Austraalia suur ringreis


13. november – 6. detsember 2023
Grupis 18 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Austraalia suur ringreis

13. nov – 6. dets 2023  / 8950 €

Austraalia on maailma vanim, tasaseim ja kuivem manner ning selle pindala on sama suur kui terve Mandri-Euroopa. Siin leidub väga palju eri tüüpe maastike, sealhulgas kuivad Kõnnumaa alad, tohutud punaliivaga kõrbed, Suure Veelahkmeaheliku kõrged platood, lumiste tippudega mäed, Tasmaania lopsaka taimestikuga metsad, rohelusse uppuvad viinamarja istandused, troopikavööndi vihmametsad, värvikad korallrahud ning valge liivarannaga lahekesed 18000 kilomeetri pikkusel rannikul. Aborigeenid on seda mandrit asustanud juba 40 000 aastat ning tohutuil sisemaa-aladel, mida kohalikud kutsuvad Outback'iks, on side möödnud igivanade ajastutega eriliselt tunnetatav. Kunagisest lainetavast merepõhjast on saanud kuiv paik, kus on hästi säilinud vanimad maakeralt leitud elusorganismid - 350 miljonit aastat vanad fossiilid. 40 miljoni aasta jooksul on siin puudunud kontakt teiste maismaamassiividega ning seetõttu on siin tekkinud hulganisti omapäraseid taime- ja loomaliike. Austraalia sümboliteks saanud kukkurlased känguru ja koaala või täiesti ainulaadse eluviisiga nokkloom ja siplegasiil on vaid mõned põnevad loomad, kellega kohtumisest unistatakse aastaid.

1. päev

Tallinn-Helsingi-Singapur (11. nov)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 19.00

Lend AY1032 Tallinn-Helsingi 21.35-22.10 
Lend AY131 Helsingi-Singapur 23.55-17.15+1, lennuaeg 11h 20min (Finnair)

2. päev

Singapur (12. nov)

Saabume Singapuri kell 17.15. Sõidame hotelli.

Majutus: Rendezvous hotell 4*

3. päev

Singapuri ekskursioon (13. nov)

Hommikupoolik on vaba. Seejärel sõidame koos lõunasöögile (dim sum) ja jätkame Singapuri ekskursiooniga, mis kestab kuni lennujaama sõiduni.

Lend Q082 Singapur-Sydney 20.30-07.35+1, lennuaeg 8h 5min (Qantas)

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök

4. päev

Sydney linnatuur (14. nov)

Hommikul kell 8.25 jõuame Sydneysse. Kuna hotelli saame alles pärastlõunal, siis kasutame hommikuse aja Sydney'ga tutvumiseks. Sydney linnaekskursioon: ajalooline Rock - koht, kuhu maabusid esimesed eurooplased 1788. aastal, näeme ajaloolist liivakivist arhitektuuri, St. Mary katedraal, Darlingi sadam, Hiina linnaosa. Kosmopoliitne Kings Cross, Rushcutters Bay, Double Bay, Watson Bay. Maailmakuulus Bondi rand.

Seejärel sõidame Sydney südalinnas asuvasse hotelli. Ülejäänud päev on puhkuseks.

Majutus: The Travelodge Wynyard hotellis 4*

5. päev

Sydney jalgsiekskursioon / ooperimaja / sadama kruiis (15. nov)

Hommikupoolikul teeme 1.5-2-tunnise jalgsiekskursiooni ajaloolise Rocki piirkonnas. Linna ajaloos oluline piirkond sai oma nime sakiliste kaljude järgi, mis siinkandis vanasti domineerisid. Circular Quayd nimettakse tihti "Austraalia sünnikohaks". Just siin toimetas 1788. aastal esimene eskaader maismaale oma lasti, mis kooosnes sunnitöölistest, sõduritest ja ametnikest ning maabumise järel kuulutati Briti Impeeriumi Uus-Lõuna-Walesi koloonia asustatuks. Esimese eskaadriga saabujad asusid kuberner Philipi juhtimisel maju ehitama. Ulatuslikumateks töödeks nagu näiteks tänavate rajamiseks, kasutati sunnitöölisi. Argyle Cutile kulus alates 1843. aastast tervelt 18 aastat, sest tänav tuli vasarate ja meislite abil kaljudest läbi raiuda. 20. sajandi hakul oli piirkond muutunud nakkuskoldeks ja nüüd tuntakse seda Suezi Canalina. Tol ajal nimetati paika Roiskveekanaliks (Sewer's Canal). Sydney Cove'i kaldad kihasid rahvast, kui kohale jõudis mõni laev, mis tõi "kodunt" palavalt armastatud kaupu. Ka tänapäeval tullakse siia kokku pühadel ja pidupäevadel. Circular Quay'l kogunes 1994. aastal juubeldav rahvas, kui Sydney võitis õiguse 2000. aasta olümpiamängude korraldamiseks. Tänapäevalgi kõneleb Rocks oma värvikast koloniaalajaloost, kuid jäljed rottidest kubisevast linnajaost, logudikest ja kuritegelikest kampadest on ammuilma kadunud. Nüüdisaegne Rocks on puhtaks küüritud. Siit Sadamasilla juurest läheb mõnus jalutuskäik suurejoonelise Sydney Ooperimajani. 

Läheme Sydney ooperimaja juurde, kus teeme ekskursiooni. Taani arhitekt Jørn Utzoni projekti järgi valminud ehitisele ei saranane ükski teine hoone maakeral. 2007. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Ooperimaja sünd oli pikk ja vaevaline, ent tulemus on kordumatu. Meil on võimalus jalutada kuulsate "merekarpide" sees, kus peitub omavahel ühendatud teatri- ja kontserdisaalide suurepärane kompleks. 

Seejärel teeme Sydney sadamakruiisi. Kruiisi alguspunkt on linna transpordikeskuseks olevalt Circular Quay sadamakailt. See kruiis on moodsaim viis linna avastamiseks. Kruiisi ajal räägitakse huvitavaid lugusid Sydney inimestest, kohtadest ja sündmustest, mis on muutnud Sydney sadama üheks kaunimaks maailmas. Kruiisi ajal näeme Sydney kuulsamaid vaatamisväärsusi: ooperimaja, Sadamasild, Kuninglik botaanikaaed, Garden Island mereväebaas, Taronga loomaaed, mereäärsed häärberid, Denisoni kindlus ja palju muud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: The Travelodge Wynyard hotellis 4*

6. päev

Sydney / Sinimäed / Featherdale Wildlife Park (16. nov)

Täna sõidame Sydneyst välja lääne suunas, mis viib mööda Austraalia esmaavastajate rännuteed Sinimägedeni. Sinimägedee rahvuspark hõlmab 247 021 hektrit kauneid maastikke. Suurte Sinimägede piirkond on Sydneyst sisemaa pool laiuval liivakiviplatool paiknev suuremalt jaolt metsaga kaetud maastik. Sinimäed, mille kõrgeim tipp küünib merepinnast 1100 meetri kõrgusele, hirmutasid kunagisi ümberasustajaid. Inimesed küll aimasid, et mägede taga leidub tasandikke, mis on maa harimiseks sobilikud, ent mägede ületamise katsed kukkusid korduvalt läbi. Alates aastast 1813, mil toimus esimene õnnestunud retk, hakati siia teid rajama.

Sinimägede maastiku väljakujunemine võttis aega vähemasti 250 miljonit aastat, mille jooksul settekivimid kerkisid ja erodeerusid, jättes endast järele vaid paljad kaljujärsakud ja lõhangud. Sinimägede platool on liigirikas taimestik ja loomastik, kellele siinsed paigad geoloogilise hilisajaloo jooksul toimunud kliimamuutuste eest varju pakkusid. Eriti väärivad märkimist suured eukalüptimetsad. Suurte Sinimägede piirkonnas kasvab 101 eukalüptiliiki (14% maailmas leiduvatest), millest 12 esineb usutavasti ainult Sydney liivakiviregioonis. Siin leidub ka üleilmse tähtsusega reliktiliike. Kõige kuulsaim neist on hiljuti avastatud dinosauruste ajast pärit "elusfossiil" volleemia. Ehki seda puud peeti miljoneid aastaid tagasi hävinuks, on siin varjulistes nurkades säilinud väike populatsioon. Mäed said oma nime eukalüptilehtedest aurustuvast eeterlikust õlist, mis tekitab õhus sinaka vine.

Teeme kahetunnise matka rajal, mida tuntakse Charles Darwini nime all. Käime mägedes, uurime suurt kanjonit ja koskesid. Näeme maailmakuulsat kaljuvaadet "Kolm Õde" - hunnitu kaljugrupp on pikaaegse erosiooni tulemus. Aborigeenide legendi kohaselt on need kolm õde, keda isa vangistuses hoiab, et neid kurja vaimu eest päästa. Naudime panoraamvaadet Jamiesoni orule, Solitary mäele. Aktiivne päev looduses, kus kerge matk ja sõit köisraudteega käib asja juurde.

Päeva lõpuks käime Featherdale'i loomapargis, kus paljude loomade seas näeb koaalasid, kängurusid, vombate, Austraalia madusid. Õhtuks sõidame tagasi Sydneysse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: The Travelodge Wynyard hotellis 4*

7. päev

Elu Austraalia farmides (17. nov)

Pärast hommikusööki sõidame bussiga 1.5 tundi Bowrali. Bowralis kohtume kohalike Austraalia talupidajatega. Täna saame kogeda tõelist farmielu. Bowrali farmid asuvad kaunitel laugetel mäenõlvadel. Talupidajad kasvatavad veiseid, lambaid, hobuseid, alpakasid, viinamarju ning erinevaid vilju. Saame osa farmi igapäevastest toimetustest. Suurepärane võimalus heita pilk kodudesse ja õhtustada koos pererahvaga.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Bowrali piirkonna farmerite peredes

8. päev

Bowral / Sydney-Melbourne (18. nov)

Täna sööme hommikusööki koos oma Austraalia peredega. Pärast hommikusööki paneme käed külge farmi tegemistele. Tegevused sõltuvad aastaajast ja vastava farmi isikupärast. Mõnes farmis on võimalus korjata värskeid mune, puuvilju ja juurvilju, teises ajada loomi ühelt karjamaalt teisele, kolmandas pügada lambaid jne. Farmide juures on võimalik märgata Austraalia ainulaadset loodust, kus hüppavad ringi kängurud ja jooksevad opossumid.

Seejärel sõidame Sydney lennujaama ja lendame Melbourne'i.

Lend QF443 Sydney-Melbourne 15.00-16.35 (Qantas)

Melbourne on multikultuurne ja kaasaegne linn, mida iseloomustab kultuurielu ja kulinaaria. Melbourne'i kutsutakse ka Austraalia kulinaaria pealinnaks. Tänapäevase metropoli sünnilugu kõneleb ühest sunnitöölise pojast, kes saabus nüüdisaegse Port Philipi kanti 1835. aastal. Seal kohtus ta kohalike aborigeenide, kulini hõimu esindajatega ja "ostis" nende käest välja suure maatüki. Paari aastakümnega kasvas Melbourne telklaagrist suurlinnaks. Tänapäeval on Melbourne suuruselt teine linn Austraalias.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Randezvous Grand hotellis 4*

9. päev

Melbourne'i ekskursioon (19. nov)

Seejärel teeme Melbourne'is ülevaatliku bussiekskursiooni: Alberti järv, Kilda Road, Fitzroy aiad, James Cooki maja (käime ka sees), Mälestuste Pühamu, Kunsti- ja Kultuurikeskus, Melbourne'i panoraam Eureka kõrghoone vaateplatvormilt.

Mõnus vaba pärastlõuna mida soovitame veeta Melbourne'i kuninglikus botaanikaaias ja arvukates kohvikutes.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Randezvous Grand hotellis 4*

10. päev

Suur Ookeanitee (20. nov)

Päev looduses. Täna sõidame Suurel Ookeaniteel, mida saadavad muljetavaldavad vaated („dramaatilised, võimsad, ohtlikud, suursugused“). Great Ocean Road on maailma üks maalilisemaid maanteid. Sellele maanteele on pärlitena lükitud tillukesi puhkelinnakuid ning iga kurvi järel avanud uus unustamatu vaade. Kaldajärsakuilt saab nautida sakilisi kaljurünkaid ja lainemurdu. Tuulte ja lainte kulutatud Kahetistkümne Apostli hiidkaljud Port Campelli rahvuspargi alal kõrguvad aukartusäratavalt rannikul. Näeme vaateid Melbourne'i äärelinnale, seejärel kuulsat Belli randa. Otway rahvuspargis näeme eukalüptimetsa. Laevavrakkide rand, suured kaljud, mida tuntakse „12 Apostli“ nime all. Peatume Port Campelli kalurikülas. Sööme lõunasööki Apollo lahe ääres.

Õhtuks jõuame tagasi Melbourne'i.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Randezvous Grand hotellis 4*

11. päev

Yarra veiniorg / veinimajade külastused (21. nov)

Väljasõit Yarra orgu, mis on piirkonna tuntuim veiniorg. Dandenongi mägede jalamil paiknev kaunis Yarra org on Austraalia parimate parasvöötme viinamägede ala. Siin on eriti tuntud šampanja-laadsed kvaliteetsed vahuveinid ning ka kuivad veinid Chardonnay ja Pinot Noir on väga hinnatud. 

Alustame Giant Steps Winery veinimajast. Seejäral peatus Gembrook Hill Vineyard veinimajas, mis asutati 1983. aastal, kui omanikud leidsid veini kasvatamiseks ideaalse maatüki Yarra orus.  

Õhtul sõidame tagasi Melbourne'i.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Randezvous Grand hotellis 4*

12. päev

Melbourne-Alice Springs / Austraalia Outback (22. nov)

Lend QF796 Melbourne-Alice Springs 09.30-10.50 (Qantas)

Alice Springs sai oma nime samanimelise "veeaugu" ehk allikast toituva pisijärve järgi. Selle järve kõrvale rajati ülemandrilise telegraafiliini vahejaam ning järvekesele anti liiniehituse ülevaataja abikaasa Alice Todd'i auks nimi. Alice Springsi tutvustav tuur: allikas "Alice Springs", Royal Flying Doctor Service ja vana telegraafijaam. Alice Springs on tõeline „outback“.  

Seejärel sõidame 200 kilomeetrit (neli tundi) läbi punase kõrbe ja jõuame Kings kanjoni juurde.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kings Canyon Resort

13. päev

Austraalia Outback. Matk Kings kanjonis / sõit Ulurusse / Sounds of Silence õhtusöök (23. nov)

Teeme 4-tunnise matka majesteetlikus Kings kanjonis. Suurejooneline Kings kanjon asub Watarrka rahvuspargis. Kanjoni 100-meetrised liivakiviseinad on kujunenud miljoneid aastaid kestnud erosiooni tulemusena. Liivakiviseintes leidub iidseid mereelukate fossiile ja siit on leitud ka muistsete merelainete jäetud jälgi. Leidub kauneid järvi, mille ümber on lopsaka rohelusega oaasid. Rahvuspargis on ligi 600 erinevat taimeliiki, 100 liiki linde ja 60 liiki roomajaid. Meile avanevad suursugused vaated. Matk kuuma ilmaga on sobilik kogenud reisilistele. Võimalus on ka teha lihtsam matk varjulisemas kanjoni põhjas. 

Enne keskpäeva alustame 4-tunnist sõitu Uluru mäe juurde, Alice Springist 463 kilomeetrit edelasse.

Imeline õhtusöök: Sound of Silence (vaikuse hääl). Siinkandis on tavaliselt 365 päeval selge taevas. Meie õhtusöök on küünlavalgel tähistaeva all ning meid ümbritseb sügav vaikus. Imeline mälestus kogu eluks!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Sails in the Desert hotell 4*

14. päev

Austraalia Outback. Uluru / Olga kuppelmäed (24. nov)

Varahommikul enne päikesetõusu läheme ekskursioonile Uluru rahvusparki. Võtame kaasa pikniku-hommikusöögi. Siin asub Austraalia tuntuim, 9-kilomeetrise ümbermõõduga monoliitne punane Uluru mägi (Ayers Rock). Seda kohta võib pidada ka Austraalia geograafiliseks südameks. Lamedal kõrbetasandikul kõrguv monoliit on koos Kata Tjuta kaljukuplitega ning sealsete orgude- ja kanjonitega üks maailma loodusimedest. Punasest liivakivist kaljumonoliidi nähtav osa on 348 meetri kõrguseni küündiv, ent baas ulatub pinnase all 5 kilomeetri sügavusele. Ulurul on aborigeenide kultuuris väga oluline osa. Pühapaigad jalamil on aedikutega ümbritsetud ning sinna tungimist peetakse teotuseks. Uluru ümber on mitu jalutusrada, mida mööda matkates saab aimu selle paiga vägevusest. 

Teeme jalutuskäigu läbi Olga oru ja seejärel läbi kahe kuppelmäe vahelise lõhe. Uluru-Kata Tjuta rahvuspark asutati 1958. aastal ning kanti UNESCO kultuuri ja looduspärandinimistusse 1987. aastal. Kogu pargi territoorium on aborigeenidele püha ning 1985. aastal tagastati see algsetele omanikele. Arheoloogilistel väljakaevamistel leitu võimaldab oletada, et aborigeenid on asustanud seda kanti juba vähemalt 22 000 aastat. Uluru ning Kata Tjuta on olnud pühapaigad ning tihedalt seotud kohaliku kultuuri ning usundiga. Traditsiooniliselt on siin elanud anangu hõim. Anangud usuvad, et Uluru ja Kata Tjuta on maailmaloomise käigus vormitud esivanemaist vaimude poolt, kes on andnud rahvale seadused ja elukorra, mille järgi elab hõim tänini. Siinsel pühal aborigeenide maal püüavad pilku üle 600 miljoni aasta vanused kuppelmäed. Olga künkad kannavad aborigeenide keeles nime Kata Tjuta, mis tähendab "palju päid". See looduse imetegu koosneb 36-st võimsast maalilisest punasest kaljukünkast, mida koosväiksemate kuplite ja ahelikega väljaspool peamist küngastikku on kokku üle 60. Neist kõrgeim, Olga mägi, on 200 meetrit kõrgem kui Uluru. Hiiglaslikud liivakivikünkad  on sündinud omaaegse madala sisemere põhjas tekkinud setetest. Kui meri umbes 300 miljoni aasta eest ära kuivas ning selle asemele tekkis kõrb, kergitasid Maa sisejõud settekivimid kõrgemale ja edaspidi on kaljut kujundanud tuuleerosioon. Anangu suguharust pärit aborigeenid haldavad Kata Tjutat koos Austraalia parkide ametiga. Tähtsamate küngaste ümber on ehitatud tee ja 7 kilomeetrit pikk matkarada (Valley of the Winds Walk). Uurime eriskummaliste mägede tekkimist ja olemust. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sails in the Desert hotell 4*

15. päev

Ayers Rock-Cairns (25. nov)

Lend QF1854 Ayers Rock-Cairns 15.15-18.20 (Qantas)

Cairns asub Kirde-Austraalias, troopilises vööndis Põhja-Queenslandis. Siinne loodus on lopsaks ja Cairnsi ümbritsevad mäed on kaetud troopilise vihmametsaga.  

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Pacific Hotel Cairns 4* 

16. päev

Suur Vallrahu (26. nov)

Päev maailma suurimal Vallrahul. Sõidame spetsiaalselt veealuse maailmaga tutvumiseks ehitatud laevaga (45x12 meetrit), kus on ka veealune galerii.
Meresõit Vallrahuni kestab 1.5 tundi, kohapeal oleme viis tundi. Laeval tutvustatakse kõike seda, mis meid ees ootab. Kõigile on tasuta kasutamiseks snorkeldamisvarustus.

Suur Vallrahu on arvatud maailmapärandi nimistusse oma looduse erakordse ilu, eriti maaliliste veealuste vaadete ja rikkaliku mereelustiku pärast. Tegemist on maailma kõige suurema looduspärandi paigaga, maailma suurima korallrahude süsteemiga ja maailma ühe kõige mitmekesisema paigaga bioloogilises mõttes. Rahu kogupikkus on 2000 kilomeetrit ja pindala Austraalia kirderanniku šelfimeres 350 055 km2. Üldiselt on rahu põhja-lõunasuunaline ja läbib mitut kliimavööndit. Rahu on pindalalt suurem kui Itaalia. 3400 riffi moodustavad tõelise labürindi. Siin on äärisriffe, lamedaid platvormikuulisi rahusid kui ka pikki barjääririffe. Riffide vahel on 618 saart, millehulgas leidub nii suuremaid vahelduva reljeefi ja jõgedega kontinentaalse päritoluga metsaseid saari, 300 väikest vihmametsa ja liivarannaga korallsaart kui ka 44 metsa ja mangroovidega kaetud erakordselt kaunist väikesaart. 

Siin kasvab kolmandik kogu maailma pehmetest koralidest ja elab 150 liiki rifikalu. Seitsmest hävimisohus olevast merikilpkonnaliigist kuus elab Suurel Vallrahul. Siin on suured veealused karjamaad, kus toitub üks maailma tähtsamaid dugongide kolooniaid. Vallrahu on ka rohekilpkonna tähtsaim paljunemisala, peale selle elutseb siin veel 400 liiki käsnloomi ja üle 4000 molluskiliigi. Vallrahu on koduks rohkem kui 30-le imetajaliigile, kelle hulgas näiteks küürvaalad. Samuti elab siin 200 liiki linde.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pacific Hotel Cairns 4*

17. päev

Cairns / Daintree Rahvuspark / Kuku Yalanji aborigeenikeskus (27. nov)

Alustame teekonda põhja suunas, mis Austraalia mõistes tähendab suunda üha enam troopika poole. Täna külastame UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud troopilist vihmametsa. Isoleeritud Daintree Rahvuspark on liikide külluses kui vana Gondwana mandriaegne vihmamets. Arvatakse, et siinne vihmamets on üks maailma vanimaid. Rahvuspargi pindala on umbes 76000 hektarit. Maastik on haruldane veel ka selle poolest, et see astub siin otsekui merevette. Suure Vallrahu alal ohutut teed otsides sattus Kapten Cook meeleheite äärele - kuulsa kapteni meeleheide andis nime Cape Tribulationle (Ahistuse neem). Suur osa rahvuspargist asubki Cape Tribulationist sisemaa suunas.

Sõidame Mossmani orgu. Siin kohtume Kuku Yalanji aborigeenikommuuniga ja nende teejuht viib meid tunnisele matkale, mille käigus näeme ja kuuleme siinsest kultuurist, tavadest, metsataimedest jpm.

Seejärel suundume oma majutuskohta, mis asub keset vihmametsa. Pärastlõunal on võimalik matkata oma majutuskohta ümbritsevas metsas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Daintree Eco Lodge 4*

18. päev

Maastikusõit / Wujal Wujali aborigeeniküla / Bloomsfieldi kosk (28. nov)

Alustame päeva sõiduga mööda maastikuteid veelgi enam põhja suunas - Wujal Wujalisse, mis on tõeline aborigeeniküla. Tee sinna on kohati läbitav vaid neljarattaveoliste maasturitega. Tutvume lähedamalt aborigeeniperedega, kelle esivanemad on siin piirkonnas elanud tuhandeid aastaid. Läheme koos Walkeri perega Bloomsfieldi koseni, mille järgi ongi piirkond oma nime saanud. Enne tagasisõitu oma majutuskohta põikame ka üksikule rannale Stingray lahes.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Daintree Eco Lodge 4*

19. päev

Daintree jõgi / Wetherby veisefarmi külastus / Cairns (29. nov)
 

Lahkume hotellist ja teeme paadiretke Daintree jõel, kus on võimalik saada aimu ümbritsevast vihmametsast ning loomastikust. Hoiame silmad lahti ka krokodillide osas, kellele jõgi on elupaigaks.

Tagasiteel Cairnsi poole teeme lõunapausi Wetherby veisefarmis, et tutvuda farmieluga.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Pacific Hotel Cairns 4*

20. päev 

Cairns-Brisbane / Gold Coast (30. nov)

Hommikul sõidame lennujaama. 

Lend QF1749 Cairns-Brisbane 10.05-12.15 (Qantas)

Saabudes Brisbane'i teeme linnaekskursiooni ja seejärel suundume Gold Coast'ile. Õhtu on puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Crown Plaza Surfers Paradise Gold Coast hotell 4*

21. päev 

Gold Coast (1. dets)

Päev on puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Crown Plaza Surfers Paradise Gold Coast hotell 4*

22. päev 

Gold Coast (2. dets)

Päev on puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Crown Plaza Surfers Paradise Gold Coast hotell 4*

23. päev

Gold Coast / Brisbane-Hong Kong (3. dets)

Hommikul sõidame lennujaama. 

Lend CX150 Brisbane-Hong Kong 10.35-17.40, lennuaeg 9h 5min (Cathay Pacific)

Sõidame tuledesäras Hong Kongis õhtusöögile. Hilisõhtul tagasi lennujaama. 

Lend AY100 Hong Kong-Helsingi 00.45-05.25+1, lennuaeg 10h 40min (Finnair)

Toidukorrad: hommikusöök

24. päev 

Helsingi-Tallinn (4. dets) 

Lend AY1011 Helsingi-Tallinn 07.30-08.00Reisi hind: 8950 € (hind täpsustub detsembris 2022)

Hinnas sisaldub:

 • kõik lennud (Finnair ja Qantas)
 • majutus vastavalt programmile 4* hotellides
 • programmis märgitud söögikorrad
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud ekskursioonid, koos vajalike sissepääsutasudega
 • reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • ühene majutus 1495 eurot
 • programmivälised ettevõtmised
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis