Costa Rica - Panama
Avastusretk Costa Rica ja Panama elukülluses looduses


14. oktoober – 30. oktoober 2022
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Indrek Park

Costa Rica - Panama

14. okt – 30. okt 2022  / 4974 €

Viis sajandit tagasi astusid hispaanlased esimest korda Costa Rica pinnale ning nimetasid siinse maa Costa Ricaks („rikas rannik”), mõeldes, et leiavad siit rikkalikult kulda. See aga osutus tühjaks lootuseks. Tänapäeval ei teata Costa Ricat mitte kui väärismetallide leiukohta, vaid kui üht meie planeedi liigirikkaimat paika. Costa Rica isevärki loomariik on multifilmilikult värvikirev ja lärmakas: üüratu suure nokaga tuukanid jõllitavad puulatvades, erkpunased aarad teavitavad käredahäälselt oma lennuplaanidest, laiskloomad norskavad täiuslikult puuvõraga sulandudes, mangroovisoo tumedat veepiiri lõikavad kaimanite säravad silmad, sahisevad puuvõrad annavad märku valge näoga kaputsiiniahvide pere liikumisest. Vihmametsast kostavad möiraahvi kummituslikud karjed ning orhideedega kaetud puude vahel hõljuvad uskumatult erksinist värvi morfoliblikad. Kaldaäärses vees siblivad eredavärvilised troopilised kalad, raid ja delfiinid. Järgides oma motot „pura vida“ ehk „puhas elu“, elavad selles unenäolises paigas costaricalased tervislikumalt ja kauem kui paljud teised meie planeedi asunikud.

Fotod: Martin van Lokven ja Hendrik Relve

1. päev 

Tallinn - Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.10

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.10-22.30

2. päev 

Istanbul - Panama - San Jose

Lend TK800 Istanbul-Panama 02.05-11.30
Lend AV698 Panama-San Jose 14.00-14.15

Saabume Costa Rica pealinna - San Josesse - 26. novembri pärastlõunal. Suundume majutuskohta ning puhkame pikast teekonnast.

Costa Rica pealinn ja kommertskeskus San Jose on kõigi mugavustega moodne linn, mis on väga sobiv paik Costa Rica loodusseikluste alustamiseks. 1738. aastal asutatud linn on täis kaunist kunsti ja arhitektuuri. San Jose ajalooline taust, imelised rahvuspargid ja rahvuslik teater pakuvad linna külastajatele väga huvitavaid avastamise võimalusi. 1948. aasta 1. detsembril sai Costa Rica ülemaailmselt tuntuks, kui kaotati riigi sõjavägi.

Majutus: San Jose Aurola Holiday Inn hotell 4*

3. päev

Loodusmatk Arenal vulkaani rahvuspargi vihmametsas

Pärast hommikusööki suundume (sõiduaeg ligi 3.5 tundi + peatused) Arenal vulkaani poole. Külastame Arenal Volcano rahvusparki, kus teeme umbes tunnise matka ning näeme laavat, mis purskas viimase purske ajal. Arenal Volcano tulemäest praegu laavat ei purska, ent ometi on see muljetavaldav vulkaan. Viimane suurem purse oli 1968. aastal ja tuhapilv näitas ennast kuni 2010. aastani.

Tänaõhtuse majutuskoha ümber võime hea õnne korral kohata koolibrisid, tuukaneid, möiraahve ning mitmeid teisi erilisi kohalikke looma- ja linnuliike.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Loma Del Volcan lodge 3*

4. päev 

Maniokiistandus / La Fortuna linn / Arenali rippsillad

Täna hommikul läheme manioki (tuntud ka cassava või yucca nime all) istandusse. Vaatame, kuidas see elutähtis taim kasvab ja missuguseid produkte maniokist valmistatakse. Pärast istanduse külastust vaatame omal käel ringi La Fortuna linnas.

Päraslõunal teeme 2.5-tunnise jalutusretke la Fortuna rippuvate sildade juurde - see on matk läbi vihmametsade ning üle mitmete rippsildade. Nii avab vihmamets end meile nii ülalt kui alt.
Seejärel saame lõõgastuda keset metsa asuvas Eco Termales looduslikes kuumaveeallikates.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Loma Del Volcan lodge 3*

5. päev

Cańo Negro rahvuspark 

Meie järgmiseks sihtpunktiks on Cańo Negro rahvuspark - märgala Nicaragua piiri ääres (sõiduaeg ligi 3 tundi). Siin on ühed parimad võimalused linnuvaatlusteks Kesk-Ameerikas. Pärastlõunal läheme retkele matkamaja ümbrusse, otsima siinsed linde ja loomi (kaimaneid, iguaane, jõekilpkonni, kiiver-basiliskuid). 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Cańo Negro Nat lodge 

6. päev 

Cańo Negro rahvuspark 

Pärast hommikusööki võtame ette kahetunnise paadisõidu Cańo Negro rahvuspargis, leidmaks veelgi rohkem elusloodust ja linde. Siin võime kohata kaimaneid, iguaane ja Jeesus Kristuse sisalikke. Pärast seda paadiretke võtame suuna Kariibi madalikualale - Puerto Viejo de Sarapiquile. See piirkond on samuti suurepärane linnuvaatlusteks. Pärast matka on meil 3.5-tunnine bussisõit ööbimiskohta.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Quinta De Sarapiqui lodge 3*

7. päev 

Sarapiqui oru puuviljaistandused / ananassifarm 

Costa Ricas on väga olulisel kohal ananassi eksport. Täna tutvume kohalike põllumeeste eluga ning käime ananassifarmis. Jalutame koos kohaliku farmeriga läbi tema farmi, mis toob ühtlasi kaasa võimaluse, et kohtame kirevavärvilist kuld-puukonna. Ananassiistandust Finca Suras ümbritsevad suured metsad, nii et täna ühendame looduse puuviljadega. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Quinta De Sarapiqui lodge 3*

8. päev 

Tortuguero rahvuspark / rohekilpkonnade paradiis 

Pärast hommikusööki sõidame ligi 30 minutit Guapilesesse, misjärel ootab meid ees ligi 2-tunnine sõit La Pavona või Cano Blanco sadamasillale (sadama valik sõltub jõevee tasemest sel päeval). 
Seejärel suundume paadiga (1.5 tundi) tõeliselt ainulaadsesse Tortuguero rahvusparki, mis kannab hüüdnime “Kesk-Ameerika Amazon”. Tortuguero metsikud rannad on paradiis rohekilpkonnadele, kes munevad siin juulist oktoobrini. Kuna siia pääseb vaid paadi või lennukiga, tugineb kohalik Tortuguero küla (ligi 1200-1500 elanikku) ja looduskaitse pea täielikult ökoturismil. 

Pärastlõunal puhkus selle metsiku looduse keskel. Tortuguero küla asub meie majutuskohast 30 minuti jalutuskäigu kaugusel.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Laguna lodge 3*

9. päev 

Tortuguero rahvuspark / päev looduses

Täna uurime Tortuguero rahvuspargi džunglit avatud paadist. Samuti võtame ette retke otsimaks konni, linde ning teisi loomi selles metsikus džunglis. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Laguna lodge 3*

10. päev 

Kariibi mere rannik 

Lahkume Tortuguero rahvuspargist paadiga, kuni jõuame esimese teeni, kus jätkame teed mööda maad. Jõuame Guapilesesse ning sööme lõunat. Seejärel suundume (sõiduteekond ligi 2.5 tundi) Kariibi mere rannikul asuvasse Puerto Viejo de Limoni, mis on justkui džungel mere ääres!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Cariblue Beach & Jungle Resort hotell

11. päev 

Matk Gandoca Manzanillo kaitsealal 

Täna võtame ette retke Gandoca Manzanillo kaitsealal. Teeme 2.5-tunnise matka, mis näitab meile vihmametsa imelist elustikku.

Pärastlõunal külastame laiskloomakeskust.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Cariblue Beach & Jungle Resort hotell

12. päev  

Costa Rica - Panama piiriületus / Bocas del Toro arhipelaag

Hommikul sõidame bussiga Costa Rica ja Panama piirile. Panamasse sisenedes suundume edasi Changuinolasse, kust sõidame paadiga Bocas del Toro saartele. See on grupp saari Panama Kariibi mere poolses osas. Jõuame Isla Colonile - ühele Bocas del Toro saartest.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Playa Tortuga hotell 4*

13. päev 

Panama. Bocas del Toro arhipelaag 

Täna suundume paadiga siinset piirkonda uurima. Otsime delfiine, snorgeldame ning lõpetame retke Punase Konna rannal (Red Frog Beach). Avastame Bocas del Toro saarte piirkonda kogu päeva. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Playa Tortuga hotell 4*

14. päev 

Panama. Bocas del Toro arhipelaag 

Vaba päev puhkuseks Bocas del Toro arhipelaagis.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Playa Tortuga hotell 4*

15. päev 

Bocas del Toro - Panama City / Panama City / Panama kanal 

Hommikul lendame Bocas del Torost Panama Citysse. Pärast maandumist suundume linnaekskursioonile Panama Citys ning külastame Panama Viejat, Caso Viejot ning Panama kanalit. 

Panama pealinn Panama City on riigi suurim linn. Linn asub Vaikse ookeani rannikul Panama kanalist idas. Tänapäevaselt moodsas Panamas püüavad pilku paljude rahvusvaheliste pankade ja firmade kõrghooned, uhked restoranid ja poed. Siiani on aga tuntumaiks vaatamisväärsuseks Panama ajalooline vanalinn. Panama Viejo (Vana Panama) arheoloogiline paik asub Ameerika mandriosa vanima eurooplaste linna kohal, mille rajas 1519. aastal konkistadoor Pedrarias Davila. Peagi kujunes see kaubandus- ja halduskeskuseks ning samuti sadamaks, ühteaegu asus siia kuninglik kohus. Ainult ebatervislikuks peetud kliima ei lasknud linnal omandada Guatemala või Bogota suurust ja tähtsust. Vanalinn hävis 1672. aastal tulekahjus, mille põhjustaks peetakse piraat Henry Morganit. Aasta hiljem rajati sellest linnast 8 kilomeetrit edela poole uus linn (Panama ajalooline piirkond) - senine asulapaik jäeti maha ja seda ei taastatud enam kunagi. Praegu asub siin avalik park, kus on säilinud katedraali, kirikute, veevärgi, raekoja ja elamute mõjukad varemed. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Best Western Plus Panama Zen hotell 3*

16. päev 

Panama City - Istanbul

Pärast hommikusööki suundume lennujaama ning lendame tagasi koju.

Lend TK800 Panama City-Istanbul 13.00-09.55 (+1)

Toidukorrad: hommikusöök

17. päev 

Istanbul - Tallinn

Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 14.55-17.15Reisi hind: 4974 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid
  • majutus hoolikalt valitud eco-lodge'ides ja hotellides
  • transport vastavalt programmile
  • toitlustus vastavalt programmile
  • kõik paadisõidud, matkad, rahvusparkide tasud jne
  • kogu ekskursiooniprogramm kõikide sissepääsudega
  • jootraha
  • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Costa Rica - Panama

14. oktoober 2022 – 30. oktoober 2022