Ameerika läänerannik ja kanjonid


30. september – 16. oktoober 2019
Grupis 18 reisijat
Reisijuht: Neeme Raud

Ameerika läänerannik

30. sept – 16. okt 2019  /  5695 € 

Ameerika lääneranniku kirjeldamisel pole ükski liialdus kohatu. Metsiku Lääne võimsad maastikud ja unustamatud legendid kütkestavad seiklejaid täna samasuguse magneetilisusega nagu paar sajandit tagasi. Raugematu ajavool on tuule, päikese ja vee abil vorminud kanjoneid, orge, mäemassiive ning kõrbi. Geoloogiliste imede uskumatute värvide ning vormide kaleidoskoobi kirjeldamiseks jääb sõnadest puudu. Läänes on maailma suurimate loodusimede hulka kuuluv Grand Canyon, Bryce ning Antiloobi kanjon, Surmaoru lõputud liivaluited ning kordumatud kaljud. Lisaks on külastajate jaoks põnev taltsutamatu moega Vaikse ookeani rannik ning selle mõnusad väikelinnad, looduspargid täis ajatuid puuhiiglasi, maailma lõbu pealinn Las Vegas ning särav värav San Francisco. Lisaks on California öko-ellushtumise vedur USAs ning maailmas üha arvestatavam veinitootmise piirkond.

1. päev 

Tallinn-San Francisco 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.10
Lend AY0116 Tallinn-Helsingi 12.50-13.20 
Lend AY0005 Helsingi-New York 14.10-15.50 
Lend AA177 New York-San Francisco 17.38-22.20 
Saabumine San Franciscosse. Transfeer hotelli.

Majutus: San Franciscos, The Stanford Court Hotel 4*.

2. päev 

San Francisco 

Hommikusöök hinna sees.

Alustame päeva San Francisco ekskursiooniga (bussiga). San Francisco on maailma üks pildistatumaid, filmitumaid ja dokumenteeritumaid linnu, see on peibutav kooslus ajaloost ja tänapäeva mitmekülgsusest. Linn on rajatud mägedele ning on neid ääristava imeilusa lahe pärl. Me külastame äripiirkonda, Union Square'i. Twin Peaks vaateplatvorm mägedes, linnulennuline vaade linnale, Castro – maailma esimene ja ainus gei-naabruskond, botaanikaaed, Golden Gate Bridge (jalutuskäik sillal, mida peetakse maailma üheks enampildistatud objektiks, Golden Gate'i sild viib teisele poole lahte kaunisse linna Sausalitosse), rannalinn - Sausalito (bussi lõpp). Praamiga linna. Edasi jalgsi: Firshermans Warf, San Francisco kuulsad merelõvid, kes sealsetel kaidel elavad ja neid on sadu, San Francisco mägiaiad, vaatetorn Coit Tower, maailma kõveraim tänav – Väike itaalia-Hiinalinn (lõuna). City Lights raamatupood, mis muutus legendiks tänu Allen Ginsbergi poeemi „Owl“ avaldamisele. Vaba pärastlõuna Fishermani kail. Saame köisraudtee piletid, et hiljem iseseisvalt hotelli naaseda.

Majutus: San Franciscos, The Stanford Court Hotel 4*.

3. päev

San Francisco

Hommikusöök hinna sees.

Stanfordi ülikooli tuur (rongiga ja jala - sõiduaeg 1 tund). Stanfordi kuulus Rodini skulptuuride aed. Eesti arhiiv Stanfordi ülikoolis - kohtume selle arhivaariga.

Majutus: San Franciscos, The Stanford Court Hotel 4*.

4. päev

San Francisco-Monterey (190 km / 3 h)

Hommikusöök hinna sees.

Asume teele Monterey poolsaare poole, kus on kaunid rannad, küpressid ja kaljud. See on olnud meeliskohaks paljudele Ameerika ja Euroopa kunstnikele ning luuletajatele. Külastame Henry Cowelli parki, kus näeb hiidsekvoiasid.

Peatume teel Montereysse, California kunagisse pealinna, teele jäävas San Jose lähedases ostukeskuses Santana Rows, mis on väljast nagu suur karp, aga mille keskele on rajatud euroopalik linn, et ostja tunneks nagu oleks sattunud Vanasse maailma. Eestlastele huvitav vaadata, milline on shoppingu tulevik ja kuidas Ameerika Euroopat järele teeb. Edasi peatume mõnes piirkonna ökofarmis – California on USA mahepõllumajanduse vedur, kuulame sealsete öko-farmerite elu ja maailmafilosoofiast. Edasi Monterey. Tutvume Monterey linnaga, kus pöörame põhitähelepanu kalasadamale ja Cannery Rowle, millele on toonud kuulsuse kirjanik John Steinbeck. 

Majutus: Monterey Tides 4* hotellis.

5. päev 

Monterey-San Luis Obispo (330 km / 4 h 15 min) 

Hommikusöök hinna sees.

Sõidame mööda kuulsat 17 miili teed Carmelisse, mis on üks võluvamaid California rannikulinnu. Teel teeme peatusi imetlemaks hüljeste ja lindude kaljusid, kus näeme pelikane, kormorane, hülgeid ja merelõvisid.  Carmelis on aega natuke ringi vaadata ning seejärel sõidame Point Lobos osariigi parki. Siinne looduspark on tõeline peidetud kalliskivi. Mööda rännakuteed avanevad unustamatud vaated, kus võimsad merelained purunevad vastu hiigelkaljusid. Siin on üks kahest paigast maailmas, kus kuninglikud Monterey küpressid kasvavad looduslikult. Pargi loodus on väga rikkalik. Siin võib kohata merisaarmaid, vaalu, hülgeid, delfiine, hirvi, jäneseid ning isegi puumasid. Liigume edasi San Luis Obisposse, mis on üks vanimaid kogukondi Californias. 

Pikkadel bussisõitudel tutvustab Neeme igal hommikul värskeid kohalikke ja üle-Ameerikalisi ajalehti. Lisaks annab ta põhjaliku ülevaate USA poliitika hetkeseisust. Aga ka Ameerika poliitilisest süsteemist - miks on riigis ainult kaks suurparteid – Demokraadid ja Vabariiklased, ning millised on nende peamised maailmavaatelised erinevused jpm.

Majutus: San Luis Obispos Apple Farm 3+* hotellis.

6. päev

San Luis Obispo-Visalia (300 km / 3 h 15 min), veinimõis

Hommikusöök hinna sees.

Pärast hommikusööki külastame Morro Bay nimelist rannikulinna. Kauguses silmame Morro Bay kaljut, mis on koduks paljudele lindudele ja merelõvidele. Seejärel suundume San Simeoni, et külastada Hearsti lossi. See valdus, mille on kujundanud arhitekt Julia Morgan aastatel 1919-1947, kuulus meediamagnaadile William Randolph Hearstile. Siin võib näha mõjutusi mitmest ajaloolisest arhitektuuristiilist, mida lossiomanik oma Euroopa reiside kestel armastama hakkas. Hearsti lossis on olnud 56 magamistuba, 61 vannituba, 19 elutuba, 127 aakrit (0,5 km2) aedasid, sise- ja välibasseinid, tenniseväljakud, kinosaal, lennuväli ning maailma suurim eraloomaaed. Tänini võib siin kohata sebrasid ja teisi eksootilisi loomi. Valduse väljapaistvamaid vaatamisväärsusi on Neptuni välibassein, mis asetseb mäetipu äärel, pakkudes nii suurejoonelisi kaugvaateid mägedele, ookeanile ja peahoonele. Pärastlõunal naaseme Visaliasse.

Pärastlõunal veinimõisa külastus Visalia lähikonnas.

Majutus: Visalias Hampton Inn Visalia 3+* hotellis.

7. päev

Sequoia Rahvuspark - hiidsekvoiad. Maailma suurim puu - Kindral Sherman. Matk Kongressi rajal.

Hommikusöök hinna sees.

Siirdume Sequoia Rahvusparki. Pargi on teinud kuulsaks hiidsekvoia puud, nende hulgas Kindral Sherman, mida peetakse maailma suurimaks puuks. Kindral Shermani puu kasvab metsas, kus on veel sirgumas viis maailma kümnest suurimast puust. Kindral Shermani puu juurest alustame 4.5 kilomeetri pikkust matka piki Kongressi rada, mis viib meid selliste hiiglaste juurde nagu The President, The Senate, The House, General Lee Tree, McKinley Tree.
Vaatame ringi metsamuuseumis (Giant Forest Museum) ja jalutame kilomeetripikkusel Suurte Puude (Big Trees trail) rajal.

Pärast hiiglaste imetlemist jätkame teekonda Visalia suunas. 

Majutus: Visalias Hampton Inn Visalia 3*+ hotellis.

8. päev

Visalia-Surmaorg (495 km / 5 h)

Hommikusöök hinna sees.

Täna külastame muljetavaldavat Surmaorgu, mis asetseb 100 meetrit allpool merepinda. See piirkond on nii kõle, et esimesed kauboid, kes siia rändasid, kirjeldasid seda paika kui "ilma ühegi ojata, millest juua, ilma ühegi puuta, millel rippuda". Avastame Badwater Pointi, mis on oru madalaim punkt, Furnace Creeki ja Stovepipe'i liivaluited. 

Majutus: Surmaorus Furnace Creek Inn & Ranch Resort 3+* hotellis.

9. päev

Surmaorg-Tuleorg-St. George (400 km / 4 h)

Hommikusöök hinna sees.

Pärast hommikusööki asume teele Nevada osariigi esimese rahvuspargi Tuleoru poole. Tuleoru muljetavaldav kõrbemaastik on väga mitmevärviline. Tuul, vihm ja päike on kaljudest voolinud omanäolisi kujutisi 150 miljoni aasta jooksul. Siin on filmitud arvukaid vesterne. Pärastlõunal sõidame Saint George poole. Linna rajajaks olid mormoonid. Külastame mormoonide keskust. Kõneleme pikemalt mormoonlusest kui usust.

Majutus: St. Georges Best Western Pluss Abbey Inn & Suites 3+* hotellis.

10. päev

St Georg-Zioni ja Bryce kanjonid (200 km / 2 h 45 min)

Hommikusöök hinna sees.

Sõidame vanimasse parki Utah's - Zioni kanjoni juurde. Siin on katedraalikujulised kaljud, millest teadaolevalt on enam kui 900 meetrit kõrged. Samuti on siin ainukordse geograafilise asukoha tõttu mitmekesine floora ja fauna. Pärast lõunasööki sõidame üle maaliliste tasandike Bryce'i kanjoni juurde. Bryce'i peetakse Utah'i piirkonna imelisemaks looduspargiks. Mitmete erinevate kujudega unustamatud Roosad kaljud küütlevad erinevates värvitoonides koidust ehani. 

Majutus: Best Western Bryce Canyon Grand 3+* hotellis.

11. päev 

Bryce-Page (245 km / 2 h 45 min). Antiloobi kanjon

Hommikusöök hinna sees.

Täna tutvume Bryce'i kanjoniga. Seejärel asume teele Page'i suunas. Teel teeme peatuse Hobuseraua kanjoni juures. Sellele kanjonile andis hobuseraua kuju Colorado jõgi. Meile avaneb imeline vaade 1280 meetri kõrguselt üle merepinna. Colorado jõgi nimelt asub 975 meetri kõrgusel ning kanjoni servalt on 305 meetrit alla sügavikku. Page'i jõudes teeme peatuse Powelli järve ja Glem kanjoni tammi juures.

Tammi ekskursioon. Pärastlõunane laevareis indiaanlaste Vikerkaare monumendi juurde, kuhu pääseb ainult mööda jõge! (5 tundi)

Majutus: Page'is Lake Powell Resort 4* hotellis.

12. päev

Hommikul külastame vapustavat Antiloobi kanjonit (ülemine). Tuhandete aastasadade jooksul on kanjonid endale teed uuristanud pehmesse Navajo liivakivisse. Slot kanjonid on majesteetilikud kitsad läbipääsud. Nende kitsususte liivasel pinnal mahub just väike grupp inimesi läbi kõndima. Aegajalt vilksatab päike läbi šahtide ülevalt alla.

Seejärel asume teele Monumendiorgu, paika, kus kõrguvad tumepunased mäed. Külastame pärastlõunal aukartustäratavat piirkonda, kus on filmitud arvukad vesternid. See 40 kilomeetrit pikk ja 25 kilomeetrit lai kõrbeväli on kaetud hiiglaslike monoliitsete liivakivistruktuuridega, mis oru kohal kõrgustesse ulatuvad. Džiibituur Navajo indiaanlastega. Kohtume Navajode omavalitsuse esindajatega, et kuulda kuidas nad elavad USAs piirides ja Ameerika kodanikena omas Navajo riigis. Navajo riigis valitseb kuiv seadus!

Majutus: Kayentas Hampton Inn 3+* hotellis, mis on Navajode omavalitsuse all oleval territooriumil.

13. päev

Kayenta-Suur kanjon-Flagstaff (250 km / 2 h 45 min)

Hommikusöök hinna sees.

Sõidame Suure Kanjoni juurde. Sõidame mööda maalilist Desert View Drive maanteed. Teeme peatuse Desert View vahitorni juures, mis on ehitatud muistsete Puebloan vahitornide järgi. Vahitorni kaunistuseks on Hopi kunstniku Frank Kabotie seinamaalingud.

Külastame Suurt Kanjonit, suursugust geoloogilist fenomeni. See on üsna kindlasti meie reisi meeldejäävamaid hetki. Jalutame mööda kanjoni lõunakülge, et vaadelda üht kaunimat ja aukartustäratavamat maailmaimet. Suur Kanjon on tekkinud miljonite aastate pikkuse tuule- ja vee-erosiooni tagajärjel. See on vormide, värvide ja müstiliste varjude lõputu avarus. Umbes üks miil kanjoniäärest allpool voolab Colorado jõgi. 

Majutus: Flagstaffis Little America 4* hotellis. Hotelli kõrval on kantri-western-stiilis laulvate ettekandejate restoran.

14. päev

Flagstaff-Walnut kanjon-Las Vegas (445 km / 4 h 15 min)

Hommikusöök hinna sees.

Hommikul teeme lühikese jalutuskäigu Walnut kanjonis. Walnut kanjon on kitsas metsaga kaetud kanjon. Siin on mitmed Sinagua indiaanlaste elamud otse kaljudel. Kanjon asub merepinnast 2200 meetri kõrgusel. Edasi sõit Las Vegasesse. Teel peatume Ameeirka kuulsaimal maanteel, Route 66 asuvas väikelinnas Seligmanis.

Pärastlõunal jõuamegi Las Vegasesse, maailma mängupealinna, mis sillerdab nagu miraaž keset kõrbe. Vaba aeg, avastamaks toretsevaid hotell-kasiinosid. Soovitame jalutada läbi kõigi läbi erinevate hotellide, kus asuvad uhked teemapargid. Las Vegases esinevad pidevalt ka Hollywoodi ja maailma poptähed, nende kontserdirele soovitame pileti juba enne ära osta – Albion saadab eelteate, kes reisi ajal esinevad.

Majutus: Las Vegases Treasure Island 4* hotellis.

15. päev

Las Vegas 

Hommikusöök-brunch hinna sees.

Vaba päev Las Vegases.

Majutus: Las Vegases Treasure Island 4* hotellis.

16. päev

Las Vegas-London

Hommikusöök-brunch hinna sees.

Vaba päev Las Vegases.

Lend BA274 Las Vegas-London 21.30-15.30+1.

17. päev

Las Vegas-Helsingi-Tallinn
Lend AY1338 London-Helsingi 18.05-23:00.
Lend AY1035 Helsingi-Tallinn 23.45-00.20+1. 

 Reisi hind: 5695 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik lennud ja lennujaamamaksud
  • majutus programmis märgitus hotellides
  • hommikusöögid
  • programmis märgitud ekskursioonid ja sissepääsud
  • transport vastavalt programmile
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • programmis vastavalt märgitud ekskursioonid

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Ameerika läänerannik ja kanjonid

30. september 2019 – 16. oktoober 2019