Pöörane Bangladesh


10. november – 25. november 2023
Grupis 12 reisijat4 vaba kohta
Reisijuht: Kaido Haagen

Pöörane Bangladesh

10. nov – 25. nov 2023  / 4593 €

Kas oled valmis selleks, et paarikümne miljoni elanikuga linnas, kus pole mitte ühtegi töötavat valgusfoori, keeb elu sinu ümber nagu sipelgapesas? Vaikus on luksus, tänavad igatsevad maailmakoristuspäeva järele, värve on rohkem kui sa eales ette kujutada oskad, toit on vürtsidest tulvil. Vaatamata sellele, et kõikvõimalikke kaupmehi tundub olevat lõputu hulk, võib ühe külma õlle leidmine olla küllaltki keerukas. Kohapeal muutub reisiplaan vägagi suure tõenäosusega ja teiste välismaalastest turistide kohtamine on väga vähe tõenäoline.

Kui jah, siis see reis on Sinule, sest inimesed on Bangladeshis on sõbralikud, siirad ja turistidest rikkumata. Päikesetõus maailma suurima mangroovimetsa kohal on hingemattev. Käime ka kohtades, mis pole mitte ‘turistikad’ vaid ehedamad kui elu ise, põnevad elamused on garanteeritud ning üks pusletükk Sinu maailmapilti saab kindlasti lisatud.

Kõik fotod: Kaido Haagen

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikud vajavad Bangladeshi reisimiseks viisat.
 • Bangladeshi saab siseneda sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks on vaja esitada üks järgnevatest: 1) tõend Covid-19 vastu vaktsineerimise kohta (vaktsineerimiskuuri läbimisest peab olema möödas vähemalt 14 päeva), VÕI 2) sertifikaat koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse PCR-testi kohta, mis on tehtud max 72h enne esimest väljalendu.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Dhaka

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 10.45.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.55-17.20, lennuaeg 3h 25min (Turkish Airlines)
Lend TK712 Istanbul-Dhaka 19.10-05.25+1, lennuaeg 7h 15min (Turkish Airlines)

Saabume Dhakasse järgmise päeva varahommikul.

2. päev

Dhaka

Saabume Bangladeshi pealinna Dhakasse ja sõidame hotelli. Pärast hommikusööki linnaekskursioon.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Dhaka Golden Inn hotell

3. päev

Dhaka / Sreemangal

Peale hommikusööki alustame teekonda Sreemangali poole. Sõidame läbi teeistanduste ja külastame põlisrahvaste külasid. Sreemangal on koduks kolmele erinevale põlisrahvale. Külades saame tutvuda nende elamiste ja igapäevase eluoluga. Õhtuks jõuame hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sreemangal Grand Sultan hotell

4. päev

Sreemangal ja selle ümbrus

Peale hommikusööki sõit läbi teepealinna Srimangali. Teeme kerge matka kaitsealuses Lawarchara metsas, kus võime näha erinevaid linde ja metsloomi, teiste hulgas ka haruldasi ahve valgekulm-giboneid. Lõunasöök kohalikus restoranis. Pärast lõunat läheme vaatlema linde Baikka Beel märgalale. Õhtuks tagasi hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sreemangal Grand Sultan hotell

5. päev

Sreemangal / Dhaka

Pärast hommikusööki alustame sõitu Dhakasse. Teeme mõned peatused kohaliku eluga tutvumiseks ja külastame teevabrikut. Pärastlõunal saabume Dhakasse. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Dhaka Canary Inn hotell

6. päev

Dhaka / Sonargoan

Hommikupoolikul tutvume Dhaka vana linnaosa vaatamisväärsustega. Seejärel sõidame 30 kilomeetri kaugusele Sonargaoni, Bengali endisesse pealinna. Seal teeme jalutuskäigu mahajäetud Panami linnas, külastame Goaldi mošeed ja kohalikku muuseumi ning teeme paadisõidu vaatamaks inimeste elustiili maapiirkonnas. Pärastlõunal alustame sõitu tagasi Dhaka poole, et Sadarghati jõesadamast alustada öist laevareisi Barisali. Kajut ja õhtusöök laevas. See on suurepärane võimalus avastada jõeäärset Bangladeshi, laev sõidab läbi mitme jõe, sealhulgas Gangese.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: 1. klassi kajut laevas

7. päev

Banaripara / Barisal

Lahkume laevalt pärast varajast hommikusööki ja sõidame Bananipara jõesadamasse, kust alustame terve päeva kestvat jõekruiisi kohaliku mootorpaadiga. Barisal on koht, kuhu välismaalased väga harva satuvad. Tutvume ujuva turuga ning kohaliku külaeluga. Hilisel pärastlõunal sõidame hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Barisal Royal Park hotell

8. päev

Barisal / Bagerhat / Mongla

Pärast hommikusööki sõidame Bangladeshi suurimasse keraamikute külla, kus näeme erinevat tüüpi pottide ja jumalannade kujude valmistamist. Seejärel alustame sõitu Monglasse. Teel külastame Bagerhati 60 kupli mošeed, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Külastame ka läheduses asuvat Khan Jahan Ali pühamut. Monglasse jõudes suundume väiksele jõelaevale, kus ka ööbime.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: jõelaevas

9. päev

Mongla / Sundarbans

Meil on suurepärane võimalus vaadelda jõeäärset Bangladeshi ja Sundarbansi metsikut loodust. Alustame oma kruiisi Pasuri jõelt, läbime Balshauri ja Gangese ning jõuame Sundarbani sügavustesse. Teel võime näha laeva saatvaid jõedelfiine. Sundarbans kuulub samuti UNESCO kultuuripärandi hulka. Kui ajaliselt jõuame, teeme lühikese matka Kotka metsaalal, et näha lähemalt metsikut loodust ja mangroovimetsa. Ööbime laevas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusõõk
Majutus: jõelaevas

10. päev

Sundarbans — maailma suurim mangroovimets

Varahommikul teeme paadiga väljasõidu väikestele harujõgedele ja kanalitele, et olla metsikule loodusele veelgi lähemal. Peale hommikusööki jalutuskäik džunglis ja muud tegevused. Päev lõpeb grilliõhtuga laevas. Sundarbans on koduks imepärastele bengali tiigritele ning suure tõenäosusega mõni nendest väga ettevaatlikest loomadest meid selle retke jooksul ka näeb. Aga kas meie neid näeme, sõltub suuresti õnnest.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusõõk
Majutus: jõelaevas

11. päev     

Sundarbans / Jessore / Dhaka / Chittagong

Pärast varahommikust paadisõitu udustel jõekestel ja kanalitel alustame tagasisõitu Mongla poole. Peale saabumist sõit Jessore lennujaama, kust lendame Dhakasse. Dhakas istume ümber siselennule Chittagongi. Ööbimine Chittagongis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Chittagong Parjatan hotell

12. päev

Chittagong / Rangamati

Hommikul alustame sõitu Rangamati poole. Saabumisel registreerime end hotelli ning seejärel läheme paadisretkele kaunile Kaptai järvele. Lõunasöök mõnel saarel. Külastame ka mõnda hõimuküla väikesaartel. Õhtuks tagasi hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Chittagong Parjatan hotell

13. päev

Rangamati / Cox’s Bazar

Pärast hommikusööki suundume Cox’s Bazari poole tehes teel peatusi hõimukülades. Lõunatame kohalikus restoranis. Cox’s Bazari jõudes saame nautida päikeseloojangut maailma pikimas mererannas. Ööbimine Cox's Bazaris.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: The Cox Today hotell

14. päev

Cox's Bazar

Pärast hommikusööki külastame templeid ja etnilisi külasid, sõidame paadiga Moheshkhali saarele, et külastada budistlikke ja hinduistlikke templeid. Lõunaks tuleme tagasi mandrile. Õhtu rannal päikeseloojangu ja hea söögi nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: The Cox Today hotell

15. päev

Cox’s Bazar / Dhaka

Pärast hommikusööki võimalus teha viimane jalutuskäik maailma pikimal rannal, misjärel on aeg pakkida kohvrid, et lennata tagasi Dhakasse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Dhakas

16. päev

Dhaka / Istanbul / Tallinn

Lend TK713 Dhaka-Istanbul 06.55-12.55, lennuaeg 9h (Turkish Airlines)
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.30-18.05, lennuaeg 3h 35min (Turkish Airlines)

 

Vaata reisijuht Kaido Haageni videot Bangladeshist!

Bangladesh 2023 — Kaido Haagen


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja Vimeo võib saata teile küpsiseid!Reisi hind: 4593 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne ekskursiooniporgramm
 • programmis vastavalt märgitud söögikorrad
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • programmis mainitud kohtade sissepääsud ja rahvusparkide maksud
 • Albion Reiside reisijuht 

Lisatasu eest:

 • viisa ja selle vormistamine piiril
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 650€
 • reisikindlustus 

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument  (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis