saare Upolu vahel on 13 kilomeetri laiune Apolima väin. Savai’i on geoloogiliselt noorem, mille tunnistuseks on riigi kõrgeim mägi Silisili (1857m). Samoa asub seismiliselt aktiivses piirkonnas. Saartel on mitu tegevvulkaani, neist Matavanu vulkaan purskas viimati 1911. aastal. Samoal uhke kollektsioon korpulentsetest kirikutest ja hoole ning armastusega korrastatud aedadest.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Upolu saarel, Saletoga Sands Resort 4*

7. päev

Samoa / ekskursioon Savaii saarel

Täna teeme ringreisi Savaii saarel. Alustame pärast päikesetõusu, mil sõidame laevaga Upolu saarelt Savaii saarele, kus teeme põhjaliku ringreisi. 

Samoa „Suur saar“ Savai’i on nagu maastiku Rootsi laud - taltsutamatud vihmametsad, laintest uhutud kaljud, karged kosed ja vulkaanitippudest (üle 450 tipu) sikk-sakiliseks rebitud pinnavorm. Kuigi  Savai’i on Lõunamere suurim kilpvulkaan ja kogu Polüneesia suuruselt neljas saar on saare elu vaikne ja rahvast üsna vähe. Vulkaani püsimatut loomust on näha tontlikel laavaväljadel, külade varemetes, saare põhjaosa vulkaanikraatrites ja lõunaosa veepurskeavades.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Upolu saarel, Saletoga Sands Resort 4*

8. päev 

Samoa / Upolu saar

Vaba päev Samoal.

Soovijatel võimalik ühineda poolepäevase ekskursiooniga (lisatasu eest) Upolo saarel, mille käigus külastatakse ka Robert Louise Stevensoni majamuuseumi.

1889. aastal saabus selleks ajaks juba tuntud Šoti kirjanik ja poeet Robert Louis Stevenson koos oma naise Fannyiga Apiasse. Stevenson lahkus vihmasest Euroopast otsides leevendust tervist räsivale tuberkuloosile. Samoa võlus teda jäägitult ning ta ostis Apia mäenõlvale maad, kuhu rajas Vailima. Vailima oli uhkeim häärber, mis kunagi Samoal ehitatud. Stevenson lasi mööbli tuua Šotimaalt ja riietas majateenijad šoti tartani mustriga lava-lava’desse. Stevenson oli aktiivne Samoa õiguste eest võitleja ja kohalikud armastasid teda väga. Kohalikud kutsusid teda hellitlevalt Tusitala (Lugude vestja). Tänutäheks ja sõpruse märgiks lasid Samoa pealikud  ehitada tee Vailimast Apiasse, millele pandi nimeks O Le Ala Ole Alofa ( Armastava südame tee). Stevensoni põrm maeti tema enda viimase soovi kohaselt Vailimasse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Upolu saarel, Saletoga Sands Resort 4*

9. päev

Samoa - Fiji

Vaba päev Samoal. Pärastlõunal sõidame lennujaama ja lendame Fijile.

Lend FJ254 Samoa-Fiji 17.00-18.00
Saabudes Fijile sõidame oma hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Malolo saarel, Malolo Island Resort 4*

10. päev

Fiji / Malolo saar

Vaba päev Malolo saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Malolo saarel, Malolo Island Resort 4*

11. päev

Fiji / Malolo saar

Vaba päev Malolo saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Malolo saarel, Malolo Island Resort 4*

12. päev

Fiji - Los Angeles - Helsingi

Lahkumine! Viimane vaba hommikupoolik Fiji saarel ning seejärel transfeer lennujaama.

Lend FJ810 Fiji-Los Angeles 21.40-11.25
Lend AY002 Los Angeles-Helsingi 19.35-16.25+1

13. päev

Helsingi - Tallinn

Lend AY1027 Helsingi-Tallinn 18.30-19.05 Reisi hind: 6973 € 

Paketis sisaldub:

 • Kõik lennud Finnair + Fiji Air
 • Majutus 4* hotellides
 • hommikusöögid
 • Programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • Transfeerid lennujaama-hotelli vahel ja laevasõidud saarte vahel
 • Programmis vastavalt märgitud ekskursioonid
 • Eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus
 • Majutus üheses hotellitoas 1400 eurot
 • Ekskursioonid, mis ei sisaldu reisiprogrammis

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salva ja PZU-ga.

SALVA

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf


PZU

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2023/01/Uldtingimused-U100_2022.pdf

Broneeri reis