Bhutan - salapärane kuningriik Himaalajas
Osaleme Paro Tshechu festivalil


1. aprill – 15. aprill 2023
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Märt Läänemets

Bhutan - salapärane kuningriik...

1. apr – 15. apr 2023  / 4933 €

Sügavalt budistlik Bhutan ei ole tavaline paik. See Himaalaja kuningriik on täis müstikat ja maagiat. Siin embab traditsiooniline budistlik kultuur ettevaatlikult globaalseid muutusi. Bhutan suudab üllatada - siin mõõdetakse SKT (sisemajanduse kogutoodang; inglise k. Gross Domestic Product) asemel üldrahvuslikku õnne (Gross National Happiness). Riigi seadused sätestavad, et vähemalt 60% maast peab jääma tulevaste põlvede jaoks metsaga kaetuks. Himaalaja mäestiku lumiseid nõlvu on poleerinud lugematute päevade raugematud tuuled. Mägedevahelised varjulised orud upuvad puutumatute põlismetsade rohelusse, millesse on pikitud majesteetlikud, kindlusesarnased budistlikud kloostrid, templid, dzongid ning võluvad külakesed. Unikaalne budistlik arhitektuur on lavaks iidsetele traditsioonidele ja tavadele, mille peategelasteks on värvikatesse kangastesse riietatud rõõmsameelsed Bhutani elanikud. Bhutan on justkui viimane Shangri-La siin maailmas.

Sellel reisil osaleme traditsiooniliselt Paro Tshechu festivalil. Paro Tshechu on üks suurimaid festivale Bhutani kalendris ning selle algatasid Zhabdrung Ngawang Namgyal ja Penlop Rigzin Nyingpo Paro Dzongi pühitsemise ajal 1644. aastal. Festivali peetakse kolmes osas – festivalieelsed rituaalid esimesel päeval, tseremooniad teisel päeval Paro Dzongis ja põhifestival festivalialal kolm päeva. Viiepäevasele festivalile tulevad bhutaanlased kõikidelt elualadelt.

Riikidesse (Nepal ja Bhutan) sisenemise tingimused (seisuga 23.01.2023):

 • Eesti kodanikud vajavad nii Nepali kui Bhutani reisimiseks viisat: 
  • Nepali viisa eeltaotlemine toimub elektrooniliselt ning viisa väljastamine toimub piiril (viisatasu 30 USD). 
  • Bhutani viisa jaoks vajamineva aitab ette valmistada meie kohalik partner ning viisa vormistatakse piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riigist lahkumise kuupäevast.
 • Nepali saab siseneda sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks on vaja esitada üks järgnevatest: 1) tõend Covid-19 vastu vaktsineerimise kohta (vaktsineerimiskuuri läbimisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva), VÕI 2) sertifikaat koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse PCR-testi tulemuse kohta, mis on tehtud max 72h enne esimest väljalendu.
 • Bhutani saab siseneda sõltumata vaktsineerimisstaatusest, samuti pole vaja esitada ühtegi testitõendit.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Albion Reisid korraldab reise Bhutani alates 2007. aastast.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Kathmandu

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell 17.00.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 19.15-22.30

Majutus: hotell Istanbulis

2. päev

Istanbul – Kathmandu

Hommik Istanbulis. 

Lend TK726 Istanbul-Kathmandu 20.20-06.00+1

3. päev

Nepal. Kathmandu

Saabume Kathmandusse kell 6 hommikul. Jalutame Kathmandu elavatel tänavatel ja külastame kuningapalee muuseumi.

Majutus: Kathmandu Manaslu hotell 3*

4. päev

Nepal - Bhutan. Paro / Rimpong Dzong / Paro Tshechu festival

Hommik Kathmandus.

Lend B3774 Kathmandu-Paro (Bhutan) 15.00-16.15

Lend Bhutani on üks imelisemaid maailmas – selge ilmaga avaneb suurepärane vaade Himaalaja ahelikule. Igilumega on kaetud maailma kõrgeimad mäed: Everest, Kanchenjunga jt, mis koos moodustavad bhutanlaste jaoks jumalate asupaiga. Maandume Paro lennuväljal (50 kilomeetrit Bhutani pealinnast Thimphust), kus kohtume kohaliku giidiga.

Peale lõunat tutvume Paro ümbrusega, Lääne-Bhutaniga. Võluv väikelinn Paro asub Paro jõe kallastel võimsa Paro dzongi vahetus läheduses. Linna peatänav, mis ehitati välja alles 1985. aastal, on ääristatud rõõmsavärviliste poekestega. Avastame oma selle reisi esimesi dzonge – need Bhutani klooster-kindlused on läbi sajandite toiminud kultuuri ja võimu kantsidena. Külastame Rimpong Dzongi, kus näeme maalinguid suurest pühakust Milarepast.

Seejärel saame osa Paro Tshechu festivalist, mis on Bhutani aasta üks suurimaid religioosseid pidustusi. Seda on peetud igal aastal alates 17. sajandist. Bhutani elanikud kõigilt elualadelt ühinevad Paro elanikega oma parimas peenuses, et osaleda viiepäevasel festivalil.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Paro Tashi Namgay Resort

5. päev

Paro 

Pärast hommikusööki külastame Paro ajaloolise tähtsusega kohti, nagu 7. sajandist pärit Kichu Lhakhang, mis arvatakse olevat ehitatud kohale, mis meenutas hiiglasliku ogressi põlve ja mille ehitas Tiibeti kuningas Songtsen Gyempo aastal 659. See on üks 108 templist, mille Tiibeti kuningas ehitas ühe päevaga (legendi järgi) kogu Himaalaja piirkonnas. Käime Ta Dzongi muuseumis, mis avati 1986. aastal ning sisaldab Bhutani religioosseid aardeid, ajaloolisi kunstiväärtuseid ja rahvalikku käsitööd ning annab hea ülevaate Bhutani kultuurist.

Osaleme Paro Tshechu festivali sündmustel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Paro Tashi Namgay Resort

6. päev

Taktshang ehk Tiigrikoobas / Thimphu org

Pärast varajast hommikusööki alustame sõitu Bhutani pealinna Thimpusse.

Täna hommikul sõidame Taktshangi Ramthangka mäejalamile, kust algab matk (ligi 1.5-2 tundi) üles 3120 meetri kõrgusel asuvasse Taktsangi ehk Tiigrikoopasse, mis on Bhutani kuulsaim palverännaku sihtpunkt ja üks pühamaid paiku kogu Himaalaja mäestikus. Rada viib läbi tontlikesse samblapusadesse mähitud metsade ning püstloodis ülesronivate ja allalangevate kaljude, mille vahelt ühel hetkel tormab alla mägikosk ja jätkab teed alla tühjusse. Lõpuks jõuame pilvede piiril kaljunuki otsas kindlalt püsiva Tiigrikoopani ning seda ümbritseva templikompleksini. Legendi järgi lendas 8. sajandil õpetaja Padmasambhava siia tiigri seljas. Tiigri seljas lendavat Padmasambhavat tuntakse raevuka Dordzhe Drolö nime all. Ta alistas kohalikud deemonid ning mediteeris koopas kolm aastat. Öeldakse, et just Padmasambhava tõi budismi Bhutani ning seetõttu peetakse teda ka Bhutani kaitsjaks. Siin on mediteerinud väga paljud olulised Tiibeti õpetajad ja joogid nagu Milarepa, Matshik Labdrön jne.

Külastame ka Drukgyal Dzongi "võidukate Drukpade kindlust", mis asub Paro linnast 16km kaugusel. Kuigi see dzong on varemeis, on sellel suur ajalooline tähtsus. Just siin alistasid bhutaanlased lõpuks pealetungivad tiibetlased ja ajasid nad tagasi. Siit on selgel päeval näha Jomolhari tipp (7329m).

Õhtul sõidame Thimphusse. Teekonnal teeme veel peatuse, et heita pilk Tachok Lhakhangile, mille ehitas 14. sajandi tuntud sillaehitaja Thangtong Gyalpo.

Thimpu on üks maailma põnevamaid paiku, kus väikelinna ehedus on külg-külje kõrval kommertsliku ülekeevusega. Samas proovib linn - nagu terve Bhutangi - alal hoida Shangri-La olemust. Nüüd on linnas, kus vaid paarkümmend aastat tagasi olid autod ja bussid ennekuulmatu nähtus - olemas oma tipptund. Vana ja uue vastandumine on üks huvitavamaid Thimpu veetlusi. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Timphu Peaceful Resort hotell 3*

7. päev

Thimpu oru vaatamisväärsused / memoriaalstuupa / Buddhakuju vaateplatvorm

Täna külastame kultuurilooliselt tähtsaid paiku Thimpus. Päev algab kuninga memoriaalstuupa külastusega, mis on ehitatud 1974. aastal Bhutani kolmanda kuninga mälestuseks. Seejärel sõidame üle Thimphu kõrguva Sangyegangi küngastel asuvale Buddhakuju vaateplatvormile, kust avanevad suurepärased vaated alla Thimphu orgu ning üles Himaalaja lumisele mäeahelikule. Pronksist valatud ja ülekullatud Buddha kuju on üks suurimaid maailmas, 52 meetrit kõrge ja peidab endas 125 000t väiksemat buddhakuju. Selle suursuguse valgustatud Buddha rajamine algas 2006. aastal ning valmis 2015. aastal, nüüdseks olleks üks suurimaid Buddhasid maailmas. Vastavalt ajalistele võimalustele võime sisse astuda ka traditsioonilise kunsti- ja käsitöökooli, või sõita Thimphu külje all asuvasse Bhutani rahvusloomade takinite reservaati.

Õhtul külastame Traschichho Dzongi "kuulsava religiooni kindlust". Riigi peasekretariaadihoone, mis ehitati 1642. aastal, on täna Bhutani riigi keskus. Selles tohutus hoones asuvad kuninga kontor, troonisaal, mõned valitsuse ministeeriumid ja osariigi kloostrikogu. See on ka peaabti ja vanemmunkade suveresidents. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Timphu Peaceful Resort hotell 3*

8. päev

Thimpu / Wangdü / sõit Punakhasse / Punakha dzong / Chimi tempel

Lahkume Thimphust Kesk-Bhutani suunas (3 tundi). Sõidame üle 3100 meetrise Dochula kuru, kust selge ilmaga avanevad vaated Himaalaja ahelikule. Teeme ringi ümber 108 stuupa. Seejärel laskume mägedest alla Punakhasse, varasemasse Bhutani talvepealinna, mis asub 1200 meetri kõrgusel ning kust suvesoojus ei lahku ka talvel. Punakhas asus Bhutani pealinn ning valitsus kuni 1955. aastani. Punakhas külastame 1637. aastal Zhabdrung Ngawang Namgyali (Bhutani ühendaja) juhtimisel ehitatud Punakha dzongi, mis on üks Bhutani kauneimaid. Punakha dzongis resideerub talviti ka Bhutani vaimne juht Dzhe Khenpo, kes on ühtlasi ka Bhutani ametlikult tunnustatud budistliku koolkonna drukpa kagjü juht. Punakha dzongi valgeks lubjatud seinad, punakad tornid ning sirelikarva õitesse mattunud Jakaranda puud selle ümber on unustamatu vaatepilt. Mõistame, miks just siin on kroonitud kõik Bhutani kuningad. Tutvume pisut ka ümbruskonnaga. Poole tunni tee kaugusel asub Chimi tempel, mis on seotud eelkõige Tiibetist pärit hullu joogi Drukpa Kuenly’ga, kes alistas paljud Bhutani kohalikud vaimud ning kellel on seetõttu bhutani folklooris väga tähtis koht. Drukpa Kuenly annab vastuse ka sellele, miks Bhutanis väga paljusid ehitisi kaunistavad tohutud fallosed.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Punakha Zhingkham Resort hotell 3*

9. päev

Punakha / Gasa 

Peale hommikusööki sõidame läbi Jigme Dorji rahvuspargi Gasasse. Sõit kestab umbes 3 tundi. Teekond Põhja-Bhutani on imeliselt kaunis, siin kohtume Laya hõimu esindajatega, kes elavad loode Bhutanis ja võtavad sagelie ette pikema rännaku Gasa dzonigi, eriti just festivalide ajal.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gasa kohalikus talumajas

10. päev

Gasa / Punakha 

Pärast hommikusööki sõidame Punakha oru põhja poole ja alustame matka Khamsum Yuelley Namgyal Chorteni poole (ligi 1h). Choeteni struktuuri visualiseeris budistliku aardeõpetuse järgi Thragthung Dudjom Lingpa, aarete paljastaja Khamist Tiibetist. Seejärel külastame Punakha rippsilda, mis on umbes 158 meetrit pikk. Sillalt avaneb suurepärane vaade Pho Chhu jõele.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Punakha Zhingkham Resort hotell 3*

11. päev

Punakha / Thimpu / Paro

Peale hommikusööki alustame sõitu Thimphu kaudu Parosse. Saabumisel külastame maalikooli ja Bhutani postimuuseumi. Kes soovib, saab oma fotoga isikupärastatud postmargi ja saata postkaardid oma lähedastele ja sugulastele koju. 

Õhtuks jõuame Parosse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Paro Tashi Namgay Resort

12. päev

Paro – Kathmandu 

Lend Paro-Kathmandu. Puhkus ja vaba aeg Nepali pealinnas Kathmandus. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Manaslu hotell 3*

13. päev

Kathmandu Durbari väljak / Swayambhunathi stuupa / Patani Durbari väljak

Tutvume Durbari (Palee) väljakuga, mis on samuti kantud UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse. Väljak kannab tänapäeval nime Hanuman Dhoka - väljaku sissepääsu juures asuva suure ahvjumala Hanumani kuju järgi. Linna südameks olnud väljakul asusid kahe dünastia kuningate paleed, kust valitseti tervet Nepali. Kahjuks sai Durbari väljaku ehteks olev Kuningapalee (Hanuman Dhoka) tõsiselt kannatada 2015. aasta maavärinas ning palees on hetkel käimas taastamistööd, aga isegi palee välisilme on väga imposantne. Linna südames asub hinduistlik Elava Jumalanna tempel (Kumari Bahal), mis on koduks linna puhtuse ja süütuse jumalanna Kumariks valitud tütarlapsele. Tütarlaps on linna elavaks jumalannaks kuni puberteediikka jõudmiseni, mil ta naaseb jälle tavaliste surelike hulka. Jumalanna näitab end punastest tellistest laotud kolmekorruselise hoone aknal hommikupoolikutel, ent tema pildistamine on keelatud. Kahjuks hävis maavärinas täielikult Jumalja Puitmaja (Kasthamandap), mis legendide kohaselt oli ehitatud ainult ühest puust saadud materjalist ning ilma ühegi naelata. Kasthamandapi järgi on saanud nime ka Kathmandu linn.

Seejärel külastame Kathmandu oru lääneserval asuvat Swayambhunathi stuupat (UNESCO maailmakultuuripärandi nimistus), mis on üks kergemini äratuntavaid Nepali sümboleid. Stuupad on ühed vanimad budistlikud rajatised. Stuupa vanuseks öeldakse olevat 2000 aastat. Stuupad tähistavad budistide jaoks mõnda olulist paika või sündmust, arvatavasti sisaldavad nad ka mõnda reliikviat. Kathmandu oru kauniks krooniks olev täiuslike proportsioonidega stuupa kasvab välja valgest kuplist. Selle neli nägu vaatavad eri ilmakaarte poole. Stuupale joonistatud kõikjaloleva jumala silmad on templi olulisim kese. Kuigi Nepaali 2015. aasta maavärin raputas piirkonda kõvasti olid stuupa kahjustused minimaalsed. Oma ahvipärdikutest elanike tõttu teatakse seda paika ka Ahvitempli nime järgi.

Pärastlõunal tutvume Patani linnaga, mille Durbari väljak on oma erakordse arhitektuuri poolest samuti kantud UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse. Patan on tuntud nii oma käsitööliste kui ka lummava newari arhitektuuri poolest. Paljud kohalikud kutsuvad linna sanskriti-keelse algse nimega Lalitpur (tõlkes "Ilu linn") või newari keelse nimega Yala. See 17. sajandil ehitatud linn võlub oma kaunite templite, sisehoovide ja paleedega. Patan on ka parim koht Nepalis, kust osta siidist käsitsi tehtud sarisid ja muud käsitööd.

Õhtu Kathmandus.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Manaslu hotell 3*

14. päev 

Boudhanath stuupa / Bhaktapur

Hommikul külastame Bouddanathi stuupat (kantud UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse), mis on üks suuremaid kogu maailmas ja üks tähtsamaid Tiibeti budismis, sümboliseerides valgustumist ning kogu universumit. Selle arhitektuuri sisse on põimitud nii viis sümbolistlikku Buddha kuju kui ka viis põhielementi maa, vesi, õhk, tuli ja ruum. Stuupa ümbrusesse on koondunud suur tiibeti kogukond.

Seejärel teeme ekskursiooni Bhaktapuris, kus tutvume iidse põllumeeste linnaga ja UNESCO maailmakultuuripärandi nimistusse kantud Durbari väljakuga. Siin asuvad Kuldne värav, 55 Akna palee, Nyatapola ja Bhairavi templid jpm. Suursugune Kuldne värav on Durbari väljaku üheks kaunimaks ehteks. Erkpunase väravaehitise lummav kuldne portaal uhkeldab Nepali kaunima repoussé tehnikas metallehistööga. Ukse kaunistusel maadleb kuldne Garuda müütiliste madudega ning nende all on neljapealine ja kümnekäeline jumalanna Taleju Bhawani, kes oli Malla kuningate kaitsejumalanna. Kahjuks sai Kathmandu oru kolmas ajalooline linn 2015. aasta maavärinas tugevasti kannatada ning paljud templid ja elamukvartalid hävisid. Siiski on siin palju vaadata ja linn on hooga taastamistöid käivitanud. Siin on mõnus jalutada läbi suhteliselt vähese liiklusega linna ning jälgida, kuidas käsitöölised koovad kangast või nikerdavad puidust esemeid, pottsepad valmistavad potte ja kuivatavad neid päikese käes, kohalikud kogunevad sisehoovidesse vett varuma või kümblema ning päeva uudiste üle arutlema. Sügis on riisikoristuse aeg, seetõttu näeme kõikjal tänavatel ja väljakutel riisi kuivamas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Manaslu hotell 3*

15. päev

Kathmandu – Istanbul – Tallinn

Varahommikul sõidame lennujaama ja alustame teed tagasi koju.

Lend TK727 Kathmandu-Istanbul 07.30-12.45
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 15.10-18.25Reisi hind: 4933 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid
 • Bhutani viisa ja selle korraldamine
 • majutus Bhutanis vastavalt programmile
 • majutus Nepalis vastavalt programmile
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kogu ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
 • kohalik, inglise keelt kõnelev giid-reisijuht Bhutanis ja Nepalis
 • Albion Reiside eestikeelne reisijuht-giid

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 655 €
 • Nepali viisa 50 USD (tasumine piiril)
 • Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salva ja PZU-ga.

SALVA

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf


PZU

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2023/01/Uldtingimused-U100_2022.pdf

Broneeri reis