Amazonase jõel
Privaatse laevaga avastusretkele Amazonase džunglisse


1. märts – 18. märts 2021
Grupis 15 reisijat
Reisijuht: Indrek Park

Amazonase jõel

1. märts – 18. märts 2021  /  5885 € 

Amazonase vihmametsa lahendamata müsteeriumid ahvatlevad, sütitavad ja ärgitavad avastama. Südames siiski soovime, et kõike tabamatut ei seletataks lahti ja Amazonase müstika jääks alatiseks kestma. Kreeka naissõdalaste järgi nime saanud ajatu Amazonas on planeedi elu algallikas. Suur osa õhust, mis me hingame, veest, mis me joome, kliimast, millest me sõltume, saab alguse just siit. Amazonase tõde pole võimalik edasi anda sõnades või pildis, seda on vaid võimalik kogeda jalutades hallide puusammaste vahel, mis sirutavad oma loendamatutes rohelistes toonides kroonid otse taevasse, või võrkkiiges tukkudes võpatada ärkvele möiraahvi ebamaise kisa peale, või maitsetes hapnikurikast, veest ning kõdulõhnast rasket  õhku. Looduse lopsakus ajab siin üle ääre, pakatab, põimub, ronib ja roomab igas suunas. Õieks peetav värvilaik  liigahtab äkitselt ning osutub hoopis liblikaks, tsikaadide sirin kurdistab, ent vaibub niipea kui ligineme helitekitajale. Amazonases oleme ümbritsetud sellise bioloogilise mitmekesisusega, mille sarnast pole kusagil mujal maailmas. 

Sõidame ainult meie rühmale kuuluva väikese laevaga avastama maailma suurimat jõge ja selle ääres laiuvat suurimat troopilist vihmametsa. Tutvume siinse rikkaliku ja põneva elustikuga, põlisrahvaste ja nende järglaste kultuuri ja elu-oluga. Ööbime laevas, kus on kahesed kajutid. Kokku on laevas 8 kajutit (grupi suurus on 16 inimest). Kõik söögikorrad on valmistatud laeva koka poolt, meie retke jooksul toimuvad  jalgsimatkad džunglisse. Käime ujumas, püüame kala, tutvume kohalike inimeste elu-oluga.

1. päev 

Tallinn-Frankfurt-Sao Paulo 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 17.00
Lend LH883 Tallinn-Frankfurt 18.20-19.50
Lend LH506 Frankfurt-Sao Paulo 21.55 – 06.00

2. päev 

Sao Paulo

Saabume Brasiilia suurimasse linna. Varajane registreerimine hotelli. Hommikusöök.
Pärastlõunane linnaekskursioon. Brasiilia ja kogu Lõuna-Ameerika suurim linn Sao Paolo on hiiglaslik ja hirmutav. Esmapilgul ei näi Sao Paolo lüürilise kaunitarina vaid pigem koletisena. Isegi kohalikud kurdavad sudu, lagunevate kõnniteede ja rikaste ning vaeste vahel haigutava lõhe üle. Samas kerib linna ilu ja võlu end lahti loendamatutes muuseumides, kunstihoone-kinodes, eksperimentaalteatrites, tibatillukestes bistroodes ja gurmee restoranides. Viljaka kultuurielu alustalaks on Brasiilia hästi haritud arvukas kesk-klass, mille rikkuseks on etniline värvikirevus ja multikultuursus. Siin elab portugali, itaalia, saksa, hispaania, aafrika, liibanoni, jaapani jpt päritolu inimesi. Brasiilia rahvaste sulatusahi hõõgub kuumalt. Koos eeslinnadega elab maailma suuruselt kolmandas metropolis ligi 20 miljonit inimest. 

Lõunasöök kohalikus restoranis (hinnas).
Majutus Sao Paulos Blue Tree Balista 4* hotellis.

3. päev 

Sao Paulo - Manaus, Amazonas

Hommikusöök.
Sõidame lennujaama. Lend JJ3408 Sao Paulo-Manaus 09.30-12.33

Pärastlõunal tutvume Manausega. Keset vihmametsa asuv Manaus on Amazonase jõgikonna suurim linn. See asub 1500km kaugusel ookeanist ent siia jõuavad ka suured laevad rannikult. Siit linnas täiendatakse varusid enne vihmametsa retkedele asumist.

Õhtusöök hotellis (hinnas).
Majutus Manaus Villa Amazonia 4* hotellis.

4. päev 

Manaus, Amazonas. Alustame ekspeditsiooni oma laevaga.

Hommikusöök. Pärast hommikusööki on meil pool päeva Manausega tutvumiseks. Pärast lõunat saame kokku kohalike loodusgiididega ning tutvume laevaga ning selle meeskonnaga. Naudime suplust jõe äärses rannas Praia da Lua. Õhtupoolikul algab meie Amazonase retk.

Alustame üheteistkümne päeva ja kümne öö pikkust seilamist. Sõidame ainult meie rühmale kuuluva väikese laevaga avastama maailma suurimat jõge ja selle ääres laiuvat suurimat troopilist vihmametsa. Tutvume siinse rikkaliku ja pőneva elustikuga, põlisrahvaste ja nende järglaste kultuuri ja elu-oluga. Ööbime laevas, kus on kahesed kajutid. Kokku on laevas 8 kajutit (grupi suurus on 16 inimest). Kõik söögikorrad on valmistatud laeva koka poolt, meie retke jooksul toimuvad ka jalgsimatkad džunglisse. Käime ujumas, püüame kala, tutvume kohalike inimeste elu-oluga. Päike tõuseb siin 05.49 ja loojub 17.43.

Janauca  ja Dos Reis järvedel on meil võimalus vaadelda alligaatoreid. Õhtuhämaruses, kui päike on loojunud, on meiegi meeled ja aistingud teravustunud. Lõunapoolkera tähtede valguses on parim aeg ööloomade eluga tutvumiseks. Õhtusel paadiretkel loodame peale sattuda ettevaatlike kaimanite jahiretkedele, kapibaaradele, öösorridele ja öökullidele. Kottpimedas vihmametsas heljuvad jaanimardikad nagu virvatulukesed nähtamatu mere lainetel meie ümber. Putukad ja kahepaiksed on tulnud peidupaikadest välja toitu otsima ja meie taskulampide vihkudes märkame tagasipeegelduvaid ööloomade silmi.  

5. päev 

Amazonase jõel

Amazonase avastamine. Tutvume kogenud giidide juhtimisel siinse rikkaliku ja pőneva elustikuga. Varahommikul  teeme laevalt kohaliku florat ja faunat tutvustava matka läbi elust pulbitseva metsa, rännates mööda radu, mida on uhtunud tuhanded vihmapiisad. Puudel kõikudes mängivad möiraahvid meiega peitust. Puulatvade vahel vilksavad meist mööda sinised ja kollased aarad. Käelaba suurused erksinised morfo liblikad hõljuvad meist mööda, andes märku, et vihmamets on koduks ligi 600 erinevat liiki linnule, 1200 liiki liblikale ning paljudele imetajatele.  Jõekallastel vohava suursuguse taimestiku varjus elutsevad tuhanded linnud.  Vaid tasakesi, ise lärmi tegemata liikudes näitavad loodetavasti end meile ahvid, laiskloomad ja linnud. Selles lopsakas ökosüsteemis on võimalik märgata erinevaid kahepaikseid, madusid, linde, imetajaid, hiiglaslikke puid ja ravimtaimi.  Siinne vihmametsa põhi on alati vetruv ja niiske ning täis lõhnu, hääli ning värve.

Seejärel suundume põlisrahvaste (cabolclos) eluviisiga tutvuma nende külakesse. 

Pärastlõunal püüame kurikuulsat piraajat. Legend piraajadest kui halastamatutest tapjatest on kahtlemata tuntud üle kogu maailma. Mikroskoopilistest munadest kooruvad raevukad ja ohtlikud lihasööjad kalad, kes ründavat isegi suurt karilooma või inimest. Tegelikult toituvad piraajad enamasti koorikloomadest, seemnetest, taimedest ja teistest kaladest. Maailma koledaima kala hiruäratavale reputatsioonile vaatamata, on vaid mõni üksik piraajaliik inimesele ohtlik. Kokku on erinevaid piraajaliike Amazonase jõgikonnas paarikümne ringis. Piraajad ei ole suuruse poolest võrreldavad haiga, enamasti on nende pikkus umbes 20 cm aga piraajad teevad hirmsaks eelkõige väga teravad hambad ja tugevad lõualuud. Piraaja hambad on kõigest 4 mm pikkused, kuid teravad nagu žiletiterad. Hambad paiknevad nii, et kui lõuad sulgeda, hõõrduvad nad üksteise vastu nagu käärid. Suure, näljase piraaja parve liikudes läheb vesi nö keema ja seda vaatemängu tasub turvalisest kaugusest jälgida.

Õhtune õpperetk vihmametsa.

6.päev

Amazonase jõel

Hommikune jalutuskäik. Võimalus näha Victoria Regia Janauary järvel.
Encontro das Aguas. Vaatemänguline veevoolude kohtumine.
Jõuame Terra Pretasse. 

Ööbimine Rio Cuieiras

7. päev

Amazonase jõel

Päikesetõusul teeme kanuuretke tuvumaks orhideedega ja faunaga.
Jalgsiretk vihmametsa, teeme jões supluse.
Kanuuretk Anavilhanase Rahvusparki.
Hilisõhtune kanuuretk

Ööbimine Terra Pretas.

8.päev

Amazonase jõel

Räägime Amazonase looduse hoidmisest.  Caipirinhase saladusi seletatakse lahti baaris.
Jõuame Jau Rahvusparki. Sõidame kanuuga Igarape Pretol.
Hilisõhtune kanuuretk Jau floora ja faunaga tutvumiseks.

Ööbimine Jau rahvuspargis.

9. päev

Amazonase jõel

Hommikune linnuvaatlus.
Carabinani jõe avastamine. Retk džunglisse ja suplus.
Pärast lõunat retk Serigalshino kogukonna juurde. Maniokki kasvatus.

Ööbimine Jau rahvuspargis.

10. päev

Amazonase jõel

Hommmikuse retke ajal  võime näha suuri jõesaarmaid.
Retk campinase juurde.
Kuuleme loengut lindude ja Amazonase kohta.
Lahkume Jau rahvuspargist.

Ööbimine Airao Velhos.

11. päev

Amazonase jõel

Hommikul kanuuretk petroglüüfidega tutvuma.
Airao velho ekskursioon.
Avastame peidetud kose.

12. päev

Amazonase jõel

Varahommikuse retke ajal on võimalus näha ahve ja rikkalikku eluküllust.
Piraajade kalastus.
Novo Airao külastamine.

Ööbimine Novo Airaos.

13. päev

Amazonase jõel

Roosade delfiinide toitmine. Suplus.
Troopiliste puuviljade loeng.
Õhtul on Valgeliiva rannas grillipidu.

Ööbimine Acajatuba järve ääres.

14. päev 

Amazonase jõel - Rio de Janeiro

Kanuuretk Acajatuba-Rio Ariau-Furo do Mei.
Jõuame tagasi Manausesse. 

Lend JJ3409 Manaus-Sao Paulo 16.27-21.25
Lend JJ 3443 Sao Paulo-Rio de Janeiro 22.50-23.50

Majutus Rio de Janerios  Portobay Rio 4* hotellis. Meie hotell asub maailmakuulsa Copacaba ranna ääres.

15. päev 

Rio de Janeiro. Suhkrumägi ja olümpiarajatised.

Hommikusöök.
Päev Rio de Janeiros. Linnaekskursioon koos lõunasöögiga (hinnas). Käime kuulsal Sugar Loafi'il ja lõunatame Fogo de Chao Churrascaria restoranis. Tutvume uhkete olümpiarajatistega.

Majutus Rio de Janeiros Portobay Rio 4* hotellis. Meie hotell asub maailmakuulsa Copacaba ranna ääres.

16. päev 

Rio de Janeiro 

Hommikusöök.
Poolepäevane ekskursioon Corcovadole, mis on 700m kõrgune graniitmägi, mille tipus asub 38-meetri kõrgune Jeesuse kuju. 
Lõunasöök (hinnas) Martinezi restoranis, mis asub jalutuskäigu kaugusel meie hotellist.

Pärastlõunal vaba aeg.

Majutus Rio de Janeiros Portobay Rio 4* hotellis. Meie hotell asub maailmakuulsa Copacaba ranna ääres.

17. päev 

Rio de Janeiro

Hommikusöök. Vaba päev Rio de Janeiros.

Õhtune lend LH501 Rio de Janeiro-Frankfurt 22.50-14.10+1

18. päev 

Frankfurt - Tallinn 

Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 20.45-00.05 

 Reisi hind: 5885 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik lennud
  • majutus vastavalt programmile
  • jõelaev ainult meie grupile
  • kolm söögikorda Amazonase jõereisi ajal
  • muud söögikorrad vastavalt programmile
  • kohapealsed maksud

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm:

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Amazonase jõel

1. märts 2021 – 18. märts 2021