Antarktika
Aastavahetus lõunamandril


25. detsember – 9. jaanuar 2019
 / välja müüdud
Reisijuht: Enn Kaup

Antarktika

25. dets – 9. jaan 2019  /  12595 € 

Maailma kuuest mandrist on Antarktis jäänud tänaseni kõige salapärasemaks ja kättesaamatumaks. Antarktikas pole linnu ja külasid, inimasustus puudub, kui välja arvata ca 40 aastaringset ja teist samapalju suvist polaarjaama. Loodus on siin võimas, mastaapne, jäine, karm, ettearvamatu ja metsik. 11-päevane merereis toimub kõigi mugavustega luksuslikul ekspeditsioonilaeval Sea Spirit, mille koosseisu kuuluvad suurte isiklike Antarktika kogemustega ja tippteadmistega spetsialistid. Laeval on täisvarustus, et korraldada turvalisi retki saartele ja Antarktise mandrile. Kõigil meresõidu päevadel saab jälgida videoid ja esitlusi Antarktikast, vaadelda laeva ümbruses liikuvaid delfiine, hülgeid, pingviine, vaalu, merelinde.  

Melchior'i saarestiku kaunis jäine maastik ning suured pingviinide ja hüljeste kolooniad. Hülgeid on Antarktikas 6 liiki, nende seas suurim maismaal nähtav lihasööja – elevandi raskune lonthüljes. Reisi kõrghetkeks võiks pidada imelise Lemaire kanali läbimist. 

Meie ekspeditsioon toimub laeval M/V Sea Spirit.

Vaata laeva kohta rohkem infot siit: 

poseidonexpeditions.com/ships/sea-spirit/

M/V Sea Spirit on justkui rändlind, kes järgib päikese liikumist. Suvel seilab põhja poole ning talvel kaugele lõunasse. Laev on alati valmis uuteks spontaanseteks avastusteks ning suudab kiiresti manööverdada kitsastes fjordides ning lahesoppides. Pardal luuakse alati sõbralik atmosfäär kõikide külaliste jaoks. Meil kõigil on ühine eesmärk - kogeda unustamatuid hetki metsiku polaarloodusega kohtudes. Usume, et sellisete unustamatute paikade külastajatest saavad saadikud, kes seisavad polaaralade kaitsmise eest ning selle eest, et Antarktika säiliks tulevaste põlvede jaoks.

Soovijatel on võimalus alustada reisi varem ja veeta jõuluõhtu Buenos Aireses ning liituda grupiga Buenos Airese lennujaamas.

1. päev

Tallinn-Frankfurt-Buenos Aires (25.12.2018)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.00.

Lend LH883 Tallinn-Frankfurt 18.00-19.35 (Lufthansa)
Lend LH510 Frankfurt-Buenos Aires (Lufthansa) 22.15-08.00+1

2. päev

Buenos Aires / maailma lõpp Ushuaia (26.12.2018)

Jõuame hommikul kell 7.50 Buenos Airesesse (EZE lennujaama). 
Sõidame seejärel Buenos Airesesse lõunasöögile. Esmane tutvus Argentiina pealinnaga. Seejärel sõidame siselendude lennujaama ja lendame Tulemaale.

Lend AR1890 Buenos Aires (AEP)-Ushuaia 15.35-19.10

Ushuaiast lõunasse jäävad sügavsinise veega lahesopid, mille taga vaid väheasustatud saared Tšiili sõjaväebaasidega, seejärel aga hiiglaslik tormine ookean kuni kahe merepäeva kaugusele üle Drake'i väina on juba Antarktika. Pole ime, et seda paika tuntakse maailmalõpuna - Fin del Mundo. Ushuaiast enam eriti kaugemale minna ei saa. 

Ushuaiat peetakse maailma kõige lõunapoolsemaks linnaks. Ta paikneb Beagle'i kanali kallastel, linna elanikkond elatab end peamiselt kalapüügist, rasketööstusest ja turismindusest. Linn, mis asutati 19. sajandi lõpus, on lageda, hõredalt asustatud, mägise ja tuulise Magalhãesi väinast lõunas asuva Tulemaa (Tierra del Fuego) pealinn. Ushuaia oli üks viimaseid piirkondi, mis immigrantide poolt asustati. Algselt oli see koduks ona ja patagoni indiaanlastele, kes küttisid hülgeid, püüdsid kala ning kaitseks miinuskraadide eest määrisid end hülgerasvaga. Esimesed sisserändajad olid misjonärid, kes ehitasid oma peredele puust elumajad, mis ei erinenud oluliselt skandinaavia-tüüpi majadest, mis ääristavad Ushuaia peatänavat tänasel päeval.

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Ushuaia Arakur hotell 4*

3. päev

Ushuaia / asume teele (27.12. 2018)

Hommikusöök hotellis. Seejärel vaba hommik Ushuaias. 

Pärastlõunal läheme sadamasillale ning asume luksuslikule ekspeditsioonilaevale. Kohtume meeskonnaga ja kaasreisijatega laiast maailmast. Alustame seiklust puutumatus metsikus looduses. Seilame läbi kauni Beagle'i kanali, mille võlu aitab unustada tsivilisatsiooni ja stressi. Meie laevale järgnevad mitut liiki albatrossid (sh üks maailma suurimaid linde - rändalbatross), kapi tuvid (kirju-tormilinnud), hõbe-tormilinnud, lõuna-tormipääsud ja torminiglased.

Kõik on oodatud Kapteni õhtusöögile.

KÕIKIDEL EKSPEDITSIOONIPÄEVADEL ON HOMMIKU-, LÕUNA- ja ÕHTUSÖÖK HINNA SEES.

4.-5. päev

Drake’i väin / Antarktiline konvergents (28.-29.12.2018)

Pärast Beagle'i kanali läbimist ja möödumist Tierra del Fuego saartest, võtab laev suuna lõunasse Drake’i väina suunas. Seilame läbi kurikuulsa Drake’i väina. Drake Passage'i läbimine on sama tähtis Antarktika kogemus kui pingviinide või jäämägede nägemine. Soodsates ilmastikutingimustes on läbiminek suhteliselt kerge ning ka laev on varustatud spetsiaalsete stabiliseerivate seadmetega. Igaks juhuks hoidke siiski merehaiguse vastased rohud käepärast, juhul kui läbipääs oma kurja kuulsust soovib kinnitada. 

Ületame antarktilise konvergentsi joone (Antarktika piiriks loetakse sooja ja külma vee kokkupuuteala, nn. antarktilist konvergentsi, ca 30-50 kilomeetri laiust ala, mis asub 48° ja 62° ll-e vahel). Antarktilistesse vetesse jõudes temperatuurid langevad järsult vaid paari tunni jooksul.  Oleme ületanud bioloogilise piiri, mis eraldab Antarktikat ülejäänud maakerast. Mõnikord märgitakse seda piirkonda udude vööna, kus troopikast tulnud hoovused kohtavad külmi hoovuseid Antarktikast. Konvergentsi juures silmame laeva juures mitmeid lõunapoolkera linde, sh erinevaid albatrosside liike, tormilinde, torminiglaseid, tiire ja antarktika änne. Lõuna-Shetlandi saarte juures silmame esimesi jäämägesid. 

Terve reisi vältel toimuvad laeva infotunnid ja loengud aitavad avada Antarktika eri tahke ning häälestuda kohtumiseks selle suursuguse kontinendiga.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

6.-10. päev

Antarktika. Melchior'i saarestik / Cuverville'i saar / Lemaire'i kanal (30.12. 2018-03.01.2019)

Antarktikale lähenedes oleme üha enam ilma- ja jääolude meelevallas. Meie teekond Antarktika poolsaare ümbruses sõltub just ilmastikutingimustest. Antarktika poolsaarele liginedes avanevad unustamatud vaated. Saame nautida hardaid hetki lõputu tühjuse, vaikuse ning võrratu elusloodusega kohtudes. Kui ilmaolud lubavad, jääme erinevatesse paikadesse pikemaks ning teeme Zodiaci retki imetlemaks siinset harukordset loodust. Igilumega kaetud mäetippude vahele on saledad väinad uuristanud endale läbipääsu varjatud lahesoppidesse. Meid ümbritsevad imelised jäämäed - igaüks erinev oma koobaste, pragude ja tippudega. Kogukaimad jäämäed võivad olla vee kohal paarsada meetrit pikad ja mõnikümmend meetrit laiad. Ent suurem osa, ligi neli viiendikku neist kolossidest, asub siiski allpool merepinda. Kõige uhkemad jäämäed on need, mis on kandilised ja pealt laudtasased. Need on pragunenud kusagilt šelfiliustiku servast ja hoovuste mõjul eemale triivinud. Mõni selline irdunud osa võib olla suurem kui mõni Eesti saar, ent suurim kunagi nähtud jäämägi oli veerandi Eesti suurune.

Lõuna-Shetlandi saared on Antarktika põhjapoolsemad saared ja saavad ilmselt olema esimesed maalemineku saared. See põnev saarestik pakub mitmeid peatuspaiku. Üks omanäolisemaid nendest on Deceptioni (Pettuse) saar, kus aktiivse vulkaani laava on püüdnud oma haardesse mahajäetud vaalapüügijaama.

Edasi liigume Antarktika poolsaarel lõuna poole. Seilame Antarktika “kõrguste” suunas läbi Melchiori saarestiku, Schollaert’i kanali, mis jääb Brabant’i ja Anvers’i saarte vahele. Melchiori saarestiku ümbruses on võimsad jäämäed. Melchiori'i saarestiku 16 saart nägi esmalt 1873-1874. aastatel Saksa ekspeditsioon Eduard Dallmanni juhatusel, Lambda saarele rajas Argentiina 1942. aastal Antarktika esimese majaka. Antarktika poolsaare ja Ronge saare vaheliste mägede vahele on ennast peitnud väike järskude kallastega Cuverville'i saar. Saarel elab suur eeselpingviinide koloonia ning pesitsevad lõunaännid. Orne saarel elutsevad valjaspingviinid, weddelli- ning krabihüljesed. Neko sadam on nimetatud siinkandis tegutsenud Norra vaalapüügilaeva järgi. Antarktist silmas esimesena Saaremaal sündinud Bellingshausen 28. jaanuaril 1820. aastal ning seda päeva on paljud hakanud pidama Antarktise avastamise päevaks.  

Gerlachi väin ja Paradiisi laht on üks maalilisemaid paiku läänepoolses Antarktikas. Kui ilmaolud lubavad, teeme Zodiac'i retki imetlemaks siinseid unustamatuid liustikke ning jäämägesid. Gerlache’i väina piirkonnast ja Paradiisi lahest (mida on ka mainitud kui üht kõige kohasema nimega paika Maal) läbi seilates näeme keset võimsaid jäämägesid ja sügavaid fjorde erinevaid abajaid. Siinkandis liiguvad tihti ringi küürvaala-, kääbusvaala- ning heeringvaalaemad koos poegadega, jääpankadel lesivad hülged ning tatsavad ringi häälekad pingiviinide kolooniad. Goudier saarel Lockroy sadamas asub vana Briti teadusjaam aastast 1944, mis turismihooajal on avatud muuseumina ja postkontorina. Kõige lõunapoolseim Lemaire’i laht on tuntud ka kui Kodaki peatus, sest siit avanevaid vaateid on peetud eriti fotogeenilisteks. Seilame läbi Lemaire'i kanali Pléneau ja Petermann’i saare suunas. Siin pesitsevad eesel- ja adeelia pingviinid ning lõunakormoranid.

Põhja poole, läbi Gerlache'i väina seilates jõuame Wilhelmina lahte (belglane de Gerlache nimetas selle Hollandi kuninganna auks), kus tihti näeme, kuidas küürvaalad pidusööki peavad. Vastavalt ilmaoludele sõidame Zodiaci retkele Guvernøren'i juurde. See on üks vana vaalapüügilaeva vrakk, mis põles 1915. aastal. Siin on meil võimalus kohtuda vaalade, merileopardide ning krabihüljestega.

11.-12. päev 

Päevad merel suunaga põhja poole / Drake'i väin (04.-05.01.2019)

Suundume põhja poole läbi Drake’i väina. Võite veeta aega tekil suurte merelindude seltskonnas, kes meremehi juba Drake'i esimesest reisist alates läbi Passage'i saadavad. Meie laevaga lendavad kaasa mitut liiki albatrossid, tormilinnud, tormipääsud ja torminiglased. Nüüdseks tunnete albatrossi ja tormilindu juba tiibade järgi. Alati on võimalus kogetut uuesti läbi elada, vahetades fotosid kaaslastega, kellest reisil sõbrad on saanud. Päev merel võib olla sama töine kui mõni teine kaldal. Ekspeditsioonimeeskonna liikmed jätkavad oma harivat programmi. Jätkuvad arutelud, et leida võimalusi, kuidas teie, nüüd uutmoodi mõtlevad Polaarsaadikud, saate Antarktika säilimisele kaasa aidata. Teeme kokkuvõtteid ning sööme koos lõpuõhtusöögi. 

13. päev  

Maabume Ushuaias (06.01.2019)

Saabume Ushuaia sadamasse. Hommikusöök laevas, hüvastijätt.
Transfeer laevalt lennujaama.

Lend AR1896 Ushuaia-Buenos Aires 13.45-18.25

Saabume Buenos Airese lennujaama, transfeer hotelli.

Buenos Aires - laiutav metropol, mis särab Río de la Platalt peegelduvates päikesekiirtes, on koduks enam kui kolmandikule Argentiina elanikkonnast. Argentiina pealinnas elab ligi 3 miljonit inimest, ent koos ümbritseva metropoliitse piirkonnaga, 13 miljonit. 1580. aastal rajatud Buenos Aires on tänaseks üks suurimaid linnu Lõuna-Ameerikas. See on linn, mis kunagi ei maga. Siinsed ööpäeva-ringsed vaatamisväärsused suudavad alati esmakülastajaid üllatada ja õhku ahmima panna ning siinsed naudingud meelitavad ikka ja üha uuesti linna naasma.

Linna nimi bueno (hea) ja aire (õhk) viitab heale kliimale. Linnaelanikud porteños (nii kutsuvad ennast kohalikud) segavad ilma suurema pingutuseta Lõuna-Ameerika värve, rütme ja vürtse euroopaliku elegantsi, stiili ja väljapeetuse ning Põhja-Ameerika majanduse ja kaubanduslike ambitsioonidega. Samas hoiavad porteños alles oma ehtsat Argentiina kultuuri, keelt, muusikat ja tantsu. Tango on siin kõikjal. Tango ei ela mitte üksnes tantsuetendustes nähtavate elukutseliste tantsijate keerukates liigutustes, või popuplaarsel San Telmo antiigiturul, vaid ka väga erinevatest eluvaldkondadest pärit paarikeste sensuaalsetes õõtsutustes linna paljudes milongades. Kõiki ühendab kirg muusika vastu.

Nädalavahetusel kajavad linnatänavatel erinevad meloodiad: San Telmo kuulsatel lettidel antiik ja pudi-padi, La Boca’s ja Caminito’s erksavärviliste seinte äärde kogunevad kunstnikud, Recoleta väljak täitub kästitöölettidest, Matadero turul esitavad kohalikud grupid oma kodukandi laule ja gauchod oma ratsutamisoskusi. Kunstisõprade jaoks on Buenos Aireses 57 muuseumi, kus on peidus nii mandri parimad erakogud kui ka kohalikku pärimust ja traditsioone kajastavad esemed, alates hõbenikerdistega mate pottidest kuni 19. sajandi moeröögatusteni. Suursugust Colón’i teatrit hinnatakse üle kogu maailma üheks tasakaalustatuima akustikaga ooperimajaks, mis on just eriti oluline klassikalise muusika mängimiseks. Siinsetes teatrites, kirikutes ja kontserdisaalides on väga lai valik erinevaid koori-,orkestri- ja kammermuusika kontserte.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Buenos Aires Carles hotell 4*

14. päev

Buenos Aires (07.01.2019)

Reipate jalutajate jaoks on Buenos Aires ideaalne paik. Ajaloolise Plaza de Mayo väljakul domineerib lõhekarva Casa Rosada valitsushoone, mille rõdult kõneles Eva Perón sütitavalt oma rahvale. Väljakul püüavad pilku veel Nación Bank, Katedraal ja ajalooline Parlamendihoone. Avenida de Mayo’d mööda jalutades möödume juugendi stiilis Café Tortoni’st, kuhu siiani koguneb linna intellektuaalne eliit kohvi jooma. 9nda juuli avenüüd mööda jõuame monumentaalse Kongressi Paleeni. Santa Fe glamuurne ostlemise tänav viib ajaloolise Recoleta kalmistu piirkonnani.

Teeme ekskursiooni Tigre linnaosas. See viib meid täiesti teistsugusesse Buenos Airesesse - linna Parana jõe deltal.

Õhtul vaatame tangoetendust (koos õhtusöögiga) Los Angelitose tangoklubis. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Buenos Aires Carles hotell 4*

15. päev

Buenos Aires (08.01.2019)

Vaba hommikupoolik. Päraslõunal sõidame lennujaama. 

Lend LH511 Buenos Aires-Frankfurt 18.05-11.20+1

Toidukorrad: hommikusöök

16. päev

Frankfurt-Tallinn (09.01.2019)

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.30-16.50Reisi hind: 12595 € (12595 USD kaheses Main Deck sviidis/13695 USD kaheses superior sviidis/13495 USD kaheses classic sviidis/. Ekspeditsiooni hinnale lisandub vastavalt reisikirjeldusele 2725 eurot lennupiletite, majutuse, ekskursioonide, transfeeri)

Ekspeditsiooni hinna sees:

 • ekspeditsiooniprogramm Antarktikas: zodiaagisõidud, maabumised, loengud ja muu taoline tegevus
 • majutus laeval teie poolt valitud kajutis
 • kummikud laeval (laevalt väljumiseks)
 • ekspeditsiooni parka (spetsiaalne talvejope), mis jääb pärast endale
 • toitlustus laevas - kolm söögikorda päevas, tee ja kohv 24h
 • ekspertide ja reisijuhi teenused laeval
 • digitaalne reisiblogi reisi lõpus
 • majutus Ushuaias enne ekspeditsiooni algust
 • Albion Reiside reisijuht alates Tallinnast

Maismaapaketi hinna sees:

 • lennupiletid Tallinn-Buenos Aires-Ushuaia-Buenos Aires-Tallinn
 • reisiprogramm vastavalt kirjeldusele
 • majutus Buenos Airese kesklinnas 4* hotellis
 • toitlustus vastavalt reisikirjeldusele
 • ekskursioon Buenos Aireses Tigre linnaosas
 • õhtusöök Carlos Gardeli tangoklubis
 • maismaapaketi ja lendude hind seisuga 27. aprill 2018 on 2725 eurot

Lisatasu eest:

 • kohustuslik reisikindlustus, meditsiiniabi minimaalselt 150 000 eurot ja peab katma Antarktikast evakueerimise kulud
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 380 eurot
 • ühekohalise kajuti hind on 1.7 korda suurem reisi tavahinnast

Broneerimise tingimused:

 • Broneerimisel tuleb kajuti kinnituse saamiseks tasuda 20% ekspeditsiooni hinna maksumusest
 • Kogu reisi maksumus tuleb tasuda hiljemalt 10. septembriks 2018
 • Kuni 25. augustini 2018 on reisi tühistamistasu 750 eurot
 • Alates 26. augustist kuni 25. septembrini on reisi tühistamistasu 20% reisi maksumusest
 • Alates 26. septembrist on tühisatmistasu 100% reisi hinnast
 • Ekspeditsioonifirma on Antarktika reisipaketi (ekspeditsiooni) hinnad andnud US dollarites. Reisi lõpparvel saatmisel kasutame sellel hetkel kehtivat USD/EUR kurssi. Meie kodulehel on hinnad eurodes arvestatud kursiga 1.150 /usd/eur/. Toome siinkohal ära ka hinnad US dollarites:
 • Triple (kolmene) classic sviit 9395 USD
 • Classic sviit (kahene) 13495 USD
 • Superior sviit (kahene) 13695 USD
 • Main Deck sviit (kahene) 12595 USD

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Antarktika

25. detsember 2018 – 9. jaanuar 2019