Hille Hanso


Hille Hanso on vabakutseline (aja)kirjanik, kes elab juba enam kui 5 aastat Türgis, Istanbulis. Ta on Vikerraadio ja ERRi Türgi ja Lähis-Ida kommentaator ja analüütik, kes vaatleb enamasti Lähis-Ida riikide poliitikat ja regiooni rahvusvaheliste suhete olukorda. Ta võtab tihedasti sõna ka teistes kanalites ja on raamatu Minu Istanbul autor. Hille kirjutab hetkel oma teist raamatut Türgi kohta ja õpib samal ajal Istanbulis Bilgi Ülikooli magistriõppes, kus keskendub rahvusvahelistele suhetele, Türgi välispoliitikale ja Lähis-Ida uuringutele. Ta töötab samuti MTÜ Mondo süüria põgenike toetusprojekti Türgi eksperdina ja inimõiguste koolitajana. Lisaks emakeelele räägib ta türgi, inglise ja vene keelt.

Hille on maailma risti-põiki läbi rännanud- alates Lõuna- Ameerikast kuni Aasiani välja. Kuid Lähis-Ida ja Kesk-Aasia paeluvad teda eriti. Viimati viivad reisid teda tihti nii Iisraeli kui Iraaki, Liibanoni ja Jordaaniasse, Iraani, Egiptusse, Küprosele, Tadžikistani, Usbekistani ja Kõrgõstani ja muidugi erinevatesse Türgi piirkondadesse. Teda paelub kõik Lähis-Idas- alates religioonist ja ajaloost päevapoliitika, toidukultuuri ja rahvafolkloorini välja. Lugusid ja oma seiklusi kõigis neis põnevates
paikades jagab ta rõõmuga ka oma reisikaaslasele. Hille rõhutab, et Lähis-Ida ja Türgi on ammendamatu uurimisallikas ja avatud südamega minnes on võimatu sellesse piirkonda ja sealsetesse inimestesse mitte armuda.


REISIDIstanbul Hille Hansoga

2. aprill –  7. aprill 2019
Hille Hanso
1079 €
Grupis 14 inimest / 4 vaba kohta

Iraan
Suur ringereis

21. aprill –  3. mai 2019
Hille Hanso
2995 €
Grupis 12 inimest

Jordaania

20. mai – 28. mai 2019
Hille Hanso
1997 €
Grupis 12 inimest

Istanbul Hille Hansoga

22. oktoober – 27. oktoober 2019
Hille Hanso
1079 €
Grupis 14 inimest