Enn Kaup


Polaaruurija – järveökoloog PhD Enn Kaup on töötanud 5-s N Liidu Antarktika ekspeditsioonis, hiljem ka Austraalia, India ja Tšiili Antarktika ekspeditsioonides, kokku üle 3 aasta Lõunamandril. Lisaks 8 mõnenädalast välitööperioodi lähisarktilise Kilpisjärvi piirkonna järvedel. Üle kahe aasta on tal möödunud merel, ekspeditsioonidel Läänemerel ning reisidel Antarktikasse.

Polaaruurija – järveökoloog PhD Enn Kaup on töötanud 5-s N Liidu Antarktika ekspeditsioonis, hiljem ka  Austraalia, India ja Tšiili Antarktika ekspeditsioonides, kokku üle 3 aasta Lõunamandril. Lisaks 8 mõnenädalast välitööperioodi lähisarktilise Kilpisjärvi piirkonna järvedel. Üle kahe aasta on tal möödunud merel, ekspeditsioonidel Läänemerel ning reisidel Antarktikasse. Peamiselt seoses ekspeditsioonide ja konverentsidega on Enn teinud jalajälgi kõigile mandritele (viibinud ligi 50 riigis), ent puhas matkahuvi on teda viinud näiteks jalgsirändudele Gröönimaale, Teravmägedele, Annapurna ringile ning apostel Jakobi rännuteele – kui ainult kõige eredamaid retki meenutada.  Ta on avaldanud ligi 80 teadus- ja  30 populaarteaduslikku artiklit Antarktikast ning tutvustanud oma kallist Lõunamandrit arvukatel slaidiõhtutel, klassitubadest kuni Lions klubini. Tema 2014.a. ilmunud raamatud „Imekaunis Antarktika” (vn.k. „Прекрасная Антарктика”, 2015) ja „Armulugu Antarktikaga” on pälvinud auhindu väärikatelt žüriidelt.


REISIDAntarktika
Aastavahetus lõunamandril

25. detsember –  9. jaanuar 2019
Enn Kaup
12595 € / 12595 USD kaheses Main Deck sviidis/13695 USD kaheses superior sviidis/13495 USD kaheses classic sviidis/. Ekspeditsiooni hinnale lisandub vastavalt reisikirjeldusele 2725 eurot lennupiletite, majutuse, ekskursioonide, transfeeri
Välja müüdud

Antarktika
Aastavahetus lõunamandril

25. detsember –  9. jaanuar 2021
Enn Kaup
al. 10495 ekspeditsiooni eest Ushuaiast Ushuaiani