Costa Rica
Avastusretk Costa Rica liigirikkas looduses


13. veebruar – 26. veebruar 2021
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Indrek Park

Costa Rica

13. veebr – 26. veebr 2021  / 4312 €

Alates 26. oktoobrist 2020 ei nõua Costa Rica negatiivse Covid-19 testi näitamist ning samuti puudub Euroopast tulijatele isolatsiooninõue. Mingeid piiranguid reisimiseks ei ole. Vajalik on kehtiv meditsiinikindlustuse poliis katmaks võimaliku Covid-19 nakatumisega seotud ravikulud vähemalt 50000 USD ja majutuse vähemalt 2000 USD väärtuses (rohkem infot programmi lõpus) ning eelnevalt täidetud elektrooniline tervisepass.

Viis sajandit tagasi astusid hispaanlased esimest korda Costa Rica pinnale ning nimetasid siinse maa Costa Ricaks ("rikas rannik"), mõeldes, et leiavad siit rikkalikult kulda. See aga osutus tühjaks lootuseks. Tänapäeval ei teata Costa Ricat mitte kui väärismetallide leiukohta, vaid kui üht meie planeedi liigirikkaimat paika. Costa Rica isevärki loomariik on multifilmilikult värvikirev ja lärmakas - üüratu suure nokaga tuukanid jõllitavad puulatvades, erkpunased aarad teavitavad käredahäälselt oma lennuplaanidest, laiskloomad norskavad täiuslikult puuvõraga sulandudes, mangroovisoo tumedat veepiiri lõikavad kaimanite säravad silmad, sahisevad puuvõrad annavad märku valge näoga kaputsiiniahvide pere liikumisest. Vihmametsast kostavad möiraahvi kummituslikud karjed ning orhideedega kaetud puude vahel hõljuvad uskumatult erksinist värvi morfoliblikad. Kaldaäärses vees siblivad eredavärvilised troopilised kalad, raid ja delfiinid. Järgides oma motot "pura vida" (otsetõlkes "puhas elu"), elavad selles unenäolises paigas costaricalased tervislikumalt ja kauem kui paljud teised meie planeedi asunikud.

Fotod: Martin van Lokven, Hendrik Relve, Kadri Schneider ja teised

1. päev 

Tallinn - Frankfurt - San Jose

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.45

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.45-08.15, lennuaeg 2h 30min (Lufthansa)
Lend LH518 Frankfurt-San Jose 13.30-19.00, lennuaeg 12h 30min (Lufthansa)

Saabume Costa Rica pealinna San Josesse 13. veebruari õhtupoolikul. Suundume majutuskohta (45-minutiline sõit) ning puhkame pikast teekonnast.

Costa Rica pealinn ja kommertskeskus San Jose on kõigi mugavustega moodne linn, mis on väga sobiv paik Costa Rica loodusseikluste alustamiseks. 1738. aastal asutatud linn on täis kaunist kunsti ja arhitektuuri. San Jose ajalooline taust, imelised rahvuspargid ja rahvuslik teater pakuvad linna külastajatele väga huvitavaid avastamisvõimalusi.

Majutus: San Jose Aurola Holiday Inn hotell 4*

2. päev 

Tortuguero rahvuspark / rohekilpkonnade paradiis 

Alustame päeva varakult ning asume kell kuus teele Tortuguero suunas. Pool kaheksa teeme hommikusöögi Guapilese väikses linnakeses. Seejärel sõidame kaks tundi mööda kruusateed La Pavona või Caño Blanco sadamasillale (sadama valik sõltub jõevee tasemest sel päeval).

Suundume paadiga (1.5 tundi) tõeliselt ainulaadsesse Tortuguero rahvusparki, mis kannab hüüdnime Kesk-Ameerika Amazon. Tortuguero metsikud rannad on paradiis rohekilpkonnadele, kes munevad siin juulist oktoobrini (tortuga tähendab kilpkonna). Kuna siia pääseb vaid paadi või lennukiga, tugineb kohalik Tortuguero küla (ligi 1200-1500 elanikku) ja looduskaitse pea täielikult ökoturismil. 

Pärastlõunal puhkus selle metsiku looduse keskel. Tortuguero küla asub meie majutuskohast 30-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Laguna Lodge Tortuguero 3*

3. päev 

Tortuguero rahvuspark / päev looduses

Täna uurime Tortuguero rahvuspargi džunglit avatud paadist - just siit avaneb parim vaade ühele Costa Rica võimsamale džunglile. Samuti võtame ette retke otsimaks konni, linde ning teisi loomi selles metsikus looduses. 311 km2 suurune Tortuguero rahvuspark on üks Costa Rica niiskematest kohtadest, pargi põhjaosas sajab aastas kuni 6000 mm. Lisaks maismaale on kaitse all ka 5200 hektari suurune ala Kariibi meres.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Laguna Lodge Tortuguero 3*

4. päev 

Tortuguero rahvuspark / Selva Verde

Pärast hommikusööki lahkume Tortuguero rahvuspargist paadiga, kuni jõuame esimese teeni, kus jätkame teekonda mööda maad (1.5 tundi). Jõuame Guapilesesse ning sööme lõunat. Seejärel suundume (sõiduteekond ligi üks tund) Sarapiqui piirkonnas asuvasse Selva Verde majutuskohta, mis asub keset uhket kaitseala jõe kaldal. Teeme ümbruskonnas kerge matka ning vaatleme kohalikku elusloodust.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Selva Verde Lodge 3*

5. päev 

Selva Verde / Arenal

Pärast hommikusööki teeme 1.5-tunnise matka koos kohaliku giidiga, kes tutvustab meile Kariibide madalmaa džunglit. Seejärel sõidame kaks tundi Arenali vulkaani läheduses asuva hotelli poole. Tänaõhtuse majutuskoha ümber võime hea õnne korral kohata koolibrisid, tuukaneid, möiraahve ning mitmeid teisi erilisi kohalikke looma- ja linnuliike.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Lomas del Volcán hotell 3*

6. päev 

Loodusmatk Arenal vulkaani rahvuspargi vihmametsas / Arenali rippsillad

Pärast hommikusööki suundume Arenal vulkaani poole. Külastame Arenal Volcano rahvusparki, kus teeme umbes tunnise matka ning näeme laavat, mis purskas viimase purske ajal. Arenal Volcano tulemäest praegu laavat ei purska, ent ometi on see muljetavaldav vulkaan. Viimane suurem purse oli 1968. aastal ja tuhapilv näitas ennast kuni 2010. aastani. Seejärel imetleme Arenali järvele avanevat vaadet (45-minutiline jalutuskäik).

Päraslõunal teeme 2.5-tunnise jalutusretke Arenali rippuvate sildade juurde - see on matk läbi vihmametsade ning üle mitmete rippsildade. Nii avab vihmamets end meile nii ülalt kui alt.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Lomas del Volcán hotell 3*

7. päev 

Arenali järv / kohvifarmi külastus / Rincon de la Vieja

Hommikut alustame kohaliku kohvifarmi külastusega, kus teeme omal käel läbi kogu protsessi, mis leiab aset enne, kui sellest saab meie igapäevajook - kohv - tassis. Tuuri lõpuks oleme õppinud hindama kohvi olulisust Costa Ricas - ning võimalusi, mida see ligi poolele miljonile kohvifarmerile maailmas pakub - ning tõenäoliselt näeme ka edaspidi oma igapäevast kohvijooki hoopis uuest perspektiivist.

Seejärel sõidame Rincon de la Vieja rahvuspargi poole (3.5-tunnine sõit). Kohale jõudes teeme ümbruskonnas matka, käime Rincon de la Vieja kose juures ja loodame näha ahve, iguaane ning ninakarusid. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Hacienda Guachipelin hotell 3*

8. päev 

Rincon de la Vieja rahvuspark / La Cangreja kosk / La Pailas vulkaaniline tegevus

Täna külastame Rincon de la Vieja rahvusparki (30-minutilise sõidu kaugusel). Esmalt teeme neljatunnise matka La Cangreja koseni. Kuna rahvuspargis on seitse erinevat kliimat, siis näeme ka väga erinevat taimestikku. Lõunasöök on piknikuvormis. Matkame ligi 4.5 kilomeetrit La Pailase piirkonnas, kus on lisaks mitmekülgselt lopsakale loodusele on võimalik näha vulkaanilist tegevust.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Laguna lodge 3*

9. päev 

Monteverde pilvemets

Täna asume teele Monteverde pilvemetsa poole (3 tundi). Tõlkes tähendab Monteverde "rohelist metsa". Tegu on hoopis teistsuguse loodusega, kui siiani näinud oleme. Pärastlõunal teeme kahetunnise matka 1972. aastal loodud Monteverde 105 km2 suuruse looduskaitseala pilvemetsas. Pilvemets on linnusõprade paradiis - siin võib kohata kuni 400 erinevat linnuliiki, nende hulgas ka üheks kaunimaks linnuks peetavat quetzalit. Lisaks lindudele elavad pilvemetsas ka puumad, ahvid, jaaguarid ja paljud teised liigid. Taimedest on siin sadu orhidee- ja sõnajalaliike.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Cloud Forest Lodge 3*

10. päev 

Santa Elena pilvemets / Selvatura rippsillad

Täna teeme kaks matka: hommikul kahetunnine matk Santa Elena looduskaitseala pilvemetsas ja teine Selvatura pargi rippsildadel. Santa Elena looduskaitseala loodi 1989. aastal ning on 3.1 km2 suurune. Siin on kaitse all lisaks Monteverde pilvemetsa kaitsealustele liikidele ka ämmalahvid.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Cariblue Beach & Jungle Resort hotell

11. päev  

Monteverde / Manuel Antonio rahvuspark

Hommikul matk Monteverde kaitsealal koos kohaliku giidiga. Seejärel alustame teekonda Manuel Antonio suunas (kolm tundi), mis on uhke troopiline rahvuspark Costa Rica Vaikse ookeani poolsel rannikul. Meie majutuskohast avaneb kaunis vaade ning algavad mitmed põnevad avastamisrõõmu täis matkarajad. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Costa Verde hotell 4*

12. päev 

Manuel Antonio rahvuspark

Täna külastame Manuel Antonio rahvusparki ning teeme paaritunnise matka lopsakas vihmametsas. 6.83 km2 suurune rahvuspark on Costa Rica väikseim, kuid siinne mets on täis linde, ahve, laiskloomi ja lopsakat taimestikku.

Meie majutupaigast vaid 5-minutilise sõidu kaugusel Vaikse ookeani kaldal asub ka kaunis Manuel Antonio rand, kus saame rannamõnusid nautida. Just Manuel Antonio rahvuspargis asuvad Costa Rica kaunimad rannad.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Costa Verde hotell 4*

13. päev 

San Jose. San Jose - Frankfurt

Vaba hommikupoolik. Pärast lõunasööki sõidame kolm tundi pealinna San Josesse. Õhtul suundume lennujaama, kust alustame tagasiteed koju.

Lend LH519 San Jose-Frankfurt 20.50-15.00+1, lennuaeg 11h 10min (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

14. päev 

Frankfurt - Tallinn

Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 20.55-00.15+1, lennuaeg 2h 20min (Lufthansa)Reisi hind: 4312 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid
  • majutus hoolikalt valitud eco-lodge'ides ja hotellides
  • transport vastavalt programmile
  • toitlustus vastavalt programmile
  • kõik paadisõidud, matkad, rahvusparkide tasud jne
  • kogu ekskursiooniprogramm kõikide sissepääsudega
  • jootraha
  • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus kohustusliku Covidi kattega, Albion vahendab PZU kindlustust, vt nende tingimusi alt
  • majutus üheses hotellitoas 605€

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Hea on teada, et PZU katab ka COVID-19 juhtumid.

Enne reisi:
a) Reisija haigestumine enne reisi COVID-19 käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, kusjuures reisija ise tunneb ennast hästi ja haigusnähud puuduvad, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

Reisi ajal:

a) Meditsiiniabi katab COVID-19 seotud ravikulud ja kui reisija jääb oma lennust maha, siis katab kindlustus ka kojulennu.
b) Kui reisijale tehakse välisriigis COVID-19 test, mis on positiivne (reisija tunneb aga ennast hästi ja sümptomeid ei ole) ning ta peab jääma kohapeal karantiini, siis reisikindlustus hüvitab 14-päevase karantiini öömaja (hotelli) kulud. Samuti tagasilennu maksumuse. Samuti hüvitab PZU kaasreisija (juhul, kui ta otsustab ka karantiini jääda) kulud kuni 7p summas 100€ öö kohta ja tagasilennu kulud.
c) Kasutamata jäänud teenuseid reisi katkemise kindlustuskaitse ei hüvitata.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Costa Rica

13. veebruar 2021 – 26. veebruar 2021